پارک گوئل

راهنمای گردشگری و بازدید در پارک گوئل / کشور اسپانیا / شهر بارسلون

دسته‌ها: جاذبه های اسپانیا

پارک گوئل یکی از جاذبه های توریستی دیدنی و پرطرفدار شهر بارسلون در کشور اسپانیا است. این پارک معماری شگفت انگیزی داشته و بازدید از آن، یکی از برنامه های اصلی گردشگران اسپانیایی به شمار می آید.

سفر به کشور اسپانیا

اسپانیا کشوری عضو اتحادیه اروپا و واقع در جنوب غربی اروپا است. اسپانیا وسعت بسیار زیادی داشته و به دلیل داشتن قله های آتشفشانی، دره ها، کوه ها و جزایر بیشماری که دارد، شهرت جهانی داشته و از کشورهای پرطرفدار گردشگری و توریستی جهان به شمار می آید.این کشور دارای 15 جزیره منحصر به فرد است که در راس آن ها، تنریف قرار داشته و از جاذبه های دیدنی این کشور زیبا به شمار می آید.

اسپانیا کشوری کوهستانی با سه اقلیم مدیترانه ای، نیمه خشک و اقیانوسی است. این کشور دره ها، رودها و طبیعت بسیار زیبایی داشته و از جمله کشورهای  خوش آب و هوا و شگفت انگیز اروپایی محسوب می گردد.

پارک گوئل

شهر بارسلون در کشور اسپانیا

بارسلون یکی از شهرهای پرجمعیت و بندری کشور اسپانیا است. این کشور از لحاظ توریستی رتبه بالایی داشته و همواره گردشگران بسیار زیادی را به خود فرا می خواند.این شهر توسط رشته کوه های مرتفعی محور شده و رودخانه بسوس را در آغوش کشیده است.این شهر جاذبه های توریستی فراوانی ثبت شده در آثار یونسکو داشته و پایتخت کلیساهای بسیار زیبا و دیدنی در قاره اروپا است.

موزه های بارسلون از شهرت بسیار زیادی برخوردار است و بازدید از آثار آن بسیار لذت بخش خواهد بود.سواحل و پارک های این شهر زیبا، از بهترین جاذبه های طبیعی در بارسلون است که پارک گوئل یکی از بهترین آن هاست.

پارک گوئل

پارک شگفت انگیز گوئل

پارک گوئل یکی از جاذبه های طبیعی و گردشگری در شهر بارسلونا کشور اسپانیا است که قدمتی یکصد ساله و وسعتی به اندازه 17 هکتار دارد.سرمایه گذار این پارک زیبا شخصی به نام گوئل و معمار آن شخصی به نام گائودی است.این پارک معماری شگفت انگیزی داشته و بازدید کامل از بناهای آن احتیاج به زمان زیادی خواهد داشت.  کارر د اولت از دروازه ها و ورودی های اصلی پارک گوئل است.

معماری پارک گوئل

این پارک ترکیبی از معماری مدرن، کلاسیک و سنتی در اروپا به ویژه رم و امپراتوری های آن است که با رنگ ها و لعاب های مختلف در هم آمیخته و فضایی باورنکردنی و شگفت انگیز خلق نموده است.پارک گوئل سرشار از ستون ها، طاق ها، طاق نماها و دیوارهای ساده و منحصر به فرد است که در ترکیب با عناصر طبیعی مانند گیاهان و گل های رنگی یک هارمونی بسیار بی نظیر خلق نموده است.

تاسیس این پارک بر فراز تپه ای بلند در شهر بارسلون از دیگر ویژگی های قابل توجه این بنا به شمار می آید. موزه پارک گوئل از پیشنهاد های اصلی گردشگری در شهر بارسلونا است که می توان بلیط های آن را به شکل آنلاین و اینترنتی و یا به شکل حضوری از گیشه فروش بلیط تهیه نمود.

مساحت موزه پارک گوئل

این موزه مساحت بسیار زیادی داشته و تماشای آن، خالی از لطف نخواهد بود. این پارک زیبا در طول زمان تغییرات بسیار زیادی را متحمل گردیده و از پیشرفت های بسیار زیادی در زمینه معماری برخوردار شده است. خانه بسیار زیبا داخل پارک گوئل توسط معمار شهیر و هنرمند اسپانیایی،آنتونی گائودی تاسیس گردیده و گردشگران سراسر جهان با پرداخت ورودی می توانند از داخل این بنای زیبا که روزگاری به مدت 20 سال محل سکونت این معمار بوده است، بازدید نمایند.

پخش موسیقی های مختلف از جمله سنتی و مدرن به شکل ضبط شده و یا زنده توسط نوازندگان هنرمند شهر بارسلونا، خاطرات خوبی را برای گردشگران رقم زده و لذت سفر آن ها را مضاعف خواهد نمود.با اینکه این بنای زیبا در ابتدا با طرح و نقشه یک مجتمع مسکونی پایه گذاری و طرح بندی گردید، اما با هنرمندی و قریحه مثال زدنی گائودی، این بنا به یک پارک فوق العاده زیبا و باورنکردنی مبدل گردید.

مسیرهای پارک گوئل

ویژگی منحصر بفرد پارک گوئل

از ویژگی های بسیار خوب و پرطرفدار پارک مشهور گوئل، بازدید و سیر و سفر در 95 درصد از این فضا به شکل رایگان و بدون پرداخت ورودی است.گردشگران می توانند در فصول مختلف سال به ویژه فصول گرم با پیاده روی در مسیرهای طولانی و پر از درخت پارک گوئل، خستگی مسیر سفر را از تن زدوده و از مناظر طبیعی و گردشگری آن برفراز تپه ای بلند لذت ببرند.

تراس پارک گوئل

از اصلی ترین و معروف ترین جاذبه های پارک زیبای گوئل، تراس بسیار بزرگ آن است. این تراس زیبا با نیمکت های منحنی شکل و خوشرنگ و لعابش از مکان های اصلی برای گردشگران سراسر جهان است.از فراز این تراس بسیار زیبا و مجلل می توان تمام شهر و بناهای آن را به نظاره نشسته و از آن لذت برد.

visits-park-guell

معماری منحصر به فرد گائودی

گائودی طراح صاحب نام این پارک، بیشتر آثار و بناهای خود را از طبیعت الهام گرفته و سعی می کرد معماری های مقاربت با عناصر طبیعی و زیبا داشته باشد.پارک گوئل یکی از آثار جاوید این طراح اسپانیایی زبان است که با الهام از عناصر طبیعی مانند درختان و شاخ و برگ های آن بنا نهاده شده و تمامی ستون ها و طاق های به کار رفته در طراحی این پارک  از یک کجی و ناصافی پیروی می نمایند.

این سبک از معماری برگرفته از عقاید گائودی بر این اصل است که در طبیعت هیچ خط راست و منظمی وجود ندارد.جالب است بدانید این پارک بنا به درخواست و میل باطنی گائودی به نام سرمایه گذار این پارک، دوست صمیمی گائودی یعنی گوئل نامگذاری شده است.

مجسمه سمندر پارک گوئل

با اینکه این پارک جاذبه های دیدنی بسیار زیادی دارد، اما مجسمه های گچی و موزاییکی که با طرح حیوانات ساخته شده اند از طرفداران بیشتری برخوردار بوده و از اصلی ترین مکان های مورد علاقه گردشگران برای عکاسی به شمار می آید.مجسمه سمندر با موزاییک کاری های رنگارنگ و منحصر به فردی که دارد در ورودی راه پله های پارک قرار گرفته و هر گردشگر خارجی را به شکوه و عظمت خود جلب می نماید.موزاییک کاری های داخل این پارک از آثار فاخر گائودی به شمار می آید.

visits-park-guell attraction

مسیرهای پارک گوئل

این پارک دارای مسیرهای اسکیت سواری، دوچرخه سواری، محوطه های بازی، سالن آمفی تئاتر و مسیرهای پیاده روی برای عابرین و گردشگران پیاده است.وجود وسایل بازی متفاوت و جذاب برای کودکان بسیار سورپرایز شگفت انگیزی است که رویای آن در پارک گوئل محقق می گردد.

از دیگر جاذبه های اسپانیا :

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو