نکات گردشگری

آشنایی با جاذبه های گردشگری کشور مالدیو

جاذبه گردشگری مالدیو سبب جذب افراد بسیاری در فصول مختلف به این کشور تمام جزیره می شود. اغلب جاذبه گردشگری مالدیو به دریا مرتبط می شود.

جاذبه های گردشگری مالدیو

جاذبه گردشگری مالدیو سبب جذب افراد بسیاری در فصول مختلف به این کشور تمام جزیره می شود. اغلب جاذبه گردشگری مالدیو به دریا مرتبط می شود.دین مردم مالدیو اسلام است و این مسئله سبب شده است تا با کشور های مسلمان اتحاد و همبستگی بیشتری داشته باشد.

 شناخت جاذبه گردشگری مالدیو

افراد قبل از سفر، در خصوص ویژگی های کلی کشور مقصد تحقیقاتی انجام می دهند تا آشنایی نسبی از آن داشته باشند. در این تحقیق به موارد زیر توجه می کنند.

 • نوع حکومت: جمهوری
 • جمعیت: بالغ بر 400 هزار نفر
 • زبان رسمی و رایج: زبان رایج مالدیو زبان دیوهی است این زبان ریشه در زبان هندویان دارد البته از زبان عربی و هندی نیز زیاد استفاده می کنند. ولیکن دولت مالدیو به دلیل توریستی بودن منطقه یادگیری زبان انگلیسی را الزامی اعلام کرده است.
 • دین رسمی: دین مسلمان و تمامی افراد بومی به پوشش اسلامی و احکام اسلامی مقید هستند و پیروی از دیگر ادیان الهی پیگرد قانونی دارد.
 • جشن ها: جشن ها و تعطیلات یکی از جاذبه گردشگری مالدیو محسوب می شود چرا که بسیاری از افراد جهت مشاهده جشن و آداب و رسوم منطقه به آنجا سفر می کنند.
 •  از مهم ترین اعیاد مالدیو عید فطر است چرا که ماه رمضان ماه بسیار مقدسی برای بومیان می باشد.
 •  عید مبعث، عید بودو، روز ملی مالدیو، روز شهدا، روز استقلال، روز پیروزی، روز ملی از مهم ترین جشن های این جزیره زیبا می باشد که در بازدید از جاذبه گردشگری مالدیو تاثیر گذار می باشند.

معرفی جاذبه گردشگری مالدیو

جاذبه گردشگری هر کشوری اولین عامل جهت جذب توریست به آن کشور می باشد. در ادامه با برخی از جاذبه گردشگری کشور مالدیو آشنا می شویم.

 • مسجد جامع ماله

  در حقیقت مالدیو شهری مسلمان نشین است بدین خاطر مساجد آن در دسته جاذبه گردشگری مالدیو قرار می گیرد مسجد جامع مالدیو بزرگترین مسجد در کشور مالدیو و در جهان با نام مسجد السطان شناخته می شود.

آنچه سبب جذب افراد به این مسجد می شود ظاهر زیبا و تمام سفید آن، وجود مقبره افراد شاخص و قهرمانان این کشور می باشد و البته برای بومیان از احترام و ارزش معنوی بالایی برخوردار است.

 • رستوران سابسیکس

  یکی از زیباترین و مهیج ترین جاذبه گردشگری مالدیو رستوران سابسیکس است چرا که این رستوران باورنکردنی در اعماق آب های جزیره زیبای مالدیو قرار دارد و افراد در پایین ترین نقطه از جزیره مالدیو در کنار ماهیان زیبای دریا غذا تناول می نمایند.

مهیج ترین بخش رستوران، رسیدن مشتریان به فضای اصلی آن است که این مسیر را مشتریان باید با استفاده از قایق موتوری راه پله 3 لایه ای به ارتفاع 13 متر را طی نمایند که در طی این مسیر افراد انواع ماهیان تزئینی، مرجان های دریایی و دیگر گونه های آبزی را مشاهده می نمایند.

 •  جزیره مافوشی

  جزیره ها جاذبه گردشگری مالدیو به شمار می آیند و در بین تمامی جزیره های کشور مالدیو جزیره مافوشی از اقامتگاه های مناسبی برخوردار است و البته آب دریا در این جزیره بسیار شفاف است به گونه ای که به راحتی با چشم عمق 2 متری آن دیده می شود.

 

 بازار ماهی ماله

کمتر فردی بازار ماهی را به عنوان یک جاذبه گردشگری مالدیو می شناسد این در حالی است که بومیان به این بازار بسیار اهمیت می دهند و همواره در آن انواع ماهیان تازه به فروش می رسد.

ساحل درخشان جزیره وادهو

نیمی از زیبایی مادلو در شب نهفته است و ساحل جزیره وادهو به عین این زیبایی را در شب به تصویر می کشد. تماشای دریا زیر نور مهتاب بسیار زیبا و شگفت انگیز است و اغلب افراد ساعاتی از شب را به تماشای دریا می گذرانند.

قیمت تور لبنان

در واقع با نگاه به دریا گویی ستارگان آسمان بر روی دریا پخش شده اند و آب دریا به آینه ستارگان تبدیل می شود که این زیبایی به دلیل فیتوپلانکتون های شب تاب می باشد که اغلب افراد آن را با نام میکروب دریایی می شناسند.

تور چابهار

 

خانه وال مالدیو

مهیج ترین گشت و گذار در کشور مالدیو، سفر با زیردریایی به اعماق آب های آرام و با انواع گونه ماهیان آرام و وحشی مانند کوسه ماهی و شیر ماهی می باشد در این زیردریایی افراد امکانات لازم جهت استراحت چند ساعته را دارند و زیر دریایی مانند خانه ی متحرک در اعماق دریا می باشد.

ساحل مصنوعی ماله

در بخشی از شهر مالدیو ساحلی توسط انسان طراحی و ساخته شده است چرا که ورزش و تفریحات آبی بسیار سبب جذب گردشگر و ورود ارز به منطقه می شود. در این ساحل مصنوعی تجهیزات لازم جهت شنا، قایق سورای، غواصی و دیگر تفریحات آبی وجود دارد.

موزه ملی:
یکی از  جاذبه گردشگری مالدیو موزه ملی است و البته این موزه برای بومیان و سیاستمداران بسیار ارزشمند است. این موزه در پارک سلطان قرار دارد و اشیای ارزشمند و عتیقه ای نگهداری می شود که با مشاهده آنها می توان به تاریخ و فرهنگ گذشتگان مالدیو پی برد.

 بهترین زمان سفر به مالدیو

زمان سفر از جهات گوناگونی حائز اهمیت است.

 • فصل بارش و خشک:
  در واقع از تاریخ 11 اردیبهشت تا 9 آذر در کشور مالدیو فصل زمستان است و احتمال بارش های موسمی بسیار زیاد است و از طرفی به دلیل کاهش توریست در این فصل هزینه اقامت در هتل ها و استفاده از تجهیزات تفریحی کمتر می باشد.

و در تاریخ 10 آذر تا 10 اردیبهشت فصل تابستان است و اغلب تمامی جزایر کشور مالدیو مملوء از گردشگران و افراد بومی می باشد در این فصل میزان بارش ها کم و اغلب در شب رخ می دهد.

 • بهترین زمان موج سواری:
  اغلب از 12 فروردین تا 9 تیر تفریح موج سواری بسیار رواج دارد و علت آن آرام بودن آب و ایجاد موج های کوتاه است.
 • بهترین زمان غواصی:
  بر خلاف تصور اکثر افراد بهترین زمان جهت غواصی و لذت از زیبایی های اعماق دریا فصل زمستان است چرا که در این فصل آب شفاف تر است و زاویه دید افراد افزایش می باشد.
 • بهترین زمان کایت سواری:
  این تفریح مهیج در دو فصل زمستان و تابستان توسط افراد انجام می شود. که اغلب افراد مبتدی در فصل تابستان به دلیل عدم وجود باد و بارش و افراد حرفه ای در فصل زمستان خواهان انجام این تفریح لذت بخش هستند.

 

تور بالی

[foogallery id=”13963″]

 

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به منو