کشور پرتغال

کشور پرتغال

پرتغال یکی از کشورهای جنوب غربی اروپا هست که اسم پایتخت آن لیبسون است. بیشترین جاذبه‌های گردشگری آن، برپایه‌ی طبیعت زیبا و آثار تاریخی آن است. زبان رسمی آن پرتغالی بوده اما بسیاری افراد به زبان انگلیسی هم تسلط دارند. این کشور از بخش غربی به اقیانوس اطلس متصل می‌شود و واحد پول آن یورو است.

آنچه که باید درباره کشور پرتغال بدانید.

تاریخچه‌ی کشور پرتغال

کشور پرتغال، در ابتدا پروتکال نامیده می‌شد، این کشور طبق فرهنگ باستانی خدایان قدیم را با آیین‌های اختصاصی خود پرستش می‌کردند و بعد از ورود رومیان به این سرزمین دین مسیحیت در آن ترویج پیداکرد، پرتغال در دوره‌ای تحت نظارت خلفای اسلامی قرارداشت و آثاری از حکومت آن‌ها در معماری، البسه و فرهنگ آن باقی است، اما هم‌چنان این کشور اساس فرهنگی خود را حفظ کرد و حتی مسیحیت مانند قبل در آن رواج داشت. امروزه پرتغال یکی از کشورهای مدرن غرب است که گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند.

چرا باید به پرتغال سفرکرد؟

در درجه‌ی اول باید به این موضوع اشاره کرد که قدمت پرتغال به هزاران سال می‌رسد و کشوری با پیشینه‌ی تاریخی قوی است که موزه‌ها و اماکن گرانبهایی برای دیدن دارد.

این‌ کشور درکنار اقیانوس اطلس قراردارد و تفریحات آبی، سواحل، آب گرم‌ها و حتی غذاهای لذیذ دریایی آن بسیار پرطرفداراست. البته درکنار طبیعت زیبایی که دریای به این محیط بخشیده، سایر عناصر طبیعی هم باعث جذابیت و زیبایی این منطقه است. درکنار رنگ‌هایی که طبیعت به این کشور اهدا کرده، معماری آن هم از این زیبایی الهام گرفته و در کاخ‌ها و خانه‌های و رستوران‌ها و کافه‌های آن شما رنگ‌های بسیار زنده و شادی را شاهد خواهید بود که بسیار باعث لذت بینایی می‌شوند.

به طور کلی معماری پرتغال سبک منحصربه فردی است که گاهی انسان را از دنیای واقعی جدا می‌کند و در کنار آن هنرخیابانی و نقاشی و المان‌هایی که در خیابان‌های این شهر هم دیده می‌شود بسیار جذاب و خیره‌کننده است.

کشور پرتغال

بهترین فصل سفر به پرتغال

پرتغال کشوری با آب و هوای مدیترانه‌ای است که جزو گرمسیرترین کشورهای اروپا قرارمی‌گیرد. سفر به این کشور در فصول گرم معمولا مورد پسند گردشگران به ویژه گردشگران شرقی قرارنمی‌گیرد و فصل‌های بهار و پاییز را به علت آب و هوای مطلوب تر و طبیعت زیبا بهترین فصول سفر می‌دانند. ترجیحا در ماه‌های جولای و آگوست به علت گرما و شلوغی از سفر به این کشور پرهیز کنید.

اخذ اقامت تحصیلی کانادا در کمترین زمان ممکن در سال 2021 به همراه خدمات مشاوره رایگان

هزینه‌ی سفر در پرتغال

به صورت کلی و به نسبت کشورهای اروپایی پرتغال، کشور مقرون به صرفه‌ای برای سفر است، البته نوع سفری که انتخاب می‌کنید قطعا در هزینه‌های سفر شما موثر است اما قیمت کلی اجناس در این کشور، قیمت نسبتا مناسبی است. از نظر محل اقامت هم هتل‌های لوکس و ساده و هم هاستل‌ها برای اقامت وجوددارند و وابسته به بودجه و سبک سفری که انتخاب کرده‌اید یکی از این موارد را انتخاب کنید.

اما درمورد حمل و نقل، باید گفت که مثل اکثر کشورهای اروپایی شهرهای بزرگ آن از سیستم حمل و نقل عمومی خوبی برخوردار هستند و می‌توانید از اتوبوس، قطارهای کابلی و قطارشهری استفاده کنید. باید در نظر داشته باشید که تاکسی در پرتغال بسیارگران است و بهتر است از آن استفاده نکنید.

تنوع غذایی در این کشور بسیار زیاد است و تعداد زیادی از آن‌ها شامل غذاهای دریایی می‌شود. معمولا به علت گستردگی این تنوع، اکثریت افراد غذایی مطابق ذائقه‌ی خود پیدا می‌کنند اما درنظر داشته باشید که قیمت این غذاها بسیار متنوع بوده و وابسته به نوع غذا و سطح رستوران مثل سرتاسر جهان تغییر می‌کند. برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها برای دیدن موزه‌ها یکشنبه‌ها به دیدن آن‌ها بروید، کلیه‌ی موزه‌های این کشور در روز یکشنبه رایگان است.

فستیوال‌های پرتغال

فستیوال‌های پرتغال ازجمله جذابیت‌های گردشگری این کشوراست. این جشنواره‌ها از فرهنگ این کشور ناشی شده و به علت تازگی و آشنایی با فرهنگ پرتغال در کنار شادی که به همراه دارند، طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب می‌کنند. ازجمله این فستیوال‌ها می توان به فستیوال صلیب‌ها،فستیوال راک، فستیوال جلیقه قرمزرنگ و… اشاره کرد.

مکان‌های دیدنی پرتغال

برج بلم

برج بلم در پایتخت پرتغال، یعنی شهرلیبسون قراردارد، این برج مربوط به قرن 16 میلادی است و بر روی رودخانه‌ی تاگوس برای نظارت بر رفت‌ و آمد از طریق آب بنا شده است. این برج که به سبک معماری اروپایی ساخته شده، نمای بسیارجذابی به ویژه برای مردم شرق که معمولا با این سبک کمتر آشنا هستند، دارد. به این سبک معماری که در پرتغال بسیاررایج است، مانیولین می‌گویند.

برج بلم پرتغال

کاخ پنا

کاخ پنا در شهر سینترا در پرتغال قراردارد. این کاخ در فراز کوه سینترا واقع شده و حتی از شهرلیبسون نمایی از آن دیده می‌شود.اهمیت این اثر به میزانی است که ثبت جهانی یونسکو شده است. معماری کاخ از رنگ‌های زنده و جذابی تشکیل شده که چشم را خیره می‌کند. معمولا آن‌چه از کاخ در ذهن ما است، به ترکیب رنگی که از پنا می‌بینیم نمی‌خورد و این باعث جذب بیشتر آن می‌شود. اما علاوه‌بر جذابیت‌های خارجی و داخلی این کاخ، اهمیت تاریخی آن و سرگذشت و اتفاقات تاریخ سازی که درآن رخ داده نیز بسیار بااهمیت است.

جزایر مادیرا

جزایر مادیرا یک منطقه خود مختار در کشور پرتغال است که برخی به آن بهشت اروپا می‌گویند. این جزایر تقریبا در شمال اقیانوس اطلس قراردارد. آن‌ها دارای آب و هوای گرمسیری است و به علت هزینه‌های بالا و خدمات بسیار لوکس دربین افراد ثروتمند بسیارمحبوب هستند.

جزایر مادیرا پرتغال

لاگوس

شهری واقع درجنوب پرتغال است که یکی از شهرهای ساحلی بسیارپرطرفدار به حساب می‌آید، از گردش با قایق تا سرزدن به غارهای دیدنی و گردش در ساحل و تفریحات آبی بخش‌های دیدنی آن است.

شهراوورا

اوورا یکی از شهرهای تاریخی پرتغال است که بسیاری از آثار ارزنده‌ی جهان را درخود جای داده، سابقه‌ی زندگی در این شهر به پنج هزارسال می‌رسد و مشهورترین آثارباستانی آن معبد دایانا است، این معبد ارزنده به ثبت جهانی یونسکو رسیده‌است، اگر به آثار تاریخی علاقه دارید این شهر یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های جهان برای شما خواهدبود.

شهراوورا پرتغال

پرتغال کشوری زیبا با دیدنی‌های بی نهایت است، که خوشبختانه نسبت به سایر کشورهای اروپایی همان‌طور که گفته شد، کشور ارزان‌تری است، به همین جهت شما نه تنها بناهای تاریخی که طبیعت دل‌انگیز را درکنار هزینه‌هایی مناسب تجربه خواهید کرد.

جهت اطلاع از شرایط ویزای هند و اقامت در این کشور صفحه “ویزای هند” را بررسی و مطالعه کرده و مدارک موردنیاز را برای آن جمع آوری و آماده نمایید.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو