نکات گردشگری

درباره مناطق گردشگری یونان

فیلمهایی را دیده اید که درباره الهه های اساطیری ساخته شده و اگر به این افسانه ها علاقه دارید به یونان رفته و درمورد مناطق گردشگری یونان مطالبی را بخوانیم

اگر شما هم کمی اهل تماشای تلویزیون باشید حتما فیلم هایی را دیده اید که درباره  خدایان و الهه های اساطیری ساخته شده است و اگر شما به این افسانه ها علاقه دارید پس بیایید با هم به کشور یونان خاستگاه این افسانه ها برویم و درمورد مناطق گردشگری یونان مطالبی را بخوانیم.

معرفی مناطق گردشگری یونان

کشور یونان یک کشور اروپایی با سابقه درخشان در تاریخ و فرهنگ و هنر است. همه افراد درباره یونان کمی می دانند. یکی در مورد فرهنگش سخن می گوید و دیگری در مورد تاریخ پر از غرورش و البته بسیاری از افراد هم هستند که با نام یونان به یاد فلاسفه و مشاهیرش می افتند.

رزرو بلیط بیروت چارتر و سیستمی با ارزان ترین نرخ روز ✔️

از بزرگترین فلاسفه یونان ارسطو است که به معلم اول مشهور است. به هر حال کشور یونان برای گردش های گران کشورهای اروپایی بهترین گزینه است. زیرا این کشور با زیبایی خیره کننده اش با بناهای تاریخی بسیار زیادش که دوران شکوه و قدرت این کشور را به خاطر می آورد و با جزایر جادویی اش نماد یک گردش بی نظیر در کل اروپاست.

شما می توانید در کشور یونان از شهرهای مانند آتن، فیلیپس، لپتکاری، کارفس، ستاپا، و… دیدن کنید. اما این نکته هم قابل ذکر است که بیشتر گردشگران خارجی برای دیدار از جزایر زیبای این کشور با تور یونان سفر می کنند. ولی شما می توانید کشور یونان را به خاطر بسیاری نکات دیگر برای مقصد گردشگری انتخاب کنید.

مثل مردمان خون گرم و صمیمی که شما را حتی با ندانستن زبان یونانی تا حد ممکن کمک می کنند یا استفاده از غذاهای خوشمزه یونانی و یا حتی مناظر شگفت انگیز که تا ابد ذهن شما را در خاطرات سفر به یونان نگه می دارد. در این قسمت نکاتی کوتاه درباره بعضی از مناطق گردشگری یونان ذکر می کنیم.

معبد خدایان؛ معبد زئوس

یکی از معروف ترین مناطق گردشگری یونان معبد خدایان می باشد. حتما در مورد خدایان یونانی بسیار شنیده اید. خدایانی که هر کدام مظهر و نمادی بودند. مانند هرکول خدای قدرت و ونوس الهه زیبایی.

اما خدای المپ زئوس بود. در شهر زیبای آتن حتما سری به معبد بزرگ و باشکوه زئوس بزنید و زیبایی خیره کننده آن لذت ببرید. اگر چه از آن همه شکوه و زیبایی کمی باقی مانده اما همین اندک کفایت می کند تا بدانید چقدر زئوس برای مردمان یونان اهمیت داشته است و برای ساخت مجسمه زئوس که 12 متر ارتفاع داشت از عاج گران قیمت فیل استفاده و برای لباسها و ریش این تندیس از ورقه های طلا کمک گرفته بودند تا ابهت این خدا را به همه نشان دهند.

قیمت تور جام جهانی قطر از ارزان تا لوکس + اطلاعات کامل بلیط ها و اخذ ویزا ✔️

مناطق گردشگری یونان

آکروپولیس؛ یک تجربه فراموش نشدنی

یکی از مناطق گردشگری یونان آکروپولیس است. این بخش آتن که نماد شهر و همچنین کشور یونان است در مرکز شهر جدید آتن قرار دارد. و شامل 3 معبد زیبا و باشکوه متعلق به 5 قرن قبل از تولد مسیح است. یکی از این معابد و البته باشکوه ترین شان معبد پارتنون است که با بیش از 50 ستون و سنگ فرش و کتیبه مزین شده است.

همچنین موزه آکروپولیس هم یکی از مراکز دیدنی و جذاب شهر آتن است. در این موزه که بسیار زیبا طراحی و ساخته شده است از آثار یافته شده از منطقه آکروپولیس نگهداری می شود. اگر شما هم می خواهید مجسمه ی مردی که یک گوساله را بر دوش دارد و یا مجسمه هایی از چهره زنان باستان را ببینید ویا در تراس کافه این موزه قهوه ای بنوشید و از مناظر دیدنی آن استفاده کنید حتما از این مناطق گردشگری یونان دیدن کنید.

دیدار از سواحل یونان؛ تجربه ای که فراموش نمی شود

در کشور یونان جزایری بسیاری وجود دارد که هر کدام با ویژگی خاص جسورانه سواحل بی نظیری برای خود ساخته اند و بسیار دور از ذهن به نظر می رسند که به یونان بروید اما این سواحل بدون شک نادر را نبینید. دریا در بعضی از این جزایر به رنگ آسمان آبی نقاشی شده اما در برخی دیگر رنگ زیبای فیروزه ای به خود گرفته است.

اگر شما به عنوان توریست به این کشور سفر کردید حتما این سواحل ناب که از بهترین مناطق گردشگری یونان است را از دست ندهید و به مکان های ناشناخته آن که افراد بومی به شما پیشنهاد می دهند، سری بزنید.

آگاهی از کلیه شرایط دریافت ویزای چین با مشاوره تخصصی در خصوص مدارک مورد نیاز✔️

جزایر یونان

در میان جزایر دنیا شاید بهترین آنها جزایر یونان باشد. و در میان تمامی جزایر یونان بعضی بسیار توریستی هستند. جزایری مانند: سانتورینی، میکونوس، کرت، رودس، میلوس که آنقدر در زیبایی بی نظیرند که شما هنگام دیدن از آنها فکر می کنید به درون یک کارت پستال نقاشی دعوت شده اید نه تکه ای از زمین واقعی. اما باز هم می توانید ریسک پذیر باشید و از جزایر نه چندان معروف یونان دیدن کنید. جزایری که به علت ناشناختگی محروم مانده اند و از نظر زیبایی چیزی کمتر از دیگر جزایر ندارند.

متورا؛ صخره یا صومعه

صومعه متورا یکی دیگر مناطق گردشگری یونان می باشد. اگر به گردش در طبیعت علاقه دارید و از نظر بودجه و زمان هم در تنگنا نیستید حتما از صومعه های متورا دیدن کنید. فقط چون این صومعه ها بر روی صخره های عجیب و غریب اما بلند و جادویی قرار دارند. باید از هواپیمای تفریحی کمک بگیرید و این صومعه ها را ببینید. فقط حتما برای این کار یک روز کامل وقت بگذارید تا هیچ کدام از شش صومعه ی متورا از دست ندهید.

صومعه متورا

بهشت آتن، محله ی پلاکا

یکی دیگر از معروف ترین مناطق گردشگری یونان محله ی پلاکا می باشد. حیف است اگر به آتن بروید و از محله ی زیبای پلاکا دیدن نکنید. محله ای مانند بهشت با خیابانهای سنگ فرش و خانه هایی که از همه جای آن گل هایی به رنگهای گوناگون مانند فانوسهای رنگی آویزان است.

این محله پر از کلیسا، خیابان های باریکی است که در آن خانه های قدیمی فراوان به چشم می خورد و البته رستوران های سنتی که انبوهی از مردم با فرهنگهای مختلف در آن و صندلی هایی که در همه جا مثل گوشه خیابان و پیاده رو گذاشته شده است و همه عابران پیاده که از این صندلیها برای خستگی گرفتن و نوشیدن استفاده می کنند. در این محله می توانید از موزه ها و محل های گردشی آن استفاده و از مغازه های فروش صنایع دستی برای خانواده سوغاتی تهیه کنید.

هر آنچه که گفته شد بسیار اندک بود از تمام زیبایی ها و شگفتی هایی که در مناطق گردشگری یونان  وجود دارد و البته با گفتن نمی توان این زیبایی ها را درک کرد و باید به آن سفر کنید تا از تجربه ی ناب یک سفر دیدنی و شگفت انگیز استفاده کنید. تجربه ای که تا سالها در خاطر شما می ماند و شاید هرگز با سفر به کشورهای دیگر تکرار نشود. پس این تجربه را انجام دهید و برای خود یک خاطره ی زیبا بسازید.

با بازدید از یونان می توانید هرآنچه که دوست دارید از فرهنگ و تاریخ و ورزش شنا در سواحل و یا هم کلامی با مردم خون گرم و مهربان کشور یونان را به دست آورید. این نکته را هم هرگز فراموش نکنید که به هر جا سفر می کنید از غذاهای مخصوص آن  حتما بخورید و با فرهنگ غذایی آنجا هم آشنا شوید.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو