دسته‌بندی نشده

ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا

یکی از ساده ترین راه برای مهاجرت به امریکا لاتاری آمریکا است که شرایط ثبت نام آن با همیشه سفر اصلا سخت نیست و برای استفاده از آن فقط به شانس نیاز دارید.

یکی از ساده ترین و ارزان ترین راه برای مهاجرت به آمریکا  ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا است. لاتاری آمریکا یکی از راه های مهاجرت به آمریکاست که شرایط ثبت نام آن اصلا سخت نیست و برای استفاده از آن فقط به شانس نیاز دارید. برای ثبت نام در لاتاری که هرساله برگزار می شود تقریبا همه افراد با هر شرایط و توان مالی می توانند همراه با خانواده خود (یعنی همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال مجردشان) وارد کشور آمریکا شوند و با زندگی در این کشور از تمامی مزایای شهروندی آن کشور همچون کار و تحصیل بهره مند شوند.

در این مقاله قرار است، به این موضوع بپردازیم که لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟ شرایط شرکت در لاتاری چیست؟ چگونه می توانیم در لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام کنیم؟

برای ثبت نام می توانید همین حالا با کارشناسان آژانس همیشه سفر با نوید با شماره ۲۶۷۰۳۴۷۷-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید تا ثبت نام خود را انجام دهید.

لاتاری چیست؟

لاتاری به زبان انگلیسی به معنای قرعه کشی یا بخت آزمایی است به هر برنامه ای که در طی آن به وسیله انجام قرعه کشی به برخی از شرکت کنندگان جایزه داه می شود لاتاری گویند. دولت آمریکا به منظور بالا بردن تنوع فرهنگی این کشور و ایجاد تعادل نسبی در تعداد مهاجران کشورهای مختلف هر سال اقدام به برگزاری یک قرعه کشی تحت عنوان لاتاری کرده و به برندگان این قرعه کشی، گرین کارت آمریکا را اهدا می کند. از طریق این گرین کارت افراد این مکان را دارند که مقیم دائم آمریکا شوند.

لاتاری آمریکا

نرخ ارزان پرواز تور جام جهانی قطر 2022 ویژه بازی های ایران✔️

گرین کارت چیست؟

گرین کارت آمریکا که به کارت سبز نیز شناخته می شود کارتی است که به شما مجوز اقامت دایم،کار، تحصیل و زندگی و مسافرت در آمریکا را می دهد. برای ورود به خاک آمریکا باید ویزا یا گرین کارت آمریکا را داشته باشید. تفاوت بین ویزا و گرین کارت این است که شما با گرین کارت آمریکا قادر خواهید بود در این کشور اقامت دائم داشته باشید و به کار و یا زندگی در این کشور بپردازید اما با داشتن ویزا بسته به نوع ویزا محدودیت هایی وجود دارد.

با داشتن گرین کارت در صورتی که ۵ سال به طور مستمر در آمریکا زندگی کنید به شهروند آمریکایی تبدیل می شوید و CITIZENSHIP یا حق شهروندی خواهید داشت.

گرین کارت چیست؟

شرایط ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا

  • برای شرکت در قرعه کشی لاتاری، حتما باید متولد یکی از کشورهای مجاز به ثبت نام باشید که خوشبختانه نام کشور ایران هر ساله در لیست منتشر شده اداره مهاجرت به آمریکا قرار می گیرد و شما، به عنوان یک ایرانی امکان ثبت نام دارید. لازم به ذکر است که اتباع کشور افغانستان یا دیگر کشورهای همسایه که در ایران سکونت دارند نیز می توانند در لاتاری ثبت نام کنند ولی در سهمیه کشوری که در آن متولد شده اند قرارمی گیرند.

همه ساله افراد زیادی در لاتاری آمریکا ثبت نام می کنند که حدود ۵۵/۰۰۰ از افراد ثبت نام شده در هر سال به صورت تصادفی توسط کامپیوتر انتخاب می شوند. هر کشور حداکثر ۷% از کل سهمیه ویزاهای لاتاری را دریافت می کند، ایران یکی از کشورهایی است که تقریبا بیش از 6% از این ویزا ها را دریافت می کند، یعنی هر ساله بیش از 3000 ویزای لاتاری برای ایرانیان صادر می شود. در ضمن اتباع کشورهایی که در ۵ سال گذشته بیش از ۵۰/۰۰۰ نفر به آمریکا مهاجرت کرده اند نمی توانند در لاتاری شرکت کنند.

  • شرط دوم لاتاری، داشتن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم و یا ۲ سال سابقه کار قابل استناد در طول ۵ سال گذشته می باشد.

حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام در لاتاری آمریکا مدرک دیپلم دوازده ساله است. یعنی متقاضی باید برای اخذ مدرک دیپلم خود دوازده سال درس خوانده باشد، بنابراین کسانی که دیپلم فنی و حرفه ای، دیپلم بزرگسالان یا دیپلم تحصیل از راه دور دریافت کرده اند حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری را ندارند و باید از طریق شرط سابقه کار ثبت نام کنند. متقاضیان ثبت نام در لاتاری باید حداقل ۲ سال در شغل های تعیین شده کار داشته باشند.

نکته: هر فرد فقط حق یک ثبت نام در قرعه کشی را برای هر سال دارد، پس از ثبت نام های متعدد خودداری نمایید.

شرایط ثبت نام لاتاری گرین کارت امریکا

شرط سنی شرکت در لاتاری

تمام افراد در هر سنی می توانند در لاتاری گرین کارت آمریکا شرکت نمایند فقط برای ثبت نام  متقاضی اصلی باید بیش از ۱۸ سال سن داشته باشند و اگر کمتر از ۱۸ سال سن داشته باشند می تواند به عنوان زیر مجموعه پدر و مادر ثبت نام خود را انجام دهد در این حالت با برنده شدن پدر یا مادر او هم می تواند همراه شان گرین کارت دریافت نماید.

رزرو آنلاین تور شیراز با قیمت عالی به همراه مشاوره رایگان رزرو تور✔️

زمان ثبت نام لاتاری

هر ساله برنامه لاتاری از ماه اکتبر مصادف با مهر ماه آغاز می شود و تا نوامبر همان سال، مصادف با آبان ماه ادامه خواهد داشت. در نظر داشته باشید که به هر مقدار که ثبت نام زودتر انجام شود و مدارک مورد نیاز را تکمیل کنید ثبت نامتان در اولویت قرار خواهد گرفت و سریع تر انجام خواهد شد.

زمان ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳ در اکتبر ۲۰۲۱ یعنی مهر ماه  ۱۴۰۰ آغاز و در آبان ۱۴۰۰ بسته خواهد شد.

مزیت های ثبت نام توسط آژانس همیشه سفر

افزایش شانس برنده شدن

سالانه بیست میلیون نفر در لاتاری شرکت می کنند و از این تعدادحدود ۵۵/۰۰۰ نفر برنده گرین کارت آمریکا می شوند. بسیاری از افراد به دلیل اشتباه و خطا در ثبت نام و یا عدم ارسال عکس مخصوص لاتاری در مرحله ثبت نام حذف شده و در قرعه کشی شرکت داده نمی شوند به همین خاطر انجام فرآیند ثبت نام به صورت تخصصی و زیر نظر کارشناسان آژانس همیشه سفر شانس شما برای برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا بالا می برد.

افزایش شانس برنده شدن لاتاری

مدارک ثبت نام لاتاری

برای ثبت نام لاتاری داشتن مدارک زیر الزامی است:

  • پاسپورت دارای تاریخ اعتبار
  • عکس لاتاری
  • مشخصات فردی

زمان قرعه کشی لاتاری

هر ساله در ماه مارس (اسفند) قرعه کشی توسط اداره مهاجرت آمریکا انجام می شود و در ماه می (اردیبهشت) به عموم اعلام می گردد. با در اختیار داشتن فایل ثبت نامی ارسال شده و داشتن کانفرمیشن نامبر و اطلاعات درج شده بر روی فایل PDF می توانید نسبت به استعلام نتیجه در سایت www.dvlottery.state.gov  اقدام نمائید. نتایج لاتاری هر ساله در ماه می میلادی (اردیبهشت) اعلام می شود و برندگان بعد از نتایج لاتاری می بایست فرم DS260 خود را تکمیل و ارسال نمایند.

زمان قرعه کشی لاتاری

برای ثبت نام می توانید همین حالا با کارشناسان آژانس همیشه سفر با نوید با شماره ۲۶۷۰۳۴۷۷-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید تا ثبت نام خود را انجام دهید.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو