گردش در موزه لوور پاریس / کشور فرانسه / شهر پاریس

سفر به پاریس زیبا

بدون شک پاریس، یکی از زیباترین شهرهای دنیا و البته معروف به عروس اروپا است. این شهر زیبا با جمعیت 12 میلیونی همه ساله میزبان گردشگران بسیاری از نقاط مختلف دنیا است. بسیاری از موزه های مشهور، جاذبه های گردشگری فوق العاده و البته زیباترین خیابان جهان “شانزه لیزه” در قلب پاریس است. در کنار این موارد برج ایفل زیبایی و شهرت پاریس در توریسم را تکمیل کرده است.

پاریس تاریخی کهن دارد و در حدود 4200 سال قبل اولین قبایل انسانی برای سکونت وارد پاریس و اطرافش شدند. علاوه بر رودخانه سن که از کنار پاریس می گذرد دیگر دیدنی های پاریس این شهر زیبا را به رویایی ترین شهر اروپا تبدیل کرده است. آب و هوای پاریس در پاییز و بهار ملایم و خنک است. تابستانی معتدل و نه چندان گرم دارد، اما زمستان هایش بسیار سرد است. میانگین دما در ماه ژانویه ( اواسط دی و اوایل بهمن) تا منفی 15 درجه می رسد.

پاریس به مرکز هنر و زیبایی در جهان شهرت دارد. در بیشتر خیابان های پاریس شما کافه ها، رستوران ها، گالری ها و مراکز هنر، کاخ ها قدیمی، سالن های تئاتر و موزه های متعددی را خواهید دید. یکی از این جاذبه های فرانسه که شهرتی جهانی دارد و در دل پاریس واقع شده، موزه لوور است. با ما همراه باشید تا از این موزه باشکوه برایتان بگوییم.

معرفی موزه لوور پاریس

اگر علاقمند تاریخ و بناهای کهن هستید، بدون شک تا به حال نام موزه لوور را شنیده اید. موزه لوور پاریس یکی از ده موزه برتر دنیاست که گردشگران زیادی در جهان از آن بازدید کرده و تعداد زیادی خواهان بازدید آن هستند. موزه مشهور و بزرگ لوور یکی از جاذبه های پاریس است و می توانید در سفر به فرانسه آن را ببینید. پیش از برنامه ریزی سفر با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با لوور و پاریس زیبا آشنا کنیم.

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی همیشه سفر در زمینه ی فروش بلیط چارتری داخلی و خارجی ، اخذ ویزا  ،رزرو هتل و فروش تور داخلی و خارجی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. برای اطلاعات بیشتر لینک های زیرا را دنبال کنید.

اگر قصد سفر به لبنان را نیز دارید، تور لبنان بهترین گزینه برای شما می باشد.

تاریخچه موزه لوور

موزه لوور پاریس بزرگ ترین موزه جهان و یکی از زیباترین آنهاست. این موزه خارق العاده به باغ تویلری فرانسه می رسد که قدیمی ترین پارک شهر است. بنای این موزه به قرن 12 و سال 1190 می رسد. لوور در ابتدا کاخی باشکوه بود که تا سال 1793 میزبان خانواده سلطنتی فرانسه بود. پس از انتقال محل زندگی پادشاه به ورسای لوور به گالری تبدیل شد. گالری لوور نقاشی های باشکوهی را به نمایش گذاشت و در نهایت پس از انقلاب کبیر فرانسه به موزه ملی کشور تبدیل شد.

در عصر ناپلئون موزه لوور تغییر نام داد و البته به گنجینه اشت افزوده شد. ولی بنابر برخی روایت ها با شکست ناپلئون گنجینه ای که او جمع آوری کرده بود به صاحبانشان بازگردانده و مجدد به نام قدیمی اش خوانده شد.

نماد مشهور موزه لوور، هرم شیشه ای

نماد مشهور موزه هرم شیشه ای خارق العاده ای با ارتفاع 21 متر است. این بنای باشکوه شیشه ای، سازه ای فلزی دارد  و توانسته در سالهای اخیر به نماد موزه و یکی از نمادها و البته جاذبه های پاریس تبدیل شود. علاوه بر این سازه عظیم سه سازه هرم شکل کوچک تر دیگری نیز در موزه بنا شده است.

قیمت تور چابهار، یکی از مناسبترین و با صرفه ترین تورهای همیشه سفر برای بازدید از جاذبه های چابهار می باشد.

بخش های مختلف لوور

موزه لوور وسعت زیادی دارد، همانطور که گفتیم بزرگ ترین موزه جهان است. این موزه از قسمت های مختلفی تشکیل شده و در طی چند روز باید بازدید شود. قسمت های اصلی لوور شامل قسمت های نقاشی، مجسمه ها، آثار چاپی و قسمت های باستانی است. قسمت های باستانی خود شامل آثار باستانی شرق ريال مصر باستان، یونان و روم باستان است.

در قسمت های مختلف این موزه آثار بی نظیر و کهنی از سراسر دنیا جمع آوری شده و در اینجا نگهداری می شود. گنجینه موزه لوور همگی شهرت جهانی دارد و با معیارهایی چون قدمت، سبک، آفریننده و محل اکتشاف سنجیده می شود. از مشهورترین آثار به نمایش گذاشته شده لوور میتوان به نقاشی مشهور مونالیزا اثر داوینچی، لوح حمورابی، قسمت های مختلف شهر کهن پارسه ( یا همان تخت جمشید)، کتیبه داریوش در کاخ آپادانا، مجسمه بز بالداری هخامنشی، مجسمه گاو بالدار آشوری اشاره کرد. علاوه بر این گنجینه فوق العاده آثار دیگری از هنر اسلامی و هنر ایرانی، نقاشی مشهور رامبراند و دیگر هنرمندان اروپایی در لوور نگهداری می شود.

راهنمای بازدید موزه

برای بازدید موزه لوور پاریس باید از قسمت های مختلف، زمان بازدید و مسیر رفت و آمد آن اطلاع دقیق داشته باشد. خوشبختانه شما از طریق نقشه های الکترونیکی می‌توانید قسمت های مختلف موزه را بر روی موبایل و تبلت خود داشته باشید.

در مورد روزهای بازدید به خاطر داشته باشید که لوور در روزهای سه شنبه تعطیل است. همچنین 25 دسامبر تولد حضرت مسیح، اول ژانویه شروع سال نوی میلادی و اول ماه می تعطیلات رسمی لوور است. ساعات بازدید مجموعه طبق اعلام رسمی از 6 صبح تا 6 عصر است. گستردگی موزه زمان زیادی از شما خواهد گرفت، پس ساعات طولانی را برای آن برنامه ریزی کنید.

بلیط بازدید را اینترنتی بگیرید تا در صف منتظر نمانید. در ساعات اولیه صبح به موزه بروید تا با ازدحام جمعیت به ویژه در فصل هایی که گردشگر زیاد است، مواجه نشوید. علاوه بر این اگر در ساعات اولیه به موزه بروید زمان بیشتری برای بازدید خواهید داشت. حتما پیش از مراجعه در نقشه مسیر خود را مشخص کنید تا در هنگام بازدید سردرگم نشوید. باز هم می گوییم لوور وسعت زیادی دارد و بزرگ ترین موزه جهان است. راه اصلی ورود به موزه هرم شیشه است و تقریبا بیشترین ازدحام ورود از همین قسمت است.

بافت کهن پاریس و اطراف موزه

علاوه بر موزه لوور گردش در اطراف آن و البته بافت تاریخی پاریس نیز خالی از لطف نیست. علاوه بر شانزه لیزه زیبا، گران ترین خیابان جهان شما می توانید پس از موزه به سمت غرب پاریس نیز حرکت کنید. در این مسیر می‌توانید طاق پیروزی، ستون مشهور میدان کنکورد و میدان کنکورد را ببینید و در این بافت تاریخی قدم بزنید.

در انتها باید گفت، پاریس زیباترین شهر اروپا با جاذبه های بسیار ، مشهور ترین شهر صنعت توریسم است. علاوه بر موزه لوور آثاری چون کاخ ورسای، رودخانه سن، طاق پیروزی و دیگر جاذبه های پاریس همگی بازتابی از قدمت و تاریخ کهن فرانسه است. تمام این موارد فرانسه را به یکی از پربازدید ترین کشورهای جهان تبدیل کرده است. لوور نیز به عنوان بزرگترین موزه جهان گنجینه بی نهایت گران قیمتی دارد که در کمتر نقطه ای از جهان یافت می شود. مشهور ترین آثار تاریخی مشرق زمین و نقاشی های فوق العاده هنرمندان اروپایی همگی در این نقطه گرانبها نگهداری می شوند. پس به هیچ قیمتی در سفر به پاریس نباید موزه لوور را فراموش کرد.

همیشه سفر، یکی از ارزانترین قیمت تور شیراز را برای مسافران داخلی و خارجی برگزار می کند.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو