کلیسای ساگرادا فامیلیا

کلیسای ساگرادا فامیلیا / کشور اسپانیا / شهر بارسلون

دسته‌ها: جاذبه های اسپانیا

در این مقاله می خواهیم به معرفی کلیسای ساگرادا فامیلیا در اسپانیا بپردازیم. اسپانیا در جنوب اروپا کشوری زیبا و کهن در صنعت گردشگری است. پایتخت این کشور شهر زیبا و با شکوه مادرید است. اسپانیا با سیستم سلطنتی اداره می شود و در حدود 45 میلیون جمعیت دارد.سواحل این کشور از جنوب و شرق به سواحل دریای مدیترانه می رسد و از غرب با اقیانوس اطلس هم مرز است. اسپانیا به عنوان بزرگ ترین کشور شبه جزیره ایبری هشتمین اقتصاد برتر جهان است و در صنعت گردشگری رتبه بسیار خوبی در اروپا و جهان دارد.

آب و هوای اسپانیا  بسیار متغیر است. آب و هوای بهاری اسپانیا بسیار خنک و مطلوب است اما تابستان های گرم دارد. پاییز این کشور خنک و دوست داشتنی است و زمستان های معتدل با آب و هوای مدیترانه است.آب و هوای متغیر اسپانیا آن را به کشوری مناسب برای سفر در تمام فصول سال تبدیل کرده است. بهترین زمان سفر به اسپانیا بهار و پاییز است، زیرا آب و هوایی معتدل و مطلوب در انتظار شماست.

کلیسای ساگرادا فامیلیا

گشت و گذار در بارسلونا

بارسلونا یا بارسلون، مرکز منطقه کاتالان یکی از زیباترین و مشهورترین شهرهای جهان است. جاذبه های بارسلون سالانه توجه گردشگران زیادی را به این شهر جلب می کند. یکی از این جاذبه ها کلیسای ساگرادا فامیلیا است. این کلیسا را باید شاهکار معماری مذهبی جهان دانست که طراحی بی نظریش زبانزد خاص و عام است.

معمار اولیه این بنای باشکوه آنتونی گائودی بود و یادگاری اش توانست زیباترین و مشهور ترین جاذبه اسپانیا و بارسلونا شود. پیش از سفر به اسپانیا و گردش در بارسلونا برای بازدید از  این کلیسای باشکوه برنامه ریزی کنید و برای آگاهی از جزئیاتش با ما همراه باشید.

کلیسای ساگرادا فامیلیا

آشنایی با کلیسای ساگرادا فامیلیا

کلیسای ساگرادا فامیلیا در معنای کلیسای خانواده مقدس در قرن 19 بنا شد. گائودی تنها 31 سال داشت که بنای این شاهکار را شروع کرد. سبک و طراحی ویژه این بنا نه تنها برای این معمار شهرتی جهانی داشت، بلکه به یکی از جاذبه های اصلی بارسلونا تبدیل شد.در سال 1926 که آنتونی گائودی فوت کرد ساخت کلیسای ساگرادا فامیلیا به طول انجامید و به سمبل مذهبی و جهانی تبدیل شد. این بنای باشکوه تمام عناصر و نمادهای آیین مسیح را در دل خود داد و بازتابی از باورهای مذهبی مردم کاتالان است. ساخت و اضافه شدن قسمت های مختلف به این مجموعه همچنان ادامه دارد.

اگرچه هسته اولیه را گائودی بنا نهاد اما تکمیل کلیسای ساگرادا فامیلیا تا سال 2026 طول خواهد کشید. علت زمان طولانی بنای مجموعه در طول تاریخ به دلیل مسائل مالی بوده و باید یادآوری کرد این کلیسا با کمک های مالی مومنان انجام شده است. اما امروزه با تبدیل شدن به جاذبه گردشگری بودجه خوبی به سمت مجموعه سرازیر شده است.

کلیسای ساگرادا فامیلیا

تاریخچه بنای کلیسای ساگرادا فامیلیا

تمرکز گائودی در ساخت این کلیسا بیشتر بر روی ظاهر و نمای بیرونی مجموعه بود. به احتمال زیاد خود او در جریان بوده که بنای این مجموعه مذهبی زمان زیادی نیاز دارد، پس ادامۀ آن را به نسل های بعد واگذار کرد. جزئیات سازۀ اصلی، قسمت مرکزی کلیسا و زیارتگاه قدیمی ترین بخش های کلیسا هستند که توسط گائودی بنا شدند.تکمیل این قسمت ها تقریبا 54 سال به طول انجامید و نمادهایی از زندگی و تولد حضرت مسیح را به بیننده نشان می دهد.

این بخش از کلیسا را با نام راز و نیازهای قدیس می شناسند زیرا مملو از نمادهای تولد و زندگی پیامبر است. راز و نیاز قدیس با 3 ورودی مملو از جزئیات متعدد با سمبل های ایمان، امید، نیکوکاری و خوش قلبی است.

در ساخت این بنا از مصالح متعددی استفاده شده است. نمای خارجی از سنگ و سرامیک است و بیشتر سنگ های به کار رفته در نما از معادن قدیمی استخراج شده است.برج های ساگرادا فامیلیا نیز از گرانیت، ماسه و سنگ و برخی برج ها نیز بتنی است.کاشی کاری های مجموعه به رنگ روشن و با طرح های طلایی، قرمز و نارنجی است. در عصر جدید نیز مصالح کامپوزیت، فایبرگلس و پلیمر نیز به برنامه ساخت و ساز اضافه شده است.

sagrada-familia

فضای داخلی کلیسای ساگرادا فامیلیا

فضای داخلی ساگرادا فامیلیا نیز همچنین طراحی نمای بیرونی شاهکاری بی بدیل است. شکوه سلطنتی این مجموعه مذهبی توجه هر بیننده ای را جلب می کند زیرا مملو از رنگ و نور است.همین ترکیب رنگ و نور شاد در فضایی مذهبی ساگرادا فامیلیا را در جهان مشهور کرد.این سبک طراحی داخلی را متخصصین سبکی تلفیقی از گوتیک و سبک شخصی گائودی می دانند.طراحی داخلی مجموعه مملو از المان ها و عناصر آیین مسیحیت است و با بازی نور و رنگ فضای روحانی و در عین حال زنده بودن طبیعت در محیط را به بیننده القا می کند.

جالب است بدانید طراحی مجموعه به نحوی است که فضای داخلی آن تا 14 هزار نفر گنجایش دارد. همچنین کلیسای ساگرادا فامیلیا 12 زنگ به نشان 12 حواری یا همان یاران نزدیک به پیامبر دارد.بر طبق آمار های گردشگری سالانه بین 2 تا 3 میلیون نفر از این شاهکار مذهبی بازدید می کنند.

همیشه سفر مجری بهترین و ارزانترین تور اوکراین به نمایندگی از سازمان گردشگری کشور اوکراین در این ایران می باشد.

sagrada-familia-church

دسترسی به مجموعه ساگرادا فامیلیا

بارسلونا شهری توریستی است و امکانات رفاهی و حمل و نقل متعدد برای دسترسی به جاذبه های بارسلونا برای همه فراهم شده است.کلیسای ساگرادا فامیلیا نیز در مرکز شهر واقع شده و شما به راحتی از طریق خط 2 و 5 مترو به این مجموعه می رسید.موقعیت مرکز شهر بودن کلیسا موجب سهولت دسترسی شده و شما تقریبا از هر نقطه بارسلون به ساگرادا فامیلیا دسترسی راحتی دارید.انواع تاکسی ها و اتوبوس ها نیز علاوه بر مترو شما را به این مجموعه می رساند، پس نگران نباشید

در انتها باید گفت اسپانیا به عنوان یکی از توریستی ترین کشورهای جهان شناخته می شود.ساگرادا فامیلیا تنها یکی از بیشمار جاذبه های این کشور است و توانسته از رتبه و جایگاه خوبی در گردشگری جهان برخوردار باشد.پس از سفر به اسپانیا و تمام جاذبه ها کهن و دیدنی اش لذت ببرید و سفری دلنشین را تجربه کنید.

جاذبه های دیگر بارسلونا :

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو