جزیره صباح

جزیره صباح / کشور مالزی

کشور مالزی دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است و یکی از آنها جزیره صباح است که بسیار زیبا و دیدنی است. جزیره صباح از لحاظ وسعت و جمعیت، دومی ایالت کشور مالزی محسوب می شود. این جزیره زیبا و رویایی از جنگل های زیبای استوایی، شن های روان و آب هایی تمیز و صاف تشکیل شده است که همین امر باعث محبوبیت آن در میان گردشگران شده است.

جالب است بدانید که این جزیزه ابتدا در تملک سلطان برونئی بود و پس آن به تملک فرد آمریکایی در آمد و الان نیز در تملک یک فرد انگلیسی است. جزیره صباح یکی از توریستی ترین حزایر مالزی است و بنام مالدیو مالزی نیز میان گردشگران معروف است. مردم این کشور از 32 قومیت مختلف هستند و حدود 2 میلیون نفر حمعیت این جزیره است.

آشنایی با جاذبه های جزیره صباح

این جزیره زیبا و دیدنی، مکان های بسیار زیبایی دارد که شما می توانید از آنها دیدن کنید.اگر قصد دارید تا به کشور مالزی سفری داشته باشید پیشنهاد می شود حتما از این جزیره زیبا دیدن کنید و تعطیلات رویایی و عالی را در این جزیره سپری کنید. در ادامه با زیباترین جاذبه های گردشگری این جزیره آشنا می شویم.

رودخانه کیناباتانگان

جزیره صباح یکی از مقاصد عالی برای گردشگرانی است که به غواصی و ورزش های ساحلی علاقمند هستند و همانگونه که گفته شد، این جزیره رویایی از آب هایی شفاف و زلال تشکیل شده است و رودخانه کیناباتانگان یکی از رودخانه های بسیار زیبای صباح است. این رودخانه یکی از بلندترین رودخانه های مالزی و مصباح است که حد 560 کیلومتر طول دارد. این رودخانه زیبا ییک زا جاذبه های گردشگری جزیره صباح است که در میان گردشگران نیز محبوبیت زیادی دارد.

کیناباتانگان از رودخانه های کوه های قسمت غربی مالزی سرچشمه می گیرد و در نهایت به دریای سولو می ریزد. یکی از جاذبه های این رودخانه، اکوسیستم خاص و طبیعی آن است. شما می توانید به هنگام قایق سواری انواع حیوانات، پرندگان، حشرات و انواع گونه های حیوانات دریایی را ببینید و لذت ببرید. اگر شما خیلی آدم خوش شانسی باشید می توانید به هنگام بازدید از این رودخانه، فیل ها را به هنگام آب تنی و همچنین میمون های این منطقه را مشاهده کنید که تجربه ای بسیار خوشایند و جذاب است.

رودخانه کیناباتانگان
رودخانه کیناباتانگان در جزیره صباح

پارک ملی کینابالو

پارک ملی کینابالو یکی از جاذبه های گردشگری جزیره صباح است که برای دوستداران طبیعت دیدن آن خالی از لطف نمی باشد. این پار زیبا و دیدنی در سال 1996 تاسیس شد و به علت زیبایی و بکر بودن آن در آثار یونسکو نیز ثبت شده است. این پارک ملی که اولین پارک ملی مالزی نیز به شمار می رود، حدود 754 کیلومتر وسعت دارد و در کنار کوه کینابالو واقع شده است. پارک ملی کینابالو یکی از پر بازدید ترین مکان های دیدنی جزیره صباح است.

در این پارک ملی انواع گیاهان و گوشت خوار، درختان بلوط، درختان مخروطی و ارکیده و از همه مهم تر وجو نوعی گیاه به نام زنبق بدبو در این منطقه، باعث محبوبیت آن در میان گردشگران شده است. این منطقه زیستگاه بسیاری از پرندگان،دوزیستان، پستانداران،خزندگان، کرم های خاکی و زالوهای قرمز غول پیکر است که بر زیبایی هر چه بیشتر آن افزوده است.

دره دانوم یکی از متفاوت ترین دیدنی های جزیره صباح

دره دانوم کی منطقه بکر و حفاظت شده در جزیره صباح است که بسیار زیبا و دیدنی است. این منطقه یکی از غنی ترین مناطق بکر و حفاظت شده در دنیا به حساب می آید. این منطقه دارای طبیعتی بسیار زیبا و دیدنی است و مملو از دشت های زیبا و جنگل هایی سرسبز است. 

در این منطقه حیوانات کمیابی همچون کرگدن سوماترایی و میمون شبگرد هندی  وجود دارد و  به دلیل اینکه دولت مالزی از شکار این حیوانات ، قطع درختان و دیگر دخالت های انسان ها جلوگیری بعمل آورد، از این منطقه کاملا محافظت می نماید. گردشگران در بازدید از این منطقه می توانند با محل زندگی بسیاری از حیوانات این منطقه آشنا شده و در دل جنگل های گرمسیری این منطقه، تجربه ای جدید داشته باشند.

پارک ملی سپیدان

پارک ملی سپیدان یکی از جاذبه های بسیار جذاب جزیره صباح است که برای غواصان می تواند بسیار جالب توجه باشد. این منطقه دارای بیش از 400 نوع ماهی و صدف مرجانی وجود دارد و دارای اکوسیستمی طبیعی است. این منطقه بدون شک یکی از غنی ترین و زیباترین زیستگاه های دریایی در دنیا است که همین مساله باعث معروف شدن آن شده است. بنابراین اگر شما نیز به دیدن حیوانات دریایی و غواصی در این منطقه علاقمند هستید، می توانید در سفر به صباح از این منطقه دیدن کرده و لذت ببرید.

جشنواره های صباح

جزیره صباح علاوه بر جاذبه های دیدنی بسیار زیاد، دارای جشنواره هایی شاد و هیجان انگیز است که برای هر مسافری می تواند حالب و دیدنی باشد.

یکی از جشنواره های این جزیره، مراسم سال نو چینی ها است. جمعیت چینی های ساکن جزیره صباح، جمعیتی قابل توجه هستند. به همین دلیل به هنگام سال نو، محله چینی ها بسیار زیبا و دیدنی است. چینی ها با تزیئین خیابان و خانه هایشان و پخت انواع غذاهای محلی ، سال نو را جشن می گیرند که مراسمی بسیار جالب و جذاب است.

از دیگر جشنواره های معروف صباح، جشن نارگیل است. در این جشنواره مسابفه های مهیج و سرگرم کننده برگزار می شود. جالب است بدانید که همه وسایل مورد استفاده در مسابقه از نارگیل ساخته شده است. بازدیدکنندگان نیز می توانند از نوشیدنی ها و غذاهایی که از نارگیل پخته می شود، میل کنند و لذت ببرند.


جشنواره برداشت کائاماتان نیز از دیگر جشنواره های این منطقه است. این جشنواره در اولین هفته ماه می برگزار می شود. در واقع مردم صباح معتقد هستند که برنج هدیه ای از سوی خدا است. شما می توانید شاهد دیدن رقص های محلی در این منطقه باشید.
جشنواره ساگو و ذرت نیز در این منطقه بسیار شناخته شده است و در این روز غذاهایی از ذرت و ساگو پخته می شود.

مزرعه چای جزیره صباح

شاید این سوال برای شما پیش آید که مزرعه چای ممکن است چه جذابیتی داشته باشد که جز جاذبه های گردشگری صباح به شمار می رود. در مزرعه چای شما می توانید وارد کارخانه چای شوید و از نزدیک مراحل تهیه چای را مشاهده کنید. بای خشک کردن چایی در کارخانه این منطقه، از هیچ ماده ای استفاده نمی شود و همین یکی از مسائل بسیار جالب و حذاب در تهیه چای در صباح است.

شما می توانید پس از بازدید قسمت های مختلف کارخانه چایی و آشنا شدن با مراحل آماده نمودن چایی، از فروشگاه موجود در آنجا چای بومی مالایی مالزی را خریداری کنید که یکی از بهترین چایی های منطقه است. حتی شما می توانید در هتل این منطقه ساکن شوید و خودتان به صورت مستقیم، برگ های چایی را بچینید و خشک کنید. فرق چای مالایی با ایرانی این است که چایی مالایی ریزتر از نوع ایرانی آن است.

مزرعه چای در جزیره صباح
مزرعه چای در جزیره صباح

پل های معلق کوتاکینابالو

پل های معلق کوتاکینابالو یکی از هیجان انگیزترین دیدنی های صباح است که نباید دیدن آن را از دست بدهید. این پل های معلق حدود 30 الی 70 متر از سطح زمین ارتفاع دارند و طول آن ها 15 تا 60 متر است. زمانی که بر روی پل قرار می گیرید، تکان هایی را روی این پل های چوبی تجربه می کنید که بسیار هیجان انگیز است.

دیدن مناظر اطراف از این ارتفاع، بسیار زیبا است و شما می توانید این تجربه دست نیافتنی و فراموش نشدنی را در این منطقه تجربه کنید. گذشت از پل و پیاده روی بر روی آن حدود 30 دقیقه زمان می برد که در نوع خود تایمی بسیار مفرح محسوب می شود.

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو