نکات گردشگری

آشنایی با جاذبه های دیدنی روسیه

اطلاع از جاذبه های دیدنی روسیه از فاکتورهای مهم برای مدیریت سفر می باشد.از جمله جاذبه های تاریخی روسیه می توان به دریاچه بکر وزیبای بایکال سیبری اشاره نمود

در بین پهناور ترین کشورهای دنیا می توان به کشور روسیه اشاره کرد که از قدمت تاریخی بالایی برخوردار می باشد. بازدید از جاذبه های دیدنی روسیه سبب شده در طول سال تور های گردشگری به مقصد این کشور برنامه ریزی شود.

با توجه به گذر این کشور از دوران تاریخی مختلف می توان در جای جای آن آثار تاریخی و جاذبه های دیدنی را مشاهده نمود. کسب اطلاع از جاذبه های دیدنی روسیه یکی از فاکتورهای مهم برای مدیریت سفر می باشد. از جمله جاذبه های تاریخی روسیه می توان به دریاچه بکر و زیبای بایکال واقع در شرق سیبری اشاره نمود.در میان پر بازدید ترین جاذبه های دیدنی کشور روسیه می توان از مجسمه تاریخی و عظیم مادر میهن نام برد که یادگاری و نمادی از کشته شدگان جنگ جهانی دوم می باشد.

کلیسای جامع سنت باسیل به دلیل سبک معماری شگفت انگیز آن معروف بوده و بازدید از آن در برنامه تورهای گردشگری قرار دارد.از دیگر جاذبه های دیدنی موجود در کشور روسیه می توان به کاخ کرملین، کوه های البروس و صخره های مناپاپاتر اشاره نمود.

اگر قصد سفر به کشور بلاروس را دارید، برای آشنایی با مراحل اخذ ویزای بلاروس، می توانید به سایت همیشه سفر مراجعه نمایید.

روسیه پهناور ترین کشور جهان

کشور روسیه پهناورترین کشور دنیا می باشد که با عنوان فدراسیون روسیه نیز شناخته می شود. کشور روسیه که در بخش اوراسیا واقع شده با اقیانوس آرام و اقیانوس منجمد شمالی ارتباط دارد. روسیه بالغ بر هفده میلیون و هفتاد و پنج هزار کیلومتر مربع مساحت دارد و طبق آمارهای موجود نهمین کشور پرجمعیت دنیا شناخته می شود. پایتخت کشور روسیه شهر زیبای مسکو می باشد. این کشور پهناور دارای پیشینه تاریخی طولانی بوده و از این رو می توان  آثار تاریخی و فرهنگی گوناگون را در مناطق مختلف آن مشاهده نمود. امروزه افراد از کشور های مختلف در قالب تور های گردشگری از این کشور زیبا بازدید می کنند.

معرفی جاذبه های دیدنی روسیه

کشور روسیه به دلیل وسعت زیادی که دارد آثار و ابنیه تاریخی متعدد را در بر می گیرد. همچنین در مناطق مختلف این کشور جاذبه های تفریحی و گردشگری متعددی است که می توان در قالب تور های گردشگری از این مناطق دیدن نمود. همان طور که می دانید کسب اطلاعات مختصر در مورد جاذبه های دیدنی روسیه می تواند به توریست ها و گردشگران جهت برنامه ریزی و مدیریت زمان کمک کند.

دریاچه بایکال

از جاذبه های دیدنی روسیه می توان به دریاچه زیبا بایکال اشاره کرد. این دریاچه قدیمی که در شرق سیبری قرار دارد در رده عمیق ترین دریاچه های دنیا به حساب می آید. عمق تقریبی دریاچه 1500 متر می باشد. از ویژگی های این دریاچه داشتن آب فشان های متعدد است که از آن بخار و آب خارج می شود. طبق تحقیقات علمی صورت گرفته دریاچه بایکال بر اثر فروافتادگی زمین به وجود آمده است. بیش از 1700 گونه گیاهی و جانوری در دریاچه بایکال وجود دارد که بیشتر آنها مختص همین منطقه هستند.

اثر تاریخی مادر میهن از جاذبه های دیدنی روسیه

از دیدنی های روسیه می توان به مجسمه مادر میهن واقع در مسکو اشاره کرد. مجسمه مادر میهن که به یاد کشته شدگان جنگ جهانی دوم ساخته شده از عظیم ترین مجسمه های جهان می باشد و در کتاب رکورد های گینس به عنوان بلندترین مجسمه ثبت شده است. این مجسمه عظیم و باشکوه نماد کشور روسیه محسوب شده هر ساله تعداد زیادی از توریست ها و گردشگران از آن بازدید می کنند.

کلیسای جامع سنت باسیل جاذبه های دیدنی روسیه

از جمله بناها و جاذبه های دیدنی روسیه کلیسای جامع سنت باسیل است که در میدان سرخ شهر مسکو قرار دارد. این بنای زیبا که به دستور ایوان مخوف ساخته شده دارای سبک معماری ویژه بوده و از سال 1929 میلادی به عنوان موزه مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از دلایل معروفیت این بنا سبک معماری خارق العاده آن می باشد. کلیسای جامع سنت باسیل شامل مجموعه ای از ده کلیسا است که کلیسای جامع تثلیث بنا و سازه اصلی آن را تشکیل می دهد. بازدید از این بنای زیبا یکی از برنامه های اصلی تورهای گردشگری و تفریحی به مقصد روسیه می باشد.

کاخ کرملین مسکو از جاذبه های دیدنی روسیه

از دیگر جاذبه های دیدنی روسیه که در کنار کلیسای جامع سنت پاستیل و در میدان سرخ قرار دارد کاخ کرملین مسکو می باشد.

این کاخ که در قرن 15 میلادی ساخته شده مشتمل بر چند کاخ و کلیسا می شود. کاخ کرملین در طول اعصار مختلف دچار تغییر و تحول گشته و آخرین تغییر آن مربوط به سال 1849 می باشد. کاخ کرملین که در زبان روسی معنای دژ می دهد دارای بیش از 700 اتاق است.اتاق های خصوصی، سالن ها، اتاق مطبوعات، اتاق های خدمه، اتاق های ویژه سران مملکتی و … از بخش های مختلف کاخ کرملین می باشد.

کوه های زیبای البروس از جاذبه طبیعی روسیه

کوه های البروس واقع در جنوب غربی این کشور می باشد. کوه های البروس از بلندترین کوه های اروپا محسوب شده و در رشته کوه قفقاز قرار دارد. با توجه به برفگیر بودن کوه های البروس روسیه بسیاری از گردشگران جهت کوهنوردی، اسکی و اسنوبرد به این منطقه از روسیه سر می زنند.

با توجه به هموار بودن مسیر این کوه افراد زیادی در قالب تورهای کوهنوردی به قله های بلند آن صعود می کنند.

ستون های سنگی یا منپاپانر

در بین جاذبه های دیدنی روسیه که جزء عجایب چند گانه این کشور محسوب می شود ستون های سنگی یا صخره های منپاپانر می باشد.

این جاذبه طبیعی از هفت ستون عظیم تشکیل شده که شکل منحصر به فردی داشته و ارتفاع زیادی دارند. علیرغم وجود افسانه های متعدد این صخره ها بر اثر تغییرات آب و هوایی و در مدت زمان طولانی به وجود آمده است. بهترین زمان برای بازدید این صخره های عظیم و خارق العاده فصل زمستان می باشد.

کاخ پترگوف جاذبه های دیدنی روسیه

در حومه شهر سن پترزبورگ روسیه و در کنار خلیج فنلاند کاخ پترگوف یا پترهوف یکی از زیباترین مجموعه های تاریخی روسیه قرار دارد.

مجموعه کاخ پترگوف علاوه بر ساختمان اصلی که به سبک کاخ ورسای طراحی شده دارای بخش های دیگری نیز می باشد. این کاخ دارای دو پارک به مساحت 117 هکتار است که بناهای مختلف از قبیل آشپزخانه، کلیسا، حمام خانواده تزار و … را در بر می گیرد.

از شگفتی های این مجموعه وجود 150 فواره زیبا است که با جریان طبیعی آب کار می کند. این مجموعه که شامل عمارت و کاخ های مجلل می باشد در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده و توسط گردشگران متعدد مورد بازدید قرار می گیرد.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو