کیپ تاون / آفریقا

شهر کیپ تاون کجاست و چه مکانهای دیدنی دارد؟

علاقه مندان به صنعت گردشگری میدانند بدون شک یکی از اغواکنندهترین مقاصد توریستی دنیا شهر کیپ تاون است، یکی از شهرهای بزرگ کشور افریقای جنوبی، یک شهر مدرن و زیبا با کوهی بزرگ در میانه شهر است، این شهر ساحلی، محل استقرار ساختمان ریاست جمهوری افریقای جنوبی است، جایی که نسلون ماندلای معروف اولین پایههای حکومت دموکراتیک را در آنجا بنا کرد. در این مطلب قصد داریم شما را با این شهر زیبا بیشتر آشنا کنیم.

موقعیت جغرافیایی کیپ تاون

این شهر در ایالت غربی کشور افریقای جنوبی واقع شده است، موقعیتی مسحور کننده دارد، یک منطقه کوهستانی در بستری ساحلی که باعث شده است مناظر زیبا و چشمنواز طبیعی زیادی داشته باشد، کیپ تاون به مادر افریقا و عروس افریقای جنوبی نیز شهرت دارد.

دومین شهر بزرگ این کشور است و دارای زندگی شهری مدرن و مردمانی با فرهنگهای مختلف و غنی است. مردم این شهر با عقاید دینی متفاوت از مسلمان و مسیحی و بودایی و بومی در کنار یکدیگر زندگی میکنند.

کیپ تاون

مناظر و مکانهای دیدنی این شهر کجاست؟

مناظر و اماکن دیدنی زیادی در این شهر وجود دارد، از اسکلههای شلوغ و پر رفت و آمد تا اماکن فرهنگی و باغهای سرسبز و البته کوه بزرگ تیبل که درست در میانه شهر قرار گرفته است. در این قسمت به تفضیل به این اماکن گردشگری و توریستی میپردازیم.

کوه Table:

این کوه بزرگ یکی از محبوبترین اماکن گردشگری کیپتاون است. از فراز کوه مناظر بدیع و شگفتآوری دیده میشود، بههمین دلیل کوهنوردی برای دیدن این مناظر طبیعی یکی از بزرگترین تفریحات گردشگری این منطقه است. البته گفتنی است که راه آسانتری هم برای دیدن این مناظر وجود دارد و آن استفاده از تله کابین برای رفتن بر فراز تیبل است.

موزهها و اماکن فرهنگی:

علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ نیز میتوانند در مرکز شهر به مجموعه موزهها و اماکن فرهنگی آفریقای جنوبی با موضوعاتی نظیر جامعه Bo-Kaap، طلای آفریقا، بردگی، مجسمهها و آثار هنری دسترسی داشته باشند. این مراکز غالبا در کنار هم قرار دارند و میتوان بهراحتی برای بازدید از آنها اقدام کرد.

منطقه حفاظت شده Good Hope:

به عقیده اکثر گردشگرانی که علاقهمند به جاذبههای توریستی طبیعی هستند این منطقه یکی از زیباترین مناظر طبیعی در دنیاست. تاکستانهای زیادی دراین منطقه واقع شده است که سالانه باعث جذب هزاران علاقهمند به طبیعت به آفریقای جنوبی است. دماغه امید نیک “good hope” در این منطقه حفاظت شده با سنگهای بزرگ و چشماندازهای زیبایی از اقیانوس و پوشش گیاهی و جانوری متنوع میتواند یکی از خارقالعاده ترین مناظری باشد که تا کنون دیدهاید.

کمپانی گاردن:

این بخش مجموعهای از چندین موزه و باغ و مکان فرهنگی است، باغ این مجموعه در سال ۱۶۵۰ میلادی برای تامین منابع غذایی برای سربازان آلمانی ساخته شد. از مهمترین جاذبههای این بخش میتوان به موزه پلانتاریوم و کتابخانه ملی، گالری ملی، خانههای بردگان و پرستشگاه یهودیان اشاره کرد.

محله بوکاپ:

این منطقه که به مالای کوارتر نیز معروف است، متشکل از خانههای رنگارنگی است که قدمت بنای برخی از آنان به قرن ۱۸ میرسد، این منطقه زیبا شامل چندین فرهنگ متفاوت است که خود یکی از جاذبههای آن است، مساجد مسلمانان، معابد بوداییان، موزه بوکاپ که نمایش دهنده فرهنگ مسلمانان منطقه و لوازم بدست آمده از خانههای قدیمی است، از جمله اماکن دیدنی است، برای اینکه بتوانید از گردش در این منطقه به اندازه کافی لذت ببرید بهتر است تمام مسیر را پیاده طی کنید.

مراکز تفریحی:

مراکز تفریحی زیادی از جمله آکواریوم “two oceans”، مخزن کوسهها، جزیره Robben و کلیسای مشهور و معروف Groote Kerk در این منطقه وجود دارد، برنامههای تفریحی بهقدری زیاد است که بسیاری از گردشگران معتقدند با یک بار سفر به افریقای جنوبی نمیتوان از تمام امکانات تفریحی و گردشگری آن لذت برد. در مناطق ساحلی، جاذبههای تفریحی مثل جت اسکی، موج سواری، اسکی پدال و … برای توریستها فراهم است. برنامههای اجرای موسیقی زنده در کشتیهای کروز و استفاده از رستورانهای محلی با منوهای متنوع از دیگر امکاناتی است که برای گردشگران این منطقه فراهم شده است.

اسکله ویکتوریا و آلفرد:

یکی دیگر از مناطق دیدنی کیپ تاون است که در سال ۱۸۶۰ توسط ملکه ویکتوریا و پسرش آلفرد بنا نهاده شد، امروزه این منطقه دارای رستورانها، مغازهها و تفریحگاههایی است که زندگی شبانه این شهر را رقم میزنند. وجود گالریهای هنری، آکواریوم و آمفیتئاتر در اسکله از جمله تفریحاتی است که به رایگان در اختیار گردشگران قرار میگیرد.

رفت و آمد در کیپ تاون

برای عبور و مرور در شهر نیز تمهیداتی برای علاقهمندان اندیشیده شده است که از آن جمله امکان اجاره اتومبیل است. همچنین تورهای گردشگری محلی نیز موجود است که میتوانید در آنها ثبتنام کرده و از برنامههای آن لذت ببرید. سرویس حمل و نقل عمومی در شهر کیپ تاون بهتازگی به صورت مدرن راهاندازی شده است و گردشگران میتوانند از آن نیز استفاده کرده و در شهر به گردش بپردازند.

کیپ تاون

بهترین زمان سفر به کیپ تاون

این منطقه آب و هوای مدیترانهای دارد به این معنا که دارای زمستانهای خنک و مرطوب و تابستانهای گرم و خشک است، در کل میتوان گفت هوای این منطقه اغلب اوقات بهاری است و در تمام طول سال میانگین دمای ۲۰ درجه ثبت میشود، البته در روزهای تابستان ممکن است گاهی دمای هوا به بالای ۳۰ درجه و در زمستان به کمتر از ۱۰ درجه نیز برسد. بنابراین باید گفت تمام طول سال برای مسافرت به این منطقه مناسب است، اگرچه طول روز و شب در زمستان و تابستان تفاوت دارد، طول روز در تابستان حدود ۱۱ ساعت و در زمستان به کمتر از ۸ ساعت میرسد. بیشتر روزهای این شهر آفتابی است و هوای معتدل و مطبوعی برای گشت و گذار در شهر دارد.

بهترین هتلهای شهر کجاست؟

هتلهای زیادی در کیپتاون قرار دارد، از اقامتگاههای ناشناخته تا هاستلها و هتلهای معروف چند ستاره، یکی از مهمترین هتلهای این شهر Cape Town Marriott Hotel Crystal Towers است که دارای امکانات بسیاری است و تسهیلات مناسبی در اختیار گردشگران قرار میدهد.
هتل هیلتون، هتل رادیسون، هتل پرزیدنت و هتل وستین از جمله دیگر هتلهای سرشناس شهر کیپتاون در افریقای جنوبی هستند که میتوانید برای یک اقامت راحت، دلپذیر و به یاد ماندنی از آنها بهرهمند شوید. برای یافتن هتلهای بیشتر با امکانات متنوع و قیمتهای مختلف میتوانید از سایتهای معتبر در اینترنت استفاده کنید، همچنین استفاده از تورهای معتبر نیز انتخاب مناسبی برای داشتن یک برنامه هدفمند گردشگری در این منطقه خواهد بود.

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو