شهر لوسرن

شهر لوسرن / کشور سوئیس

لوسرن پر جمعیت‌ترین شهر سوئیس

یکی از شهرهای زیبای مرکزی کشور سوئیس، شهر لوسرن نام دارد که در بخش آلمانی زبان این کشور جذاب قرار گرفته است. این شهر پرجمعیت‌ترین شهر سوئیس مرکزی بوده و دارای اقتصاد، حمل و نقل، فرهنگ و رسانه در این منطقه است. به دلیل قرار گرفتن این شهر در سواحل دریاچه لوسرن و سرازیر شدن آن به رودخانه ریوس در کوهپایه‌های پیلاتوس و ریگی در رشته کوه‌های آلپ سوئیس، موجب شده است تا این شهر به عنوان مقصد گردشگری جذابی در این شهر زیبا شناخته شود.

یکی دیگر از جذابیت‌های این شهر پل چوبی چپل است که برای اولین بار در قرن ۱۴ ساخته شد. همان‌طور که اشاره شد زبان مردمان این شهر آلمانی است و زبان گفتار محلی آنها نیز نوعی گویش آلمانی سوئیسی است.

لوسرن یکی از مراکز قرون وسطایی بوده و به همین جهت دارای ساختما‌ن‌های بسیار زیبای تاریخی است و یکی از مراکز جذاب گردشگری برای توریست‌های جهانی به شمار می‌رود که دارای فضایی دلچسب و دلنشین است، به گونه‌ای که بسیاری از توریست‌ها به جهت بازدید از این شهر در هنگام برگزاری جشنواره‌های موسیقی که در فصل تابستان برگزار می‌شود به این شهر زیبا سفر می‌کنند.

آب و هوای ﻟﻮﺳﺮن

ﻟﻮﺳﺮن دروازه ورودی به مرکز سوئیس بوده و با داشتن چشم اندازهایی از مناطق کوهستانی و دریاچه های زیبایش مانند نگینی در کشور می درخشد. با توجه به شرایط اقلیمی این شهر می توان گفت که از آب و هوای معتدل و مرطوب برخوردار می باشد. فصل بهار و پاییز از زیباترین فصل های سال در ﻟﻮﺳﺮن  بوده و گردشگران با حضور در این ایام در ﻟﻮﺳﺮن فرصت گشت و گذار در خیابان های آن و تنفس در هوایی تمیز و خنک را تجربه خواهند کرد.

با توجه به شرایط اقلیمی حاکم در این شهر و وجود جاذبه های گردشگری و تفریحی بیشمار سالانه مسافران و توریستهای انبوه به قصد تفریح و بازدید از این زیبایی ها چمدان خود را بسته و راهی کشور سوئیس می شوند. خانه های تاریخی این شهر با نقاشی های خاص و جذابی که دارند نظر و توجه شما را به خود جذب کرده و ممنوع بودن عبور اتومبیل از این مناطق از نکات جالب آن می باشد.

شهر لوسرن

بهترین زمان سفر به لوسرن

همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم آب و هوای معتدلی در سطح شهر ﻟﻮﺳﺮن برقرار بوده و با توجه به این امر می توان گفت بهترین زمان سفر به لوسرن فصل تابستان می باشد که گردشگران می توانند بدون نگرانی از شرایط اقلیمی به این شهر سفر داشته باشند. البته می توان گفت بهترین زمان سفر برای گردشگران می تواند به عوامل دیگری نیز مرتبط باشد برای مثال افرادی که قصد دارند با هزینه های ارزان و مقرون به صرفه سفر داشته باشند بهترین زمان سفر فصل پاییز و زمستان خواهد بود،

چرا که در نیمه دوم سال به صورت قابل توجهی تعداد ورودی گردشگران به این شهر کاهش می یابد در حالی که بهترین زمان سفر برای افرادی که شرایط اقلیمی را در اولویت قرار می دهند فصل بهار و تابستان خواهد بود. تابستان های رنگارنگ ﻟﻮﺳﺮن  با آب و هوای معتدل و برگزاری جشنواره های هنری در آن سبب جنب و جوش بسیار در سطح شهر شده است.

جاذبه‌های گردشگری شهر لوسرن

جاذبه‌های گردشگری بسیاری درون این شهر زیبا قرار گرفته است و در هنگام نام بردن هر یک از آنها مدت زمان بسیاری لازم است، اما ما در این مطلب می‌خواهیم تنها به ۵ مورد از مشهورترین این مکان‌های زیبا اشاره کرده تا در صورت سفر به این شهر از مکان‌هایی جذاب که نام می‌بریم بازدید به عمل آورید.

پل چپل

یکی از زیباترین پل‌های چوبی جهان که به صورت سرپوشیده و مورب بوده و سرتاسر رودخانه ریوس قرار گرفته است، پل چپل نام دارد. این پل در سال ۱۳۳۳ میلادی ساخته شده و در طی ۴۰۰ سال تصاویر جذابی از آن وجود دارد. جالب است بدانید که این پل در سال ۱۹۹۳ به دلیل یک آتش سوزی به شدت دچار آسیب شد اما در حال حاضر با گذشت ۲۷ سال از این اتفاق این پل به طور کامل ترمیم و بازسازی شده است.

پل چپل به شکل هشت ضلعی ساخته شده و یک برج آب با قدمتی ۸۰۰ ساله در کنار آن قرار دارد که حدود ۳۴ متر ارتفاع دارد. ترکیب این پل و برج مجاور آن به همراه گل‌ها و گیاهانی که بر روی این پل قرار دارد از جمله زیبایی‌های این پل به شمار می‌رود.

آنچه باید درباره اخذ اقامت بلاروس بدانید!

پل اسپرور

ساخت این پل به سال ۱۴۰۶ بر می‌گردد و درون فضای این پل ۴۵ نقاشی از رقص مرگ وجود دارد. این نقاشی‌ها در بین سال‌های ۱۶۱۶ تا ۱۶۳۷ توسط نقاش نامداری به نام کاسپر مگلینگر و دانش آموزان وی طراحی شد. این نقاشی‌ها در قاب‌های سیاه رنگ قرار داشته و هر قاب شامل حکاکی اسامی و توضیحات مربوط به نقاشان و نام مشتریان و اهدا کنندگان آنها است. نقاشی‌های این پرتره توسط برخی از خیرین در این بنا قرار گرفته است.

کلیسا یسوعیان

بزرگترین کلیسای سوئیس که با سبک معماری باروک برای مسیحی‌ها در سمت چپ رود ریوس قرار گرفته و در بین سال‌های ۱۶۶۶ تا ۱۶۷۷ ساخته شده است، کلیسا یسوعیان نام دارد. پس از طراحی این کلیسا در سال ۱۷۵۰ این کلیسا به سبک روکوکو بازسازی شد. در این بازسازی سقف کلیسا به صورت برجسته و پررنگ و با کمک سنگ مرمر مصنوعی طراحی شده است.

کلیسا یسوعیان

بنای یادبود شیر

در شمال این شهر بنای یادبود شیر قرار گرفته است، این یادبود به صورت مجسمه‌ای بزرگ از یک شیر در حال مرگ آن هم از جنس سنگ بوده که در سال ۱۸۲۰ توسط توروالدسن طراحی شد. این یادبود به یاد مرگ ۲۶ افسر و بیش از ۷۰۰ سرباز سپاه سوئیسی که در محافظت از لویی شانزدهم جان خود را از دست داده‌اند ساخته شده است. این اثر از جمله آثار تاریخی خاصی است که درون لوسرن واقع شده است. قدمت این نقاشی به سال ۱۸۷۹ برمی‌گردد و نقاشی‌ها، اشیا و چهره‌هایی که درون آن طراحی شده بسیار واقعی است به گونه‌ای که گویی این نقاشی به مانند صحنه‌ای سه بعدی طراحی شده است.

باغ یخچال

یکی دیگر از آثاری که به عصر یخبندان شباهت دارد و شامل یخچال‌های طبیعی است و درون آن تخته سنگ‌های نامنظمی قرار دارد و به طور کلی شامل ۳۲ چاه در پایین آبشارها قرار گرفته و دلیل آن هم به خاطر ذوب شدن توده‌های یخ است، باغ یخچال نام دارد.
در این باغ نحوه شکل گیری یخچال‌های بزرگ به صورت نمایشی و تغییرات آب و هوایی نشان داده شده است. درون این موزه نقش‌های برجسته‌ای از گونه‌های حیوانات آلپ و انواع سنگ قرار گرفته است. به همین جهت اگر به همراه فرزندتان به این شهر زیبا سفر می‌کنید دیدن این مکان جذاب را فراموش نکنید.

آشنایی با فستیوال‌های شهر لوسرن

جشنواره‌های بسیاری در شهر لوسرن برگزار می‌شود که در این بخش به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم:

جشنواره توپ‌های آبی

یکی از جشنواره‌های جذاب این شهر، جشنواره توپ‌های آبی نام دارد که از جمله جشنواره‌های موسیقی برجسته لوسرن است. هر ساله این جشنواره در دریاچه آرام لوسرن به مدت ۹ روز و با حضور بازدید کنندگانی بیش از صد هزار نفر برگزار می‌شود. این فستیوال محلی با حضور ستاره‌های ملی و بین المللی و حتی تازه واردان عرصه موسیقی برگزار می‌شود. در حالت کلی جشنواره توپ‌های آبی در ۱۲۰ رشته مختلف اعم از موسیقی، فیلم، عکاسی و سایر رشته‌های هنر برگزار شده و شرکت کنندگان می‌توانند در خصوص حوزه‌های کاری خود با یکدیگر صحبت کنند.

روز ملی سوئیس

برای اکثر ساکنان این کشور روز ۱ ماه آگوست به معنای جشن آتش بازی و کباب کردن خوراکی‌های خوشمره بوده و کودکان می‌توانند فانوس‌های کاغذی به دست گرفته و درون خیابان‌ها دوندگی کنند. برخی از مردم در این روز شمع‌هایی را پشت پنجره‌ها به صورت روشن قرار می‌دهند و جشن‌های اصلی این جشنواره را در آبشارهای‌های راین و نزدیک به دریاچه لوسرن برگزار می‌کنند.

جشنواره کریسمس

این جشنواره از روز ۶ دسامبر شروع شده و بابانوئل سوئیسی برای بچه‌ها هدایایی را فراهم می‌آورد. به همین جهت جشنواره کریسمس یکی از به یادماندنی‌ترین فستیوال‌های این کشور به شمار می‌رود.

جشنواره کریسمس شهر لوسرن

تورهای مسافرتی سوئیس

با توجه به محبوبیت بسیار کشور سوئیس در میان گردشگران و مسافران در سال های اخیر شاهد برگزاری تورهای مسافرتی بسیاری به این کشور می باشیم که افراد می توانند با شرکت و ثبت نام در تورهای مسافرتی سوئیس فرصت بازدید از شهر زیبای لوسرن را داشته باشند. تورهای مسافرتی سوئیس با برگزاری تورهای ترکیبی از شهرهای این کشور شما را به سفری جذاب و به یاد ماندنی دعوت می کند که مسافران با توجه به شرایط و موقعیت خود در بهترین زمان می توانند در این تورها شرکت داشته باشند.

آشنایی با نحوه رزرو آنلاین هتل های بیروت در همیشه سفر

اقامت ارزان و مقرون به صرفه در شهر لوسرن

برای اقامت و اسکان در شهر لوسرن شما گزینه های بسیاری را پیش رو خواهید داشت از این جهت نگرانی اقامت در لوسرن را نداشته باشید. هتل ها و اقامتگاه های بسیاری با توجه به مقدار بودجه گردشگران و مسافران در این شهر احداث شده است که شما می توانید با در نظر گرفتن خدمات و امکانات مدنظر خود و هزینه ای که قصد پرداخت دارید اقدام به رزرو اتاق در هتل های مربوط نمایید.

هتل د بالانس یکی از معروف ترین اقامتگاه های این شهر بوده و با داشتن چشم اندازهای بی نظیر به شهر قدیمی این فرصت را به مهمانان می دهد که با دنیای هنر و معماری آشنا شوند این هتل مشرف به رودخانه بوده و افراد با اقامت در آن می توانند لحظات بی نظیر و رویایی را سپری کنند.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو