کشور سریلانکا

کشور سریلانکا

سریلانکا کشور ساحل های پهناور، آثار تاریخی بسیار، مردم خون گرم و غذاهای خوشمزه و مرقون به صرفه. کشورهای زیادی در دنیا وجود ندارد که همچون سریلانکا دارای جاذبه های گردشگری زیادی داشته باشد. فرهنگ سریلانکا به بیش از ۲۰۰۰ سال میرسد که شواهد این امر اثار تاریخی موجود می باشد. که می توان به صومعه های زیبا که با دقتی بالا تزیین شده اشاره کرد و نیز کشور سریلانکا مکانی برای یک سفر فوق العاده و از نظر قیمتی هم به صرفه بوده.

با داشتن این همه زیبایی بی نظیر هنوز ان طوری که باید در میان توریست ها شناخته شده نیست و توریست زیادی به این مقصد دیدنی سفر نمی کند و نیز علاوه بر لذت بردن از تفریحات ساحلی و آب و هوای دلچسب استوایی می توانید سری به ارتفاعات زده و از آب و هوای مطبوع و چشم اندازی سبز بهره ببرید و اگر دنبال تجربه متفاوتی از کوه پیمایی و یا طبیعت گردی هستید سفر به سریلانکا را از دست ندهید.
سریلانکا کشور ساحل های پهناور، آثار تاریخی بسیار، مردم خون گرم و غذاهای خوشمزه و مقرون به صرفه است که گزینه عالی برای سفر می باشد.

سریلانکا در کجا واقع شده است؟

“جزیره باشکوه” معنای نام سانسکریتی سریلانکا است. سریلانکا در جنوب شرقی کشور هند قرار گرفته و از بزرگ‌ترین جزایر اقیانوس هند محسوب می‌شود. این کشور سال‌ها تحت سلطه دولت‌های مختلف از جمله هلند، پرتغال و انگلیس بوده و سرانجام در سال ۱۹۴۸ موفق شد استقلال خود را به دست آورد. ساختار حکومتی کشور، جمهوری دموکراتیک سوسیالیستی می‌باشد و رئیس‌جمهور به عنوان فرد اول و پرقدرت حکومت هر ۶ سال یکبار توسط مردم انتخاب می‌شود.

راز موفقیت سریلانکا در زمینه گردشگری را باید در طبیعت خارق‌العاده، پارک‌های ملی با تنوع گیاهی و جانوری و تمدن سه هزار ساله این کشور جستجو کرد. در واقع گردشگری به عنوان یک صنعت چهارمین درآمد ارزی را برای سریلانکا به ارمغان آورده است. سالانه بیش از ۶۰۰ هزار گردشگر از نقاط مختلف دنیا تور سریلانکا را برای گذراندن تعطیلاتشان انتخاب می‌کنند. علاوه بر گردشگری تولید منسوجات و مزارع چای از دیگر منابع درآمد پول‌ساز در سریلانکا محسوب می‌شوند.

کشور سریلانکا

تاریخچه سریلانکا

استانی ترین یافته های انسانی در سریلانکا یافت شده که مربوط به 34 هزار سال قبل و از بقایای انسانی است معروف به انسان بالانگودا. ساکنان کهن سریلانکا معروف به ودداهااز تبار تامیل و زیرشاخه نژاد تیره ‌پوست دراویدی بودند که در گذشته‌ای دور از هند جنوبی به شمال سری‌لانکا نقل مکان کرده اند. در سال 543 پیش از میلاد اما، سینهالی‌ها که از طوایف آریایی هند بودند به رهبری شاهزاده ویجایه از مکانی در هند به نام سینهاپورا مهاجرت را شروع کردند و به سریلانکا نقل مکان کردند. سینهالی ‌های آریایی محلی های این جزیره را شکست داده و آن‌ها را به جنوب رانده و خود حکومت جدیدی در شمال ایجاد کردند.

از آن دوران سالیان سالیست در گیری میان این دو قبیله آغاز شد که تا چند وقت پیش هم هنوز پا برجا بود . امروزه سینهالی‌ها با بیش از 15 میلیون نفر جمعیت ، توانسته اند 75% از مردم سریلانکا را تشکیل داده و به اکثریت قالب تبدیل شوند. در قرن دوازدهم و سیزدهم میلادی، بازرگانان مسلمان بیشتر از قبل در این منطقه به تجارت پرداختند و تا اوایل قرن شانزدهم میلادی به این منطقه سلطه داشتند تا این که در سال ۱۵۰۵ میلادی نواحی ساحلی سریلانکا توسط پرتغالی ها فتح شد و کنترل اوضاع رو در دست گرفتن.

در سال ۱۶۵۸ میلادی هلندی‌ها توانستند جای پرتغالی ها را اشغال کنند و در سال ۱۷۹۵ انگلستان هم به همین ترتیب هلند را بیرون و جای او را پر کرد و اشغال و در سال ۱۷۹۸ آن را به مستعمره رسمی خود اضافه کرد. در سالهای جنگ جهانی اول نهضت استقلال‌طلبی در سیلان شکل گرفت که کارهای فریبنده انگلیس نتوانست این نهضت را راضی نگه دارد و که در چهارم فوریه ۱۹۴۸ سیلان به استقلال کامل رسید.

موقعیت جغرافیایی سریلانکا

کشور سریلانکا یک کشور جنوب آسیایی است و به دلیل همجوار بودن این کشور با اقیانوس هند در لیست کشورهای بسیار زیبا قرار دارد. به طور کلی این کشور شرایط مهمان نوازی بسیار عالی دارد. در این کشور بیش از ۲۱ میلیون نفر زندگی می‌کنند و مساحت آن به ۶۵ هزار و ۶۱۰ کیلومتر رسیده است. این کشور دارای شرایط آب و هوایی استوایی است و دو فصل گرم و خشک در آن دیده می‌شود. میانگین دما در این کشور بین ۲۸ الی ۳۲ درجه سانتی گراد ارزیابی شده است و به طور کلی سردترین ماه‌های سال دسامبر و ژانویه است.

مردم این کشور به زبان رسمی سینهالی صحبت می‌کنند، واحد پول این کشور روپیه اعلام شده است و از نظر زمانی ۵ ساعت و نیم جلوتر از تهران است. این کشور دارای سه فرودگاه بین‌المللی است. هزینه خورد و خوراک در این کشور براساس قیمت گذاری‌های مشخص ارزیابی می‌شود. وعده‌های غذایی در رستوران‌های این کشور در دوره‌های مختلف تغییراتی از ۳۰۰ روپیه به ۲۰۰۰ روپیه داشته است.

شهرهای کشور سریلانکا هر یک دارای فضای زندگی خوبی هستند به طور که زندگی در شهرهای این کشور می تواند از نظر آب و هوا و گردشگری در شرایط خوبی باشد. خورشت سبزیجات یک غذای بسیار خوش طعم از نظر مردم کشور سریلانکا است و عطر و طعمی دل انگیز دارد.

موقعیت جغرافیایی سریلانکا

فرهنگ مردم سریلانکا

فرهنگ مردم کشور سریلانکا بسیار غنی است، در این کشور مردم زندگی خود را بر پایه قناعت می گذرانند. وضعیت فرهنگی این کشور در زمینه‌های اقتصادی ارزیابی شده است این کشور وضعیت قومیت زیادی داشته است و فرهنگ گروهی و قومیتی در این کشور هنوز دیده می‌شود.
دوره‌های استعمار در کشور سریلانکا سبب شده است که مردم این کشور بسیار پر توان با صبر و تحمل بیشتری باشند. از یاد نبرید که در فرهنگ این کشور مردم سعی می‌کنند همیشه تعادل و عدالت را رعایت نمایند. مشخص است که فرهنگ زندگی در کشور سریلانکا می‌تواند بهترین زندگی را ارزیابی کند.

آب و هوای سریلانکا

آب ‌وهوای سریلانکا گرم و مرطوب است که بر اثر بادهایی است که از اقیانوس به سمتش می ‌وزد و نیز آب و هوای سریلانکا معمولا در تمام طول سال متعادل است اما فصل ها در واقع به خشک و مرطوب تقسیم میشوند ، اگر قصد دارید در مناطق ساحلی ساکن شوید لباس های سبک نخی کافی خواهد بود.

بهترین زمان برای بازدید از سواحل غرب و جنوب از دسامبر تا مارس است و در حالی که بهترین آب و هوا در ساحل شرقی از آوریل و می تا سپتامبر است و نیز سریلانکا به سبب موقعیتی که در نزدیکی اکوادور دارد، درجه حرارت در طول سال به نسبت ثابت باقی می ماند و مناطق ساحلی از دمای متوسط روزانه در حدود 26 تا 30 درجه سانتیگراد است که معمولا در طول داغترین بخش روز به خوبی به 30 درجه سانتی گراد می رسد و درجه حرارت با ارتفاع کاهش می یابد، به درجه ی متوسط 18 تا 22 درجه سانتیگراد در کندی کاهش می یابد و بالاترین بخش های جزیره خنک می شود.

همچنین شب ها در تپه ها هوا کاملا سرد و دمای هوا گاهی اوقات نزدیک به انجماد رطوبت میرسد و در نواحی جنوب غربی نزول درصد نزولی و تقریبا 60 تا 80 درصد در سایر نقاط جزیره افزایش می یابد. در کل، بهتر است که در ماه های دسامبر تا مارس برای سفر به این جزیره اقدام کنیم زیرا در این زمان با تعطیلات کریسمس و سال نو نیز مصادف است، از این فرصت استفاده کنید و تعطیلات خود را در سریلانکا به سر ببرید.

واحد پول سریلانکا

روپیه واحد رسمی پول سریلانکا است؛ اما برای سفر به این کشور نیازی نیست ریال را به روپیه تبدیل کنید. بلکه بهتر است به اندازه کافی دلار تهیه کرده و پس از رسیدن به سریلانکا از طریق صرافی‌های فرودگاه هتل یا مراکز خرید دلار را به روپیه تبدیل کنید. لازم به یادآوری است که هزینه‌های سفر به سریلانکا مانند هزینه خورد و خوراک، حمل‌ونقل و حتی خرید بسیار مقرون به صرفه است و شما می‌توانید با در نظر گرفتن تقریباً ۷۰ دلار در روز از تمام تفریحات آن استفاده کنید.

واحد پول سریلانکا

آیا سریلانکا ویزا می خواهد؟

فرهنگ مردم کشور سریلانکا بسیار غنی است، در این کشور مردم زندگی خود را بر پایه قناعت می گذرانند. وضعیت فرهنگی این کشور در زمینه‌های اقتصادی ارزیابی شده است این کشور وضعیت قومیت زیادی داشته است و فرهنگ گروهی و قومیتی در این کشور هنوز دیده می‌شود.
دوره‌های استعمار در کشور سریلانکا سبب شده است که مردم این کشور بسیار پر توان با صبر و تحمل بیشتری باشند. از یاد نبرید که در فرهنگ این کشور مردم سعی می‌کنند همیشه تعادل و عدالت را رعایت نمایند. مشخص است که فرهنگ زندگی در کشور سریلانکا می‌تواند بهترین زندگی را ارزیابی کند.

بهترین فصل سفر به سریلانکا

سریلانکا آب و هوایی استوایی دارد. از این رو نیمه اول سال در این کشور به خصوص تابستان هوا گرم و شرجی بوده و با بارش باران‌های موسمی همراه است؛ اما در نیمه دوم سال با کاهش باران‌های موسمی هوا معتدل شده و امکان استفاده از سواحل فراهم می‌شود. در مجموع دو فصل پاییز و زمستان و همچنین اوایل بهار را می‌توان بهترین زمان برای سفر به سریلانکا و لذت بردن از طبیعت زیبای این کشور دانست.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

شهرها:

گروه:

برگشت به منو