کوبا

حقایق جالب درباره کوبا

به گزارش پری بلاگ، کوبا، کشوری غنی از تاریخ، فرهنگ و تنوع است. این کشور تحت تاثیر جنگ های اسپانیایی-آمریکایی، انقلاب کاسترو Castro و بحران موشکی که حتی نزدیک بود به شروع جنگ جهانی سوم منجر گردد، نهاده شد. مردمش ترکیبی از نژاد اسپانیایی، آفریقایی و آسیایی هستند.

این کشور دارای کوه های پراکنده، دشت های استوایی، جنگل ها و مرداب های متعدد و سواحل فوق العاده زیباست همچنین، شهرهایی با معماری سبک استعماری که انگار در زمان منجمد شده و دقیقا مانند گذشته باقی مانده اند. حقایقی درباره کوبا وجود دارند که باید بدانید و کشف کنید. در مقاله “درباره کوبا”، قصد داریم دانستنی هایی درباره سفر به کوبا را به شما یادآوری و نکاتی جالب درباره کوبا را مرور نماییم. پس، با ما همراه باشید.

کوبا عظیم ترین کشور در کارائیب

کوبا عظیم ترین کشور در میان کشورهای کارائیب است و هفدهمین جزیره عظیم در دنیا بشمار می رود. البته، تنها یک جزیره هم نیست و جزایر متعددی دارد. براساس دانستنی هایی درباره کوبا باید بدانید که جمهوری کوبا Republic of Cuba در حقیقت یک مجمع الجزایر بوده که شامل جزیره اصلی کوبا، جزیره خوبنتود Juventud و بیش از 4000 جزیره کوچک و عظیم دیگر است.

آفرهای ویژه تور جام جهانی قطر 2022 با خدمات ویزا و بلیط و بهترین قیمت ✔️

بارش برف در کوبا

براساس مقاله درباره کوبا باید بدانید که کوبا یک کشور استوایی است که دمای هوای آن معمولا بین 20 تا 30 درجه سلسیوس است. اما گزارش ها نشان می دهند که در روز دوازدهم ماه مارس سال 1857 در بخشی از این کشور برف بارید. در روز هفدهم دسامبر سال 2010 پایین ترین دمای هوا در 50 سال گذشته در این کشور گزارش شد؛ به طوریکه در یکی از شهرهای این کشور، دمای هوا تا 1.9 درجه سلسیوس پایین رفت.

حقایق جالب درباره کوبا

شباهت کوبا به کروکودیل

حتما تا به امروز شنیده اید که از کوبا با عنوان اسپانیایی ال کروکودریلو El Cocodrilo یا ال کایما El Caimá نام می برند. این نامگذاری به این دلیل است که اگر از نمای چشم پرنده به شکل کشور کوبا نگاه کنیم، این کشور به کروکودیل شباهت دارد. همچنین، گونه ای بومی از کوکودیل کوبایی وجود دارد که تنها در کوبا و جزیره خوبنتود Juventud یافت می گردد. این کروکودیل یک گونه کوچک، باهوش و درنده از کروکودیل ها بوده و متاسفانه در معرض خطر انقراض است.

ممنوعیت گروه بیتل ها را در کوبا

براساس مقاله حقایقی درباره کوبا باید بدانید که فیدل کاسترو Fidel Castro، اینگونه احساس می کرد که هیاهویی که در اطراف گروه بیتل ها Beatles به چشم می خورد، با تصور او از کوبای کمونیستی در تضاد است. بنابراین، در سال 1964 موسیقی بیتل ها Beatles را در کوبا ممنوع بیان کرد. اما، چند دهه بعد خود کاسترو Castro مراسمی برگزار کرد و مجسمه ای برنزی از جان لنون John Lennon را افتتاح نمود. اینطور که گفته می شد او برای افکار بیتل ها Beatles احترام خاصی قائل بود.

او حتی در سخنرانی خود به مناسبت افتتاح مجسمه، به شباهت خودش و جان لنون John Lennon به عنوان دو انسان رویا پرداز اشاره نمود. عینک مجسمه جان لنون John Lennon تا به امروز بارها شکسته شده است؛ بنابراین یک نگهبان در این پارک وجود دارد که در زمان بازدید میهمانان، عینکش را روی بینی نگاه می دارد.

کریستو کلمب کوبا رو با کشور چین اشتباه گرفت

براساس مقاله نکاتی جالب در خصوص کشور کوبا باید بدانید که کریستف کلمب Christopher Columbus در اولین سفرش در بخش شرقی کوبا از کشتی پیاده شد. او که مانند سایر مردم دنیا از وجود قاره آمریکا آگاهی نداشت و تصور می کرد قرار است به قاره آسیا برسد، به اشتباه فکر کرد در مسیرش به سمت هند، به کشور چین رسیده است.

او مترجمان خود را فرستاد تا امپراطور کشور چین را پیدا نمایند که البته، آنها پیروز به انجام این کار نشدند. از طرفی، او و همراهانش به روستایی کوچک برخوردند و برای اولین بار مصرف تنباکو را شاهد بودند و بلافاصله این عادت بد را یاد گرفتند. کریستف کلمب Christopher Columbus از اینکه نتوانسته بود هیچ گنجی در کوبا پیدا کند، بسیار سرخورده و ناامید شد؛ اما خبر نداشت که کشف تنباکو توسط او از هزاران گنجینه بیشتر ارزش دارد.

سیگارهای برگ خاص در کوبا

حتما براساس حقایقی درباره کوبا، می دانید که کوبا بخاطر سیگارهای برگ فوق العاده خود شهرت دارد. در حقیقت، این سیگارها به عنوان بهترین سیگارهای برگ دنیا شناخته می شوند. کشور کوبا دارای آب و هوا، خاک و رطوبت ایده آل برای کاشت و به عمل آمدن تنباکوهای عالی و باکیفیت است. کوبایی ها در زمینه ساخت سیگارهای برگ ممتاز واقعا تخصص دارند.

صنعت سیگار برگ این کشور بدنبال آئین چند صد ساله ای که شامل 100 قدم مهم برای فراوری دستی سیگار کوبایی است، به طرز فوق العاده ای پیشرفت پیدا نموده و کیفیت و نظم ساخت این سیگارها به دقت کنترل می گردد. اینکه کشور آمریکا واردات سیگار کوبایی را ممنوع بیان کرد، نیز به این محصول کوبایی جذابیت و شهرت بیشتری داد.

آژانس همیشه سفر تخصصی ترین مرجع اخذ ویزای هند، ویزای توریستی دانشجویی تجاری و الکترونیکی هند ✔️

کندی کلکسیونی از سیگار کوبا داشت

در فوریه سال 1962، جان اف کندی John F. Kennedy از مشاور مطبوعاتی خود خواست تا برایش بهترین سیگارهای کوبایی را خریداری نماید. براساس نکاتی جالب درباره کوبا باید بدانید که کلکسیونی از 1200 سیگار کوبایی برای او به دفترش آورده شد. صبح روز بعد، او حکمی داد که بر طبق آن واردات تمامی محصولات کوبایی به آمریکا ممنوع اعلام شد. کاملا تعیین است که رئیس جمهور بودن هم امتیازات خاص خود را دارد.

حقایق جالب درباره کوبا

کریسمس در کوبا جشن بزرگی نیست

یکی از حقایقی درباره کوبا این است که در این کشور، تا سال 1997 تعطیلات کریسمس، تعطیلات رسمی بحساب نمی آمد. این جشن در سال 1969 از تقویم رسمی این کشور حذف شد. کاسترو Castro تصور می کرد اهمیت دادن به این جشن باعث کم توجهی به فراوری نیشکر که اصلی ترین آیتم صادراتی این کشور محسوب می شد، خواهد بود. بنابراین، با اینکه کشور کوبا کشوری مسیحی بشمار می رفت، این کشور در طول انقلاب خود کاملا آتئیست اعلام شد و یک یا دو نسل از مردم این کشور بدون جشن های کریسمس رشد کردند.

وقتی کاسترو Castro شنید که پاپ ژان پل دوم Pope John Paul II می خواهد از کوبا بازدید کند، تصمیم گرفت کریسمس را دوباره به عنوان تعطیلات ملی اعلام نماید. اما، امروزه کریسمس یک جشن معمولی محسوب می گردد که مدارس و مراکز اداری و تجاری تعطیل نیستند؛ کاملا برعکس سایر کشورهای آمریکای لاتین که این عید را با شدت و شکوه هرچه تمام تر جشن می گیرند.

کوبایی ها عاشق مطالعه هستند

براساس حقایقی درباره کوبا باید بدانید که کشور کوبا دارای بالاترین نرخ سواد در دنیا است. طبق آمار 99.8 درصد مردم این کشور باسواد هستند. اما، قبل از انقلاب کوبا اینگونه نبود. در سال 1961، پروژه جاه طلبانه یکساله ای آغاز شد که طبق آن می بایست مردم به طور داوطلبانه به بیسوادها آموزش می دادند و این پروژه پیروزیتی تمام عیار بود. به طور کل، در کوبا به تحصیلات بسیار بها داده می گردد و تحصیل در تمامی مقاطع از جمله مقاطع دبیرستانی، کاملا رایگان است.

بزرگترین نمایشگاه اتومبیل کلاسیک در کوبا

تا سال 2011 ممنوعیت واردات خودرو در کوبا وجود داشت. بنابراین، بیشتر خودروهای موجود در جاده های این کشور اتومبیل های قدیمی و کلاسیک آمریکای دهه 1950 هستند. تماشای انواع اتومبیل های شورلت و کادیلاک بسیار قدیمی و کلاسیک که در این جزیره رفت و آمد می نمایند، به شما این حس را می دهد که در زمان، به عقب بازگشته اید. این اتومبیل های جذاب که از دوره ای تمام شده باقی مانده اند، بسیار دوست داشتنی هستند.

این جذابیت فقط بخاطر نوستالژی دیدن اتومبیل های قدیمی نیست؛ بلکه طرز کارکرد این اتومبیل ها و مکانیک آنها نیز بسیار جذاب است. از آنجایی که هیچ خودروی جدیدی به کوبا وارد نمی شد، کوبایی ها برای نگهداری اتومبیل های خود و جلوگیری از خراب شدن آنها دست به خلاقیت های بسیاری زده و همچنان می زنند. براساس دانستنی هایی درباره سفر به کوبا باید بدانید که با آزاد شدن واردات خودرو، هم اکنون بعضی از این اتومبیل های قدیمی برای جهانگردی و بعضی دیگر به عنوان تاکسی به کار برده می شوند.

با همیشه سفر به چابهار سفر کنید و لیست هتل‌ها و بهترین قیمت تور چابهار را در سایت ما ببینید. ✔️

وجود 9 مکان از کوبا در فهرست میراث جهانی یونسکو

براساس حقایقی درباره کوبا باید بدانید که این کشور دارای 9 مکان مشهور است که در فهرست میراث دنیای یونسکو جای دارند. هفت تای آنها از مکان های تاریخی فرهنگی هستند و دو تای آنها از شگفتی های طبیعی این کشور بشمار می فرایند. از میان آنها می توان به بناهای سبک استعماری هاوانای قدیم Old Havana، ترینیداد و کاماگوی Trinidad and Camagüey، پارک ملی الخاندرو دو هامبوت Alejandro de Humboldt National Park و زمین های تنباکوی دره وینالس Viñales Valley اشاره نمود

شکوفایی صنعت جهانگردی کوبا

کوبا یک مقصد جهانگردی محبوب برای گذراندن تعطیلات است؛ بویژه برای کانادایی و اروپایی هایی که بدنبال گریزگاهی ایده آل و ارزان برای تعطیلات زمستانی خود می گردند. هر ساله بیش از سه میلیون جهانگرد از این کشور بازدید می نمایند و صنعت جهانگردی یکی از اصلی ترین منابع درآمد کوبا محسوب می گردد.

جهانگردی پزشکی نیز در این کشور واقعا مشهور است، زیرا استانداردهای سلامت در کوبا واقعا قابل ملاحظه هستند. اما، از زمان ممنوعیت سفر آمریکایی ها به کوبا در سال 1960، آمریکایی ها اجازه سفر به این کشور را ندارند. براساس حقایقی درباره کوبا باید بدانید که آنها برای انجام این کار احتیاج به مجوز لازم از سوی حکومت کوبا خواهند داشت.

 صنعت جهانگردی درباره کوبا

مواد خوراکی کوبا از چه کشوری وارد می شود؟

کشور کوبا بیش از 75 درصد از مواد خوراکی مورد احتیاج مردم خود را وارد می نماید. از سال 2003 تا به امروز عظیمترین منبع خرید مواد غذایی این کشور، از ایالات متحده آمریکا بود. ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که پس ممنوعیت تجارت و هرگونه رابطه با آمریکا در چه وضعیتی قرار می گیرد؟ در جواب باید گفت به طور کل، آمریکا و کوبا هیچگونه تجارت و مراوده ای با یکدیگر ندارند. اما، حکومت کوبا در سال های اخیر برای خرید داروهای پزشکی و محصولات کشاورزی، استثنائاتی قائل شده است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو