کاخ سلطنتی مادرید

معرفی کاخ سلطنتی مادرید / کشور اسپانیا / شهر مادرید

اسپانیا یکی از کشورهای جنوب اروپا با آب و هوای مدیترانه ای است. همه ساله گردشگران زیادی برای تعطیلات و استراحت، بازدید جاذبه های مادرید مانند کاخ سلطنتی مادرید به این کشور زیبا سفر می کنند.مادرید، بارسلون، سویل و جزایر قناری از معروف ترین مقاصد گردشگری اسپانیا با شهرتی جهانی است. از سوی دیگر شهرت مسابقات فوتبال این کشور عده زیادی را به ورزشگاه های مشهور مادرید و بارسلونا می کشاند. پس جای تعجب نیست اگر در همه فصول سال متقاضیانی برای سفر به اسپانیا درخواست می دهند.

آب و هوای اسپانیا گرم و مدیترانه ای است. اگر از گرما و شلوغی فراری هستید، بهتر است به جای تابستان در بهار یا پاییز به اسپانیا سفر کنید تا از آب و هوای مطلوب و خنک بهره مند شوید. در عین حال اگر شیفته طبیعت و کوهستان هستید، می توانید زمستانی فراموش نشدی را در شهرهای این کشور تجربه کنید.

کاخ سلطنتی مادرید

قصر سلطنتی مادرید جاذبه ای بینظیر در قلب اسپانیا

قصر سلطنتی مادرید اگر چه به عنوان محل اقامت رسمی خانواده سلطنتی شناخته می شود اما امروزه کاربردی تشریفاتی پیدا کرده و به موزه ای باشکوه برای بازدید تبدیل شده است.در حال حاضر پادشاه اسپانیا فیلیپ ششم است که همراه همسرش ملکه لاتزیا و دو دخترشان در کاخ زارزوئلا زندگی می کنند. دولت اسپانیا کاخ سلطنتی مادرید را تنها برای تشریفات رسمی و خوشامد گویی های سیاسی استفاده می کند.

تاریخ بنای کاخ سلطنتی مادرید به قرن 19 بازمی گردد. پیش از این در محل کاخ سلطنتی بنای مشهور آلکازار ساخته شده بود که با آتش سوزی قرن 18 به تلی از خاکستر بدل شد.پس از آن فیلیپه پنجم با کمک طراحان و معماران ایتالیایی کاخی با نمای سنگی بنا کرد تا دیگر در آتش سوزی از بین نرود.

کاخ سلطنتی مادرید توسط پادشاه فیلیپه پنجم در مکانی به مساحت 135000 متر ساخته شد. نمای باشکوه این مجموعه سلطنتی بیش از 200 اتاق و 44 پلکان دارد.همین شکوه و عظمت موجب شده تا کاخ سلطنتی مادرید به عنوان مجلل ترین و بزرگ ترین کاخ سلطنتی اروپا شناخته شود. بدون شک در سفر اسپانیا یکی از دیدنی های مادرید همین کاخ فوق العاده است که بازدید آن را نباید از دست داد.

آشنایی با کاخ سلطنتی مادرید

معماری و نمای کاخ سلطنتی مادرید

نمای کاخ سلطنتی مادرید سنگی و با ستون هایی در سبک معماری توسکانی ساخته شده است. ستون های توسکانی تشکیل دهنده سه طبقه اصلی کاخ هستند و پنجره های کاخ را شامل می شوند. همچنین، تمام سقف ها مملو از گچ بری های ظریف و باشکوه است.معماران و سازندگان در بنای این مجموعه بهترین مصالح و مواد موجود را استفاده کردند. به همین دلیل است که سنگ های مرمر مجلل، گچ کاری های زیبا، استفاده از چوب ماهون برای در و پنجره اتاق ها، آثار بهترین نقاشان و هنرمندان قرن هجدهمی این کاخ را به این موقعیت استثنایی و تاریخی رسانده است.

تزئینات داخلی مجموعه سلطنتی لوکس و بسیار گران قیمت است. اگرچه این دکور در زمان های مختلف بارها و بارها تغییر کرده اما از گران بها بودن آن کاسته نشده است.کاخ مادرید دارای حیاط وسیع در مرکز و حیاطی کوچک تر در قسمت جنوبی است. چشم انداز کاخ رو به کلیسای جامع آلمودنا است و شکوه نما و لنداسکیپ آن چشم هر بیننده ای را خیره می کند.

magnificent-attraction

بخش های مختلف کاخ سلطنتی مادرید

برای بازدید مجموعه شما انتخاب های بی شماری دارید. این کاخ-موزه از قسمت های مختلفی تشکیل شده که شامل اتاق تخت شاه، اسلحه خانه، داروخانه و باغ های ساباتینی می باشد. در ادامه اندکی با هرکدام از آنها آشنا خواهیم شد.

اتاق تخت شاه

اولین جایی که در این مجموعه سلطنتی نباید از دست بدهید، اتاق تخت شاه است. این فضا مملو از لوازم لوکس و گران قیمت است. دیوارها به آثار نقاش مشهور تیپولو مزین است و دکوراسیون آن پس از اتمام سلطنت چارلز سوم دست نخورده باقی مانده است.

تالار ستون ها زیباترین فضای کاخ سلطنتی

تالار ستون ها با سقف زیبایش در این مجموعه شهرت یافته است. این سقف توسط جیاکوینتو تزئین شده و سمبلی از خورشید با تمام نیروهای طبیعی است. هنرمندان سقف تالار ستون ها را نمادی شاه اسپانیا به عنوان سمبل هنر و شعر می دانند. یکی دیگر از تزئینات گران قیمت تالار ستون ها مجسمه برنزی پادشاه چارلز پنجم است که در قرن نوزدهم ساخته شده است.

اسلحه خانه کاخ سلطنتی مادرید

اسلحه خانه کاخ مادرید یکی از بهترین اسلحه خانه های سلطنتی اروپا است. قدمت سلاح های این موزه تا قرن سیزدهم نیز می رسد. نقاشی مشهور تایتان و اسلحه ای متعلق به چارلز پنجم از گنجینه های موزه اسلحه خانه است.

کاخ سلطنتی مادرید

باغ ها و پارک های کاخ سلطنتی مادرید

باغ های ساباتینی در سبک نئوکلاسیک و در سال 1993 توسط دولت وقت طراحی شد. این باغ استخری مستطیل در مرکز با 4 فواره دارد که با مجسمه پادشاهان اسپانیا تزئین شده است. همچنین پارک دیگری در جلوی قصر سلطنتی مادرید بنا شده که مجسمه مشهور فیلیپ چهارم در حال اسب سواری در آنجا است.

باغ های اطراف کاخ سلطنتی مادرید از جمله کابونوال، کمپو دل مورو و لپانتو همگی از جاذبه های مادرید در اطراف مجموعه است و می تواند یک روز کامل را به خودش اختصاص دهد. همگی این باغ ها قدمتی طولانی داشته و در طی زمان در اطراف کاخ بنا به مناسبت های مختلف بنا شده است. به عنوان مثال باغ کمپو دل مورو در قرن دوازده به مناسبت جنگی مابین مسلمانان و اسپانیایی ها بنا شد. کمپو دل مورو را مورخین محل برپایی چادر مسلمانان می دانند.

در نهایت باید گفت، سفر به اسپانیا می تواند به یکی از بهترین سفرهای شما تبدیل شود. علاوه بر سواحل، طبیعت و جاذبه های اسپانیا، شهرهای کوهستانی کشور و دهکده های جذاب در اسپانیا  شما را به دل تاریخ می برد. علاوه بر مادرید دیگر شهرهای اسپانیا با دنیایی از کاخ ها، موزه ها و جاذبه های تاریخی شما را به سفری هیجان انگیز، ماجراجویانه و مطلوب دعوت می کند.

دیگر جاذبه های دیدنی اسپانیا :

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو