نکات گردشگری

معرفی شهرهای آبی چین

شهرهای آبی چین که نزدیک به شانگهای قرار دارند، نمونه هایی از زیباترین شهرهای آبی آسیا هستند که کانال های آبی، خیابان های آن ها را تشکیل می دهند و قایق ها همچون ماشین های معمولی، مردم را در شهر جابه جا می کنند.بخش زیادی از این شهرها و دهکده ها در منطقه ای به نام جیانگنان واقع شده و برخی نیز در نزدیکی رودخانه یانگزی هستند.

بخش زیادی از مردم شهرهای آبی چین نیز هنوز به شیوه های قدیمی با زندگی در این مناطق خو گرفته و گذران عمر می کنند. ما مکان هایی که به شما معرفی می کنیم را به چند دسته تقسیم کرده ایم تا بتوانید براساس راحتی عبور و مرور، یکی از را برای بازدید در زمان سفر با تور چین به شانگهای یا دیگر نقاط چین انتخاب کنید.

شهر آبی نانژون-Nanxunai

این شهر که یکی از شهرهای آبی چین می باشد، به اندازه دیگر شهرهای آبی چین شناخته شده نیست و همین امر باعث شده که این مکان زیبا و آرام تر از دیگر مناطق باشد و مرمان این شهر درهمان شرایط گذشته خود زندگی می کنند.وقتی در کانال های آبی این کشور گردش می کنید، ممکن است مردمی را ببینید که لباس هایشان را درون آب می شویند یا در حال فعالیت های روزمره هستند.

پیشینه این شهر به دوره مینگ برمی گردد و به واسطه تجارت ابریشم، محلی بسیار مهم در گذشته محسوب می شود و همین باعث شد مسافران زیادی از اروپا به این شهر بیایند و همین باعث به وجود آمدن معماری خاص چینی – اروپایی زیبایی شده که باعث می شود در زمان ورود شگفت زده شوید.

شهر آبی تونگلی-Tongli

تونگلی بدون شک یکی از معروف ترین شهرهای آبی چین است که در شرق چین واقع شده و با اینکه کمی از شانگهای دور است، اما با توجه به زیبایی های خیره کننده ای که دارد، جمعیت بسیار زیادی برای دیدنش به این منطقه می روند. این ونیز کوچک شرقی ، شامل 15 کانال درهم تنیده است که شهر را به 7 جزیره تقسیم می کند و بهشتی برای عکاسان است و قایق سواری در کانال آبی اش می تواند به یکی از خاطره انگیزترین کارهای شما در هنگام سفر به چین تبدیل شود.

در نظر داشته باشید که تونگلی در کنار مسیرهای آبی، خیابان های باریک سنگفرش جذابی هم دارد که قدم زدن در آن ها و بودن در زیر سایه درختانش خود فعالیتی فرح بخش به حساب می آید. این شهر باستانی 33 هکتاری (82 هکتاری) توسط پنج دریاچه احاطه شده است که یک شهر آبی به معنای واقعی کلمه است.

قیمت به روز پکیج های تور شیراز با ارزان ترین قیمت✔️

شهرهای آبی چین

شهر آبی ووژن-Wuzhen

شهر آبی ووژن یک شهر باستانی بازسازی شده و یکی از شهرهای آبی چین است، که مانند یک نقاشی بازسازی شده که مانند یک نقاشی سنتی چینی، مکانی بسیار لذت بخش برای یک اقامت یک شبه می باشد. شهر آبی هانگژو یکی از معروفترین شهرهای آبی چین است که بیش از 1000 سال قدمت دارد .بنابراین پل های سنگی قدیمی، کنده کاری های چوبی بی نظیر طبعا تاریخی و حتی کرجی ها و قایق های قدمت داره برای بازدید شما مسافران وجود دارد.

این شهر از هانگژو فقط 10دقیقه با اتوبوس فاصله داشته و دارای دو بخش شرقی و غربی است.بخش شرقی دونگژا پر از جاذبه های دیدنی و توریستی است.دربخش شیژا هم بیشتر مغازه ها و اقامتگاه ها قرار گرفته اند.پیشنهاد ما برای بازدید و اقامت در این شهر تاریخی بین یک تا سه روز اقامت است.

شهر آبی ژوجیاجیائو-Zhujiajiao

شهر باستانی ژوجاجیائو یکی از شهرهای آبی چین و مقصد خوبی برای تضاد با شانگهای مرتفع مدرن است که تنها یک ساعت با مرکز شهر شانگهای فاصله دارد و دران می توانید 36 پل باستانی را از نزدیک ببینید. این شهر از شگفتی های چین محسوب می شود و با داشتن باغ های بسیار زیبا، مردمانی مهربان و جذاب که شیوه های قدیمی زندگی در ان با مدرنیته شانگهای دارد، جمعیت زیادی را به عنوان گردشگر به سمت خود جلب می کند.

تاریخچه این شهر بیش از 1700 سال پیش می رسد و هنوز هم تجارت برنج و لباسی که از این شهر و از طریق دریا صورت می گیرد. مهم ترین شریان اقتصادی آن است. اگر به شانگهای سفر کنید، حتما یک از روز از زمان خود را برای دیدن این شهر کنار بگذارید که حتما ارزشش را خواهد داشت.

تضمین ارزان ترین قیمت رزرو هتل اودسا و سایر شهرهای اوکراین در همیشه سفر✔️

شهرآبی ژوجیاجیائو

شهر آبی لوژی-Luzhi

این شهر که در نزدیکی سوژو قرار دارد و برای رسیدن به آن هم می توانید از شانگهای طی یک روز اقدام کنید. چندین بنای باستانی بسیار زیبا از دوره های مینگ و کینگ در لوژی وجود دارد که این شهر را از این نظر در درجات بالایی قرار می دهد. با این حال یکی از مهم ترین بناهایی که باید در لوژی از ان دیدن کنید، معبد بودایی بسیار زیبا با يوشن است.

با این حال هنوز بازدید از شهر آبی و قایق سواری در کانال های آبی، برترین فعالیت لوژی محسوب می شود. لوژی نسبت به جوجیاجیائو یا تونگلی که در همسایه گی اش واقع شده است کم تر شناخته شده، اما از نظر زیبایی هیچ کم از آن دو ندارد.

شهر آبی ژیتانگ-Xitang

این شهر آبی کم تر از یک ساعت از شانگهای فاصله دارد و قدمت آن بیش از 2400 سال قبل برمی گردد، از منظر قدمت این تاریخ ، در تمام شهرهای آبی چین بی نظیر است.با این حال هنوز جمعیت زیادی از مسافران چین این شهر را کشف نکرده اند. البته این رویه به مرور در حال تغییر است و این مکان نسبتا کوچک که در مجموع تنها 122 خانه دارد، سال به سال پر بازدیدتر می شود.کل محوطه شهر شامل 80 هکتار می شود که با کانال های آبی به هم متصل شده اند.

شهرآبی ژیتانگ

شهر آبی ژوژوآنگ-Zhouzh

شهر آبی ژوژوآنگ را در میان ۱۰ شهر زیبای جهان خواهید یافت. مکانی که یکی از شهرهای آبی چین و شاید معروف ترین آن ها باشد و هر کوچه و خیابانش با عطر و بوی غذاهای محلی پوشانده شده است. قدمت این شهر به ۹۳۰ سال پیش و بلکه بیشتر برمی گردد. در گذشته به آن ژنفنگلی می گفتند که در نهایت در دوران سلسله یوآن و هنگامی که مرد ثروتمند افسانه ای به نام جیانگنان به نام شنیو به شهر سفر کرد. پس از اینکه این منطقه به شهری تجاری تبدیل شد، نام آن هم به ژوژوآنگ تغییر یافت.

یکی از جذابیت هایی که هنگام بازدید از این شهر آبی با آن روبرو می شوید، نقشه و خیابان های کشیده شده در میان آب های اطراف آن است. چهار رود را تصور کنید که ۸ خیابان اصلی در آن ساخته اند و اطراف این ۸ خیابان را پر از خانه های قدیمی زیبا کرده اند. اگر به دقت نگاه کنید می توانید ۱۴ پل قدیمی و سنتی مربوط به دوره های یوآن، مینگ و کینگ را بشمارید که خانه ها را به یکدیگر مرتبط می کنند.

شهر آبی فنجینگ-Tegjing

شهر باستانی فنجینگ با قدمتی بیش از 1500 سال، یک شهر آبی به خوبی حفظ شده با پل های قدیمی، معماری باستانی در سراسر این شهر قدیمی است. این شهر نه فقط برای گردشگری که یک شهر کاری پررونق است.برای دیدن برخی از خانه ها و مکان های تاریخی باید بلیت تهیه کنید. می توانید در این شهر قدیمی پیاده روی کنید یا قایق سواری کنید.مغازهای رنگارنگ کوچک در امتداد مسیرهای سنگی نمای بسیار جالبی به بازار ارائه می دهد.

شهر باستانی جینشی-Jinxi

شهر باستانی جینشی یک شهر کوچک با موزه های فراوان، یک شهر آرام و ساکت است. این شهر که به عنوان “زادگاه موزه های مردمی چین” شناخته می شود، دارای موزه های زیادی است.اولین موزه کاشی ها و آجرهای عتیقه در چین “موزه محصولات چینی قرمز” و “موزه کندکاری ریشه چین” است. این شهر با قدمتی بیش از 2000 سال، دارای آثار فرهنگی فراوان، مکان ها تاریخی و ساختمان های بی شماری با ویژگی های منحصر به فرد است از جاذبه های معروف می توان به دادگاه سلطنتی تانگشن، معبد بودایی نیلوفر آبی اشاره کرد.

شرایط اخذ ویزای دانشجویی اوکراین و مهاجرت از طریق تحصیل در اوکراین✔️

شهر باستانی جینشی

شهر آبی کیبائو-Qibao

شهر باستانی کیبائو نزدیکترین شهر به شانگهای است، اما کوچکترین شهر آبی کیبائو که در حومه شانگهای قرار دارد و به مسافران پیشنهاد که یک نیم روز در این شهر اقامت داشته باشند و می توانید از معماری باستانی و خوردن تنقلات محلی آن لذت ببرید.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو