شهر کلمبو

شهر کلمبو / کشور سریلانکا

شهر کلمبو یا Colombo به عنوان بزرگترین شهر و پایتخت تجاری در کشور سریلانکا شناخته می شود. این شهر که از 2000 سال پیش به عنوان یک بندر تجاری در میان اعراب، رومیان و چینی ها شناخته شده بود، از سال 1505 با اشغال آن توسط پرتغالی ها به کلمبو نامگذاری شد. نام کلمبو را می توان برگرفته از معانی همچون درگاه رود کلانی ریشه یا بندری از درختان انبه دانست. جمعیت کلمبو که در سال 2011، 752 هزار و 993 نفر اعلام شده است، از قومیت های مختلفی تشکیل شده است که عمدتا شامل سینهالی ها، مور ها، تامیل ها می باشند.

فرهنگ شهر کلمبو

فرهنگ شهر کلمبو متاثر از تنوع قومیتی و فرهنگ های مختلفی است که در این سرزمین وجود دارد و به همین دلیل، می توان این شهر را یک شهر چند فرهنگی در نظر گرفت. فرهنگ این شهر پس از استقلال یافتن آن از بریتانیا دستخوش تغییرات بسیاری شد که در نهایت فرهنگی غنی آمیخته با استعمار، مدرنیته و بومی را به نمایش می گذارد.

جغرافیای شهر کلمبو

در مورد جغرافیای شهر کلمبو می توان گفت که این شهر در نزدیکی پایتخت سیاسی کشور سریلانکا ( سری جایاواردنپورا کوته ) قرار گرفته است که سرزمین آن را می توان ترکیبی از آب و خشکی دانست. این شهر دارای کانال های آبی زیادی است که 65 هکتار از کلمبو توسط دریاچه پیرا پوشیده شده است. این شهر در مجموع 37.31 کیلومتر مربع وسعت دارد.

شهر کلمبو

آب و هوای شهر کلمبو

در مورد آب و هوای کلمبو می توان گفت که آب و هوای این منطقه جزو آب و هوای گرمسیری موسمی استوایی می باشد. این شهر در بازه زمانی ماه مه تا آگوست، در معرض بادهای موسی یالا قرار دارد. به طور کلی می توان آب و هوای این شهر را نسبتا معتدل دانست که دو فصل موسمی و یک فصل خشکی دارد. سردترین ماه در این شهر ماه سپتامبر و گرم ترین ماه در این شهر ماه ژانویه می باشد.

جاذبه های دیدنی کلمبو

از جمله کارهایی که پیشنهاد می شود تا در سفر به کلمبو و تور کلمبو به آنها بپردازید می توان گفت:

بازدید از موزه ملی کلمبو

این موزه که بزرگترین موزه ی کشور سریلانکا شناخته می شود، در بنای عمارت گانه استعماری بریتانیا واقع شده است که از دو قرن قبل ( قرن نوزدهم میلادی ) برجای مانده است. از آثاری که در این موزه می توانید به دیدن آنها بپردازید، می توان به مجسمه ها، نسخ خطی، صنایع دستی قدیمی مانند سفال، کنده کاری ها، عتیقه جات قدیمی، نقاشی ها و … اشاره نمود.

ساحل مونت لاوینیا

این ساحل که در خارج از شهر واقع شده است، یکی از بهترین جاذبه های دیدنی کلمبو از نظر تفریحی است که می تواند منظره ی تماشایی برای مسافران باشد. از تفریحات این جاذبه دیدنی می توان به شناکردن و آفتاب گرفتن در ساحل آن اشاره کرد. همچنین امکانات رفاهی از جمله باشگاه ها، کافه ها و رستوران ها در کنار مغازه های متعددی برای خرید و فروش کالاهای مختلف در این مکان وجود دارد.

موزه هلندی کلمبو

از آنجایی که بخشی از تاریخ این سرزمین با اشغال هلندی ها گره خورده بود، می توان آثاری از هلندی ها را در این شهر دید. این موزه که در اصل خانه ی فرمانداری هلند در گذشته بوده است، اکنون میزبان مجموعه آثاری از سلطه 150 ساله هلند بر سریلانکا را شاهد باشید.

موزه هلندی کلمبو

جاذبه های تفریحی شهر کلمبو

از دیگر جاذبه های تور کلمبو می توان به موارد زیر اشاره کرد.

پارک Galle Face Green

این پارک در حاشیه ی ساحلی شهر کلمبو قرار گرفته است که وسعتی به مساحت 5 هکتار را در برگرفته است. از جذابیت های این پارک می توان به تفریحاتی نظیر سوارکاری، فوتبال، تنیس و تماشای طلوع و غروب خورشید اشاره نمود.

معبد Kelani Raja Maha Viharaya

این معبد در نزدیکی های شهر کلمبو در 7 کیلومتری آن قرار دارد که یک جاذبه مذهبی تاریخی می باشد. از نظر بوداییان این معبد یک مکان مقدس است که توسط خدایان بودا مورد توجه قرار دارد. از جاذبه های دیدنی در این معبد می توان به مجسمه های بودا در کنار نقاشی های هنرمند سریلانکایی اشاره نمود.

پارک Viharamahadevi

این پارک زیبا، به پارک ویکتوریا معروف است که در شهر کلمبو به عنوان یک پارک عمومی واقع شده است. پارک مورد نظر قدیمی ترین و بزرگترین پارکی است که در این شهر قرار دارد و در کنار موزه ملی کلمبو قرار گرفته است. از دیگر جاذبه های این پارک می توان به یک باغ وحش کوچک و مجسمه بزرگ بودا در آن اشاره نمود.

تور کلمبو

تور کلمبو یکی از تورهای کشور سریلانکا می باشد که در دسته تورهای آسیای جنوب شرقی دسته بندی می شود. تور کلمبو معمولا یکی از مهمترین بخش های تور سریلانکا است که در کنار بازدید از سایر شهرهای این کشور می باشد. تور کلمبو یکی از تورهای آسیای شرقی است که جزو تورهای کشور سریلانکا به شمار می رود. این تور که معمولا در کنار تور سایر شهرهای سریلانکا از جمله کندی و بنتونا قرار دارد، از معروف ترین تورهای سریلانکا می باشد. این تور شامل بازدید از جاذبه های تاریخی، پارک ها و موزه ها و اماکن تفریحی می باشد.

تور کلمبو

خدمات تور آژانس همیشه سفر

از خدماتی که در تور شهر کلمبو همیشه سفر به مسافران ارائه می شود، می توان گفت:

 • اسکان در هتل های 5 یا 6 ستاره
 • پرواز با ایرلاین های مطمئن و معروف
 • اخذ ویزای سریلانکا با هزینه ی 40 دلار
 • ترانسفر زمینی فرودگاهی
 • ترانسفر بین شهری
 • راهنمایی جاذبه های دیدنی شهر به زبان انگلیسی
 • بیمه مسافرتی
 • خدمات تغذیه و وعده های غذایی صبحانه، ناهار و شام
 • اجرای گشت بازدید از جاذبه های دیدنی شهر از جمله میدان استقلال، موزه و معبد گانگاراما

هزینه تور کلمبو

همانطور که می دانید، قیمت تور ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که می تواند باعث تغییرات بسیاری در هزینه ها شود. هزینه تور کلمبو می تواند به هزینه های رزرو هتل ها، وعده های غذایی، استفاده از خطوط هواپیمایی برای سفر به کلمبو، خدماتی که توسط شرکت گردشگری ارائه می شود، بستگی داشته باشد. به عنوان مثال می توان هزینه تور کلمبو که در قالب تور سریلانکا ( تور کلمبو، کندی و بنتونا) ارائه می شود را در قالب هزینه های زیر دانست:

 • مبلغ 4 میلیون و 600 هزار تومان + 629 دلار
 • مبلغ 4 میلیون و 600 هزار تومان + 45 دلار
 • مبلغ 9 میلیون تومان
 • مبلغ 7 میلیون تومان + 300 دلار
 • مبلغ 17 میلیون تومان برای 8 روز با پرواز ایرلاین قطر

به طور کلی با توجه به سطح خدمات، زمان تور و شرکت های مختلف گردشگری، بازه قیمتی برای تور کلمبو بازه های مختلفی را در برمی گیرد.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو