دسته‌بندی نشده

کوچکترین کشورهای جهان

می خواهید بدانید کوچکترین کشورهای جهان کدام است؟ موارد جالب زیادی وجود دارد، و در اینجا لیستی از 15 کوچکترین کشور جهان بر اساس اندازه و جمعیت آورده شده است.

واتیکان هم از نظر وسعت و هم از نظر جمعیت کوچکترین کشور جهان است. این کشور کوچک تنها 0.44 کیلومتر مربع مساحت و 1000 نفر جمعیت دارد.

آژانس همیشه سفر ارائه دهنده خدمات اجرای تور، رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل و اخذ اقامت برای کشورهای مثل اوکراین، بلاروس و ترکیه وغیره می باشد، اگر قصد مسافرت به کشورهای اروپایی ، مانند : بلاروس یا اوکراین را دارید، ما تور بلاروس و اوکراین را به شما پیشنهاد می دهیم.

1-کشور سیشل

سیشل کوچکترین کشور آفریقا با مساحت 455 کیلومتر مربع است. در مجموع، این کشور از 118 جزیره تشکیل شده است، در حالی که 50 جزیره آن مرجانی هستند. ماهه بزرگترین جزایر است و پایتخت ویکتوریا را نیز در آنجا خواهید دید
مساحت: 455 کیلومتر مربع
پایتخت: ویکتوریا

کشور سیشل

2-آنتیگوا و باربودا

این قسمت از آنتیل های کوچک حداقل از 2400 سال قبل از میلاد مسیح مسکونی بوده است. بومیان سرخپوستان کارائیب و آراواک هستند، و جایی در اواخر دهه 1400، کاشفان اسپانیایی و فرانسوی پس از اولین بازدید کریستف کلمب در جزیره ساکن شدند.
تقریباً 200 سال بعد، انگلیسی ها آمدند و آنتیگوا و باربودا را استعمار کردند، که متأسفانه قبل از لغو این برده داری در سال 1834، به یک دوره بد برده داری منجر شد. این کشور جزیره ای در اواخر سال 1981 استقلال خود را کسب کرد و از آن زمان به عضویت سازمان ملل درآمد.
مساحت: 442.6 کیلومتر مربع
پایتخت: سنت جان

3- باربادوس

بسیاری از مردم احتمالاً می دانند که باربادوس یک جزیره کارائیب است، اما کمتر کسی می داند که این جزیره با مساحت تنها 430 کیلومتر مربع یکی از کوچکترین کشورهای جهان است
این تقریباً 1/3 کل مساحت لندن است، اما با وجود اینکه کشور کوچکی است، استاندارد زندگی به خوبی توسعه یافته است. باربادوس به لطف سواحل بهشتی رویایی با ماسه های سفید و آب فیروزه ای، یک مقصد گردشگری محبوب است.

مساحت: 430 کیلومتر مربع
پایتخت: بریج تاون

جهت اخذ ویزای هند با مشاوران ما در ارتباط باشید و به آسانی ویزای خود را اخذ نمایید.

باربادوس

4- سنت وینسنت و گرنادین ها

این کشور جزیره ای در مجموع از 32 جزیره تشکیل شده است و تا به امروز، سنت وینسنت و گرنادین ها هنوز برای گردشگران ناشناخته مانده است. این یکی از کوچک‌ترین کشورهای دریای کارائیب است، اما می‌تواند به خود افتخار کند که محل فیلمبرداری دزدان دریایی کارائیب است.
چیزی که سنت وینسنت و گرنادین ها را کاملاً منحصربفرد می کند این واقعیت است که هم سواحل شنی سیاه و هم سفید وجود دارد و جنگل بارانی کوچکتری نیز وجود دارد

مساحت: 389 کیلومتر مربع
پایتخت: کینگستون

جهت آشنایی با روش های مهاجرت تحصیلی به کانادا و مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی کانادا وارد صفحه “اقامت تحصیلی کانادا” شوید.

5-گرانادا

گرانادای رنگارنگ کشور جزیره‌ای دیگری در هند غربی در شمال ترینیداد و توباگو است. منبع درآمد اولیه آن به گردشگری وابسته است، اما در زمینه کشت ارگانیک کاکائو نیز نوآورانه هستند.
مساحت: 344 کیلومتر مربع
پایتخت: سنت جورج

گرانادا جزء کوچکترین کشورهای جهان

6-مالت

مالت شاید یکی از جالب ترین کشورهای این لیست از کوچکترین کشورهای جهان باشد. علیرغم اندازه کوچک آن، بخش مهمی از تاریخ بوده و سکونتگاه ها به 6000 سال قبل باز می گردند. مالتا چندین بار اشغال شده و توسط تمدن های مختلفی مانند فنیقی ها، اعراب سیسیلی و البته صلیبیون اداره می شود.
این کشور کوچکترین کشور عضو اتحادیه اروپا است و در سالهای اخیر، گردشگری و همچنین سرمایه گذاری خارجی در املاک رشد کرده است.

مساحت: 344 کیلومتر مربع
پایتخت: والتا

کوچکترین کشورهای جهان

7-مالدیو

بسیاری مالدیو را به عنوان یکی از زیباترین مقاصد جهان می‌دانند، و من هم حاضرم آن را تضمین کنم. آب فیروزه‌ای و سواحل شنی با ماسه‌های سفید همراه با درختان نخل در حال نوسان و ویلاهای روی آب، چیزی هایی که حتما دوست خواهید داشت.
این جمهوری جزیره ای از 2000 جزیره تشکیل شده است، اما تنها 200 جزیره مسکونی هستند و برخی از آنها به استراحتگاه اختصاص داده شده است. اخیراً بود که دولت برای صنعت گردشگری در جزایر محلی باز شد.

اکثر جمعیت در پایتخت ماله زندگی می کنند و آنچه که بسیاری نمی دانند این است که مالدیو نیز یک کشور اسلامی است که قوانین شریعت را اجرا می کند، حتی اگر این امر هیچ تاثیری بر استراحتگاه هایی که در آن گردشگران اجازه اقامت در آنها را دارند، ندارد.

مساحت: 316 کیلومتر مربع
پایتخت: ماله

8- سنت کیتس و نویس

این دو جزیره آتشفشانی در هند غربی واقع شده‌اند و مساحت آن تنها 300 کیلومتر مربع است. سنت کیتس و نویس بخشی از کشورهای مشترک المنافع بریتانیا است و ملکه الیزابت دوم را به عنوان رئیس دولت و ملکه به رسمیت می شناسد.
این کشور جزیره ای 3000 سال پیش توسط سرخپوستان پیش از آراواکان ساکن شده بود اما بعداً قبل از استقلال خود در سال 1967 توسط بریتانیا مستعمره شد.

مساحت: 300 کیلومتر مربع
پایتخت: BASSETERRE

با شرایط و مدارک مورد نیاز تحصیل در بلاروس آشنا شوید.

سنت کیتس و نویس

9-جزایر مارشال

این کشور کوچک در میکرونزی واقع شده و از 31 جزیره مرجانی و 1152 جزیره تشکیل شده است. جزایر مارشال برای مدت طولانی ساکن بوده اند، اما اولین بار توسط اسپانیایی ها در قرن شانزدهم “کشف” شد، که قبل از اینکه به آلمان، ژاپن و ایالات متحده تعلق داشته باشند، بر این جزایر حکومت کردند.
از سال 1946 و 40 سال به بعد، جزایر بخشی از قلمرو ایالات متحده بودند، اما از سال 1986، جزایر مارشال یک کشور مستقل است.
مساحت: 261 کیلومتر مربع
پایتخت: ماجورو

جزایر مارشال

10- لیختن اشتاین

کشوری بسیار کوچک اما ثروتمند در اروپا که به اصطلاح یک شاهزاده است. در مجموع حدود 35000 نفر در لیختن اشتاین زندگی می کنند.
مساحت: 160 کیلومتر مربع
پایتخت: وادوز

لیختن اشتاین

11- سن مارینو

سن مارینو یکی دیگر از کشورهای ثروتمند و کوچک در اروپا است که به طور کامل در داخل مرزهای ایتالیا در شبه جزیره آپالاچی واقع شده است. تیم فوتبال آنها به دلیل شکست در بازی‌های با تعداد زیادی در دورهای مقدماتی اروپا و همچنین مسابقات مقدماتی قهرمانی جهان در اروپا بدنام شده است
با وجود عدم موفقیت آنها در مورد فوتبال، سن مارینو کشوری توسعه یافته با تاریخ غنی و جمعیتی ثروتمند است.

مساحت: 61 کیلومتر مربع
پایتخت: سن مارینو

سن مارینو

12- تووالو

یک کشور جزیره ای پلینزی که در مجموع از 8 جزیره تشکیل شده است. تووالو از حدود قرن یازدهم به عنوان یک ایالت وجود داشته است، اما تا سال 1978 به عنوان یک دولت مستقل شناخته نشد.

مساحت: 26 کیلومتر مربع
پایتخت: فونافوتی

با روش های اخذ پاسپورت دومینیکا آشنا شوید.

تووالو

13- نائورو

نائورو با 21 کیلومتر مربع مساحت قطعا یکی از کوچکترین کشورهای جهان است. این کشور در سال 1968 از استرالیا استقلال یافت.
متأسفانه، این کشور جزیره ای بدنام شده است که بیش از 90 درصد جمعیت آن چاق هستند. میانگین وزن بدن در میان نائوروها تقریباً 100 کیلوگرم (220 پوند) است. به نظر می رسد علت اصلی چاقی واردات مواد غذایی غربی باشد که باعث کاهش و جایگزینی جامعه سابق ماهیگیری و باغبانی شده است.
مساحت: 21 کیلومتر مربع
پایتخت: یارن

نائورو

14- موناکو

مقصدی محبوب در میان ثروتمندترین افراد روی کره زمین است و موناکو می تواند خود را به عنوان پرجمعیت ترین کشور جهان با تقریباً 16000 نفر در هر کیلومتر مربع ببالد.
موناکو همچنین به دلیل کازینو در مونت کارلو و همچنین نرخ های مالیات پایین خود مشهور است.

مساحت: 1.95 کیلومتر مربع
پایتخت: موناکو

15-واتیکان

واتیکان با وسعت تنها 0.44 کیلومتر مربع، کوچکترین کشور جهان است. این همچنین در مورد اندازه گیری کشورهای کم جمعیت در جهان صادق است زیرا واتیکان تنها حدود 1000 ساکن دارد.
مشهورترین ساکن، البته پاپ است که رئیس کلیسای کاتولیک است. بازدیدکنندگان نمی توانند به تمام واتیکان دسترسی داشته باشند، اما اجازه دارند از کلیسای سنت پیتر و همچنین موزه واتیکان بازدید کنند.
مساحت: 0.44 کیلومتر مربع
پایتخت: واتیکان

کوچکترین کشورهای جهان از نظر جمعیت

در زیر لیستی از کم جمعیت ترین کشورهای جهان آمده است. اینها 15 کشور کوچک جهان از نظر جمعیت هستند
کوچکترین کشورهای جهان بر اساس قاره

آفریقا

کوچکترین کشور آفریقا سیشل است.

آسیا

مالدیو هم از نظر وسعت و هم از نظر جمعیت کوچکترین کشور آسیاست.

اروپا

واتیکان هم از نظر وسعت و هم از نظر جمعیت کوچکترین کشور اروپا و همچنین جهان است.

آمریکای شمالی

سنت کیتس و نویس کوچکترین کشور آمریکای شمالی از نظر وسعت است، اما اگر کوچکترین کشور آمریکای شمالی را از نظر جمعیت بسنجید، دومینیکا ساکنان کمتری دارد.

اقیانوسیه

نائورو کوچکترین کشور اقیانوسیه است.

آمریکای جنوبی

اکثر کشورها در آمریکای جنوبی بزرگ هستند، بنابراین در مقایسه با سایر کشورهای کوچک موجود در لیست، سورینام نسبتاً بزرگ است، اما در آمریکای جنوبی، سورینام کوچکترین کشورهای جهان از نظر وسعت و جمعیت است.

برای رزرو هتل های مینسک، بلاروس ، کیف وغیره به سایت همیشه سفر مراجعه نمایید.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو