دسته‌بندی نشده

همه چیز درباره کشور سوئیس

کشور سوئیس منطقه ای محصور در خشکی با جغرافیای کوهستانی واقع در اروپای مرکزی است. این کشور با کشورهایی مانند اتریش، فرانسه، ایتالیا، لیخنم اشتاین و آلمان همسایه می باشد. سوئیس کشوری است با سیاست جمهوری فدرال و از 26 ایالت تشکیل شده است که (( کانتون)) خوانده می شوند. پایتخت سوئیس شهر برن است و قطب های اقتصادی این کشور دو شهر جهانی ژنو و زوریخ می باشد.

اگرچه در این کشور چهار نوع زبان و فرهنگ اعم از آلمانی و فرانسوی، ایتالیایی و رومانش مشاهده می شود، اما به طور کلی زبان رسمی سوئیس آلمانی می باشد و هویت ملی کشور سوئیس ریشه در پیشینه تاریخی مشترک با آلمان دارد.این کشور چیزی فراتر از شکلات هایش معروف می باشد و از رشته های کوه های آلپ و پارک ملی سوئیس گرفته تا دریاچه ژنو و شهر دو هزار ساله زوریخ گردشگران زیادی را به این منطقه جذب می کند.اما بیش از سفر مهم است نکات و حقایقی را درباره آن بخوانیم و بدانیم.یادگرفتن فرهنگ، آداب و رسوم، جغرافیا، آب و هوا و … درباره کشورهای دیگر لذت بخش است.

قبل از هر چیز لازم است بگوییم اگر می خواهید در نوروز به یک کشور خارجی سفر کنید، ما بهترین گزینه را برای شما فراهم آورده ایم که آن یکی از تورهای اروپا، تور سوئیس و تورهای محبوب همیشه سفر می باشد.

آب و هوای سوئیس

کشورسوئیس از جمله کشورهای جهان می باشد که دارای آب و هوای چهارفصل است.کشور سوئیس با داشتن زمستان های سرد در مناطق کوهستانی و تابستان های گرم در روستاها از دیگر کشورهای اروپایی متمایز است.برف در قله های کوه می تواند تا 6 ماه ادامه داشته باشد، حتی ممکن است هوا در تابستان ها هم سرد باشد.

چیزی که باید در نظر گرفت که یک صبح بارانی لزوما روند یک روز را پیش بینی نمی کند و ممکن است در بعدازظهر به هوای گرم تغییر کند.آب و هوای سوئیس را می توان جزء آب و هوای معتدل در نظر گرفت و به شدت تحت تاثیر اقیانوس اطلس است.در مناطقی مانند دریاچه و دره رون آب و هوا در تابستان مدیترانه ای است.

آب و هوای سوئیس

فرهنگ مردم سوئیس

کشور سوئیس نه تنها از نظر جغرافیایی بلکه از نظر فرهنگ دارای کشوری متنوع می باشد.مردم سوئیس بسیار فروتن و بسیار قانون مدار هستند و این مردم به میراث غنی و بزرگ خود افتخار می کنند و به همین دلیل فرهنگ های سنتی و هنرهای مدرن آن بسیار زنده و مورد استفاده قرار گرفته و می گیرد.مردم سوئیس به خاطر محافظه کاری و قانون مداری شهرت دارند و وقت شناسی و صداقت ارزش مهم این کشور محسوب می شود و از گردشگران انتظار دارند که این قوانین را رعایت کنند.

یکی از بالاترین نرخ های امید به زندگی متعلق به این کشور است و نرخ متوسط مرگ و میر برای مردان، هشتاد سال و زنان هشتاد و چهار سال برآورد شده است. مردم سوئیس به داشتن سبک زندگی سالم و سیستم مراقبت های بهداشتی عالی خود معروف هستند. غذاهایی که آنها مصرف می کنند به طور کلی (( سبک و بدون قند)) است. مردمان سوئیس زمان صرف غذا خیلی برایشان ارزشمند است و ترجیح می دهند که در این زمانی که می گذارند، سالم ترین وعده غذایی را انتخاب کنند.

از نظر سیستم آموزشی، تحصیل در سوئد به طور کلی مقرون به صرفه است. به سیستم آموزش عالی به دلیل استانداردهای بالای خود، روش تدریس مبتنی بر یادگیری فعال مشهور است. دانشجویان بین المللی 20 درصد از دانشجویانی را تشکیل می دهند.تقریبا همه کودکان آلمانی و سوئیسی باید آلمانی عالی را در مدرسه بیاموزید.

سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. خرج و مخارج در این کشور بسیار بالاست ولی به همین نسبت حقوق افراد هم بالا می باشد.اختلاف طبقاتی وجود دارد اما مثل کشورهای دیگر پر رنگ نیست.همه تقریبا در رفاه زندگی می کنند شاید با ارزش ترین تفاوت سوئیس با دیگر کشورهای دنیا را بتوان در آزادی اقتصادی و سیاسی در این کشور دانست.

شاخص آزادی رسانه ها در این کشور میان تمامی کشورهای اروپایی بالاتر است و این کشور اروپایی از نظر سطح سرمایه گذاری در زیر ساخت های اقتصادی و سطح توسعه یافتگی زیر ساخت ها در میان تمامی کشور های اروپایی بالاترین جایگاه را دارد.

کشور اوکراین از نظر تاریخی و گردشگری بسیار غنی است.در تور اوکراین می توانید از جاذبه های گردشگری این کشور دیدن نمایید.

مذهب مردم سوئیس

همانند اکثریت کشورهای اروپایی، مسیحیت دین اکثر مردم سوئیس است.در قانون اساسی سوئیس از سه زبان رسمی و چها زبان ملی یاد شده است.زبان های رسمی عبارتند از: فرانسه، آلمانی، ایتالیایی در نتیجه نام سوئیس سه اسم رسمی دارد: (( سویز)) به آلمانی، ((سوئیس )) به زبان فرانسه و ((سوایزر)) به ایتالیایی تمام قوانین ملی به این سه زبان نوشته می شود.

آلمانی-سوئیسی یک زبان جداگانه و مخصوص است، به گونه ای که مردم آلمانی زبان سایر قسمت های اروپا به سختی می توانند آن را درک کنند.همچنین زبان فرانسه هم حدود 20 درصد مردم سوئیس به ان صحبت می کنند و زبان ایتالیا هم زبان 10 درصد از مردم این کشور بشمار می رود.اما ایتالیایی و فرانسوی که سوئیسی ها به آن حرف می زنند، اختلاف چشمگیری با آنچه فرانسه و ایتالیا به ان صحبت می کنند ندارد.

جاذبه های گردشگری سوئیس

قلعه چیلون

قلعه چیلون به فرانسوی( Château de Chillon) :یک قلعه قرون وسطایی است که به دلیل زیبایی خود مورد توجه قرار می گیرد و به عنوان یکی از بهترین قلعه های قرون وسطایی حفظ شده در اروپا شناخته می شود. قلعه چیلون که در کانتون وو، سوئیس و تنها 3 کیلومتر (2 مایل) از شهر مدرن مونترو فاصله دارد، بر روی صخره ای در امتداد ساحل دریاچه ژنو قرار دارد.

از قرن‌های 12 تا 16 میلادی، قلعه چیلون متعلق به کنت‌های قدرتمند ساووی بود که در نتیجه مالیات‌هایی که بر بازرگانانی که از گذرگاه سنت برنارد بزرگ در این منطقه سفر می‌کردند یا کشتی‌های بادبانی در دریاچه ژنو وضع می‌کردند، ثروتمند شدند. نیروهای سوئیسی از کانتون برن در سال 1536 میلادی قلعه چیلون را از کنت های ساووی تسخیر کردند و قلعه چیلون از آن زمان در دست سوئیس است. قلعه چیلون امروزه با بیش از 400000 بازدید کننده سالانه پربازدیدترین بنای تاریخی سوئیس است.

قلعه چیلون

آبشار راین

آبشار راین با ۲۳ متر ارتفاع و ۱۵۰ متر عرض، یکی از بزرگترین و پرآب‌ترین آبشارهای اروپاست. این آبشار در چند کیلومتری با دریاچه کنستانس قرارد ویکی از جاذبه های این منطقه می باشد. یکی دیگر از نقاط دیدنی، قلعه کوچک ورث است که در جزیره ای در راین قرار دارد. هنگامی که در تعطیلات در دریاچه کنستانس یا در منطقه اطراف هستید، پدیده طبیعی چشمگیر آبشار راین را از دست ندهید.

ایستگاه قطار جانگ فراو

ایستگاه قطار جانگ فراو واقع در پای قله جانگ فراو، توسط بزرگ‌ترین یخچال طبیعی آلپ احاطه شده است، از زمان اتمام ایستگاه در سال 1912، جانگ فراو یکی از جاذبه های برتر سوئیس تبدیل شده است. تعدادی رستوران و کافی‌شاپ در این مکان وجود دارند که در اطراف سایت مستقر هستند که می توان برای نوشیدنی و خوردن غذا محلی فوق العاده زیبا باشد.

تونل ها ایستگاه، این مکان را به سایر جاذبه های کنار آلپ وصل می کند، مانند مشاهده ابوالهول، یکی از بلندترین رصدخانه های جهان! اگر وقت کافی داشته باشید، می توانید قصر یخی و دروازه یخی در این منطقه دیدن کنید. حتی با وجود هوای خنک و گاهی سرد، دیدن این منطقه می تواند روح آدمی را تازه کند.

ایستگاه قطار جانگ فراو

مقر سازمان ملل متحد در اروپا

دفتر سازمان ملل متحد در ژنو مقر اروپایی سازمان ملل است و مقر دیگر آن در نیویورک است. این مجموعه ساختمانی که کاخ ملل نام دارد، شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و همچنین دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل و سایر آژانس ها را در خود جای داده است.

این مقر دارای کرسی‌های ارگان‌های اصلی سازمان ملل متحد، از جمله مجمع عمومی و شورای امنیت است، اما دیوان بین‌المللی دادگستری که مقر آن در لاهه است به استثنای این مرکز است. سازمان ملل متحد دارای سه دفتر مرکزی فرعی دیگر یا منطقه مرکزی است.در اینجا می توانید از تالارهای مجمع، اتاق شوراها و حقوق بشر و اتاق اتحاد تمدن ها را دیدن کنید.سقف شگفت انگیز آن توسط نقاش میگوئل بارسلوی هنرمند اسپانیایی کشیده شده است.بازدید از این مقر را از دست ندهید.

برای بازدید از جاذبه های دیدنی بالی از جمله مزارع برنج، مناطق کوتا و اوبود، ما به شما پکیچ تور بالی همیشه سفر را پیشنهاد می کنیم که یکی از ارزانترین تورهای این شرکت می باشد.

مجسمه شیر لوسرن

بنای یادبود شیر لوسرن که حکاکی شده بر روی سنگ است، شهرت جهانی دارد.سال ها گردشگران زیادی را از دور و نزدیک به خود جذب کرده است.با این حال، شیر سنگی باشکوه چیزی بیش از یک بنای تاریخی است.می توان هم آن را یک یادبود، هم یک اثر هنری در نظر گرفت و یک نقطه عصف افتخار از شهر لوسرن می باشد.

مجسمه “شیر لوسرن” در یک غار صخره ای در یک پارک جذاب در لوسرن قرار دارد. ده پانل تفسیری جدید، تاریخچه و اهمیت چندلایه این بنا را ترسیم می کند. اطلاعات به زبان آلمانی و انگلیسی است، در حالی که نسخه های فرانسوی و ایتالیایی با اسکن یک کد QR در دسترس هستند. بنای یادبود شیر هر سال توسط حدود 1.4 میلیون نفر بازدید می شود.

روستای اینترلاکن

روستای اینترلاکن یک منطقه تفریحی بسیار زیبا در کشور سوئیس است که با شکلات هایش معروف است.این روستا در بین دو دریاچه تون و برینز می باشد.

اینترلاکن یک مقصد گردشگری عالی برای تفریحات و فعالیت های مرتبط با کوهستان است.چشم اندازهای زیبای طبیعی و کافه های دنج و زیبای این شهر، باعث شده که اینترلاکن یکی از مقاصدهای کوله گردی در فصل تابستان می باشد.در فصل زمستان هم کوه های پوشیده از برف و جاده های برفی هم جذابیت های خود را دارد.

اینترلاکن یکی از قدیمی ترین و مشهورترین و محبوب ترین مقصدهای گردشگری تابستانی در سوئیس است. علاوه بر پیاده روی و کوه نوردی، هزاران فعالیت تفریحی دیگر در اینترلاکن برای گردشگری وجود دارد.استخرهای شنا، زمین های گلف، امکانات موج سواری، قایق رانی، چتربازی، تنیس و اسب سواری تنها گوشه ای از جاذبه ها فعالیت های تفریحی این شهر است.

نحوه گرفتن ویزای هند و مدارک لازم برای صدور آن ✔️

روستای اینترلاکن

پارک حیات وحش هاردرآلپاین

بعد از پل رود آر (Aare) یک پارک حیات وحش وجود دارد که در آن می توانید انواع مارموت ها و بزهای کوهی را ببیند.علاوه براین، در این پارک قطار کابلی وجود دارد که بازدیدکنندگان را تا ارتفاع 1322 متری و سکوی بازدید harder می برد.از رستوران پانوراما که به سبک هنر نو ساخته شده، چشم اندازهای زیبا از اینترلاکن، دریاچه ها و منطقه ی Jungfrau را خواهید دید.از مسیر های جنگلی پارک می توانید عبور کنید و تصاویر زیبای اطراف تان کنید و از تماشای آن لذت ببرید.

پارک ملی سوئیس

پارک ملی سوئیس قدیمی ترین پارک ملی در کوه های آلپ با بیش از 100 سال قدمت می باشد و در سال 1914 به عنوان یکی از اولین پارک های ملی در اروپا تاسیس شد. این پارک در لیست میراث یونسکو به ثبت رسیده است و پوشش گیاهی و حیوانات آن تحت حفاظت قرار دارند.طبیعت فوق العاده زیبای کوهستان آلپ و گونه های نادر و کمیاب حیوانی را می توان در این پارک مشاهده کنید.

همیشه سفر مجری تخصصی ویزا و تور اوکراین می باشد. جهت اخذ ویزای اوکراین با کارشناسان ما تماس گرفته تا در کمترین زمان، ویزای این کشور را برای شما دریافت نمایند.

غذا ها و نوشیدنی های سوئیس

از نکات دیگری که می توان در مورد سوئیس نوشت مواد غذایی در این کشور است.مواد غذایی که مردم سوئیس از آن به وفور استفاده می کنند.شامل نان گندم، شیر، پنیر مخصوص، ماست و کره است.مردم سوئیس علاقه خاصی به انواع سبزیجات دارند مخصوصا گل کلم، اسفناج، هویج، سیب زمینی.

آن ها در خوردن میوه به صورت روزانه و اغلب قبل از غذا عادت دارند و استفاد آن ها بیشتر در مورد میوه های محلی مانند گلابی، سیب، انگور و انواع توت مثل توت سیاه، توت فرنگی و زغال اخته است.شیرینی جات سوئیس نیز بسیار معروف است و شکلات های سوئیسی از محبوبیت خاصی در جهان برخوردار است.

غذاهای رایج سوئیس

غذاهای سوئیس ترکیبی از تاثیرات غذاهای آلمانی، فرانسوی، ایتالیای شمالی است، به همین دلیل خیلی اعتقاد دارند آشپزی سوئیسی وجود ندارد.توجه داشته باشید بسیاری از غذاها از مرزهای محلی عبور کردهاند و در سراسر سوئیس به غذاهای محبوب تبدیل شده اند.

فندوی پنیر

یکی از لذیذترین غذاهایی که در سوئیس می‌توانید نوش جان کنید، فوندوی پنیر است. غذایی که از انواع پنیرهای ذوب شده تشکیل می‌شود و طعم‌دهنده‌هایی مثل سیر دارد. این غذا را در یک ظرف سرامیکی مخصوص به نام ککلون (caquelon) سرو می‌کنند. برای اینکه این غذا گرم بماند و حالت خمیری و ذوب شده‌ی خود را حفظ کند، زیر آن را وارمر می‌گذارند.

برای خوردن این غذا، تکه‌های نان را سر چنگال‌های بلندی می‌زنند و آن را در پنیر فرو می‌برند. البته از کلمه‌ی فوندو برای نام‌گذاری همه‌ی غذاهایی که شامل فرو بردن یک ماده‌ی خوراکی در یک دیپ یا سس گرم است، استفاده می‌کنند. مثلا یکی از انواع فوندو، فوندوی شکلات است.

فندوی پنیر

روستی (Rosti)

این غذای ترد و لذیذ با سیب‌زمینی درست می‌شود و به عقیده‌ی عده‌ی زیادی از سوئیسی‌ها، غذای ملی این کشور است. البته نام فرانسوی این غذا، ریشه‌ی آن را نشان می‌دهد. بخش‌های بیرونی غذا، ترد و کرانچی و بخش‌های داخلی آن نرم و لذیذ است. روستی را معمولا به عنوان صبحانه یا ساید دیش سرو می‌کنند. گاهی در تهیه‌ی آن از مواد دیگری هم مثل بیکن، پیاز، پنیر و حتی سیب استفاده می‌کنند. این غذا در گذشته یکی از غذاهای اصلی و صبحانه‌های مزرعه‌داران برن بوده اما امروزه در سراسر سوئیس و البته در همه‌ی کشورهای دنیا طبخ می‌شود.

میوزلی(Musli)

شاید شما هم قبلا میوزلی خورده‌اید اما نمی‌دانید که این صبحانه‌ی لذیذ و مقوی در سوئیس در حدود سال ۱۹۰۰ ابداع شده است. رژیم غذایی مبتنی بر غلات، میوه‌ها و سبزیجات بسیار سالم‌تر از رژیم‌های غذایی سنگین پر از گوشت و چربی است. این صبحانه با ترکیب انواع غلات مثلا جوی دو سر، انواع میوه‌ها، مغزها، آب لیمو و شیر تهیه می‌شود. این غذا امروزه بسیار محبوب است و نه فقط برای صبحانه بلکه برای شام هم مورد استفاده قرار می‌گیرد و در سراسر دنیا طرفدار پیدا کرده است.

شرایط و ملزومات و مزایای مهاجرت و اخذ اقامت تحصیلی کانادا و مراحل تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا✔️

راکلت (Raclette)

راکلت نام یک نوع پنیر سوئیسی است که از شیر گاو تهیه می‌شود. علاوه بر این، نام یک غذای لذیذ هم هست که در سوئیس بسیار رایج و محبوب است. در گذشته یک دایره‌ی بزرگ از این پنیر را در مقابل آتش قرار می‌دادند و زمانی که نرم می‌شد در ظرفی رنده می‌کردند. نام این غذا هم از واژه‌ی فرانسوی racler گرفته شده که به معنای تراشیدن است. امروزه قطعات کوچک این پنیر را در ظرف مخصوصی ذوب می‌کنند و سپس همراه با سیب‌زمینی‌های کوچکی که در پوستشان پخته شده‌اند یا انواع سبزیجات سرو می‌کنند. پیاز و خیارشور هم گاهی به این غذا اضافه می‌شود.

تارت آجیلی (Bundnernusstorte)

این تارت همانطور که از اسمش مشخص است از خمیر تارت و انواع مغزها تهیه می‌شود و بسیار لذیذ است. برای تهیه‌ی مواد داخل این تارت بیشتر از گردو استفاده می‌کنند اما گاهی خامه هم به آن می‌افزایند. این تارت را که بسیار مقوی و البته سنگین است می‌توانید به عنوان دسر یا همراه با قهوه و چای نوش جان کنید. تارت آجیلی اصالتا متعلق به کانتون Graubűnden است و در سراسر این کانتون در قنادی‌ها و نانوایی‌های کوچک و بزرگ تهیه می‌شود.

تارت آجیلی

ریزوتوی زعفرانی

زعفران در کانتون Valais رشد می‌کند و یکی از مواد اصلی تشکیل‌دهنده‌ی این غذای سنتی سوئیسی است. این غذا متعلق به منطقه‌ی Ticino است که با ایتالیا مرز مسترک دارد و اهالی آن ایتالیایی زبان هستند. ریزوتو با موادی مثل یک نوع سوسیس مخصوص و سسی به نام luganighe ، برنج، پیاز و پنیر تهیه می‌شود. درست کردن این غذا بسیار راحت است. و در خانه‌ی بسیاری از سوئیسی‌ها طبخ می‌شود.

زپف(prof)

در سوئیس انواع مختلف نان وجود دارد اما یکی از مشهورترین و لذیذترین‌ نان‌های این کشور، لوف سفید با بافتی نرم است که زپف نام دارد. این نان را می‌توانید با ظاهر متمایزش که بافته شده است تشخیص دهید که البته لایه‌ای طلایی و ترد دارد. خمیر این نان با آرد سفید، شیر، تخم مرغ، کره و خمیرمایه تهیه می‌شود. سپس خمیر را به شکل‌های مختلف می‌بافند و قبل از پختن روی آن را به زرده‌ی تخم مرغ آغشته می‌کنند تا در حین پخت، طلایی شود. این نان را به طور سنتی صبح روزهای یکشنبه می‌خورند.

برنر پلت (berner platte)

اگر به غذاهای گوشتی علاقه دارید و حسابی گرسنه هستید، این غذا را حتما امتحان کنید. برای تهیه‌ی این غذا از انواع گوشت و سوسیس استفاده می‌کنند که ممکن است شامل گوشت گوساله، ژامبون، بیکن دودی، گوشت گوساله‌ی کبابی، زبان خوک و… باشد. علاوه بر انواع گوشت از سیب زمینی و انواع لوبیا هم در تهیه‌ی آن استفاده می‌کنند. این غذا در ۵ مارس ۱۷۹۸ ابداع شد. زمانی که کانتون برن، ارتش فرانسه را شکست داد و یک جشن بزرگ برپا کردند. برای تهیه‌ی غذا جشن، هر کس هر ماده‌ی غذایی داشت آورد و غذایی متشکل از همه‌ی این مواد تهیه شد.

ماکارونی چوپان (Alplermagronen)

این غذای همه کاره، که ماکارونی چوپان نامیده می‌شود یک غذای سنتی از مناطق آلمانی – سوئیس است. برای تهیه‌ی آن از موادی استفاده می‌شود که چوپانان در اختیار داشتند. چوپان‌هایی که در دامنه‌های آلپ به دنبال گله‌ها و گاوهای خود حرکت می‌کردند. مواد تشکیل دهنده‌ی این غذا عبارت است از پنیر، سیب زمینی، پیاز، ماکارونی، شیر یا خامه و سیب. مدل سنتی این این غذا از چند لایه سیب زمینی، ماکارونی و پنیر تشکیل می‌شود. این غذا را همراه با حلقه‌های پیاز سرخ شده و سس سیب سرو می‌کنند. گاهی این غذا را با بیکن همراه می‌کنند. غذایی لذیذ و گرم که در شب‌های زمستانی می‌چسبد.

ماکارانی چوپان

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو