اخذ اقامت

اقامت دبی از طریق ثبت شرکت

اقامت دبی از طریق ثبت شرکت در امارات متحده عربی توسط کسانی که به دنبال فرصت های تجاری در این بخش ثروتمند جهان هستند، می تواند گزینه خوبی باشد و فرصت های تجاری مطلوبی را در مناطق مشخص این کشور مرفه به خارجی ها می دهد. امارات متحده عربی سلطنتی در شبه جزیره عربستان در خلیج فارس در سال 1971 تاسیس شده و نام ساده آن “امارات” است.

عربستان سعودی از جنوب با آن هم مرز است. عمان در شرق آن است. ایران از شمال و قطر از غرب با آن همسایه است. جمعیت تخمینی آن 9.3 میلیون نفر است که فقط 1.5 میلیون نفر شهروند امارات متحده عربی و 7.9 میلیون نفر مهاجران خارجی هستند.

سیستم حقوقی امارات متحده عربی از دو استاندارد پیروی می کند: نخست، از قانون شرع اسلامی استفاده می کند و دوم، یک قانون مدنی با یک قانون اساسی به همراه قوانین و مقررات فدرال. زبان انگلیسی به طور گسترده ای در امارات صحبت می شود و چون که زبان انگلیسی بسیار محبوب است، تجارت در امارات متحده عربی آسان تر است. در این مقاله به بررسی کامل و علمی ثبت شرکت در امارات و آثار اقامتی آن می پردازیم .

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت دبی با مشاوران آژانس همیشه سفر تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند گردید.

ثبت شرکت در امارات

آمار ثبت شرکت در امارات در سال‌های اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. دلیل آن هم مزایای متعدد ثبت و راه اندازی کسب و کار در امارات است. امارات متحده عربی یکی از توسعه‌یافته‌ترین کشورهای منطقه است که سرعت بالای رشد آن، فضای مناسبی برای سرمایه‌گذاری، مهاجرت و زندگی در این کشور فراهم آورده است.

شرایط ثبت شرکت در دبی و سایر مناطق امارات در سال‌های اخیر ساده‌تر شده و متقاضیان می‌توانند پس از گذراندن چند مرحله شرکت خود را ثبت کرده و در امارات مشغول به کار شوند.

این مطلب راهنمای جامع ثبت شرکت در امارات است. در این مطلب مراحل ثبت شرکت در امارات، هزینه، شرایط و قوانین آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم. همچنین با انواع برنامه‌های ثبت شرکت و انواع شرکت‌ها در امارات آشنا شده و در ادامه نگاهی هم به مزایا و معایب ثبت شرکت در امارات می‌اندازیم.

جهت اطلاع از شرایط و روش های اخذ اقامت اوکراین با کارشناسان ما در شرکت همیشه سفر تماس حاصل نمایید.

اقامت دبی از طریق ثبت شرکت

انواع شرکت در امارات

ثبت شرکت در کشور امارات از راه ها و انواع مختلفی قابل انجام است که در ادامه به آن می پردازیم.

شرکت با مسئولیت محدود LCC

متقاضیان می توانند با ثبت این شرکت در کشور امارات به هرگونه تبادل داخلی و خارجی و فعالیت های صنعتی بپردازند ولی باید حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت به اسم یک شخص با ملیت کشور امارات باشد یا صرف حمایت مالی از یک شرکت با ریاست یک شخص دارای ملیت کشور امارات شود. تعداد سهامداران نیز باید حداقل ۲ نفر و حداکثر ۵۰ نفر تعیین شود.

شرکت مشاوره تخصصی حقوقی و مدنی

متقاضیانی که در مشاوره حقوقی یا وکالت بین المللی، حسابداری و مشاوره اقتصادی و مالی، پزشکان و متخصصین می توانند یک شرکت با محوریت مشاوره و خدمات تخصصی راه اندازی کنند و همچنین اجازه دارند تا ۱۰۰ درصد مالکیت شرکت را بر عهده بگیرند البته که لازم است مدارک لازم و کافی جهت اثبات نمودن داشتن آن مهارت خاص مثل سابقه کاری چند ساله مرتبط با مدرک تخصصی دانشگاهی همان رشته را ارائه دهند و در غیر اینصورت شرکت تجاری تلقی شده و دیگر نمی توان صد در صد سهام آنرا به اسم خود شخص متقاضی کرد.

همچنین برای ثبت این شرکت باید در اداره توسعه اقتصادی کشور امارات (DED) یک نماینده خدمات محلی با پرداخت حقوق سالیانه و قرارداد کاری رسمی استخدام کند تا از طریق شخص با مقامات دولتی ارتباط برقرار کند.

ثبت شرکت از طریق اخذ نمایندگی شرکت های بزرگ خارجی

سرمایه گذارانی که مکان دفتر اصلی آنها در هر مکانی خارج از خاک کشور امارات می باشد می توانند در این کشور اقدام به ثبت نمایندگی رسمی کنند و از این طریق اقدام به اخذ اقامت در کشور امارات برای نماینده رسمی خود کنند که البته اثبات نمایندگی قانونی یک شرکت خارجی مستلزم ارائه مدارک و مستندات زیادی از جمله سودده بودن آن شرکت در کشور امارات و همچنین مدارکی در خصوص گردش های مالی مناسب ارائه دهند.

بیشتر بخوانید : پاسپورت دومینیکا

مزایای ثبت شرکت در دبی

 • اخذ اقامت دبی برای متقاضی ،شرکا و اعضای خانواده
 • داشتن اجازه کار و زندگی در دبی(برای متقاضی و خانواده اش)
 • اجازه تحصیل فرزندان
 • امکان سفر به کشورهای حاشیه خلیج فارس(کویت،عمان،بحرین و قطر) بدون نیاز به دریافت ویزا
 • معاف بودن از مالیات برای انجام فعالیت های اقتصادی در این منطقه
 • امکان استفاده از اعتبارات بانکی و فرصت انجام تجارت های بین الملل
 • سرمایه گذاری مطمئن در کشوری با ثبات اقتصادی
 • امکان دریافت وام بلند مدت با نرخ بهره ی کم و بهره مندی از امکانات جهانی

همیشه سفر ارائه دهنده برگه رزرو موقت هواپیما برای ارائه به سفارت

مدارک و شرایط ثبت شرکت در دبی

برای اخذ اقامت دبی از طریق ثبت شرکت نیاز است مدارک هویتی خود و خانواده شامل اسکن پاسپورت و ترجمه رسمی کارت ملی و شناسنامه را برای کارشناسان ما ارسال نمائید تا جهت گرفتن تائیدیه اولیه و دریافت مجوز فعالیت از وزارت توسعه اقتصادی (DED) امارات اقدام نمایند.

گرفتن مجوز اولیه معمولا 7 الی 10 روز کاری زمان خواهد برد .در مرحله بعد برای دریافت مجوزهای لازم،می بایست فرم های مربوطه را تکمیل نموده و هزینه ها را پرداخت نمائید.

پس از انجام کلیه امور،یک مجوز اقامت 3 ساله و قابل تمدید برای متقاضی و اعضای خانواده صادر می گردد که به واسطه آن می توانید در این کشور زندگی کرده و از امکانات رفاهی آن بهره مند شوید.

مدارک ثبت شرکت در دبی

هزینه ثبت شرکت در دبی

به جز این که در کم ترین زمانی که می توان به آن فکر کرد شود اقامت دبی از طریق ثبت شرکت را برای خود و خانواده دریافت کرده،ثبت شرکت در دبی مزیت دیگری هم دارد که مربوط به هزینه های آن است.

تمامی هزینه هایی که قرار است در طی پروسه ثبت شرکت پرداخت شود که شامل هزینه های ترجمه اسناد مدارک،هزینه های مربوط به گرفتن مجوز تجارت و تائیدیه های لازم ،هزینه ویزا و اداره ی مهاجرت می باشد از قبل مشخص می گردد.بنابراین نگرانی بابت هزینه های پنهان و ناگهانی وجود نخواهد داشت.

مراحل ثبت شرکت در دبی

مراحل ثبت شرکت از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه داشت چرا که باید کامل و دقیق از این مراحل مطلع بود تا اگر مابین کار مجوز یا مدارکی درخواست شد قبلا تهیه شده و به تایید ادارات و سازمان های مربوطه رسیده باشد. لازم به ذکر است کلیه این مراحل برای انواع دیگر شرکت ها هم انجام می شود تنها با این تفاوت که در نوع شرکت مشاوره تخصصی و مدنی باید علاوه بر ارائه مدارک زیر، مدارک و تائیدیه های لازم از سازمان های علمی و تخصصی مرتبط با نوع فعالیت شرکت هم ارائه شود.

مراحل ثبت شرکت برای نوع LLC به شرح زیر می باشد

 • تعیین نوع فعالیت تجاری و رزرو نام تجاری
 • اخذ فرم تائیدیه تجارت و کسب و کار
 • اخذ فرم تائیدیه حقوقی
 • برای فعالیت های انتخاب (DED) اخذ تاییدیه های مورد نیاز از وزارت توسعه اقتصادی کشور امارات شده
 • (LSA ) تهیه توافق نامه با سازمان های دولتی مورد نیاز و تفاهم نامه در صورت لزوم
 • ارائه اجاره نامه دفتر مرکزی شرکت
 • افتتاح حساب بانکی رسمی حقوقی به اسم شرکت
 • افتتاح حساب بانکی حقیقی به اسم متقاضی جهت اخذ ویزا
هزینه ثبت شرکت در دبی

امارات کشوری استراژیک برای ثبت شرکت

در این مقاله در مورد ثبت شرکت در امارات و مراحل مختلف آن بحث و گفتگو نمودیم. امارات متحده عربی یک مکان استراتژیک و یک نقطه دسترسی نزدیک به سایر کشورهای حوزه خلیج فارس ارائه می دهد. بنابراین، می تواند به عنوان یک نقطه ورود به سایر کشورهای شورای همکاری خلیج فارس (GCC) عمل کند. به ویژه دبی، که یک مرکز تجاری محلی برای خاورمیانه است.

گزارش “سهولت انجام تجارت” بانک جهانی، امارات متحده عربی را در جهان 31 و در خاورمیانه رتبه 1 معرفی می کند. همچنین امارات متحده عربی جمعیت زیادی از نیروی کار ماهر را ارائه می دهد. به همین ترتیب، این منطقه می تواند نیروی کار بالقوه عالی را برای هر شرکتی که تصمیم به عضویت در آنجا یک سیستم بانکی قوی و یک سیستم سیاسی با ثبات در امارات متحده عربی وجود دارد.

علاوه بر این، ذخایر نفت و گاز امارات متحده عربی رتبه دهم بزرگترین ذخایر در جهان را به خود اختصاص داده است. با تمام این اوصاف ثبت شرکت در امارات برای ایرانیان کار سخت و پیچیده ای می باشد و آثار اقامتی آن 3 ساله می باشد که باید بعد آن سالانه تمدید شود و با قوانین سختگیرانه اخیر این امکان باز کمتر شده است. شما همراهان همیشگی همیشه سفر می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

آژانس مسافرتی همیشه سفر معتبرترین سامانه خرید بلیط هواپیما و بستری مطمئن برای سفر می باشد.


سوالات متداول

شرط سنی ثبت شرکت در این روش چگونه است؟

افراد بین سنین 60-18 سال می‌توانند برای اخذ اقامت امارات از طریق ثبت شرکت اقدام کنند.

آیا برای اخذ اقامت امارات از طریق ثبت شرکت باید تمکن مالی داشته باشیم؟

دستور العملی برای این مورد وجود ندارد. اما با توجه به سخت‌گیری‌های امارات برای صدور مجوز و ویزا برای ایرانیان، بهتر است متقاضیان ایرانی راه اندازی شرکت در امارات، مبلغی به‌عنوان تمکن مالی در اختیار داشته باشند.مبلغ این مورد هم به نوع بانک که در آن حساب افتتاح می‌کنید و شرایط و قوانین آن بانک بستگی دارد. معمولاً بین 50 تا 100 هزار درهم تمکن مالی کار شما را راه می‌اندازد. پس از افتتاح حساب هم حداقل مبلغ 10 هزار درهم باید در حساب شما باقی بماند.

آیا انتخاب اسم شرکت در دبی و سایر مناطق امارات هزینه جداگانه ای دارد؟

هزینه انتخاب اسم شرکت در هزینه‌های کلی ثبت شرکت اعمال شده است اما اگر بخواهید اسم غیر عربی برای شرکت خود انتخاب کنید، باید 2 هزار درهم اضافه‌تر پرداخت کنید.

NOC چیست؟

No Objection Certificate مدرکی است که از سوی کارفرما صادر می‌شود و به دارنده آن اجازه می‌دهد در امارات به کار مشغول شود.

کفیل کیست و آیا ثبت شرکت در امارات بدون کفیل ممکن است؟

کفیل یک فرد بومی، شریک و نماینده شرکت شما در زمانی‌ست که در امارات حضور ندارید. امکان ثبت شرکت در امارات بدون کفیل هم وجود دارد.

نرخ بیکاری در امارات چقدر است؟

نرخ بیکاری در امارات بسیارپایین است و 64/2 درصد می باشد.

آیا ثبت شرکت در امارات و اخذ اقامت در آن به پاسپورت ختم می شود؟

خیر امارات بعد از 30 سال اقامت در این کشور اقامت دائم و پاسپورت اعطا می کند.

آیا ثبت شرکت در امارات منجر به اخذ اقامت برای ایرانیان می شود؟

تا سال 2019 به ایرانیان پس از ثبت شرکت اقامت 3 ساله اعطا می شد. اما از سال 2020 سختگیری های بیشتری اعمال می شود.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو