دسته‌بندی نشده

دانستنی های شهر جیپور

جیپور یکی از جذاب ترین شهرهای هند است.این مرکز ایالت شمالی راجستان است به آن شهر صورتی هند می گویند.برای اینکه بدانیم چرا جیپور را به شهر صورتی هند می گویند، باید به تاریخ سفر کنیم و اتقاقاتی که منجر به نامگذاری این شهر تاریخی پادشاهان و اشراف به شهر صورتی هند شد، درک کنیم.

در آدامه می خوانید.

جیپور، معروف به شهر صورتی

دلیل محبوبیت شهر جیپور با نام شهر صورتی به دلیل رنگ سنگی است که به طور انحصاری برای ساخت تمام ساختمان ها و سازه ها استفاده می شود.هر کسی که شهر را دیده باشد می تواند این واقعیت را تایید کند که تمام ساختمان های جیپور صورتی رنگ هستند.

شهر جیپور هند

دلیل نام گذاری شهر جیپور

در سال 1876 بود که شاهزاده ول و ملکه ویکتوریا قرار بود در یک تور از هند مستعمره بازدید کنند. از آنجایی که صورتی به عنوان رنگ مهمان نوازی در نظر گرفته می شد، مهارجه رام سینگ از جیپور برای پذیرایی از مهمانان کل شهر را به رنگ صورتی رنگ آمیزی کرد.

مهاراجه رام سینگ دوم یکی از ثروتمندترین و قدرتمندترین مردان هند بود.اولین استراتژی مهارجه جیپور اطمینان از بازدید آلبرت از جیپور بود و برای موفقیت در این امر، او یک سالن کنسرت مجلل ساخت و آن را به افتخار شاهزاده نامگذاری کرد. با متقاعد کردن شاهزاده آلبرت به جیپور، مهاراجه شروع به زیبا سازی شهر خود کرد و این شامل رنگ آمیزی مجدد کل شهر بود و رنگ صورتی سفالی را برای همین کار انتخاب کرد.

رنگ آن در تمام شرایط آب و هوایی ماندگار بود.در آن زمان بود که لرد آلبرت انگلیسی، جیپور را ((شهر صورتی)) خواند و از این و جیپور به عنوان شهر صورتی شناخته می شود.بعدا قانونی به تصویب رسید که براساس آن تمام ساختمان های منطقه باید به یک رنگ، رنگ آمیزی شوند.

چطور توانسته تا الان صورتی بماند؟

در پاسخ به این به این سئوال باید بگوییم که چون ملکه ی مهاراجه ساوای رام سینک به این رنگ علاقه داشت، و از مهاراجه خواست قانونی وضع کند که هر خانه در شهر جیپور باید صورتی باشد و استفاده از هر رنگ دیگری غیر قانونی است.

این قانون که در سال 1877 تصویب شده و هنوز به قوت خود باقی است و کمک می کند تا شهر آلوده و کثیف را به شهر صورتی تبدیل کند، البته با رنگ صورتی تیره.اگر بخواهید از این جاذبه گردشگری دیدن کنید، می توانید میراث غنی شهر جیپور را ببینید که با این رنگ تزئین شده است و نقاشی های محبوب راجستانی بر روی آن طراحی شده است. در این ادامه با همیشه سفر همراه باشید تا با جاذبه های منحصر به فرد شهر زیبای جیپور بیشتر آشنا شوید.

جهت اخذ ویزای هند با مشاوران ما در ارتباط باشید و به آسانی ویزای مورد نظر خود را اخذ نمایید.✔️

هاوا محل (HAWA MAHAL)

هاوا محل ترکیبی عالی از معماری راجپوت و مغول است که توسط مهاراجا ساوای پراتاپ سینگ در سال 1799 ساخته شد.هاوامحل برای زنان سلطنتی ساخته شد تا از جشنواره ها و رویدادهالذت ببرند و این ساختمان ها از ماسه سنگ صورتی و قرمز زیبا ساخته شده است.

ساختار به گونه ای است که زنان سلطنتی می توانند بدون اینکه در معرض دید عموم قرار گیرند از نمای خیابان و زندگی شهری لذت ببرند.شکل این ساختمان ها مانند تاج لرد کریشنا است که دارای 953جاروخا است که به عنوان پنجری در یک ساختمان پنج طبقه نیز نامیده می شود .این باعث می شود که آن را به مکانی ضروری در شهر صورتی تبدیل کند.

هاوا محل شهر جیپور

جال محل

سبک معماری که ویژگی های مغول و راجپوت را در جال محل یا قصر آبی در شهر جیپور ترکیب می کنند قابل تحسین است.این قلعه مانند جواهری است که در میان تپه های ناهارگر قرار گرفته و بر روی دریاچه مانساگر واقع شده است.این مکان به عنوان یک استراحتگاه تابستانی برای خانواده سلطنتی ساخته شد و برای میزبانی مهمانی های شکار اردک استفاده می شد.با این حال، اقامت در کاخ امکان پذیر نیست،زیرا در حال بازسازی است.

قلعه ناهارگر

اگر در شهر جیپور دوچرخه سواری کنید شاهد ترکیب منحصربه فرد سبک معماری هند و اروپا می شوید.
قلعه ناهارگر، واقع در حومه جیپور، به خاطر مناظر خیره کننده شهر و دیوار کشیده اش که آن را به قلعه جایگره متصل می کند شناخته شده است.قلعه ناهارگر که با کنده کاری ظریف و سنگ کاری تزئین شده است، بنای تسخیر ناپذیری است که همراه با دو قلعه همسایه اش، عامر و جایگره،زمانی به عنوان دفاع قوی از شهر جیپور قرار داشتند.

این قلعه توسط مهاراجه ساوای جای سینگ دوم در سال 1734 به عنوان عقب نشینی ساخته شد.اگر درنزدیکی قلعه ناهارگر هستید، از آنجایی که مطمئنا از منظره ای پانورما از شهر جیپور لذت خواهید برد، رستوران پادائو نیز باید بازدید کنید.

صفر تا صد اخذ اقامت تحصیلی کانادا در سال 2022 و اخذ اقامت بعد از پایان دوره های تحصیلی✔️

یکی از ویژگی های خیره کننده ایم کاخ، مادهاوندرا باوان است که 12 سوئیت یکسان برای ملکه ها دارد. سوئیت ها به گونه ای ساخته شده بودند که مهاراجه می توانست از هریک اتاق های ملکه بازدید کند بدون اینکه دیگران متوجه شوند.

قلعه ناهارگر جیپور

بازارهای جیپور

اگر به این فکرمی کنید که در شهر جیپور چه کاری انجام دهید،پس دیوانه وار در جیپور خریداری کنید.جایی که می توانیدمعتبرترین و سنتی ترین جواهرات و لباس راجستانی را پیدا کنید.سنگ های قیمتی را در بازار جوهری بخرید، جواهرات لاکی را در بازار طرابلس خریداری کنید.

مجسمه های مرمری را در بازار چند پول بخریدو در جاده میرزا اسماعیل تخفیف های شگفت انگیزی در مورد سوغاتی های چوبی و صنایع دستی رنگارنگ دریافت کنید.خرید در واقع یکی از بهترین کارهایی است که در جیپور باید انجام دهید.

بازارهای جیپور

نایت لایف جیپور

جیپور شهری بسیار پرجنب و جوش است که زندگی شبانه عجیبی دارد و می توانید تمام شب در اینجا مهمانی کنید.یکی از بهترین کارهایی که می توان در شب در جیپور انجام داد این است که به کلوپ شبانه معروف اینجا بروید، مانند بار و رستوران صد در صد راک… این یکی از بهترین کارها در چیپور است.

راهنمای دریافت ویزای اوکراین، نحوه گرفتن وقت سفارت و مدارک مورد نیاز ✔️

جانتارمانتار(JANTAR MANTAR)

جانتار مانتار شبیه دهلی یک رصدخانه نجومی باستانی است که در دوران باستان برای نقشه برداری از صورت های فلکی بهشتی استفاده می شد.در باغ های آراسته و تمیز قدم بزنید و از نقاط رصد مختلفی که برای ردیابی حرکت ستارگان توسط ستاره شناسان استفاده می شود، شگفت زده شوید.

انتارمانتار

قلعه عامر(AMER FORT)

قلعه عامر یک جاذبه گردشگری نمادین در شهر جیپور است .این قلعه که بر روی تپه ای در عامر قرار دارد، مساحتی معادل 6 کیلومتر مربع را پوشش می دهد.قلعه کاخ ساخته شده به سبک ترکیبی از معماری هندی و مغول به قدری زیباست که حتی مهاجمان نیز تمایلی به تخریب آن نداشتند.

در دوران طلایی خود، قلعه عامر یک حلقه دفاعی قوی در اطراف شهر بود.اگر از این قلعه دیدن می کنید، حتما باید نمایش نور و صد را ببینید که تاریخ باشکوه این قلعه عامر و شهر را به نمایش می گذارد.

قصر شهر

کاخ شهر که توسط مهاراجا ساوای جای سینگ دوم تاسیس شد، مقر اداری و تشریفاتی خانواده سلطنتی بود.این کاخ که در قلب جیپور قرار دارد، اکنون به یک موزه محبوب تبدیل شده ایت.مجموعه کاخ دارای حیاط های بزرگ، باغ های زیبا و معابد استادانه و دو کاخ اصلی مبارک محل و چاندار محل است. نوادگان خانواده سلطنتی هنوز در چاندار محل زندگی می کنند.کاخ شهر با معماری خاص جیپور با ماسه سنگ صورتی و قرمز ساخته شده است.

کاخ شهر جیپور

بیرلاو ماندیر:معبد مرمر سفید

بیر لاو ماندیر که دریای تپه موتی دونگاری قرار دارد، یک ساختار معبد زیباست کل معبد از سنگ مرمر سفید ساخته شده است که در شب می درخشد و منظره ای محسور کننده ایجاد می کند.این معبد به خدای هندو ویشنوو الهه لاکسمی تقدیم شده ایت.اما یکی از ویژگی های جالب بیرلا ماندیر این است که در نمای بیرونی مجسمه هایی از خدایان و الهه های همه ادیان از جمله عیسی مسیح، بودا، کنفوسیوس وجود دارد.

بیرلاو ماندیر:معبد مرمر سفید

جشنواره ادبیات جیپور

شهر جیپور نه تنها به خاطر قلعه ها و بازارهایش شناخته شده است، بلکه این شهر تاریخی همچون سرزمینی که غول های ادبی هر ساله در آن ملاقات می کنند. جشنواره ادبیات جیپور یکی از بزرگترین جشنواره های ادبی کشور است که میزبان نام هایی چون دالایی لاما، اپرا وینفری، سلمان رشدی وبسیاری دیگر بوده است.

این یکی از محبوب ترین کارهایی است که در جیپور انجام می شود، جایی که ملودی های آرام بخش صوفی زمینه مناسبی را برای خواندن و بحث های ادبی محسور کننده فراهم می کند.

فیلم دیدن در راج ماندیر

راج ماندیر یک سینمای نمادین در جیپور است که در سال 1976 افتتاح شد.این سالن تئاتر توسط یک معمار مشهور هندی ساخته شده است.فضای داخلی شگفت انگیز تضمین می کند که تماشای فیلم در اینجا تجربه جالبی خواهدبود.راه پله های پیچ در پیچ و لوسترهای عتیقه آویزان از سقف به سادگی یک حس کلاسیک را به این تجربه اضافه می کند.

بازدید از مزرعه فیل ها و غذا دادن به آنها

این یکی از غیر عادی ترین کارهایی است که در شهر جیپور انجام می شود.فیل ها همیشه بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ راجستان بوده اند.مزرعه فیل ها که در سال 2012 شروع به کار کرد، پناهگاهی برای محافظت از فیل های آسیایی است.مزرعه تجربه ای شگفت انگیز با این حیوانت غول پیکر می دهد که شامل غذا دادن،راه رفتن، حمام کردن فیل ها است. شما می توانید یک روز کامل را در مزرعه بگذارنید، درحالی که می توانید نحوه برقراری ارتباط با فیل ها را نیز یاد بگیرید.

بازدید از موزه مسجد مومی

چیز جالب دیگری که می توانید در شهر جیپور امتحان کنید، بازدید از موزه مجسمه های مومی است که شامل مجموعه های مومی 32 شخصیت مشهور است.بازدید از این مکان می تواند یک فعالیت جالب برای انجام با دوستان و عزیزانتان باشد.این مکان یکی از جاذبه های اصلی جیپور و همچنین یکی از پربازدیدترین مکان هاست.

موزه مسجد مومی آلبرت

تست کردن غذاهای خوشمزهٔ هندی

وقتی در جیپور هستید، مطمئنا نمی توانید غذاهای معروف خوشمزه و لذیذ آن را امتحان کنید.جیپور از گزینه های شگفت انگیز غذاهای خیابانی گرفته تا تجربه غذاخوری در رستوران های شیک، می تواند هر دو تجربه را به شما بدهد.

شرکت در جشنواره های محلی راجستان

جیپور به خاطر تعدادی از جشنواره ها که در طول سال برگزار می شوند، شهرت دارد.همه این جشنواره ها کلی از جاذبه های اصلی گردشگران است و مردم از سراسر جهان برای شرکت در این جشنواره ها از جیپور دیدن می کنند.جشنواره بادبادک های جیپور یکی از مهم ترین جشنواره هایی است که هم ساکنان محلی از آن لذت می برند و هم گردشگران از ان لذت می ببرند.

آشنایی با بهترین هتل های خارکوف و رزرو آن ها، برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه “رزرو هتل خارکوف” شوید.✔️

تجربه اقامت در هتل هرتیج

با اقامت در هتل های هرتیج در شهر جیپور، شاهد میراث باشکوه جیپور باشید.این یکی از بهترین کارهایی است که می توانید در جیپور انجام دهید زیرا می توانید با تماشای معماری باشکوه، حیاط های پر تحرک، فضای سرسبز وطاقچه های آرام این سازه های سلطنتی، تاریخ و سلطنت شهر صورتی را تجربه کنید.

مانند یک پادشاه در این هتل ها زندگی کنید و از نمایش های عروسکی، نمایش های فرهنگی، سافاری و شترسواری لذت ببرید.

تجربه اقامت در هتل هرتیج

جشنواره بالون ها

با یک بالون هوای گرم بر فراز شهر صورتی حرکت کنید و مناظر محسور کننده قلعه ها و کاخ های واقع در میان رشته های آرا والی را تجربه کنید.از انبوه رنگ ها و صدا های این شهر از بالا لذت ببرید.این سورای ها کارهای محبوبی هستند که درشهر جیپور در یک روز انجام می شوند و بیشتر دو ساعت قبل از طلوع و دو ساعت قبل از غروب خورشید انجام می شوند.

رفتن به دریاچه رامگر

این دریاچه مصنوعی، دریاچه رامگر در فاصله 25 کیلومتری شهر جیپور قرار دارد.این مکان کاملا یک مکان پیک نیک است که هم با مردم محلی و هم در بین گردشگران مشهور است.پیک نیک در اینجا یکی از کارهای رایگان برای انجام در جیپور است.می توانید از فعالیت هایی مانند قایق سواری در اینجا لذت ببرید یا برای یک سفر یک روزه از جیپور از آن دیدن کنید.

این یک مکان عالی برای پیک نیک برای یک گردش یک روزه از (( شهر صورتی)) است.می توانید از اتوبوس حمل و نقل راجستان استفاده کنید یا یک تاکسی کرایه کنید تا از شهر به دریاچه برسید.

در پایان

می توانید برای دیدن جاذبه های گردشگری شهر جیپور هند با آژانس همیشه سفر مجری مستقیم تورهای هند تماس بگیرید و ما کارشناسان ما شما را برای تهیه تور هند راهنمایی می کنند.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو