جزیره هندورابی

جزیره هندورابی نگین زیبایی کیش / کشور ایران / جزیره کیش

دسته‌ها: ایرانگردی

همیشه برای سفر لازم نیست که به کشورهای خارجی سفر کنید، در کشور ایران نیز مناطقی وجود دارد که چیزی از کشورهای خارجی کم ندارد. یکی از مناطقی که ارزش دیدن آن شاید از جزایر قناری هم بیشتر باشد جزیره هندورابی است. در این مقاله ما شما را با این جزیره و زیبایی های آن بیشتر آشنا می کنیم.

شنیدن نام هندورابی شما را به سفر رویاها می برد. در خیال خود می اندیشید که شاید این نام یک منطقه در یک کشور خارجی باشد. اما هندورابی در جنوب کشور زیبای ایران و در جزیره کیش است. یک جزیره صاف و بدون پستی و بلندی که به خاطر بکر و دست نخورده بودن هر کسی را به آرامش فرا می خواند.

حتی ساختمان ها نیز در جزیره هندورابی بسیار قدیمی و گچی هستند. نمای این ساختمان ها بیشتر به رنگ سفید است که از این نظر نیز شما را به یاد سفیدی و پاکی دل مردمانش می اندازد. اگر طالب یک سفر آرام و ساکت و بدور از شلوغی و ازدحام هستید حتما به این جزیره سری بزنید. مردمان ساده و بی آلایش هندورابی با مهربانی و صمیمیت شما را به دیدار از این جزیره دعوت می کنند. اما فراموش نکنید اگر دوست داشته باشید در ازدحام و شلوغی بازارهای رنگارنگ گم شوید و یا در یک هتل لوکس اقامت کنید به این جزیره سفر نکنید.

attraction hendurabi-island

فلسفه نامگذاری جزیره هندورابی

شاید اگر بدانید که نام هندورابی از کجا آمده شما را بیشتر مشتاق سفر به این جزیره کند. در افسانه ها آمده است که هند و رابی یک زوج عاشق پیشه بوده اند که در اثر جبر روزگار و یا شاید هم به خواست خود به این جزیره ناشناخته آمده اند و در آن زندگی کرده اند. با وجود بکر و دست نخورده بودن این جزیره باز هم می توان مناطقی را برای گردش در آن پیدا کرد. تاریخ در این جزیره بسیار بیشتر از موارد دیگر به چشم می آید.

در هر گوشه در جزیره هندورابی رد پایی از تاریخ کهن آن دیده می شود. به تمام عاشقان ماهیگیری این مژده را می دهیم که با آوردن وسایل ماهیگیری می توانید در این آکواریوم طبیعی ایران ماهیگیری کنید و لذت ببرید. به خاطر داشته باشید هنگام بازدید از هندورابی از بنای دژ نظامی پرتغالی ها در این جزیره که تنها دیواره ای از آن باقی است دیدن کنید. در این دیواره ناموزون می توانید تاریخ پر نشیب و فراز کشور را در هنگام تصرف پرتغالی ها ببینید.

تماشای غروب آفتاب از بالای خلیج همیشه فارس

هنگام سفر به جزیره هندورابی غرق تماشای زیبایی های این جزیره خواهید شد.اگر طالب پیاده روی هستید با تهیه کفش راحت برای این منظور به یک گردش سیر و پیاده رویی بر روی شن های داغ ساحل آن بروید. یکی از لذت های این جزیره دیدن از لاک پشت هایی است که به سواحل این  جزیره برای تخم گذاری می آیند. مرجان ها در این جزیره شما را محصور زیبایی خود می کنند. اما پیشنهاد ویژه ما دیدن از غروب سحرانگیز خورشید از بالای خلیج نیلگون فارس است. با دیدن این صحنه شما حتما یک وطن پرست خواهید شد.

بازدید جزیره هندورابی

کمپ زدن در جزیره هندورابی

بسیاری از افراد دوست دارند که به نوع ویژه ای سفر کنند. این افراد از چادر زدن و تهیه غذا بر روی اجاق و خوابیدن در زیر نور ماه لذت می برند. به این افراد این مژده را می دهیم که در جزیره هندورابی کمپ زدن آزاد است شما می توانید تمام لوازم و امکانات لازم را برای خود تهیه کنید و بعد اقدام به سفر به این جزیره کنید.

تصور کنید که صبح زود هنگام طلوع خورشید از چادر خود بیرون بیایید و روبروی خود پهنه وسیع آبی بی انتهای دریا را ببینید. بر روی اجاق خود غذا تهیه کنید و از خوردن این غذا در زیر نور خورشید لذت ببرید. اگر کمی به این افکار بیندیشید حتما در اولین تعطیلات شما نیز یکی از مسافران این جزیره خواهید بود.

تفریحات آبی جزیره هندورابی

اگر چه امکانات در این جزیره بسیار کم و تا حدودی وجود ندارد. اما باز هم سفر به آن از خاطره انگیزترین سفرهایی خواهد شد که شما همیشه به یاد خواهید داشت. اگر دوست دارید سوار جت اسکی شوید باید به شما بگوییم که این جزیره دارای جت اسکی است.

همچنین می توانید با موتورهای 4 چرخ دور جزیره را بگردید. فقط به خاطر داشته باشید برای این کار حتما از پیست موتورسواری استفاده کنید. استفاده از سافاری نیز از تفریحات این جزیره است. می توانید در قسمت شمالی و جنوبی هندورابی از سوار شدن بر جت اسکی لذت ببرید. غواصی و بنانا سواری نیز در این قسمت آزاد است و طرفداران ویژه خود را دارد.

hendurabi-island

بهترین فصل سفر به جزیره هندورابی

همیشه چه زمانی به یک منطقه سفر کنیم تا بیشترین استفاده را از زیبایی های آن ببریم بزرگ ترین سوال مطرح شده برای افراد است. به خاطر داشته باشید هندورابی به علت قرار گرفتن در یک منطقه گرمسیر و دارا بودن آب و هوای گرم و شرجی کمتر در فصل تابستان مسافر دارد. اما به شما مشتاقان بازدید از این منطقه این مژده را می دهیم که فصل زمستان اگر چه برای مناطق دیگر ایران سرد و ناراحت کننده است اما یک فصل گردشگری عالی برای بازدید از هندورابی است.

مکان های دیدنی جزیره هندورابی

جزیره هندورابی اگر چه هنوز برای گردش پذیر شدن فاصله زیادی دارد. اما باز هم می توانید هنگام سفر به آن از چند منطقه دیدن کنید. فراموش نکنید از روستاهای الدورات و الصراه دیدن کنید. این دو روستا در طول تاریخ شاهد اشغال کشور توسط نیروهای خارجی بوده اند.

قبرستان هندورابی یکی از آثار دیدنی این جزیره است. قبرستانی که فقط با شمارش تعداد سنگ های روی آن می توان از جنسیت فرد مدفون شده اطلاع حاصل کرد. مسجد جزیره نیز یک مکان با بافت سنتی در جزیره است. دیدار از سواحل بکر جزیره هندورابی و غارهای پر رمز آن شما را به دیدن یک فیلم ترسناک خواهد برد. آب انبارها همیشه یک محل با مهندسی ویژه برای منطقه های خشک است.

بازدید از آب انبارهای هندورابی را از دست ندهید.  به شما توصیه می کنیم از رستوران این جزیره هم دیدن کنید و طعم لذیذ غذاهای جنوبی را با دستپخت افراد محلی مزه کنید. محیط آرام و دلنشین این رستوران شما را به آرامشی عمیق می برد.اگر شما برای بازدید از این جزیره برنامه خاصی ندارید می توانید با استفاده از تور کیش به جزیره هندورابی سفر کنید و لذت ببرید.

جزیره هندورابی

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو