جزایر سیشل

جزایر سیشل

جزایر سیشل از جذاب ترین و دیدنی ترین جزایر دنیا هستند و این روزها سفر به آن ها بین توریستان بسیار باب شده است. اگر شما هم تعریف جزایر سیشل را شنیده اید و دوست دارید بدانید که سیشل دقیقا کجاست و چگونه می توان از آن بازدید کرد، این همان مطلبی است که به دنبالش بوده اید! چراکه ما در ادامه می خواهیم هر آنچه باید درباره سفر به سیشل بدانید را به شما بگوییم.

سیشل کجاست؟

یکی از زیباترین مکان های دنیا جزیره سیشل است که در حدود ۱۵۰۰ کیلومتری قاره آفریقا واقع شده‌اند. سیشل در واقع مجموعه جزایری است که در قاره آفریقا و اقیانوس هند قرار گرفته که یک مقصدی برای ثروتمندان اروپایی بوده و هنوزم می باشد. در طول سال به این جزیره گردشگران زیادی از نقاط مختلف دنیا سفر می کنند و در سال های اخیر مردمان ایران با شناختی که به دست آوردند به این کشور سفر کردند.

پایتخت این کشور ویکتوریا نام دارد که در جزیره ای به نام ماهه قرار گرفته است و جزیره ماهه 3 تا 8 کیلومتر پهنا و 27 کیلومتر درازا دارد.این جزایر در سده هجدهم مستعمره فرانسه شد که در سال 1814 به بریتانیا واگذار و در سال 1976 استقلال یافت.

جزایر سیشل

تاریخچه سیشل

واسکو دوگاما، سیشل را در سال 1501 کشف کرد و همان طور که گفته شد در قرن 18 میلادی اداره این کشور به دست فرانسوی ها بود و در سال 1794 انگلیسی ‌ها بر آن سیطره یافتند و به عنوان یکی از مستعمره های بریتانیا به شمار می رفت، بردگانی که آزاد می شدند برای ادامه زندگی به این جزیره می آمدند و با شروع قرن 19 میلادی این جزایر به منطقه ای گردشگری و محبوب برای ثروتمندان انگلیسی تبدیل شد ولی این کشور زیبا در سال 1976 مستقل شد.

یک سال پس از استقلال نخست وزسر وقت سیشل، فرانس آلبرت رنه، بر ضد جیمز مانشام که رئیس‌جمهوری وقت این کشور بود، کودتایی کرد و تلاش های بسیاری هم برای کشتن رنه انجام شد ولی همگی بی فایده بود تا این که در سال 1992 در سیشل انتخابات چند حزبی برگزار گشت، جیمز مانشام رهبری حزب دموکرات و فرانس آلبر رنه هم تا آوریل سال 2004 بر مسند قدرت بود و بعد از آن جیمز میشل ریاست جمهوری را بر عهده گرفت، لازم به ذکر است جمهوری سیشل از اعضای جامعه‌ مشترک ‌المنافع انگلستان می باشد و یکی از بهترین جاذبه های گردشگری آفریقا به شمار می رود.

جغرافیای سیشل

سیشل در حدود 444 کیلومتر مربع وسعت دارد و همان طور که گفته شد ویکتوریا پایتخت این مجمع الجزایر است و د بزرگ ترین جزیره سیشل یعنی ماهه قرار دارد و بیشترین جمعیت سیشل هم در همین جزیره سکونت دارند.

در سیشل 41 جزیره گرانیتی کوهستانی و 50 جزیره مرجانی که کوچک‌ تر هستند وجود دارند و همین جزیره ها در اقیانوس هند جمهوری سیشل را تشکیل می دهند ، جالب است بدانید که تمامی این جزیره ها دورتا دور جزیره اصلی یعنی جزیره ماهه قرار دارند، علاوه بر ماهه دو جزیره پراسلین و لادیگ هم جزو جزایر اصلی سیشل می باشند.

بلند‌ترین نقطه‌ سیشل در ماهه 906 متر ارتفاع دارد و مورن سیشلوا نام دارد، آب و هوای دریایی استوایی این جزیره ها بسیار دلچسب است و بارش های فراوانی در تمامی جزیره ها رخ می دهد، در سیشل رطوبت زیاد وجود دارد و همواره نسیم ملایمی از دریا به سمت ساحل می وزد و آب و هوای این مجمع الجزایر تحت تاثیر جریانات دریایی قرار دارد.

خوب است بدانید که جزیره های گرانیتی سیشل بالغ بر 940 متر ارتفاع دارند و در سواحل شرقی شاهد دشت‌ های کوچک ساحلی و بریدگی ‌های هسته ‌ای هستیم ، لازم به ذکر است از نظر تقسیمات کشوری مجمع ‌الجزایر سیشل دارای 25 منطقه‌ اداری است که به آن ها نواحی می گویند.

کشور سیشل

مردم و فرهنگ سیشل

مردم در کشور سیشل دوست دارند زبان فرانسوی را بهترین زبان خود بدانند موقعیت فرهنگی در این کشور به واسطه دولت بررسی شده است و زبان انگلیسی بهترین زبان رسمی در کشور سیشل محسوب می‌شود موقعیت مشخص فرهنگی بررسی شده است. در این کشور گروه‌های مختلف فرهنگی ارزیابی شده است. منبع درآمد اصلی در بین مردم توریسم است که اغلب از طریق صدور انواع ماهی صورت می‌گردد در فرهنگ کشور سیشل استفاده از ماهی یکبار در هفته الزامی است و اغلب افراد این رویکرد را رعایت می‌کنند. گروه‌های مهاجر در این کشور اغلب بسیار خوشنام هستند و موقعیت مشاوره‌های مخصوصی را برای گروه‌های دیگر فراهم می‌سازند.

در موسیقی کشور سیشل موزیک های محلی به صورت تلفیقی ارزیابی می شود موسیقی های آسیایی و اروپایی آفریقایی بررسی شده است. موقعیت فرهنگی در کشور سیشل بر اساس قومیت های آمریکایی بررسی شده است فرهنگ این کشور در بهترین رویکرد بررسی می شود.

فرهنگ رسمی در کشور سیشل بسیار بررسی شده است موقعیت فرهنگی برای این کشور بهترین سیاست ها را شامل شده است حاکمیت در این کشور همه گیر است و افراد زیادی خود را مجاز به حاکمیت می دانند وضعیت فرهنگی برای بهترین سیاست هایی دقیق بررسی می کند در فرهنگ کشور سیشل بهترین سیاست ها بررسی شده است اغلب موقعیت های فرهنگی در این کشور می تواند قابل قبول به نظر برسد. در این کشور بهترین جریان فرهنگی را شامل شده است.

آب و هوای سیشل

آب و هوای جزایر سیشل، استوایی و مرطوب و بسیار دلپذیر است.در این منطقه از جهان دمای هوا در سال متفاوت است.در ماه می درجه حرارت به 24 الی 30 درچه سانتی گراد می رسد.
میزان بارش د دامنه کوه های ویکتوریا یا سالانه بین 29 میلی متر تا 36 میلی متر گزارش شده است.در دیگر جزایر سیشل، بارندگی اندکی کمتر است.در سردترین ماه های سال (ژوئیه تا اوت)حداقل دمای هوا معمولا به 24 درجه سانتی گراد می رسد.

بادهای جنوب شرقی اغلب از ماه می تا نوامبر می ورزد و این زمان، بهترین فصل برای سپری کردن اوقات در سیشل به شمار می رود.بیشترین میزان رطوبت هوا 80 درصد است که در ماه های سال یعنی دسامبر تا آوریل به وجود می آید.
هر چند مارس و آوریل را گرمترین ماه های سیشل نامیده اند ولی با این حال دمای هوا به ندرت از 31 درجه سانتی گراد فراتر می رود.بخش عمده جزایر سیشل در خارج از کمربند وقوع طوفان قرار دارد و لذا وزش بادهای تند در این کشور جزیره نادر است.

جزایر سیشل

از کدام جزیره سیشل باید دیدن کنیم؟

همان طور که گفته شد کشور سیشل از 115 جزیره تشکیل شده است که البته همه آن ها توریستی نیستند. در واقع باید بگوییم که بیشتر توریستانی که به سیشل سفر می کنند، یا در جزیره ماهه و یا در جزیره پراسلین اقامت می کنند.
جزیره ماهه با 28 کیلومتر طول و 8 کیلومتر عرض به عنوان بزرگترین جزیره سیشل شناخته می شود و بیشتر جمعیت سیشل در آن زندگی می کنند.

جالب است که بدانید کوچکترین پایتخت دنیا (شهر ویکتوریا) نیز در همین جزیره ماهه واقع شده است. شهر ویکتوریا به عنوان پایتخت سیشل یک شهر بسیار زیبا است که واقعا ارزش بازدید را دارد.
جزیره پراسلین نیز دومین جزیره بزرگ سیشل به شمار می آید. این جزیره فقط 6،000 نفر جمعیت دارد و از جزیره ماهه بسیار خلوت تر است و از این لحاظ طرفداران خاص خودش را دارد.

البته به جز این جزایر، جزیره محبوب دیگری نیز در سیشل وجود دارد که با نام جزیره لادیگو شناخته می شود. این جزیره نیز جذابیت های خاص خودش را دارد و توصیه ما به شما این است که حتما در تور سیشل از این جزیره نیز بازدید داشته باشید. شما می توانید به راحتی با یک لنج یا یک قایق شخصی از ماهه به جزیره لادیگو دسترسی پیدا کنید. جزیره لادیگو یک جزیره جذاب در سیشل است که در آن تعداد ماشین ها کم و تعداد دوچرخه های زیاد است و حال و هوای بسیار جالبی دارد.

آیا باید برای سفر به سیشل ویزا بگیریم؟

شما برای سفر به سیشل نیازی به اخذ ویزا و طی کردن مراحل خاص آن ندارید.بلکه کافی است که یک بلیط هواپیما سیشل و یک هتل در سیشل برای خود رزرو کنید و خیلی راحت راهی جزایر سیشل شوید.
در واقع حقیقت این است که وقتی شما وارد فرودگاه سیشل شوید، به پاسپورتتون مهری زده می شود که همان مهر برایتان به عنوان ویزای سیشل در نظر گرفته می شود و شما با استفاده از آن می توانید به عنوان یک توریست در جزایر سیشل اقامت داشته باشید.

آیا پرواز مستقیم ایران به سیشل وجود دارد؟

متاسفانه پرواز مستقیم به سیشل وجود ندارد.در واقع وقتی شما یک بلیط هواپیما سیشل برای خود رزرو می کنید و یا در تور سیشل شرکت می کنید، اول از همه با هواپیما به دبی پرواز می کنید و سپس از دبی با پرواز دیگری راهی سیشل می شوید و در نهایت در فرودگاه جزیره ماهخ در سیشل از هواپیما پیاده می شوید.

برگشت به منو