کاخ ورسای پاریس

آشنایی با کاخ ورسای پاریس / کشور فرانسه / شهر پاریس

شهر پاریس یکی از مشهورترین و مهم ترین مقاصد گردشگری در کل جهان می باشد که دارای جاذبه های تاریخی و مدرن بسیار زیادی می باشد که بی شک این جاذبه ها توانسته اند توجه میلیون ها گردشگر را به سوی خود جذب نماید. یکی از مهمترین این جاذبه ها، کاخ ورسای پاریس می باشد که این کاخ یکی از مشهورترین کاخ های موجود در جهان می باشد و قدمت آن را به سال 1038 میلادی می دانند.

کاخ ورسای پاریس با داشتن معماری و سالن های بسیار متعدد و بی نظیر خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و توریست ها را به سوی خود جذب کند و گردشگران می توانند با توجه به شرایط خود و زمان اوقات فراغت، بازدید از کاخ ورسای را در اولویت های خود قرار دهید.

در طول تاریخ ده ها پادشاه فرانسه این کاخ را به عنوان محل استقرار حکومت خود قرار دادند و بسیاری از آن ها نیز از این کاخ به عنوان محل زندگی خود استفاده کردند.

کاخ ورسای پاریس

بسیاری از پادشاهان کاخ ورسای پاریس را شاهکار سلیقه بد و عظمت می دانند و یکی از مهمترین معاهده های تاریخی که در این کاخ به امضا رسید، معاهده جنگ جهانی اول بود. مبلمان و گل های بسیار شیک و مختلفی در قسمت های بسیار مختلفی این کاخ قابل مشاهده می باشد که بسیاری از مبل ها از کشورهای مختلف به این کاخ آورده شده اند. آینه کاری و معماری بسیار باشکوه این کاخ در نگاه اول توجه بسیاری از گردشگران را به سوی خود جلب نموده است.

در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد حقایق جالب در مورد کاخ ورسای در فرانسه و بهترین زمان بازدید از این کاخ توضیحاتی را ارائه دهیم.

-versailles-paris

حقایق بسیار جالب در مورد کاخ ورسای پاریس

حقایق بسیار جالبی در مورد کاخ ورسای پاریس وجود دارد که از مهمترین این حقایق حیرت انگیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در ساخت این کاخ بسیار باشکوه از 3500 کارگر به شکل شبانه روزی استفاده شده است و این کاخ در مجموع دارای 700 اتاق، 1200 شومینه، 67 راه پله و مساحتی در حدود 2000 هکتار دارد.
 • باغ کاخ ورسای پاریس یکی از بزرگ ترین باغ های جهان می باشد که دارای 32 کیلومتر کانال، 600 آب نما، 55 آبراهه و 372 مجسمه می باشد.
 • این کاخ توسط لویی سیزدهم خریداری شده و وی قبل از مرگ خود توانست زمین های اطراف این کاخ را نیز خریداری کرده و به محوطه باغ اضافه کند.
 • وجود مرمرکاری بسیار زیاد در قسمت های مختلف این کاخ سبب شده است که در فصل زمستان میزان سردی زیادی را در این کاخ احساس کنند به همین جهت شاهد وجود شومینه های بسیار زیادی در این کاخ هستیم.
 • کاخ ورسای پاریس بعد از جنگ جهانی اول به شدت آسیب دید و یک ثروتمند آمریکایی تصمیم گرفت تا از سرمایه خود برای بازسازی این کاخ استفاده کند و هزینه های زیادی را نیز در این راه متحمل شد.
 •  اتاق های بسیار متعددی در این کاخ وجود دارد که بیش از 350 اتاق آن دارای مساحت های مختلفی می باشد که هر کدام از مقام های دولتی با توجه به رتبه و قدرت خود، در یکی از این اتاق ها اقامت می کردند.
 •  اولین دودکش فرانکلین را که کمترین دود را پخش می کرد را در این کاخ استفاده کردند.
کاخ ورسای پاریس

قسمت های مختلف کاخ ورسای پاریس

در بخش های قبلی در مورد شکوه و عظمت کاخ ورسای پاریس توضیحات بسیار را به حضورتان ارائه دادیم که در این بخش نیز سعی بر آن داریم تا در مورد قسمت های پربازدید و زیبای این کاخ توضیحاتی را ارائه دهیم. از مهمترین این قسمت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سالن ونوس: خدای عشق و سیاره زهره
 • سالن ژوپیتر: خدای حق و قانون
 • سالن ساترن: خدای کشت و کشاورزی
 • سالن دیان: خدای شکار
 • سالن مارس: خدای جنگ روم
 • سالن مرکوری: خدای تجارت
 • سالن آپولون: خدای هنرهای زیبا

توجه داشته باشید که هر کدام از سالن های کاخ مذکور از نهایت زیبایی و جذابیت برخوردار هستند و گردشگران و توریست ها می توانند با بازدید از این سالن ها، اوج شاهکاری معماران تاریخی را مشاهده کنند. هر کدام از سالن های این کاخ یک موزه جداگانه ای می باشد که می تواند جلوه ی بسیار خاصی از زیبایی ترکیب شدن هنر و تخیلات را به تصویر بکشاند.

بهترین زمان بازدید از کاخ زیبا ورسای

در مورد بهترین زمان بازدید از کاخ ورسای پاریس می توان گفت که این موضوع کاملا به زمان فراغت گردشگران و مسافران بستگی دارد و گردشگران می توانند با توجه این امر در هر فصلی از سال سفر بی نظیر خود را به سوی این کاخ داشته باشند. پر تردد ترین زمان های بازدید از این کاخ فصل های بهار و تابستان می باشد که شما می توانید در این فصل ها هجوم گردشگران را در کاخ ورسای پاریس  بازدید کنید و اگر قصد دارید تا در زمان خلوت تری از کاخ ورسای پاریس بازدید داشته باشید می توانید فصل های پاییز و زمستان را به این منظور انتخاب کنید.

در حالت کلی می توان که هر زمانی از سال بهترین موقع برای بازدید از کاخ ورسای می باشد که شما نیز می توانید با در نظر گرفتن شرایط خود از این کاخ در اولین فرصت ممکن بازدید داشته باشید.

کاخ ورسای پاریس

بازدید از ورسای پاریس با تور پاریس

اگر شما نیز قصد بازدید از کاخ ورسای پاریس را دارید می توانید در اولین فرصت به دست آمده یکی از تورهای شهر پاریس را انتخاب کرده و یک سفر بسیار بی نظیر و هیجان انگیزی را تجربه کنید.

هر کدام از تورهای پاریس، بازدید از این کاخ را در اولویت های خود قرار داده اند و مجریان آژانس های مسافرتی نیز سعی بر آن دارند تا جایگاه ویژه ای را برای بازدید از این کاخ تنظیم نموده و بهترین لحظات را برای گردشگران و مسافران خود به ارمغان بیاورند.

همچنین یکی از مهمترین مزیت های سفر با تور پاریس برای بازدید از کاخ ورسای این است که گردشگران می توانند از دانش و آگاهی راهنمای تور خود نیز بهره مند شده و اطلاعات بسیار خوبی را از این طریق در مورد کاخ ورسای به دست بیاورند.

کاخ ورسای پاریس

در سفر به پاریس حتما ازین جاذبه ها دیدن کنید :

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو