ورزشگاه نیو کمپ

استادیوم ورزشی نیوکمپ و سانتیاگو برنابئو / کشور اسپانیا / شهر مادرید

دسته‌ها: جاذبه های اسپانیا

استادیوم ورزشی مهمترین مکان برای برگزاری مسابقات فوتبال است. امروزه فوتبال پرطرفدارترین بازی گروهی در تمام دنیا به شما می رود.پس خیلی دور از ذهن نیست که برای مسابقات ورزشی فوتبال و تیم های پرطرفدار استادیوم ورزشی اختصاصی ساخته شود. در این مقاله ما دو استادیوم نیوکمپ و سانتیاگو برنابئو را مورد بررسی قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

ویژگی های استادیوم ورزشی نیوکمپ

این استادیوم ورزشی دومین استادیوم بزرگ در تمام دنیا است. در این استادیوم باشگاه فوتبال ثروتمند بارسلونا بازی های خود را انجام می دهد. برای همین در گذشته به آن استادیوم بارسلونا گفته می شد اما امروزه به نام نیوکمپ یا کمپ نو خوانده می شود.این استادیوم ورزشی یکی از پرافتخارترین و مشهورترین بناهای ورزشی در دنیا است.استادیوم نیوکمپ در شهر بارسلون کشور اسپانیا قرار دارد.

به علت بزرگی و زیبایی این استادیوم یکی از ورزشگاه های 5 ستاره فیفا است. گنجایش این استادیوم به حدود 100.000 نفر می رسد. در کنار این استادیوم ورزشگاه پالائو بلوگرانا قرار دارد.این ورزشگاه یکی از ورزشگاه هایی است که بازی های داخل سالن در آن برگزار می شود.

معرفی استادیوم نیوکمپ

تاریخچه استادیوم ورزشی

این استادیوم ورزشی در دهه 50 قرن 19 ساخته شده است. سازنده این استادیوم فرانسسک میتجانس میرو، لورنزو گارسیا بارون و جوزف سوتراس مائوری بودند. اولین بازی در این استادیوم را تیم بزرگ بارسلونا برد.ظرفیت این ورزشگاه تا به امروز چندین بار تغییر کرده است.در این استادیوم به غیر از انجام بازی محل وسیعی برای اشیاء و یادبودها وجود دارد. یک زمین کوچک نیز برای تمرین های تیمی بارسلونا ساخته شده است.

در استادیوم ورزشی نیوکمپ یک کلیسا برای بازیکنان تیم بارسلونا وجود دارد.همچنین موزه بزرگ ال موزئو دل بارسا در این مجموعه ورزش قرار گرفته است. در این استادیوم می توان اجرای موسیقی زنده و رویدادهای غیر فوتبالی را نیز مشاهده کرد.

آینده ورزشگاه نیو کمپ

این ورزشگاه بزرگ با چشم اندازی وسیع به آینده می نگرد.برای این ورزشگاه طرح توسعه در سال 2021 آغاز خواهد شد.به چند ویژگی که نیوکمپ جدید شاهد آن خواهد بود اشاره می کنیم:

 • پوشش سقف بر روی صندلی های این استادیوم ورزشی مهمترین بخش اضافه شده به این استادیوم است. در این صورت است که تماشاگران مسابقات، دیگر نگران وضعیت آب و هوا نمی شوند.
 • در پشت تمام صندلی ها یک مانیتور قرار خواهد گرفت.
 • شیب صندلی ها به سمت زمین استادیوم. این تغییر به تماشاگران کمک می کند تا بازی را به راحتی تماشا کنند.
 • یک مانیتور بسیار بزرگ  با آخرین فناوری دیجیتال و وضوح تصویری بسیار بالا مجهز به سیستم ال سی دی در قسمت بالای استادیوم ورزشی قرار می گیرد.
 • مردم به راحتی می توانند به طبقه دوم و سوم دسترسی داشته باشند.
 • افزوده شدن به تعداد صندلی تماشاگران به بیش از 105.000 صندلی.
 • ایجاد مسیر راحت برای معلولان.
استادیوم ورزشی نیوکمپ و سانتیاگو برنابئو
 • امکانات رفاهی برای طبقه سوم و همسطح کردن این طبقه.
 • ایجاد فضای مناسب بین صندلی و تماشاگران برای راحتی بیشتر.
 • وسیع تر کردن راهروها برای رفت و آمد تماشاگران.
 • بیشتر کردن باجه های فروش بلیط.
 • افزودن به مناطق پذیرایی.
 • ساخت پارکینگ در زیرزمین استادیوم ورزشی و یک منطقه وسیع برای تماشاگران.
 • جلوگیری از اتلاف انرژی و صرفه جویی در آن. برای کسب گواهینامه استاندارد.
 • افزایش امنیت و جلوگیری از برخورد طرفداران دو تیم. تعبیه ورودی و خروجی های جداگانه.

استادیوم ورزشی سانتیاگو برنابئو

این استادیوم ورزشی نیز مانند ورزشگاه نیوکمپ از ثروتمند ترین ورزشگاه ها و پذیرای بزرگترین تیم های مطرح جهان در برترین مسابقات فوتبال است. استادیوم سانتیاگو برنابئو در مادرید اسپانیا قرار دارد.از دهه 40 قرن 19 این استادیوم به مالکیت تیم رئال مادرید افتتاح شده است.نام این استادیوم از رییس سابق این ورزشگاه گرفته شده است.در این استادیوم بزرگ بازی های بسیاری برگزار شده است که فینال جام ملت های اروپا در سال 1964 و 1982 از مهمترین آنها به شمار می رود.

استادیوم ورزشی سانتیاگو برنابئو

تاریخچه استادیوم سانتیاگو برنابئو

این استادیوم ورزشی در 1947 ساخته و بازگشایی شد. اما در سال های بعد بازسازی های مهمی در آن روی داد.برای اولین بار در سال 1957 از چراغ برق در این استادیوم ورزشی برای برگزاری مسابقه فوتبال استفاده شده است.در سال های بعد با روی کار آمدن مدیران جدید هر ساله بر راحت تر کردن استادیوم برای برگزاری مسابقات تاکید بیشتری می شد.در ابتدای قرن بیستم بودجه بسیاری به افزایش تسهیلات این ورزشگاه اختصاص داده شد.این تسهیلات شامل توسعه بخش شرقی و اضافه کردن یک نمای سر در، در خیابان فادر دامین و آسانسور، ایجاد گالری و بسیاری از امکانات دیگر بود.

این استادیوم نیز مانند نیوکمپ از استادیوم های ورزشی 5 ستاره یوفا است.این ورزشگاه رابطه عمیقی با تیم رئال مادرید دارد و این تیم بزرگ، بزرگترین و خاطره انگیزترین بازی های خود را در این استادیوم ورزشی انجام داده است. نام سانتیاگو برنابئو یادآور تیم رئال مادرید است.

گردش در استادیوم سانتیاگو برنابئو

به علت زیبایی و شکوه نام این استادیوم ورزشی خود باشگاه یک تور ویژه برای بازدید از این استادیوم برگزار می کند.شما می توانید این قسمت ها را در ورزشگاه ببینید.

 • می توانید با یک آسانسور شیشه ای یک نمای کلی از استادیوم را ببینید.
 • اتاق جوایز در این ورزشگاه از قسمت های دیدنی در آن است. در تور استادیوم از اتاق جوایز حتما دیدن کنید.
 • هنگام بازدید از این تور از محل ورود اعضای تیم به زمین و تونل ورودی آنها دیدن نمایید و در این قسمت قدم بزنید.
 • بالکن ریاست جمهور و هیات مدیره باشگاه را از نزدیک ببینید.
 • در این استادیوم یکی از پیشرفته ترین اتاق های تعویض لباس قرار دارد. بازدید از این اتاق را فراموش نکنید.
 • در کنار زمین مشهورترین تیم جهان قدم بزنید و چمن این باشگاه را با دست لمس کنید.
استادیوم ورزشی نیوکمپ

چند نکته مهم درباره استادیوم سانتیاگو برنابئو

این ورزشگاه به حدی مشهور و معتبر است که خط 10 متروی شهر مادرید به نام رئال مادرید شناخته می شود.در نزدیکی این ورزشگاه یک برج تجاری به نام پیکاسو و یک مرکز تجاری به نام کواترو تورس قرار دارد.اگر شما طرفدار فوتبال نیستید ولی به موسیقی عشق می ورزید باز هم این استادیوم ورزشی می تواند نیاز شما را در این باره برطرف کند زیرا در این ورزشگاه کنسرت های بسیاری برگزار می شود. همچنین راک آمریکایی در این استادیوم چندین اجرا داشته است.

برای رفتن به این استادیوم ورزشی در شهر مادرید می توانید از خیابان پاسو دلا کاستیانا  بروید.همچنین این استادیوم به میدان اصلی شهر نیز بسیار نزدیک است.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو