امارات، دبی

واحد پول دبی

واحد پول دبی که یکی از شهرهای کشور امارات می باشد درهم می باشد که ما قصد داریم شمارو با این واحد پول آشنا کرده تا بتوانید سفری مطمئن را به دبی تجریه کنید.

واحد پول دبی چیست؟

همانطور که می دانید هر کشوری واحد پول منحصر به فرد خود را دارد.دبی نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای اینکه بدانید واحد پول دبی چیست و تحت تاثیر نوسانات قرار می گیرد یا خیر کافی ست برای شروع بگوییم که واحد پول دبی نسبت به دلار تقریبا ثابت اما در برابر سایر ارزها نوسان خواهد داشت.

واحد پول امارات متحده عربی درهم است مه به ۱۰۰ فلس یا فلیس (fils) تقسیم می شود.اسکناس ها به صورت ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰، ۵۰۰، ۱۰۰۰ درهمی موجود هستند.ارقام موجود در اسکناس ها به زبان عربی و انگلیسی نشان داده شده اند. سکه ها نیز ۱ درهمی، ۵۰، ۲۵، ۱۰، ۵ فلس هستند. (۵ و ۱۰ فلسی به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند.)

واحد پول دبی چیست؟

تاریخچه درهم

قبل از تاسیس کشور امارات، پول کاغذی برای اقوام بادیه نشین و بدوی، عجیب و غریب بود.در چنین آب و هوای گرمی تاجران ترجیح دادند برای سهولت در معامله از کالاهایی قابل حمل و نگهداری استفاده کنند. با رشد تجارت برای افراد بادیه نشین، حمل پول فلزی بسیار سخت بود.همین مسئله عاملی برای به وجود آمدن پول کاغذی در امارات شد.

عده ای بر این باور هستند که پول کاغذی اولین بار در سال ۱۹۳۰ در مناطق بادیه نشین استفاده شده است، و این سال را نقطه عطفی در تاریخچه درهم امارات می دانند. تا قبل از معرفی و رسمی شدن درهم، از ریال قطر و دبی استفاده می شد.همچنین از روپیه خلیج فارس (پول معرفی شده توسط دولت هند) به همراه سایر واحدهای پولی دیگر در دوران استعمار و نفوذ انگلستان استفاده می شد.

تاریخچه درهم

بعد از تاسیس کشور امارات متحده عربی در سال ۱۹۷۱، درهم به رسمیت شناخته شد. درهم از کلمه یونانی دراخما گرفته شده است.دراخما به عنوان واحدی از وزن و پول مشخص شده است. هر درهم به صد قسمت تقسیم می شود.

سکه ها در امارات متحده عربی

نوشته های حک شده بر روی سکه ها تمامی به زبان عربی است.خوشبختانه به طور معمول فقط سه نوع سکه رایج است.۱ درهم ۵۰۰ فلیس و ۲۵ فلیس همگی رنگ نقره ای دارند. قطر سکه ۱ درهمی حدود ۵/۲ سانت و تقریبا همیشه شکل یک قهوه دان عربی یک طرف آن حک شده است.در طرف دیگر کلمات انگلیسی ((امارت متحده عربی)) خوانده می شود ولی بقیه نوشته ها عربی است.سکه ۵۰ فلیس هفت گوش است و یک طرف آن تصویر پالایشگاه نفت وجود دارد.سکه ۲۵ فلیس گود است ولی کوچکتر از ۱ درهم است و معمولا تصویر یک آهوی کوچک روی آن است.

سکه ها در امارات متحده عربی

ارزش درهم

در سال ۱۹۷۸ نرخ برابری درهم نسبت به دلار ۳/۶۷ تعیین شد و از آن زمان، این نرخ ثابت مانده است.نرخ برابری ارز درهم نسبت به پزو، استرلینگ و روپیه توسط بازار آزاد تعیین می شود، به همین دلیل مقدار آن نسبت به این ارزها ثابت نیست.

ارزش درهم

برای سفر به دبی ، چه ارزی ببریم؟

شما برای سفر باید ابتدا با واحد پول دبی آشنا بوده و ارز دبی یعنی درهم را خریداری کنید و هم دلار را! اما از آنجایی که بیشتر در دسترس است و در صورتی که پولتان را خرج نکنید، امکان تبدیل مجددش راحت تر است، منطقی است که دلار بخرید.شما دلار را در تهران می خرید و در صرافی های دبی آن را به درهم تبدیل می کنید.

در پایین نیز میتونین نمونه اسکناس های رایج دبی را مشاهده کنید.

نمونه اسکناس های درهم نمونه اسکناس های درهم

تورهای مسافرتی طی سفرهایی که به کشور مقصد داشته اند تمامی جاذبه های گردشگری کشور هدف را بررسی کرده و با فاکتوری عمل شده و برنامه ریزی شده گروه را به آنجا منتقل می نمایند. زمان اقامت در کشور مشخص بوده و حتی یک روز هم تاخیر نخواهد داشت. تور دبی بهترین سفر را با کمترین هزینه و بیشترین لذت را برای مسافران خود مهیا می سازند.شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی همیشه سفر در زمینه ی فروش بلیط چارتری داخلی و خارجی، اخذ ویزا، رزرو هتل و فروش تور داخلی و خارجی و به طور تخصصی در ارتباط تور دبی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به منو