ویزای سرمایه گذاری امریکا

ویزای سرمایه گذاری آمریکا

درباره ویزا

یکی از مواردی که مورد توجه برخی از ایرانیان قرار گرفته را می توان سرمایه گذاری در آمریکا دانست. آمریکا به عنوان سومین کشور بزرگ در دنیا به شمار می رود و به دلیل داشتن واحد پول قدرتمند دلار، موقعیت های خوبی برای تجارت و سرمایه گذاری دارد. اقتصاد قوی کشور آمریکا از دیگر دلایلی است که تجار و سرمایه گذاران را به خود جلب می کند. برای اینکه بتوانید در این کشور سرمایه گذاری کرده و یا کسب و کاری راه بیندازید ابتدا باید شرایطی داشته و ویزای سرمایه گذاری آمریکا را دریافت کرده باشید. برای سرمایه گذاری در آمریکا انتخاب های متفاوتی پیش رو خواهید داشت و هر یک از این روش ها مزایا و معایبی داشته و افراد خاصی امکان دریافت آنها را خواهند داشت و از این رو بهتر است ابتدا با این موارد آشنایی یافته و سپس نسبت به ثبت درخواست ویزای مد نظر خود اقدام نمایید. ویزای سرمایه گذاری آمریکا در حالت کلی به 4 نوع زیر دسته بندی می شود که توضیحات مختصری در رابطه با هر یک ارائه نموده ایم:

ویزای سرمایه گذاری آمریکا از طریق خرید ملک

یکی از روش های سرمایه گذاری در آمریکا را می توان خرید ملک دانست. البته با خرید ملک در آمریکا نمی توانید اقامت این کشور را دریافت کنید و صرفا خرید به منزله سرمایه گذاری خواهد بود. برای خرید ملک در این کشور ابتدا باید با روشی وارد این کشور شوید و البته امکان خرید ملک با ویزای توریستی آمریکا نیز وجود خواهد داشت.

ویزای سرمایه گذاری آمریکا از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در آمریکا یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری می باشد اما باید بدانید که این روش برای ایرانیان مشکلات زیادی داشته و کمتر کسی می تواند به این روش در آمریکا سرمایه گذاری نماید. برای سرمایه گذاری به این روش مبلغ خاصی در نظر گرفته نشده است اما برای ثبت شرکت در آمریکا باید عضو یکی از شرکت های ثبت شده در آمریکا با عنوان offshore llc باشید.  

ویزای سرمایه گذاری آمریکا از طریق کارآفرینی

در این روش اخذ ویزای آمریکا به دو زیر دسته بندی می شوند:

ویزای سرمایه گذاری آمریکا EB5

در این نوع ویزا فرد متقاضی باید در یک کسب و کار فعال در آمریکا سرمایه گذاری نماید. فرد متقاضی می تواند میزان سرمایه گذاری را تعیین نماید اما طبیعتا سرمایه بالایی برای این کار نیاز خواهد بود. کمترین مبلغی که در این روش می توانید سرمایه گذاری کنید 500 هزار دلار آمریکا می باشد که در این صورت باید یک کسب و کار منطقه روستایی و محروم را انتخاب کنید. از جمله مهمترین مزایای این روش می توان به امکان کار، تحصیل و زندگی در هر یک از ایالت های آمریکا دانست. البته برای اخذ اقامت دائم از این روش باید تمکن مالی خود به مبلغ 1 میلیون دلار را نشان دهید.

ویزای سرمایه گذاری آمریکا  E2

این ویزا به عنوان یکی از ساده ترین روش های اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا شناخته می شود که این ویزا برای یک دوره 2 یا 5 ساله صادر خواهد شد. با داشتن این ویزا می توانید همسر و خانواده خود را نیز به آمریکا بیاورید. در این روش می توانید یک بیزینس پلن قوی ارائه کرده و یا یک بیزینس موفق را خریداری کنید. در صورتی که سرمایه کافی برای اخذ ویزای EB5 را نداشته باشید می توانید در این روش با هزینه پایین تری اقدام نمایید. البته باید بدانید که مردم کشور ایران امکان اخذ این ویزا را نخواهند داشت. در صورتی که کسب و کار شما با استقبال مواجه شده باشد می توانید به سهولت ویزای سرمایه گذاری خود را تمدید نمایید.

سرمایه گذاری در آمریکا با اوراق قرضه

اوراق قرضه یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در آمریکا می باشد. به دلیل اقتصاد قوی این کشور بسیاری این روش را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند. با خرید اوراق قرضه به ارزش 1 میلیون دلار می توانید در این کشور سرمایه گذاری نمایید.

مزایای سرمایه گذاری در آمریکا

  • پیشرفت در آمریکا سرعت بسیار بالایی دارد و به همین دلیل با سرمایه گذاری در هر زمینه ای می توانید سود های کلانی به دست آورده و بیزینس های موفق دیگری داشته باشید.
  • کشور آمریکا موافقت نامه تجاری با 20 کشور دیگر دارد و به همین دلیل می توانید محصولات خود را به خارج از مرز های این کشور نیز بفروشید.
  • وسعت بالای آمریکا زمینه های سرمایه گذاری را نیز وسیع تر خواهد کرد.
  • آمریکا محل مناسبی برای زندگی خانواده شما نیز خواهد بود.

معایب سرمایه گذاری در آمریکا

  • میزان سرمایه مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا بالا بوده و همگان امکان اخذ آن را نخواهند داشت.
  • بازار آمریکا یکی از بازار های پر ریسک به شمار می رود و به همین دلیل باید بسیار حواس جمع عمل نمایید.

شرایط اخذ

فرد متقاضی باید تابع کشوری باشد که قرارداد تجاری بین آن و ایالت متحده برقرار باشد. متقاضی یا باید سرمایه گذاری خود را انجام داده و یا در حین انجام آن باشد. ارائه مدارک سرمایه گذاری معتبر از جمله ضروریات می باشد. درخواست کننده باید اثبات نماید که تنها به منظور سرمایه گذاری در کشور آمریکا تمایل به اخذ این ویزا دارد و حتما باید مالکیت بیش از 50 درصد واحد تجاری را داشته باشد.

مراحل اخذ

برای درخواست ویزای سرمایه گذاری آمریکا باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید: - مشورت با یک وکیل با تجربه در این زمینه و استخدام وی - انتخاب کردن ایالت مناسب برای سکونت و سرمایه گذاری - انتخاب محل برای راه اندازی واحد تجاری یا انتخاب آن - به ثبت رساندن شرکت در یک ایالت - ارائه یک طرح توجیهی برای دوره سرمایه گذاری خود - باید منشا سرمایه گذاری خود را شفاف سازی نمایید - ارائه کلیه فرم های مربوط به سرمایه گذاری در این کشور
برگشت به منو