یونان

در حالیکه کشور یونان از بحران های اقتصادی که اخیرا دامن این کشور را گرفته است  رنج میکشد ولی همچنان این کشور زیبا گردشگران بسیاری را از سراسر نقاط کره خاکی جذب می کند. کشور یونان آثار تاریخی با قدمت چهار هزار ساله را در خود جای داده است که همواره مورد توجه باستان شناسان و تاریخ دانان قرار گرفته است. همچنین طبیعت بسیار بکر و زیبای یونان هوش از سر هر آدمی می برد و هر بیننده ای را به سوی خود جذب می کند. کوهستان های بلند کشور یونان شما را وادار می کند تا به گشت و گذار در این کوه ها اقدام نمایید. بزرگترین نقطه عطف زیبایی و شهرت  کشور یونان وجود جزیره های بی نظیری می باشد که مجهز به هتل ها و ساختمان های لوکس و زیبا هستند.

مکان های گردشگری

بهترین گزینه برای بازدید از مکان های گردشگری کشور یونان، شهر آتن می باشد. آتن به عنوان پایتخت کشور یونان لقب بزرگترین روستای یونان را به خود گرفته است.یک سوم کل جمعیت یونان در داخل شهر آتن جای داده شده است.

دژ معروف آکروپلیس

در مرتفع ترین نقطه دشت و 150متر بالاتر از سطح دریا بر روی یک تپه سنگی صاف بنا شده است.

هر شهر یونان باستان دارای یک آکروپلیس می باشد ولی به دلیل شهرت بسیار بالای آکروپلیس شهر آتن، آکروپلیس آتن را به عنوان نمونه بارز یک آکروپلیس کامل می شناسند. در دوره های مختلف بناهای آکروپلیس به شکل قصرها و مسجدهای اسلامی و حرم ها تغییر شکل داده اند.

این بناهای تاریخی حتی طعم تلخ جنگ را نیز چشیده اند ولی هم اکنون برخی از این آثار تاریخی در حال مرمت و بازسازی هستند.

تسالونیکی یا مترو پلیس

یک مکان فوق العاده و مناسب برای خوش گذرانی و تفریحات شبانه می باشد. شهر تسالونیکی به شب زنده داری های شبانه در کشور یونان مشهور است.

گردشگران در این شهر پرجنب و جوش، روز ها در سواحل زیبای این شهر مشغول خوش گذرانی اند و نیز شب ها در کاباره ها که همواره با موسیقی های راک و جاز گردشگران زیادی را به خود جذب نموده اند، در حال خوشگذرانی اند.

شهر تسالونیکی علاوه بر تفریحات شبانه، دارای مکان های گردشگری از جمله ساختمان مدور رومی و برج سفید و آنوپلی و… می باشد.

ساختمان مدور رومی

مشهورترین یادمان تاریخی شهر تسالونیکی می باشد. این اثر تاریخی بیشتر به منظور مقبره برای امپراتور گالریوس ساخته شد(اگرچه وی در اینجا دفن نشد).

در سال های بعدی این مکان به کلیسای مسیحی تبدیل شد و بعد ها در زمان حکمرانی پادشاهان عثمانی به مسجد تبدیل شد.

این اثر تاریخی مکانی پر زرق و برق می باشد که دارای تزئینات و طاق های موزاییکی زیبا و چشم نواز است. از دیگر مکان های تفریحی کشور یونان می توان به سانتورینی و دشت تسالی وساماریا جورج اشاره کرد.

سانتورینی

به دلیل مشرف بودن به دریا و دارا بودن شهرهای صخره ای زیبا یکی از مناسب ترین مکان های گردشگری برای زوج های جوان برای گذراندن ماه عسل به شمار می آید.

دشت تسالی

به خاطر داشتن صخره های عجیب و وحشتناک که بر روی این صخره ها صومعه هایی با ابعاد وسیع بنا شده اند، مشهور می باشد. برای بازدید از این صومعه ها باید از هواپیماهای گردشگری استفاده نماییم.

ساماریا جورج

واقع در جزیره کرت بهترین گزینه ممکن برای گردشگران علاقه مند به طبیعت می باشد. برای گشت و گذار در این مکان گسترده لزوما باید از کفش های مناسب استفاده کنید و به دلیل کمبود آب در این مکان همیشه به همراه خود آب ببرید.

آب و هوای کشور یونان

کشور یونان دارای آب و هوای گرم مدیترانه ای می باشد. در تابستان، باد هایی که در غرب این کشور می وزد تا حدودی این گرمای طاقت فرسا را به حد تحمل می رساند. زمستان ها آب و هوا در وضعیت معتدل می باشد ولی در قسمت های کوهستانی دمای هوا به زیر صفر درجه نیز می رسد

بهترین زمان سفر به این کشور

زمان مناسب برای سفر به یونان با توجه به هدف سفر می تواند متفاوت باشد.

برای مثال اگر به گذراندن تعطیلات در کنار ساحل علاقه مند هستید، آب دریا از ماه ژوئن تا سپتامبر گرم و برای شنا مناسب می باشد.

بهار و پاییز بهترین زمان مسافرت برای کسانی می باشد که علاقه خاصی به پیاده روی و دوچرخه سواری دارند زیرا در این فصول از سال هوا آفتابی بوده و دمای هوا معتدل می باشد. البته کسانی که تمایل دارند تا سفر به صرفه و ارزان قیمتی داشته باشند،بهترین زمان سفر فصل پاییز و زمستان می باشد.

فرهنگ یونانیان

فرهنگ مردم یونان شاید در ظاهر از ریشه قدیمی خود جدا شده باشد ولی در باطن،هنوز هم فرهنگ مردم یونان پیوند عمیقی با فرهنگ نیاکان خود دارد.

بسیاری از سنت های مردم این کشور ریشه در مذهب مسیحی ارتدوکسی یونانی آنها دارد. روز پاک مهمترین و مقدس ترین روز در یونان به شمار می رود.قبل از این عید مردم این کشور روزه ای چهل روزه می گیرند به این صورت که روزه داران حق استفاده از مواد غذایی حیوانی را ندارند.

البته امروزه، جوانان این کشور به دلیل ضرر های تغذیه ای این روزه،این فریضه سنتی را ادا نمی کنند. در روز عید پاک همه مردم به بیرون از خانه ها می آیند و مشغول خوش گذرانی و بادبادک بازی می شوند.در این روز مردم مشغول خوردن غذاهای گیاهی و خوش گذرانی می شوند.این جشن حدود یک هفته به طول می انجامد.

پناهندگی به یونان

در اینجا به شرایط پناهندگی به یونان می پردازیم: فردی می تواند درخواست پناهندگی به کشور یونان را بدهد که نیازمند به حمایت بین المللی در مقابل شکنجه یا خطر باشد.

افرادی در اولویت می باشند که آسیب پذیر تر از دیگر افراد باشند مانند کشور های جنگ زده یا کشور هایی که دچار قحطی شده اند.

تقاضای پناهندگی دارای 3 مرحله می باشد:
  1. پیش ثبت نام:برای پیش ثبت نام باید از طریق اسکایپ با سرویس پناهجویی تماس بگیرید تا قرار ثبت نام به شما اعلام شود.
  2. بر سر قرار ثبت نام حاضر شوید و و فرم مربوطه پناهندگی را به طور کامل پر کنید، همچنین در طی این مرحله شما به توضیح خواهید داد که چرا درخواست پناهندگی داده اید.
  3. در مصاحبه پناهجویی شرکت نمایید.

قیمت تور چابهار

قیمت تور بالی

تور لحظه آخری لبنان

[foogallery id=”15787″]

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

شهرها:

گروه:

برگشت به منو