تور جام جهانی قطر

تور جام جهانی قطر 2022

جام جهانی فوتبال 2022 بیست و دومین دورهٔ جام جهانی فوتبال است که از 21 نوامبر تا 18 دسامبر 2022 (30آبان تا 27 آذر 1401) در قطر برگزار خواهد شد. این اولین جام جهانی است که در خاورمیانه و یک کشور عربی برگزار می‌شود. همچنین این برای دومین بار است که کشوری از آسیا میزبانی این مسابقات را بر عهده دارد. بار اول در سال 2002 ژاپن و کره جنوبی میزبان این رقابت ها بودند.

علاوه بر این، این تورنمنت آخرین دوره از مسابقات خواهد بود که 32 تیم در آن شرکت می‌کنند و برای جام جهانی 2026 و پس از آن، حضور 48 تیم برنامه‌ریزی شده‌است. بنابراین افراد زیادی اقدام به رزرو و خرید تور جام جهانی قطر 2022 می کنند.

به دلیل شرایط جغرافیایی و اقلیمی کشور میزبان و با توجه به اینکه ماه‌های معمول برگزاری مسابقات، مصادف با شروع تابستان در این کشور است و دمای این منطقه در این موقع از سال دست کم به 40 درجه سانتیگراد می‌رسد، به همین دلیل تصمیم گرفته شد که برای اولین بار در دوره های جام جهانی در فصل پاییز برگزار شود.

مسئولان میزبانی این دوره از بازی‌ها تعهد داده‌اند که از تکنولوژی‌های مدرن جهت کاهش دمای ورزشگاه‌ها برای رفاه حال حاضران استفاده می‌کنند. بنا بر این اظهار نظر، این تکنولوژی می‌بایست دمای 43 درجه‌ای هوا در ورزشگاه‌ها را تا 19 درجه سانتیگراد کاهش دهد. قطر پیش از این در هیچ دوره‌ای از دوره‌های جام جهانی فوتبال حضور نداشته‌است. این بیست و دومین مسابقات جام جهانی است که در قطر برگزار می شود.

آنچه در ادامه “تور جام جهانی 2022 قطر” می خوانید:

انتخاب قطر به عنوان میزبان

فیفا در شرایطی به میزبانی قطر در جام‌جهانی 2022 رای داد که آمریکا، کره جنوبی، ژاپن و استرالیا هم برای میزبانی جام جهانی فوتبال اعلام آمادگی کرده بودند. همگان تا دقایق آخر با توجه به وسعت کم قطر و شرایط نامطلوب آب و هوایی شانس سایر نامزدهای میزبانی را بیشتر می‌دانستند اما قطر با توجه به لابی‌های احتمالی خود، ثروت عظیم گازی و رسانه‌هایش میزبانی این مسابقات را ربود. نمایندگان فیفا پس از این انتخاب به دریافت رشوه‌های کلان از سوی قطر متهم شدند.

مراسم قرعه کشی جام جهانی

مراسم قرعه‌کشی معتبرترین تورنمنت فوتبال جهان روز اول آوریل (12 فروردین 1401 ) برگزار شد و تیم‌ها تا آغاز جام جهانی، هفت ماه فرصت دارند تا خود را برای دیدار با رقبای خود آماده کنند. این مراسم در دوحه و یک روز پس از هفتادودومین کنگره فیفا برگزار می‌شود.

تور جام جهانی

فرآیند آماده سازی شرایط محیطی ورزشگاه ها

قطر در نظر دارد در این دوره از مسابقات جام جهانی از انرژی خورشیدی و فناوری کربن خنثی برای خنک کردن استادیوم‌ها استفاده کند تا دمای استادیوم از 27 درجه سلسیوس بالاتر نرود. هشت ورزشگاه میزبان جام جهانی 2022 قطر از فناوری خنک‌کننده بهره می‌برند. این تجربه فوق‌العاده خواهد بود و برای نخستین بار در تاریخ جام جهانی بازی‌ها در شرایطی برگزار می‌شوند که هوا تنظیم شده‌است.

تکنیک‌هایی که برای خنک کردن ورزشگاه‌های جام جهانی به کار رفته‌است 40 درصد از دیگر فناوری‌ها مقاوم تر است. استادیوم‌ها تنها دو ساعت پیش از آغاز بازی خنک می‌شوند. همچنین دیگر ویژگی این فناوری طراحی شان است که چرخشی هستند و می‌توانند هوای خنک را درون ورزشگاه نگه دارند و هوای گرم را از ورزشگاه خارج کنند.

تور جام جهانی 2022 در شهر لوسیل

شهر لوسیل شهری است که بنا است برای جام جهانی قطر 2022 ساخته شود و چینی ها قرار است به قطری ها در این مسیر کمک کنند و در این راستا قراردادی بین قطر و راه آهن چین منعقد شده است. شهر لوسیل حدود 200 هزار نفر سکنه خواهد داشت و قرار است به شهری بسیار زیبا تبدیل گردد و دارای امکانات زیادی مانند منطقه‌ی تجاری، تالاب، چهار جزیره، مرکز خرید مجلل، بیمارستان، باغ‌وحش، دو زمین بزرگ گلف است ویک میراث با ارزش برای قطری ها محسوب می شود.

مراسم افتتاحیه و اختتامیه این بازی ها در این شهر برگزار خواهد شد و شگفتی همه را برخواهد انگیخت. در حال حاضر بیش از 20 هزار کارگر در این شهر مشغول به کارند و تلاش می کنند تا این شهر را تا سال 2022 آماده نمایند. اطلاعات و اخبار نشان می دهد که اوضاع کارگران مناسب نیست و تاکنون بیش از 40 نفر به خاطر شرایط بد و نامناسب کار فوت کرده اند.

تور جام جهانی قطر

درباره کشور قطر

قطر کشوری کوچک ولی بسیار ثروتمند است. این کشور همجوار عربستان است و از یک صحرای خشک تشکیل شده است. آب و هوای آن کویری است و زمستان بسیار سردی دارد گاهی در این کشور باران های سیل آسایی می بارد ودر تابستان بسیار گرم است. این کشور دارای شهرهایی مانند وکره، خور، دخان، زباره، شمال، مسیعید، رأس لفان و شهر جدیدی به نام لوسیل است.

قطر یکی از چندین امیرنشین منطقه خاورميانه است. از سال 1871 تا 1913 قطر در تصرف ترک‌های عثمانی بود و سپس انگلیس و بحرین بوده كه سرانجام در سال 1971 به استقلال مي رسد. 40 درصد از جمعیت آن را عرب، 18 درصد را هندی، 18 درصد را پاکستانی و 10 درصد را ایرانی تشکیل می دهند. کمتر از یک‌سوم جمعیت قطر، قطری های اصیل هستند .

غالب مردم در این کشور مسلمان هستند و فرهنگ های مختلف از سراسر جهان در آن حضور دارند. زبان مردم این کشور عربی است ولی در بسیاری موارد از ز بان انگلیسی نیز استفاده می شود. فرهنگ قطر به فرهنگ مردم ایران شباهت زیادی دارد و از این رو تعداد زیادی ایرانی در این کشور زندگی می کنند و با مردم این کشور تعامل تجاری و اجتماعی دارند.

این کشور منابع نفتی بسیاری دارد و عضو اوپک است و همه ساله میلیارد ها دلار نفت می فروشد. این کشور حدود 2 ملیون نفر جمعیت دارد و افراد زیادی از کشورهای مختلف جهان به این کشور مهاجرت کرده اند. تلویزیون الجزیره در این کشور فعالیت دارد و برنامه های خود را به زبان عربی و انگلیسی پخش می کند.

استادیویم های مشخص شده برای جام جهانی

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که این مسابقات در امسال باید بدانید، این است که مسابقات فوتبال در کدام ورزشگاه‌ها انجام می‌گیرد. جدا همه این مسائل یکی از مهم‌ترین مسائلی که درباره جام جهانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گروه‌بندی جام جهانی 2022 قطر است. در این گروه‌بندی، متوجه می‌شویم که هر کشور با کدام کشورها به رقابت می‌پردازد.

همان طور که می‌دانید، قرعه‌کشی جام جهانی 2022 انجام شده است و این موضوع تأثیر بسزایی بر پیش بینی قهرمان جام جهانی 2022 قطر دارد. زیرا شما متوجه شده‌اید که هر کشور با کدام کشورها به رقابت می‌پردازد. این پیش‌بینی به شما کمک می‌کند که بدانید کدام تیم، می‌تواند راه خود را به سمت افتخار و پیروزی باز کند.

جام جهانی 2022 فوتبال در تاریخ 21 نوامبر (30 آبان 1401) آغاز و در تاریخ 18 دسامبر (27 آذر 1401) به پایان خواهد رسید و در این مدت چشم بسیاری از علاقه‌مندان به مستطیل سبز و حواشی آن را به خود می‌دوزد. جالب است بدانید جام جهانی این بار برخلاف دوره‌های گذشته که در فصل تابستان برگزار می‌شد، به دلیل گرمای هوای قطر که امسال میزبان مسابقات است، در فصل زمستان برگزار خواهد شد. با همه این اوصاف، قطر خود را با تمام قوا آماده این مسابقات می‌کند. حال در ادامه 8 استادیوم اصلی برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 قطر را باهم مرور می‌کنیم.

استادیوم بین المللی خلیفه

با همه این اوصاف، قطر خود را با تمام قوا آماده این مسابقات می‌کند. بر همین اساس نگاهی به استادیوم های جام جهانی 2022 در قطر و مرور مشخصات و تصاویر آن‌ها خالی از لطف نیست. حال در ادامه 8 استادیوم اصلی برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 قطر را باهم مرور می‌کنیم.
استادیـوم بین‌المللی خلیفه که در سال 1976 در الریان ساخته شد، مدت‌هاست که یکی از برجسته‌ترین ورزشگاه‌های قطر است و پیش از این میزبان بازی‌های آسیایی، جام خلیج و جام ملت‌های آسیا بوده است.

استادیوم برای میزبانی جام جهانی و پذیرایی از 40 هزار هوادار گسترش یافته و مجهز به فناوری خنک‌کننده نوآورانه است که به بازیکنان اجازه می‌دهد در یک محیط راحت به رقابت بپردازند.

این استادیوم یکی از بناهای معروف شهر قطر است که ساخت آن به سال 1976 میلادی باز می‌گردد و در اصل برای جام جهانی قطر 2022 احداث نشده است. سیستم سرمایشی این استادیوم به گونه‌‌ای ساخته شده که هم تماشاچیان و هم بازیکنان دمای مناسبی را احساس کنند.

استادیوم بین المللی خلیفه

استادیوم الثمامه

استادیوم الثمامه که در 12 کیلومتری جنوب دوحه واقع شده، با نمای چشمگیرش قرار است نمایانگر فرهنگ عرب باشد و در این راه از الگوهای بافته شده قهفیه، کلاه سنتی مردان عرب الهام گرفته است. این ورزشگاه با استفاده از آب بازیافتی برای آبیاری مناطق سبز، در مقایسه با یک استادیوم معمولی 40 درصد بیشتر در مصرف آب صرفه‌جویی می‌کند. همچنین 50 هزار متر مربع از مساحت پارک اطراف استادیوم، در طراحی آن ادغام شده است و از درختان بومی برای پوشش 84 درصد از چشم‌انداز آن استفاده می‌شود.

استادیوم لوسیل

در میان استادیوم‌های جام جهانی 2022 قطر نام لوسیل بسیار درخشان است. طراحی این ورزشگاه از تعامل نور و سایه الهام گرفته است و فرم ساختاری و نمای آن منعکس‌کننده نقوش پیچیده هنری است که در سراسر جهان عرب و اسلام در طول تمدن‌های اولیه یافته می‌شود. با توجه به موقعیت‌های برجسته این استادیوم در لوسیل (یک کلانشهر تازه ساخته شده در قطر) برنامه‌ریزی اصلی استادیوم دارای سیستم تراموا و فضاهای سبز است و آن را به عرصه‌ای متمرکز بر پایداری تبدیل می‌کند که بر نیازهای انسانی و حفاظت از محیط زیست تمرکز دارد.

ورزشگاه لوسیل، آخرین ورزشگاهی است که کار ساخت و ساز آن همچنان ادامه دارد. این استادیوم در لوسیل سیتی قطر ساخته شده است و 80 هزار نفر ظرفیت دارد، این ورزشگاه میزبان شما در جام جهانی قطر 2022 خواهد بود.

استادیوم الجنوب

در سال 2013، گروه معماری زاها حدید، معمار معروف عراقی و همکارانش برای طراحی و ساخت استادیوم الجنوب (که پیش از این به عنوان استادیوم الوکره شناخته می‌شد) انتخاب شدند. این طرح که در الوکره، یکی از قدیمی‌ترین مناطق مسکونی جنوب دوحه ساخته شده و در یک مکان فرهنگی غنی با میراث باستان‌شناسی عمیق قرار دارد، از تاریخچه غواصی مروارید، ماهیگیری و قایق‌های سنتی شهر الهام گرفته است

این ورزشگاه 40 هزار نفری در 16 می 2019 همزمان با فینال جام امیر قطر افتتاح شد و پس از برگزاری مسابقات جام جهانی، ظرفیت آن به 20 هزار نفر کاهش می‌یابد، درحالی‌که 20 هزار صندلی دیگر آن به پروژه‌های توسعه فوتبال در خارج از کشور اختصاص داده می‌شود.

استادیوم البیت

این استادیوم 60 هزار نفره با الهام از چادرهای سنتی عشایری، میزبان بازی افتتاحیه جام جهانی فوتبال 2022 و دیگر بازی‌ها تا مرحله نیمه‌نهایی خواهد بود. این استادیوم در شهر شمالی الخور قطر واقع شده است؛ شهری که به دلیل غواصی و ماهی‌گیری مرواریدش معروف است و در طول سالیان متمادی بیابان‌نشینان را به ساحل دعوت کرده است.

ظاهر ورزشگاه البیت نشان از اهمیت بالای این سازه در بین استادیوم های قطر برای جام جهانی 2022 دارد. طراحی این ورزشگاه به گذشته و حال قطر می‌بالد و فرهنگ، سنت‌ها و تاریخ این شهر را برجسته می‌کند.

استادیوم 974 (راس ابوعبود)

استادیوم 974 که در گذشته با نام راس ابو عبود شناخته می‌شد، یکی از اولین و خلاقانه‌ترین طرح‌های ممکن است که از تجارت بین‌المللی و دریانوردی قطر الهام گرفته است.

شماره 974 یک علامت مهم و قابل توجه در این پروژه است، زیرا این کد تلفن بین‌المللی قطر و همچنین تعداد کانتینرهای حمل‌ونقل مورد استفاده در ساخت آن است. این استادیوم اولین و تنها استادیوم قابل جا به جایی دنیا تا کنون است. این سازه در ساحل افق خلیج غربی دوحه واقع شده است.

استادیوم مدینه التعلیمیه ( شهر آموزش و پرورش)

استادیوم مدینه التعلمیه (شهر آموزش و پرورش) که در مرکز پرجنب‌وجوش دانش و نوآوری دوحه قرار دارد، توسط امکانات دانشگاهی و سازمان‌های ورزشی احاطه شده است.

با توجه به موقعیت خاص مدینه التعلیمیه، این سازه با تمرکز زیادی بر دسترسی طراحی شده است. حفاری‌ها حین ساخت، سنگ‌هایی را کشف کردند که قدمت آن‌ها به 20 تا 30 میلیون سال قبل می‌رسید.

استادیوم الریان

استادیوم الریان که محل استقرار یکی از مشهورترین تیم‌های فوتبال قطر در شهر الریان است، آخرین استادیومی است که به بررسی آن خواهیم پرداخت. از ویژگی‌های اصلی طراحی این استادیوم طراحی خارجی آن می‌باشد که به صورت یک لایه توری مانند، دورتادور استادیوم را پوشش داده و جنبه‌های مختلف کشور را نمایان می‌کند. همچنین در طراحی این توری، المان‌هایی که اهمیت خانواده، زیبایی کویر، گیاهان و جانوران بومی و همچنین تجارت محلی و بین‌المللی کشور را نشان می‌دهند، استفاده شده است.

تمامی استادیوم‌هایی که در مطالب بالا نام برده شد، پذیرای افراد از سراسر جهان در جام جهانی 2022 خواهند بود و به مجهزترین شکل ممکن ساخته شده‌اند. در تمامی این استادیوم‌ها امکانات رفاهی موجود است و برخی از آن‌ها امکاناتی نظیر فروشگاه، سالن وی‌آی‌پی و امکانات ویژ‌ه‌ای نیز می‌باشند. امیدواریم که مطالب ارائه شده در این مقاله برای همراهان عزیز مفید واقع شده باشد و به امید صعود تیم ملی کشور عزیزمان در جام جهانی 2022 قطر.

استادیوم الریان

نحوه قرعه کشی گروه جام جهانی 2022 قطر

جام جهانی 2022 با 32 تیم در هشت گروه چهار تیمی آغاز خواهد شد که ترتیب گروه‌ها به صورت زیر می‌باشد:

 • گروه A: قطر، اکوادور، سنگال، هلند
 • گروه B: انگلستان، ایران، ایالات متحده آمریکا، (اوکراین/اسکاتلند/ولز)
 • گروهC: آرژانتین، عربستان سعودی، مکزیک، لهستان
 • گروهD: فرانسه،(استرالیا/امارات/پرو)، دانمارک، تونس
 • گروه E: اسپانیا،(کاستاریکا/نیوزیلند)،آلمان، ژاپن
 • گروه F: بلژیک،کانادا،مراکش،کرواسی
 • گروه G: برزیل، صربستان، سوئیس، کامرون
 • گروه H: پرتغال، غذا، اروگوئه، کره جنوبی.

برنامه بازی های جام جهانی

برنامه بازهای جام جهانی 2022 قطر به شرح زیر خواهد بود. (تمامی بازی‌ها به وقت محلی انگلیس نوشته شده است)

دوشنبه 21 نوامبر

 • گروه A:سنگال در مقابل هلند (ورزشگاه آل الثمامه، الخر؛ شروع بازی 10 صبح)
 • گروه B:انگلستان در مقابل ایران (ورزشگاه بین‌المللی خلیفه، الریان؛ شروع بازی 1 بعدازظهر)
 • گروه A: قطر در مقابل اکوادور (ورزشگاه البیت، ال خرم؛ شروع بازی 4:00 بعدازظهر)
 • گروه B: ایالات متحده آمریکا در مقابل (اسکاتلند / ولز / اوکراین) (ورزشگاه احمدبن‌علی، الریان؛ شروع بازی 7:00 بعدازظهر)

چهارشنبه 23 نوامبر

 • گروه F: مراکش در مقابل کرواسی (ورزشگاه البیت، ال خرم؛ شروع بازی 10:00 صبح)
 • گروه E: آلمان در مقابل ژاپن (ورزشگاه بین‌المللی خلیفه، الریان؛ شروع بازی 1:00 بعدازظهر)
 • گروه E:اسپانیا در مقابل (کاستاریکا/نیوزیلند) (ورزشگاه الثمامه، الخرم؛ شروع بازی 4 بعدازظهر)
 • گروه F: بلژیک در مقابل کانادا (ورزشگاه احمدبن‌علی، الریان؛ شروع بازی 7:00 بعدازظهر)

پنج شنبه 24 نوامبر

 • گروه F : مراکش در مقابل کرواسی (ورزشگاه البیت، ال خرم؛ شروع بازی 10:00 صبح)
 • گروه E :آلمان در مقابل ژاپن (ورزشگاه بین‌المللی خلیفه، الریان؛ شروع بازی 1:00 بعدازظهر)
 • گروهE :اسپانیا در مقابل (کاستاریکا/نیوزیلند) (ورزشگاه الثمامه، الخرم؛ شروع بازی 4 بعدازظهر)
 • گروهF: بلژیک در مقابل کانادا (ورزشگاه احمدبن‌علی، الریان؛ شروع بازی 7:00 بعدازظهر)

جمعه 25 نوامبر

 • گروه B: (اسکاتلند/ولز/اوکراین) در مقابل ایران (ورزشگاه احمدبن‌علی، الریان؛ شروع بازی 10:00 صبح)
 • گروه A: قطر در مقابل سنگال (ورزشگاه الثمامه، الخر؛ شروع بازی 1:00بعدازظهر)
 • گروه A:هلند در مقابل اکوادور (ورزشگاه بین‌المللی خلیفه، الریان؛ شروع بازی 4:00 بعدازظهر)
 • گروه B: انگلستان در مقابل ایالات متحده آمریکا (ورزشگاه البیت، الخرم؛ شروع بازی 7:00 بعدازظهر)

شنبه 26 نوامبر

 • گروه C: تونس در مقابل (امارات/استرالیا/پرو) (ورزشگاه الجنوب، الورکاء، شروع بازی 10 صبح)
 • گروه C: لهستان در مقابل عربستان سعودی (ورزشگاه شهر آموزش و پرورش، الریان، شروع بازی 1:00 بعدازظهر
 • گروهD: فرانسه در مقابل دانمارک ( ورزشگاه 974، دوحه، شروع بازی 4:00 بعدازظهر)
 • گروه C: آٰژانتین درمقابل مکزیک ( ورزشگاه لوسیل، لوسیل، شروع بازی 7:00 بعدازظهر)

یکشنبه 27 نوامبر

 • گروه E: ژاپن در مقابل ( کاستاریکا/نیوزلند) (ورزشگاه احمد بن علی، الریان، شروع بازی 10 صبح)
 • گروهF: بلژیک در مقابل مراکش (ورزشگاه الثمامه، الخرم، شروع بازی 1:00 بعدازظهر)
 • گروه E: اسپانیا در مقابل آلمان ( ورزشگاه البیت، الخرم، شروع بازی 7:00 بعدازظهر)

دوشنبه 28 نوامبر

 • گروه G: کامرون در مقابل صربستان (ورزشگاه الجنوب، الورکاء؛ شروع بازی 10:00 صبح)
 • گروه G: کره جنوبی در مقابل غنا (ورزشگاه شهر آموزش و پرورش، الریان؛ شروع بازی 1:00 بعدازظهر)
 • گروه H: برزیل در مقابل سوئیس (ورزشگاه ۹۷۴, دوحه؛ شروع بازی 4:00 بعدازظهر)
 • گروه H: پرتغال در مقابل اروگوئه (ورزشگاه لوسیل؛ شروع بازی 7:00 بعدازظهر)

سه شنبه 29 نوامبر

 • گروه A: هلند در مقابل قطر (ورزشگاه البیت، الخرم؛ شروع بازی 3:00 بعدازظهر)
 • گروه A:اکوادور در مقابل سنگال (ورزشگاه بین‌المللی خلیفه، الریان؛ شروع بازی 3:00 بعدازظهر)
 • گروه B: (اسکاتلند/ولز/اوکراین) در مقابل انگلستان (ورزشگاه احمدبن‌علی، الریان؛ شروع بازی 7 بعدازظهر)
 • گروه B: ایران در مقابل ایالات متحده آمریکا (ورزشگاه الثمامه، الخرم؛ شروع بازی 7:00 بعدازظهر)

چهارشنبه 30 نوامبر

 • گروه D: ( امارات/استرالیا/پرو) در مقابل دانمارک (ورزشگاه الجنوب، الورکاء؛ شروع بازی 3:00 بعدازظهر)
 • گروه D: تونس در مقابل فرانسه (ورزشگاه شهر آموزش و پرورش، الریان؛ شروع بازی 3:00 بعدازظهر)
 • گروه C: لهستان در مقابل آرژانتین (ورزشگاه ۹۷۴، دوحه؛ شروع بازی 7:00 بعدازظهر)
 • گروه C: عربستان سعودی در مقابل مکزیک (ورزشگاه لوسیل، لوسیل؛ شروع بازی 7:00 بعدازظهر)

پنج شنبه 1 دسامبر

 • گروه F: کرواسی در مقابل بلژیک (ورزشگاه احمدبن‌علی، الریان؛ شروع بازی 3:00 بعدازظهر)
 • گروه F: کانادا در مقابل مراکش (ورزشگاه الثمامه، الخرم؛ شروع بازی 3:00 بعدازظهر)
 • گروه E: (کاستاریکا / نیوزیلند) در مقابل آلمان (ورزشگاه البیت، الخرم؛ شروع بازی 7:00 بعدازظهر)
 • گروه E: ژاپن در مقابل اسپانیا (ورزشگاه بین‌المللی خلیفه، الریان؛ شروع بازی 7:00 بعدازظهر)

جمعه 2 دسامبر

 • گروه G: کره جنوبی در مقابل پرتغال (ورزشگاه شهر آموزش و پرورش، الریان؛ شروع بازی 3:00 بعدازظهر)
 • گروه G: غنا در مقابل اروگوئه (ورزشگاه الجنوب، الورکاء؛ شروع بازی 3:00 بعدازظهر)
 • گروه H: صربستان در مقابل سوئیس (ورزشگاه 974، دوحه؛ شروع بازی 7:00 بعدازظهر)
 • گروه H: کامرون در مقابل برزیل (ورزشگاه لوسیل، لوسیل؛ شروع بازی 7:00 بعدازظهر)
جام جهانی قطر 2022

جام جهانی قطر کی شروع می شود؟

فیفا تایید کرده است که دو مرحله اول مسابقات در ساعت‌های ۱بعدازظهر،4 بعدازظهر، 7 بعدازظهر و 10 شب به وقت محلی قطر برگزار خواهد شد. زمان شروع بازی‌های مرحله نهایی در ساعات 6:00 و 10:00 بعدازظهر به وقت محلی قطر خواهد بود. بازی فینال نیز در ساعت 6:00 بعدازظهر به وقت محلی قطر انجام خواهد شد.

قیمت تور جام جهانی 2022 قطر

چند ماه از آغاز پیش‌فروش بلیت‌ها جام جهانی 2022 قطر می‌گذرد. اما هزینه تماشای بازی در کنار محدودیت خرید بلیت برای ایرانیان بسیاری از آنها را برای سفر به قطر بی‌انگیزه کرده است. در 24 ساعت اولیه ثبت‌نام بلیت و تور جام جهانی کمتر از هزار و 500 ایرانی ثبت‌نام کردند. در حال حاضر و با قیمت کنونی دلار، مجموع هزینه برای تماشای سه بازی فوتبال جهانی برای ایرانیان حدود 150 میلیون تومان می‌شود که بسیاری توان پرداخت آن را ندارند.

با توجه به نزدیکی قطر به ایران، بسیاری از علاقمندان فکر می‌کردند حداقل در این دوره از رقابت‌های جام جهانی فوتبال بتوانند بازی‌ها را از نزدیک ببینند. اما محدودیت ویزا کارت برای ایرانیان، قیمت بالای بلیط و محدودیت واکسن‌های مورد تائید قطر از موانعی است که ایرانیان برای حضور در ورزشگاه‌های قطر و تماشا کردن بازی دارند.

همان طور که گفته شده مسابقات جام جهانی 2022 برای اولین بار در کشور قطر برگزار می شود و شهر دوحه آن میزبان برگزاری این مسابقات می باشد. علاقمندانی که قصد حضور در استادیوم های ورزشی دوحه برای تماشای نزدیک مسابقات جام جهانی را دارند باید اقدام به خرید بلیط و تور جام جهانی قطر 2022 برای دیدن بازی مد نظر خود کنند.

در صورتی که قصد خرید بلیط و تور جام جهانی قطر را دارید باید در ابتدا وارد سایت فیفا به نشانی www.fifa.com رفته وبا فعال شدن پروسه خرید بلیط ،بر روی گزینه ticketing سایت فیفا کلیک کرده و سپس گزینه apply را انتخاب نمایید تا وارد فرایند اصلی خرید بلیط جام جهانی شوید و با پرداخت قیمت بلیط جام جهانی قطر آن را خریداری کنید.

همان طور که گفته شد برای تکمیل فرایند خرید بلیط از سایت فیفا باید هزینه آن را به صورت آنلاین و اینترنتی به وسیله کارت بین المللی و یا مستر کارت در این سایت واریز کنند. طبق آخرین اطلاعیه های صادر شده از سوی فیفا قیمت بلیط فوتبال جام جهانی 2022 قطر حدود 70 دلار (حدود 2 میلیون تومان) شروع می شود و با توجه به جایگاهی که انتخاب می کنند افزایش پیدا میکند.

پیشنهاد ویژه:

شرکت خدمات مسافرتی همیشه سفر به عنوان یکی از بهترین مجری تور جام جهانی 2022 قطر، در زمینه ثبت نام و رائه تور جام جهانی قطر ، اخذ ویزای قطر، فروش بلیط هواپیمای قطر با بهترین امکانات ، خدمات مستقیمی به هموطنانمان ارائه می دهد، لذا در صورت نداشت وقت کافی برای رزرو بلیط و تور جام جهان، ما شما را راهنمایی می نماییم، در صورت نیاز با همکاران ما تماس بگیرید.

برگشت به منو