دسته‌بندی نشده

بناهای حیرت انگیز و عجایب هفتگانه جهان

در این مقاله سعی در این داریم که عجایب هفتگانه جهان را برای شما معرفی کنیم و با فیلم و عکس شما را با خود به قلب تاریخ ببریم.همیشه سفر مجری تورهای مسافرتی

آیا می خواهید در مورد عجایب هفتگانه جهان بیشتر بدانید؟ سه لیست مختلف از عجایب هفتگانه جدید جهان و عجایب هفتگانه جهان باستان و همچنین عجایب طبیعی جهان را برای شما جمع آوری کردیم. در این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد هر دسته و مکان و همچنین مکان یافتن آنها بیشتر بخوانید.

هفت عجایب جدید جهان

چیچن ایتزا

یکی از عجایب هفتگانه جهان چیچن ایتزا می باشد که در شبه جزیره یوکاتان در مکزیک واقع شده است و مکان مهمی در پادشاهی مایاها بوده است. چیزی که معبد اصلی را مشخص می کند این است که هر پله برابر با یک روز از سال است. خورشید یک پله در روز از هرم بالا و پایین می‌رود، که با توجه به اینکه مایاها به فناوری مدرن دسترسی نداشتند، بسیار جذاب است.

عجایب هفتگانه قدیم و جدید

کولوسئوم

کولوسئوم در رم معروف‌ترین آمفی‌تئاتر در جهان است و به دلیل اینکه خانه بازی‌های خونین گلادیاتور در دوران شکوه امپراتوری روم بوده، بدنام شده است. این آمفی تئاتر دیدنی هدیه امپراتور به رومیان بوده و در سال 70 پس از میلاد ساخته شده است.

دیوار بزرگ چین

دیوار چین طولانی ترین دیوار جهان و یکی از عجایب هفتگانه جهان است. بازدید از پکن، پایتخت چین ساده‌ترین راه است، و تورهای راهنما در دسترس هستند، اما می‌توانید خودتان نیز به گشت و گذار بپردازید.

یک افسانه رایج این است که شما می توانید دیوار را از فضا ببینید، و در حالی که این تا حدی درست است، شما نمی توانید آن را با چشم غیر مسلح خود ببینید. دیوار بزرگ چین 300 سال قبل از میلاد ساخته شده بود، اما تا اوایل دهه 1600 به پایان رسید. دیوار بزرگ چین قدیمی ترین سازه از عجایب هفتگانه جدید جهان است.

مسیح نجات دهنده

مسیح رستگار در ریودوژانیرو در برزیل به یک نقطه عطف کلاسیک و برجسته شهر تبدیل شده است. این مجسمه تا سال 1931 ساخته نشده بود، بنابراین آنقدرها هم قدیمی نیست. همچنین با نام کریستو ردنتور شناخته می شود و عمدتاً از طریق کمک های مالی از طریق کلیسای کاتولیک تأمین می شد. مسیح رستگار با 38 متر ارتفاع در بالای کوه کورکووادو ایستاده است.

ماچو پیچو

در ردپای مردم اینکا پرسه بزنید و از یکی از مهم ترین شهرها دیدن کنید. ماچوپیچو فوق العاده به خوبی حفظ شده است، به لطف این واقعیت که فاتحان هرگز این مکان را پیدا نکردند. گاهی اوقات از آن به عنوان شهر گمشده اینکاها یاد می شود و تا زمانی که هیرام بینگهام در سال 1911 به اینجا آمد، توسط بقیه جهان کشف نشد.

پترا

پترا در دوران باستان شهری بوده و یک شگفتی واقعی جهان است. این شهر عتیقه از روی کوه کنده شده است و آثار و ساخت و ساز برای ایجاد آن حتی با استانداردهای امروزی بسیار چشمگیر است. دانشمندان و باستان شناسان هنوز گیج هستند که چرا پترا توسط حدود 20000 نفری که در آنجا زندگی می کردند رها شد.

شهر پترا

تاج محل

آخرین اما نه کم اهمیت ترینعجایب هفتگانه جهان، تاج محل است. اگر از من بپرسید، این زیباترین ساختمان جهان در هند است و جزئیات و همچنین داستان پشت آن باورنکردنی است. این بنا به دستور شاه جهان، امپراتور مغول ساخته شد که آن را به یاد همسر محبوبش ممتاز محل ساخت.

چطور فرم ورود به هند بگیریم؟ قیمت، مدارک، شرایط و مراحل دریافت ویزای هند برای ایرانیان و اطلاعات سفارت هند را در همیشه سفر مشاهده کنید.✔️

اطلاعات بیشتر درباره عجایب هفتگانه قدیم و جدید

عجایب هفتگانه جهان پس از رای گیری جهانی که بیش از 100 میلیون نفر در آن شرکت کردند، معرفی شدند. این ابتکار توسط سازمانی به نام هفت عجایب جدید انجام شد زیرا آنها احساس کردند که زمان آن فرا رسیده است که از عجایب جدید جهان نام ببرند زیرا بسیاری از شگفتی های باستانی نابود شده اند.

از عجایب دنیای باستان، تنها یکی هنوز پابرجاست و آن اهرام جیزه در مصر است. عجایب هفتگانه جهان باستان در دوران باستان کلاسیک نامگذاری شده اند و از آن زمان تاکنون برخی از مشهورترین سازه های جهان بوده اند، حتی اگر شش مورد از آنها در جنگ ها و زلزله ها ویران شده اند. قبل از شمارش آرای جهانی، مردم می‌توانستند در میان چندین مکان مشهور مانند برج ایفل، انگکور وات، استون هنج، مجسمه آزادی، کرمل و خانه اپرای سیدنی رای دهند.

هفت عجایب دنیای باستان

تنها عجایب باستانی جهان که هنوز پابرجاست، هرم خئوپس در مصر است. این بزرگترین و قدیمی ترین اهرام جیزه است و 2500 سال قبل از میلاد مسیح توسط مصریان باستان ساخته شده است.

هرم بزرگ جیزه مصر

اهرام ثلاثه را به عنوان مقبره های سلطنتی مابین سال های ۲۷۰۰ و ۲۵۰۰۰ پیش از میلاد مسیح ساخته اند .خئوس (خوفو) بزرگترین آنهاست و بعد آن خفرع (خفرن) و منقُرع (سیرینوس) دو هرم کوچکتر هستند . زیربنای هرم خئوس حدود ۵ هکتار است و در ساختمان بیش از 2 میلیون بلوک سنگی به کار رفته که وزن هر یک از آن ها بین ۲ تا ۳۰ تن بوده است و این بنا به مدت ۴۰۰۰ سال بلندترین سازه های جهان بود. در حقیقت تا قرن نوزدهم هنوز هیچ کس نتوانسته بود بنایی بلندتر از خئوس بسازد و در ساخت این بناها از هیچ ابزار نوین یا تجهیزات نقشه برداری و اندازگیری استفاده نشده است.

اهرام مصر

باغ های معلق بابل

چاد نزار دوم که به عنوان بخت النصر دوم می شناسیم با آمیتیس دختر پادشاه ماد ازدواج کرده بود .آمیتیس تا قبل از ازدواج در محیطی خوش آب وهوا در میان باغ ها زندگی می کرد و به دلیل آب و هوای خشک بابل بیمار شد .از این رو پادشاه برای بهبود حال همسرش دستور داد نزدیک نهر فرات در عراق امروزی باغ های زیبایی بنا کنند.

این باغ های دل انگیز روی ستون های بلندی استوار بود و در ارتفاع ۲۳ متر از سطح زمین روی یک محوطه ی آجری بزرگ قرار داشت و وجود پل های اطراف آن سبب شد محوطه شبیه تئاتر به نظر برسد چون در کتیبه های میخی بابل هیچ شواهدی مبنی بر وجود این باغ ها دیده نمی شود به همین دلیل باغ های معلق بابل تنها مورد از عجایب هفتگانه جهان است که احتمال دارد هرگز وجود خارجی نداشته باشد.

اطلاع از شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای آفریقای جنوبی✔️

مجسمه ی زئوس در المپیا

یکی دیگر از عجایب هفتگانه جهان مجسمه زپوس می باشد. زئوس در اساطیر یونان پادشاه خدایان و خدای رعد و برق بوده است و توسط فیدیاس (پیکر تراش آتنی) طراحی و تکمیل شده است و پس از اتمام کار آن را به المپیا (محل بازی های المپیک باستانی )بردند. این تندیس با بالاتنه ای عریان بر تخت چوبی زیبایی نشسته بود.

ارتفاع این مجسمه غول پیکر که با طلا و عاج آراسته شده بود به ۱۲ متر می رسد. مجسمه زئوس تا بیش از قرن هشتم در المپیا بود اما در قرن چهارم پیش از میلاد مسیح، کشیش های امپراتور رم پرستشگاه را بستند و مجسمه به پرستشگاه قسطنطنیه منتقل شد که در یک آتش سوزی برای همیشه نابود شد.

معبد آرتمیس

یکی از عجایب هفتگانه جهان معبد آرتمیس می باشد که این بنا ۵۵۰ سال قبل از میلاد در امپراتوری یونان (ترکیه امروزی) ساخته شده است .این معبد توسط یونانیان به افتخار ایزد بانویی (آرتمیس) محله ساخته شده بودند، تزپین شده بود. شکوه معبد آرتمیس در شهر اِ فِسوس قرار داشته است. این بنا که به آن معبد بزرگ مرمرین گفته می شود با مجسمه های برنزی که توسط ماهرترین مجسمه سازان آن زمان ساخته شده بود تزئین شده بود.

شکوه معبد آرتمیس در شهر اِفِسوس نشان از قدرت و نفوذ این ایزد بانو در میان مردم شهر است و از اعتبار جهانی و محلی او حکایت می کند و هر ساله تعدادی زیادی از مردم در ماه مارس (فروردین) و ابتدای می ( اردیبهشت ) به معبد اِفِسوس می رفتند تا در مراسم و آیین های آرتمیس شرکت کنند.

معبد آرتمیس

آرامگاه هالیکارناسوس

هنگامی که ماسوس پادشاه کاریا ،دارفانی را وداع گفت همسرش بانو آرتمیسیا دستور داد آرامگاهی باشکوهی برای شوهرش بسازد. این آرامگاه بنایی عظیم از سنگ مرمر سفید بود و ارتفاع آن ۴۱ متر بوده و از سه طبقه ی مستطیلی تشکیل می شد. طبقه زیرین این آرامگاه به شکل مستطیل بوده و روی آن در طبقه میانی ۳۶ ستون وجود داشت و سقف آن نیز هرمی شکل بود.

چهار مجسمه ساز روی قسمت بالای آرامگاه کار کرده بودند و یک مجسمهی ۶ متری سنگ مرمر همراه با یک ارابه ای چهار اسب روی سقف ساخته بودند. این بنای عظیم در قرن سیزدهم به دلیل زلزله فرو ریخت هنوز بقایای این آرامگاه در جنوب شرقی ترکیه وجود دارد.

غول رودس

غول رودس یک مجسمه عظیم الجثه ی برنزی از هلیوس (خدای خورشید) که توسط مجسمه سازی به چارز ساخته شده است که ساخت آن بیش از ۱۲ سال طول کشید . این مجسمه عظیم ۳۰ متر و نیم ارتفاع بلندترین مجسمه ی دنیای باستان و از جمله عجایب هفتگانه جهان است. این مجسمه از ۶ سال توسط یک زلزله مهیبی نابود شدو این تندیس هرگز بازسازی نشد. صدها سال بعد اعراب به رودس حمله کردند و بقایای مجسمه را به عنوان فلز قراضه فروختند. به همین دلیل باستان شناسان درباره ی شکل مجسمه و محل دقیق استقرار آن چیز زیادی نمی دانند.

فانوس اسکندریه

هفتمین مورد از عجایب هفتگانه جهان برج نورانی عظیم در جزیره کوچک فاروس نزدیک شهر اسکندریه بنا شد. این فانوس دریایی کشتی های رود نیل را برای عبور و مرور از بند شلوغ شهر هدایت می کرد. این سازه سه سطح داشته سطح پایین آن به شکل مربع و سطح میانی آن به شکل هشت ضلعی و سطح بالایی آن به شکل استوانه بوده است. این فانوس دریایی اسکندریه به تدریج بر اثر زلزله های متعدد به کلی فرو ریخت.

مدارک، هزینه و مراحل اخذ ویزای دانشجویی و اخذ اقامت تحصیلی کانادا ✔️

عجایب هفتگانه طبیعی جهان

در مورد عجایب جهان، فهرست سومی نیز وجود دارد، و آن هفت عجایب طبیعی جهان است که به شرح زیر می باشد:

آمازون

از میان تمام هفت عجایب طبیعی جهان، آمازون شاید چشمگیرترین باشد. اینجاست که بیش از 50 درصد از گونه های جهان زندگی می کنند و هزاران سال است که همینطور بوده است. متأسفانه امروزه جنگل زدایی زیادی در جریان است که گونه هایی را که در جنگل های آمازون زندگی می کنند تهدید می کند. یکی از طولانی ترین رودخانه های جهان، یعنی رودخانه قدرتمند آمازون نیز در اینجا قرار دارد.

آمازون

جزیره ججو

این یکی از موارد مورد علاقه شخصی من و مقصدی است که به شدت توصیه می کنم. این جزیره دیدنی در کره جنوبی است که به خاطر پرتقال ها، مزارع گلزا، آبشارها، سواحل بهشتی، فعالیت های آتشفشانی و مرتفع ترین کوه کره جنوبی معروف است.

جزایر کومودو

اینجاست که اژدهای شرور کومودو را خواهید دید که بزرگترین مارمولک های زنده دنیا هستند. جزایر کومودو در اندونزی نیز به عنوان یکی از بهترین مکان های جهان برای غواصی در نظر گرفته می شود و انبوهی از گونه های دریایی در آب های اطراف این جزایر زندگی می کنند.

کوه تیبل

این افتخار کیپ تاون در آفریقای جنوبی است و بازدیدکنندگان می توانند از منظره ای باشکوه از شهر از کوه تیبل لذت ببرند. در تورآفریقای جنوبی بازدید از این مکان زیبا را از دست ندهید.

آبشار ایگوازو

این بلندترین آبشار جهان نیست، اما بسیار قدرتمند است. آبشار ایگوازو درست در مرز بین برزیل و آرژانتین قرار دارد.

عجایب هفتگانه جهان

پورتو پرینسسا

یکی دیگر از مقصدهای دیدنی که در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. پورتو پرینسسا در جزایر پالاوان در فیلیپین واقع شده است و مشهورترین مکان شاید تالاب دوقلو باشد.

خلیج ها لونگ

در شمال هانوی در ویتنام، یکی دیگر از شگفتی‌های طبیعی جهان، به‌طور دقیق‌تر خلیج ها لونگ را خواهید دید که مملو از صخره‌های آهکی ناهموار، فضای سبز و مناظر است. بازدیدکنندگان می توانند در خلیج ها لونگ قایق سواری کنند و حتی در برخی از جزایر یک شب بمانند.

عجایب هفتگانه جهان

  • در این ویدیو قصد داریم:
  • عجایب هفتگانه جهان را به صورت تصویری برای شما نمایش بدیم
  • عجایب هفتگانه شامل:
  • فانوس اسکندریه، مجسمه غول رودس، آرامگاه هالیکارناسوس
  • معبد آرتمیس، مجسمه ی زئوس در المپیا، باغ های معلق بابل، هرم بزرگ جیزه مصر

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو