بلاروس

واحد پول بلاروس

در این مقاله نیز سعی بر آن داریم تا در مورد واحد پول بلاروس جزئیات و نحوه تبدیل آن توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

آگاهی و آشنای گردشگران از واحد پول بلاروس می تواند کمک بسیار بزرگی را در سفر آنها به دنبال داشته باشد به طوری که یکی از مهمترین و اصلی ترین نگرانی های بسیاری از مسافران، تبدیل ارز و استفاده از پول رایج در کشور مقصد می باشد که در این مقاله نیز سعی بر آن داریم تا در مورد واحد پول بلاروس، جزئیات و نحوه تبدیل آن توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

آشنایی با کشور بلاروس

بلاروس یکی از کشورهای اروپا می باشد که پایتخت این کشور مینسک نام دارد. همسایگان کشور بلاروس، روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی و لتونی هستند و مرزهای خشکی با آن دارند. شهرهای مهم بلاروس برست، گرودنو، گومل، موگلیف و ویتبسک می باشد. مساحت کشور بلاروس تقریبا ۲۰۸ / ۰۰۰ کیلومتر مربع است و مردم این کشور به زبان رسمی بلاروسی و روسی صحبت می کنند. واحد پول آنروبل است.

این کشور زیبا دارای نواحی پست و باتلاقی بسیار زیادی است. اگر به نقشه بلاروس نگاه کنید می توانید شاهد وجود دریاچه ها، رودخانه ها و جنگل های بسیار زیاد در این کشور پهناور باشید. ساختمان ها و بناهای بلاروس بسیار باشکوه هستند و قدمت زیادی دارند. تمامی خیابان های این کشور جذابیت های توریستی خاص خود را دارند و می توان نقاشی های مربوط به دوران گذشته را در آنها مشاهده کرد. شرکت همیشه سفر در تور بلاروس همراه شما مسافران عزیز است تا لحظاتی به یادماندنی را در این کشور زیبا تجربه کنید.

بلاروس یکی از کشورهای بسیار زیبا و دیدنی می باشد که در اروپای خاوری واقع شده است و با کشورهایی از جمله اوکراین، روسیه، لهستان، لیتوانی و لتونی مرز مشترک داشته و امروزه توانسته است با جاذبه های بی نظیر و تاریخی خود، توجه بسیاری از توریست ها را از سراسر جهان به سوی خود جذب کند.

واحد پول بلاروس

علامت اختصاری واحد پول بلاروس

توجه داشته باشید که هر واحد پولی با استفاده از علامت اختصاری به خصوص نمایش داده می شود که واحد پول بلاروس نیز دارای یکای مخصوص خود بود و آشنایی شما با این علامت اختصاری می توان شما را در تشخیص پول این کشور راهنمایی کند.

علامت مخصوص و اختصاری واحد پول بلاروس BR می باشد که کد ایزوی آن نیز BYN خواهد بود. شما می توانید قبل از پروازتان به سوی این کشور در مورد جزئیات واحد پولی کشور بلاروس اطلاعت لازم را در اختیار داشته باشید و حجم بزرگی از نگرانی های خود را برطرف کنید.

علامت اختصاری واحد پول بلاروس

ارزش پول رایج در بلاروس در مقایسه با دلار

بسیاری از گردشگران بعد از شنایی با واحد پول بلاروس به دنبال ارزش پول رایج این کشور با دلار هستند تا از این طریق بتوانند از ارزش پول این کشور آگاهی پیدا کنند. در حال کنونی یک روبل بلاروس را می توان معادل 0.49 دلار آمریکا دانست که این امر نشان می دهد ارزش واحد پول بلاروس کم بوده و این امر گردشگران کشورهای اروپایی و آمریکایی را برای سفر و بازدید از این کشور ترغیب نموده و می تواند تولید ناخالص بیشتری را به دنبال داشته باشد.

ارزش پول رایج در بلاروس در مقایسه با دلار

اسکناس ها و سکه های پولی بلاروس

واحد پول بلاروس امروزه یکی از محبوب ترین پول هایی می باشد که بسیاری از گردشگران و مسافران دوست دارند تا اطلاعاتی را در مورد این واحد پولی به دست آورند. پول رایج این کشور در اسکناس ها و سکه های بسیار مختلف و متعددی چاپ و ضرب میشوند که شما می توانید با توجه به نیاز و دلخواه خود هنگام تبدیل ارز، یکی از این اسکناس ها را انتخاب کنید. از مهمترین اسکناس های چاپ شده برای واحد پولی بلاروس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اسکناس 5 روبلی
  • اسکناس 10 روبلی
  • اسکناس 20 روبلی
  • اسکناس 50 روبلی
  • اسکناس 100 روبلی

همچنین استفاده از سکه های مختلف نیز در این کشور و سیستم پولی آن بسیار رایج می باشد که هز یک از این سکه ها از جنس فلز و آلیاژی های متعدد فلزی می باشد که از طرح ها و تصاویر بسیار متنوعی برخوردار هستند و از این نیز می توان به راحتی شناسایی نمود. از مهمترین سکه های رایج در واحد پول بلاروس می توان به 1, 2, 5, 10, 20, 50 kapiejkas, 1, 2 rubles اشاره کرد که شما نیز می توانید تعدادی از این سکه ها را به همراه داشته و در خریدهای جزئی خود از جمله خرید یمک آب معدنی از این سکه ها استفاده کنید.

اسکناس ها و سکه های پولی بلاروس

استفاده از کارت های اعتباری در بلاروس

امروزه کشور بلاروس توانسته است در صنعت گردشگری پیشرفت بسیار فوق العاده و چشمگیری را داشته باشد به طوری که سالانه میلیون ها گردشگر این کشور را مقصد بازدیدی خود قرار می دهند. برای رفاه و آسایش گردشگران، دولت و بانک مرکزی این کشور کارت های اعتباری بین المللی را تدارک دیده است که از مهمترین آنها می توان به مستر کارت اشاره داشت که مسافران می توانند برای خودداری از به همراه داشتن پول بیشتر و همچنین برای امنیت زیاد از کارت های اعتباری رایج برای توریست ها استفاده کنند.

اما همیشه به خاطر داشته باشید که حتما مبلغ بسیار کمی را نیز به همراه داشته باشید چرا که استفاده از کارت های اعتباری ر خرده فروشی و خرید های بسیار جزئی و خیابانی مناسب نخواهد بود و شما بی شک نیاز مبرمی را به استفاده از پول نقد خواهید داشت. آگاهی از جزئیات بسیار دقیق از واحد پول بلاروس می تواند از دغدغه های شما در سفرتان کاسته و لذت سفرتان را چند برابر نماید.

به همین جهت توصیه می شود که حتما قبل از سفرتان در مورد پول رایج در کشور بلاروس اطلاعات لازم را به دست آورید. همیشه اشاره به این نکته ضروری است که واحد پول بلاروس را می توانید به راحتی در کشور روسیه نیز خرج نمایید چرا که واحد پولی این دو کشور روبل بوده و نیازی به تبدیل ارز نخواهید داشت.

استفاده از کارت های اعتباری در بلاروس

تبدیل ارز در کشور بلاروس

همانطور که در بخش های قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، امروزه بسیاری از گردشگران و توریست ها علاقه مندی زیادی را برای بازدید از کشورهای کمتر شناخته شده دارند و برای همین منظور نیز کشور بلاروس را در اولویت های خود قرار می دهند که البته نگرانی تبدیل ارز خود به واحد پول بلاروس همیشه با آنها همراه می باشد که دیگر نیازی نیست نگران این موضوع باشید چرا که مسافران و توریست ها می توانند به راحتی از درگاه های مختلف بانک ها دولتی، صرافی های رسمی و هتل های بسیار معتبر و حتی فرودگاه بین المللی این کشور، اقدام به تبدیل ارز داشته باشند.

شما نیز می توانید با توجه به موقعیت خود یکی از راه ها و روش های تغییر و تبدیل ارز را انتخاب نموده به پول رایج در بلاروس دسترسی داشته باشید تا بتوانید به راحتی نیازهای خود را با واحد پولی این کشور برطرف سازید. همچنین در نظر داشته باشید که شما می توانید با رزرو تور بلاروس از آژانس مسافرتی همیشه سفر می توانید اطلاعات و راهنمایی لازم را در خصوص تبدیل ارز و واحد پول بلاروس به دست آورید و یکی از به یادماندنی ترین سفرهای خود را رقم بزنید.

تبدیل ارز در کشور بلاروس

واحد پول بلاروس و مینسک

در این قسمت می توانید نرخ روز واحد پول که به آن روبل بلاروس نیز گفته می شود، مشاهده فرمایید. هر دلار تقریبا برابر ۲ روبل بلاروس و هر یورو تقریبا برابر ۲.۵ روبل بلاروس (واحد پول بلاروس) در تاریخ نوشتن این مقاله (۲۳ آبان ۹۸) است.

BelarusCurrency Ruble NOV 2019 Rate

EUR  → 2.5 BYN

USD  →   2 BYN

واحد پول (روبل بلاروس) می باشد.هر ۲ روبل زمان نوشتن این مقاله برابر ۱ دلار بوده است.

نمونه ای از اسکناس های بلاروس

اسکناس ۵ روبل بلاروس
اسکناس 5 روبل بلاروس
اسکناس ۱۰ روبل بلاروس
اسکناس 10 روبل بلاروس
اسکناس ۲۰ روبل بلاروس
اسکناس ۲۰  روبل بلاروس
اسکناس ۵۰ روبل بلاروس
اسکناس ۵۰ روبل بلاروس
اسکناس ۱۰۰ روبل بلاروس
اسکناس ۱۰۰ روبل بلاروس
اسکناس ۲۰۰ روبل بلاروس
اسکناس ۲۰۰ روبل بلاروس
اسکناس ۵۰۰ روبل بلاروس
اسکناس ۵۰۰ روبل بلاروس

شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری همیشه سفر، مجری مستقیم و تخصصی تور بلاروس

 

 
 

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو