شهر کوالالامپور

شهر کوالالامپور / کشور مالزی

شهر کوالالامپور  بزرگترین شهر کشور مالزی است که به عنوان پایتخت آن انتخاب شده است. این شهر از ترکیب مالایی ها، چینی ها و هندوها تشکیل شده است. با سفر به این شهر یکی از تجربه های هیجان انگیز عمر خود را خواهید داشت. کوالالامپور به دلیل داشتن جاذبه های زیادی که در خود جای داده است یکی از نقاطی است که بازدیدکنندگان زیادی را به خود جلب می کند. این شهر همواره برای رویدادهایی در زمینه ورزش، هنر و سیاست میزبانی می کند و یکی از قطب های مهم اقتصادی دنیا به شمار می رود.

نگاهی به تاریخ شهر کوالالامپور

شهر کوالالامپور در کشور مالزی جزو سه قلمرویی است که به اصطلاح قلمروهای فدرال مالزی به شمار می روند. پارلمان مالزی در این شهر قرار دارد. کوالالامپور شهری با جاذبه های زیادی است که تماشای آنها برای هر توریستی هیجان انگیز است.  کاخ ملی که جایگاه پادشاه مالزی می باشد در این شهر قرار دارد. می توانید با سفر به آنجا از برج های دوقلو که بزرگترین آن در دنیا است، دیدن فرمایید.

یکی از شهرهای جهانی همین شهر کوالالامپور می باشد که نام آلفا را هم به خود می گیرد؛ یعنی نقش مهمی در اقتصاد جهان دارد. شهر کوالالامپور در کشوری مسلمان واقع شده است و دارای مردمانی خونگرم می باشد. نزدیک به نصف جمعیت را مسلمانان تشکیل می دهند. پس از آن بودایی ها رتبه دوم را دارند و سپس در رده بعدی هندوها و مسیحیان قرار دارند.

تعدد مذاهب باعث شده است که رویدادها و جشن های زیادی در آن برگزار شود که همین موضوع فضای این شهر را دیدنی می کند. آب و هوای این شهر در ردیف استوایی قرار می گیرد یعنی شما با آب و هوایی گرم به همراه باران های فراوان مواجه خواهید شد. برای سفر به این شهر بهترین راه این است که سفر هوایی را انتخاب کنید.

شهر کوالالامپور

برج های معروف کوالالامپور

شهر کوالالامپور بین کوهستان و جزیره قرار گرفته است. شما در آنجا بوی سوختگی ناشی از درختان جنگل را احساس خواهید کرد. اگر مایل به دیدن بلندترین آسمان خراش هایی هستید که در جهان وجود دارند سفر به این شهر را فراموش نکنید. برج های دوقلویی که با نام پتروناس ساخته شده اند و دارای بیش از 80 طبقه می باشند.

این برج ها در نزدیکی نمایشگاهی قرار دارند که KLCC نام دارد و از این رو در تابلوهایی که به سمت این برج ها هدایت می شوید همین نام را مشاهده خواهید کرد. این برج ها بیش از 400 متر ارتفاع دارند و شما با آسانسورهای متعددی که در آنها تعبیه شده می توانید به انواع طبقات رفت و آمد داشته باشید. در کنار برج های دوقلوی پتروناس برج مخابراتی قرار دارد که با ارتفاع 421 از تمام نقاط شهر قابل دیدن می باشد. این برج هم یکی دیگر از جاذبه های شهر کوالالامپور به شمار می رود.

محله های معروف شهر کوالالامپور

منطقه ای در قلب شهر کوالالامپور به نام محله چینی های کوالالامپور وجود دارد که می توانید فرهنگ چینی را در آنجا از نزدیک ببینید. در واقع نوع معماری، تزئینات و تاریخ چینی در جای جای آن هویدا است. این محله پر از بازارهای سنتی است و دارای رستوران های متعدد می باشد. گشت و گذار در بازارهای روباز برای بسیاری از مردم بسیار جذاب است؛

ولی نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید خرید از این محله است و قیمت هایی که واقعی نیستند پس چانه زدن را فراموش نکنید. میدانی بسیار زیبا در کوالالامپور وجود دارد که مردم آنجا در همین میدان استقلال خود را بازیافته اند و از این رو یادآور خاطراتی خوب برای آنها می باشد.

در اطراف این میدان گالری شهر دایر است که برای اطلاع یافتن از جاذبه های کوالالامپور می توانید از این گالری دیدن کنید. کلوپ های سلطنتی از دیگر جاهایی هستند که در اطراف میدان وجود دارند. ساختمان عبدالصمد نیز در این میدان قرار دارد که یکی از ساختمان های زیبا با معماری اسلامی است. مراکز خرید کوالالامپور شهرت زیادی دارند و برای کسانی که دنبال برند هستند جای بسیار خوبی است ولی باید در نظر داشته باشید که قیمت ها بالا هستند.

میدان مردکا شهر کوالالامپور

جاذبه های شهر کوالالامپور

از دیگر جاذبه های شهر کوالالامپور غارهای باتو هستند که مجموعه ای از معابد دین هندو می باشد و فرهنگ آنها را نشان می دهد. در این مجموعه مجسمه ها و طبیعتی بسیار زیبا و متفاوت خواهید دید. مجسمه ای طلایی به نام مورگان نیز در راس این مجسمه ها قرار دارد. مجموعه لیک گاردنز کوالالامپور یکی از جاهای بسیار دیدنی این شهر است که بی شک از تماشای آن لذت خواهید برد. این مجموعه شامل باغ هایی است که دارای طبیعتی منحصر به فرد هستند.

باغ ارکیده به عنوان مثال یکی از این باغ ها است. دیدن باغ دایناسورها و پرندگان یا پروانه ها لذت سفر شما را دو چندان خواهد کرد. لازم به ذکر است که این محل ایستگاه اتوبوس هایی است که هاپ آن، هاپ آف نام دارند و شما می توانید با استفاده از آنها راحت رفت و آمد کنید.

آکواریومی در قسمت پایین مرکز تفریحی در کوالالامپور واقع شده است که بیش از 150 گونه در آن زندگی می کنند و شما می توانید با تونلی شیشه ای که از داخل آن رد شده است فضای داخل آن را از نزدیک تماشا کنید. لاک پشت های غول پیکر و کوسه هایی که از کنار شما رد خواهد شد شما را شگفت زده خواهد کرد.

سیستم حمل و نقل کوالالامپور

شهر کوالالامپور دارای دو فرودگاه می باشد که قطب هوانوردی کشور است و شما این فرودگاه را در قسمت جنوب شهر می توانید بیابید. این فرودگاه در واقع فرودگاه اصلی شهر می باشد و فرودگاه بین المللی نام دارد. کوالالامپور از طریق بندری به نام کلانگ امکان رفت و آمد دریایی را نیز میسر می سازد.

این بندر یکی از بزرگترین بندرهای کشور است. در کوالالامپور راه آهن نیز وجود دارد ولی محدود است. قطارهای سبک شهری نیز وجود دارند که در دو خط ریلی حرکت می کنند. اتوبوس و تاکسی هایی نیز وجود دارد که البته مسیر حرکت آنها طوری است که با مترو نمی توانید به آنها برسید. تاکسی وسیله نقلیه ای گران است ولی در هر گوشه از شهر که باشید در دسترس شما هستند. مونوریل کوالالامپور قطار درون شهری است که کار شما را راحت تر می کنند.

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.

گروه:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو