کشور گرجستان

کشور گرجستان

گردشگری یا توریسم به عنوان یک سفر تفریحی، از گذشته های دور تا کنون از اهمیت بسیاری برخوردار بوده است. سفر و بازدید از مکان دیدنی دنیا یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین تفریحات در سراسر جهان محسوب می گردد. انتخاب یک مکان مناسب، تور مسافرتی باکیفیت، همسفر خوب، فصل مناسب و هتل محل اقامت از جمله فاکتورهای بسیار مهمی هستند که لذت سفر کردن را صد چندان نموده و سختی های آن را هموار می نماید. اگر به دنبال سفری فراموش نشدنی و لذت بخش هستید، کشور گرجستان انتخابی بسیار مناسب و بی نظیر می باشد.

گرجستان کشوری در سرحد قاره آسیا و اروپا بوده که از شرایط اقلیمی و گردشگری مناسبی برخوردار می باشد. در چند سال اخیر سفر به کشور گرجستان و بازدید از مکان های دیدنی این کشور گرجی زبان بسیار افزایش یافته و یکی از اصلی ترین انتخاب های توریستی در سراسر جهان محسوب می گردد. از جاذبه های اصلی این کشور آب و هوای منحصر به فرد و پوشش گیاهی آن است که منجر می گردد سالانه تعداد بی شماری توریست از سراسر جهان به این کشور زیبا سفر نموده و لذت داشتن یک سفر رویایی را تجربه نمایند.

آشنایی با کشور گرجستان

گرجستان کشوری متمدن در مرز قاره اروپا و آسیای غربی می باشد. این کشور همواره در طول تاریخ از فرهنگی غنی برخوردار بوده و مردمانی با فرهنگ به خود دیده است. امروزه گرجستان یکی از قطب های گردشگری دنیا بوده و بخش اعظمی از درآمد سالانه خود را از صنعت گردشگری تامین می نماید. گرجستان کشوری کوهستانی با ارتفاعات بسیار سرسبز و خوش رنگ و لعاب است.

اقلیم این کشور به ایران شبیه بوده و چهار فصل سال در آن دیده می شود. کوه ها و ارتفاعات بلند این کشور از جاذبه های توریستی بوده و هوای مه آلود، نسیم خنک کوه پایه ها و لاله های سرخ بر جذابیت این کشور توریستی می افزاید. رودهای گرجستان بسیار کوچک و باریک بوده و در میانه برخی از رشته کوه ها جاری می باشند.

کشور گرجستان

تاریخچه کشور گرجستان

ریشه های مردم گرجستان در اعماق تاریخ است.میراث فرهنگی آنها به همان اندازه کهن و غنی است. در دوه قرون وسطی یک پادشاهی قدرتمند گرجستان وجود داشت که بین قرن های 10 و 13 به اوج خود رسید پس از یک دوره طولانی تسلط ترک ها و پارس ها،گرجستان در قرن نوزدهم به امپراتوری روسیه ضمیمه شد.یک کشور مستقل گرجستان از سال 1918 تا 1921، زمانی که به اتحاد جماهیر شوروی پیوست، وجود داشت.

درسال 1936 گرجستان به یک جمهوری موسس (اتحادیه) تبدیل شد و تا فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به همین شکل ادامه یافت. در دوره ی شوروی اقتصاد گرجستان مدرن و متنوع شد. گرجستان در 19 نوامبر 1989 حاکمیت خود را اعلام کرد و در 9 آوریل 1991 استقلال خود را اعلام کرد.

موقعیت جغرافیایی گرجستان

به استثنای دشت حاصلخیز دشت کلاخیدا، زمین گرجستان عمدتا کوهستانی است و بیش از یک سوم آن را جنگل یا چوب های برس پوشانده است. تنوع قابل توجهی از مناظر وجود دارد،از سواحل نیمه گرمسیری دریای سیاه تا یخ خط تاج قفقاز. چنین تضادهایی به دلیل مساحت نسبتا کوچک این کشور قابل توجه تر است.

زمین ناهمواره گرجستان ممکن است به سه باند تقسیم شود که همگی از شرق به غرب ادامه دارند.در شمال،دیوار رشته کوه قفقاز بزرگ قرار دارد که شامل مجموعه ای از کمربند های کوهستانی موازی و عرضی است، که به سمت شرق می رود و اغلب توسط دره های عمیق و وحشی از هم جدا می شوند.

دامنه جنوبی قفقاز در یک نوار دوم، متشکل از دشت های مرکزی که بر روی یک فرو رفتگی ساختگی بزرگ تشکیل شده اند، ادغام می شوند.دشت کلیخدا – که قبلا یک باتلاق تقریبا راکد بود – در نزدیکی سواحل دریای سیاه، توسط یکضخیم از رسوبات رودخانه ای پرسیده شده است که طی هزاران سال انباشته شده اند.

در شرق، ناودان ساختاری توسط رشته های سخت و یخ می گذرد که قفقاز بزرگ و کوچک را به هم پیوند می دهد و حوضه آبریز و بین حوضه های دریای سیاه و خزر را مشخص می کند.نوارجنوبی قلمرو گرجستان توسط رشته ها، فلات های قفقاز کوچک مشخص شده است.

آژانس مسافرتی همیشه سفر مجری تخصصی تورهای داخلی و خارجی با بهترین قیمت و امکانات از جمله تور آفریقای جنوبی می باشد.

آب و هوای گرجستان

سد قفقاز از گرجستان در برابر نفوذ هوای سرد از شمال محافظت می کند، در حالی که این کشور در معرض نفوذ مداوم هوای گرم و مرطوب دریای سیاه است.گرجستان غربی دارای آب و هواینیمه گرمسیری و دریای مرطوب است، در حالی که گرجستان شرقی دارای طیف وسیعی از اب و هوا است که از نوع نیمه گرمسیری مرطوب تا نیمه گرمسیری خشک متغییر است.

غرب گرجستان دارای بارندگی شدید در طول سال است.کلیخدای جنوبی بیشترین بارندگی را دارد و رطوبت هوا در شمال و شرق کاهش می یابد و در شرق گرجستان به بارش با فاصله از دریا کاهش می یابد.

آب و هوای گرجستان

مردم گرجستان

این احتمال زیاد است که گرجی ها که خود را KARTVELI (گرجی برگرفته از نام فارسی) می دانند، همیشه در این منطقه زندگی می کرده اند که به آنها SAKARTVELO می گویند. از نظر قومی، گرجستان یکدست نیست، بلکه نشان دهنده آمیختگی ها و توالی های منطقه قفقاز است. حدود چهار پنجم مردم گرجی هستند. بقیه ارمنی ها، روس ها، آذربایجانی ها و به تعداد کمتر اوستی ها، یونانی ها، آبخازی ها و … است.

زبان مردم گرجستان

زبان گرجی عضوی از خانواده زبان های کارتولی(قفقاز جنوبی) است. الفبای خاص خود را دارد که تصور می شود حدود قرن پنجم تکامل یافته است و گویش های زیادی وجود دارد. تعدادی دیگر از زبان های قفقازی توسط گروه های اقلیت صحبت می شود.

دین مردم گرجستان

بسیاری از مردم گرجستان اعضای کلیسای ارتدوکس گرجستان، یک کلیسای ارتدوکس شرقی خودمختار است. علاوه بر این، جوامع مسلمان، ارتدوکس روسی، حواری ارمنی، کاتولیک و یهودی نیز وجود دارند.

حمل و نقل در گرجستان

کشور گرجستان سیستم حمل و نقل متراکمی دارد. بیشتر بارها با کامیون حمل می شود، اما راه آهن مهم است، تفلیس از طریق راه آهن به سوخومی و باتومی در دریای سیاه و باکو در دریای خزر متصل است. بنادر دریایی باتومی، پوتی و سوخومی برای کل ماوراء قفقاز اهمیت اقتصادی زیادی دارند.فرودگاه بین المللی این کشور در تفلیس است.

واحد پول گرجستان(GEL) تنها ارز قانونی در گرجستان است که یک لاری به 100 تتری تقسیم می شود.اسکناس ها به ارزش های پنج، 10 ، 20، 50، 100، 200 لاری عرضه می شوند سکه از یک تتری تا دو لاری است.
کسب و کار های خارجی می توانند لار را با نرخ ارز بازار تبدیل کنند و درآمد حاصل از آن را آزادنه بدون محدودیت به خارج از کشور منتقل کنند.

تمامی بانک های گرجستان کارت های اعتباری را می پذیرند و صادر می کنند.کارت های اعتباری در اکثر هتل ها، رستوران ها و فروشگاه های تفلیس پذیرفته می شوند،دستگاه های خودورداز در سراسر تفلیس و سایر شهرها در دسترس هستند.

پول ملی گرجستان با تاکید بر میراث فرهنگی این گشور طراحی شده است.به عنوان مثال، در اسکناس یک دلاری،پرتره نیکو پیروسمانیشویلی، هنرمند مشخور گرجستانی در پس زمینه مناظر زیبا دیده می شود.روی اسکناس 5 دلاری پرتره ایوان حادا خیشویلی، آکادلیک گرجستانی،به تصویر کشیده شده است.

یک اسکناس 10 دلاری تصویر آکاکی تسرتلی، شاعر برجسته گرجی و نماینده مشهور ادبیات جدید گرجستان را نشان می دهد. اسکناس 200 لاری هم جالب است.تصویری از آبخازیا و کتیبه هایی به زبان های گرجی، انگلیسی و آبخازی را به نمایش می گذارد.

خرید بلیط کیف با ارزان ترین قیمت در همیشه سفر

جاذبه های گردشگری گرجستان

تاریخ این کشور بسیار غنی بوده و قلعه های قرون وسطی و صومعه ها از افتخارات تاریخی این کشور توریستی است. شهر تفلیس پایتخت چند صد ساله گرجستان، یکی از پیشنهادات گردشگری این کشور می باشد که از معماری متنوع میان رشته کوه ها برخوردار است و مشاهده زیبایی های شهر از قلعه ناریکالا(Narikala Fortress)  منظره ای چشم نواز دارد.

شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری همیشه سفر با سال ها تجربه، مرجعی مطمئن برای پاسخگویی به سئوالات شما در رابطه با شرایط اقامت و تحصیل در اوکراین

متسختا  Mtskheta

متسختا  Mtskheta یکی دیگر از شهرهای گرجستان است که به پایتخت معنوی این کشور شهرت دارد. این شهر دارای کلیساهای متعددی است و موزه تاریخی آن یکی از جاذبه های توریستی متسختا می باشد. صومعه واردزیا Vardzia یک صومعه بسیار با شکوه و مجلل با معماری قرن دوازدهم در دل کوه های قد افراشته این کشور است.

این صومعه سکونتگاه راهبان بوده و از منظره ای شگفت انگیز و بسیار دیدنی برخوردار است. آب و هوای این صومعه در فصول گرم سال بسیار دل انگیز است و دیدن کوه ها و پوشش گیاهی کوهپایه ها در اطراف واردزیا، هر دل مرده ای را شوق حیات می بخشد.زلزله های متعدد منجر به شکفا شدن این صومعه در دل کوه های جنوب گرجستان گردیده است.

اوپلیستسیخه Uplistsikhe

اوپلیستسیخه Uplistsikhe شهری در 100 کیلومتری تفلیس است. از جاذبه های این شهر غاری شکل بودن آن است که بوسیله تونل ها به یکدیگر متصل شده اند. زمانی در این شهر عجیب و غریب زندگی جریان داشته و زنگ کلیسای قدمت دار آن به صدا در می آمده است. اوشگولی و مجموعه روستاهای سوانتی  Ushguli & other villages in Svanetiمنطقه ای روستایی در دل رشته کوه های قفقاز است که خانه های روستایی آن با شیروانی های رنگارنگ در حاشیه رودخانه های باریک و خروشان، منظره ای زیبا و بسیار دل انگیز خلق نموده است.

روستای شاتیلی خوسورتی  Shatili Khevsureti

روستای شاتیلی خوسورتی  Shatili Khevsureti از روستاهای قدمت دار و سرسبز گرجستان است که مردمانی مهمان نواز داشته و جشن ها، پایکوبی ها و مراسمات عروسی بومیان این روستا بسیار معروف و دیدنی است. باتومی  Batumiاز شهرهای مدرن و اروپایی گرجستان است که معماری بسیار شیک و لوکسی دارد. مجسمه ها، کلیساها و برج های این شهر با نورپردازی های امروزی بسیار زیبا جلوه نموده و فضایی بسیار متفاوت از شهرهای روستایی و حاشیه کوهستان ها دارد. تندیس علی و نینو باتومی (Ali & Nino)از جمله مجسمه های مشهور توریست پسند این شهر است که به دلیل معماری ساخت از هر زاویه قابل دید بوده و در نورپردازی شب این منطقه بسیار زیبا جلوه می نماید.

روستای شاتیلی خوسورتی

کلیسای گرگتی gergeti

کلیسای گرگتی(gergeti)، کلیسایی با معماری قرن ششم بوده که در بالای ارتفاعات کوه پایه ها قرار دارد. پژواک زنگ کلیسا در فضای کوهستانی منطقه، آوایی فراموش نشدنی و روح نواز می باشد که در گرگ و میش آغاز بهار روح را صیقل می بخشد. پارک آبی جینو پارادایس از جاذبه های تفریحی کشور گرجستان است که گردشگران کوچک و بزرگ بسیاری را به خود جلب نموده است. چرخ و فلک شهربازی متاتسمیندا، پیشنهادی ویژه به منظور مشاهده تمام شهر بر فراز بلندی است.

آکواریوم

بزرگترین آکواریوم جهان، آکواریوم گرجستان، بیش از 10000 حیوان آبزی را در بیش از 10 میلیون گالن آب شیرین و شور نگهداری می کند. نمایشگاه ها به موضوعات مختلفی تقسیم می شوند تا بازدید ها متمرکز و آموزشی تر شوند.

COLD WATER QUEST زندگی آب های سرد را در سراسر اقیانوس های جهان با موجودات غیر عادی از جمله اژدهای دریایی استرالیایی و خرچنگ های عنکبوتی بررسی می کند. در UNDER THE BOARD WALK ، مربیان با شیرهای دریایی اجتماعی کالیفرنیا تعامل دارند و در نمایشگاه RIVERS COUT تمساح های آلبینو، پیرانا و بوآهای درخت زمرد دیده می شوند.

پارک فورسایت

پارک فورسایت بزرگ با 30 هکتار وسعت بزرگترین پارک است و نمونه خوبی از یک پارک جنوبی اواسط قرن 18 است که به خوبی طراحی شده است.ویژگی برجسته آن یک فواره زیبا است و مسیرهای پیاده روی با درختان قدیمی دوست داشتنی که بر روی آنها پوشیده شده اند، سایه می اندازد.

باغ گیاه شناسی آتلانتا

باغ گیاه شناسی 30 هکتاری که در کنار پارک پیدومونت قرار دارد،بسیار شگفت انگیز است. این جاذبه چهارفصل همیشه چیزی برای ارائه دارد، از نمایش چراغ LED تا شاخ و برگ های پاییزی و در هر زمانی از سال چندین باغ سرپوشیده آن برای بازدید کنندگان مناطق استوایی را تداعی می کند.

نمایشگر های HOLIDAY NIGHTS، GARDEN LIGHTS مورد علاقه بازدید کنندگان است.این تمایشگر یک میلیون چراغ LED است که در طول تعطیلات در سراسر محوطه پراکنده شده است.بازدید از باغ آموزنده است و به شما انگیزه میدهد تا باغ کوچکی را در خانه خود درست کنید.

منطقه تاریخی ساوانا

بزرگترین لذت ساوانا، قدم زدن در منطقه تاریخی آن است. میدان های سایه دار دوست داشتنی آن توسط عمارت های زیبا احاطه شده اند، و در خیابان های سنگ فرش شده اش با درختانی پوشیده از خزه های پرپر اسپانیایی، یکی از رمانتیک ترین صحنه های شهری هر شهر دنیا را ایجاد می کند.

بیش از مناظر تاریخی، منطقه تاریخی با هنر، فرهنگ، موزه ها و عمارت هایی برای گشت و گذار زنده است.انتهای شمالی به ساحل رودخانه محدود می شود و انتهای جنوبی پارک فورسایت است. اگرچه کل منطقه به خاطر پارک ها و میدان های زیبا بسیار معروف است.

منطقه تاریخی ساوانا در گرجستان

مکان تاریخی ملی مارتین لوترکینگ جونیور

مکان تاریخی ملی مارتین لوتر کینگ جونیور در آتلانتا شامل محل تولد و قبر این رهبر مشهور حقوق مدنی است. دراین منطقه دو بلوکی، می توانید خانه ای را ببینیدکه دکتر کیینگ در آن متولد شد. شهر راک را در کوه موک آوت جستجو کنید.

کوه موک آوت جستجو کنید

کوه موک آوت یک منظره چشمگیر است که در امتداد مرز جورجیا – تنسی واقع شده است.بازدیدکنندگان می توانند به بالای صخره صعود کنند تا وارد باغ شهر راک شوند، باغی منحصربه فرد که در قله ایجاد شده است.این یکی از جاذبه های کشور گرجستان است که باید حتما ببینید که درآن فرصتی برای دیدن هفت ایالت در آن واحد دارید.

باغ های راک سیتی یک منظره باغی با تزئینات زیبا ست که برای پیاده روی آرامش بخش و لذت بردن از مناظر ایده آل است.
این جاذبه همچنین شامل دو غار صخره ای با طراحی ویژه است- غارهای سرزمین پریان و روستای مادر غاز – درون غاره مجسمه های نورانی وجود دارد.

موزه ملی پیاده نظام و مرکز سرباز

موزه ملی پیاده نظام و مرکز سرباز در گرجستان به شما امکان دسترسی به بیش از دو قرن تاریخ غنی و شگفت انگیز را می دهد که می توانید به روش های مختلف آن را بررسی کنید.طیف وسیعی از نمایش ها و نمایشگاه های تعاملی از جمله مصنوعات، نمایشگاه ها و ارائه ویدیویی را در اینجا خواهید دید.

همچنین می توانید منتظر جاذبه های شگفت انگیز موجود در اینجا باشید، از جمله نمایش های مستند نظامی در صفحات بزرگ، شبیه سازها و موارد دیگر.این مکانی است که رویدادهای مختلفی را در طول سال برگزار می کند و در دسترسی شما را به مجموعه ای از امکانات از جمله بار و رستوران در محل می دهد.

پارک کوه سنگی

برای شگفت زده شدن آماده شوید! پارک کوه سنگی که در قلب و روح گرجستان یافت می شود، گواهی بر طبیعت زیبای آن است.
این بیشتر از یک کوه است، با این حال، کوه واقعا یک منظره تماشایی است. این برج بر همه چیز در این منطقه است، صرف نظر از هر سمتی که آن را پیاده روی می کنید، منظره ای شگفت انگیز ایجاد می کند. پارک کوه سنگی نیز یک استراحت ایده آل برای آخر هفته است!دارای گلف، تله کابین، اقامتگاه رویدادها، فعالیت ها و موارد دیگر برای جستجو است.

پارک کوه سنگی در گرجستان

جزیره جکیل

سفر به جزیره جکیل در گرجستان سفری است که به راحتی فراموش نخواهید کرد، زیرا این مکان منحصربه فرد و خیره کننده است که شما را قادر می سازد از زیبایی های طبیعی، تاریخ و سرگرمی و همچنین آرامش کامل و فوق العاده آن لذت ببرید.
نه تنها می توانید منتظر تماشای ساحل و جنگل های زیبا باشید، بلکه رویدادها و فعالیت های زیادی برای لذت بردن وجود دارد.این شامل فعالیت ها و رویدادهای ساحلی است که در طول سال برگزار می شود.

کمپ های تابستانی نیز در جزیره جکیل برگزار می شودو کسانی که از تفریحات در فضای باز لذت می برد، چیزهای زیادی برای مشغول کردنشان پیدا می کنند.هنگام بازدید از این مقصد می توانید از همه چیز از گلف و خرید گرفته تا بازدید از مراکز شگفت انگیز لاک پشت دریایی گرجستان لذت ببرید.

اگر به دنبال اخذ تابعیت ترکیه هستید، توصیه می کنیم در صفحه “اخذ اقامت ترکیه” شرایط، مدارک و هزینه دریافت اقامت این کشور را مطالعه نمایید تا با دید بهتری بتوانید برای مهاجرت تصمیم بگیرید.

زمین گلف جزیره دریا

زمین گلف جزیره دریا یکی از بهترین نقاط در کل گرجستان برای یک بازی با منظره عالی است.هر نقطه ای در اینجا برای عملکرد و زیبایی به کمال طراحی شده است. درست در سواحل، مشتریان می توانند زیبایی طبیعی را در حالی که روز خود را در این زمین گلف بازی می کنند، ببینند. مربیان و همچنین یک مرکز عملکرد گلف در این محل قرار دارد. همچنین میزبان مفتخرانه سه دوره قهرمانی بوده است که نشان می دهد چقدر این مکان مورد علاقه و ستایش است.

باغ های کالاوی

باغ های کالاوی مقصد مناسبی برای استراحت، آرامش و لذت بردن از فضای باز در گرجستان است. این مجتمع تفریحی در سال 1952 افتتاح شدو مساحت آن 650 هکتار است.

این مجتمع واقع در کوه کاج، صدها هزار بازدیدکننده برای کشف مناظر به باغ ها می آورد. این باغ دارای چندین ویژگی مانند نمایش گونه های گیاهی بوم و مرکز بزرگ پروانه هاست. بازدیدکنندگان می توانند برای لذت بردن از مناظر در مسیرهای مختلف اطراف باغ قدم بزنند. مسیرهای دوچرخه سواری نیز وجود دارد.

برخی از جاذبه های دیگر در این مجتمع شامل زمین گلف، زیپلینگ است. ساحل دریاچه را بزرگتین ساحل شن و ماسه سفید ساخته دست بشر در جهان خواهید دید. همچنین در طول سال میزبان رویدادها، فعالیت ها و مسابقات فصلی است.

پارک ملی تاریخی OCMULGEE MOUNDS

بیش از 1000 سال پیش، بومیان آمریکا تپه های تشریفاتی را در مکون امروزی ساختند. امروزه، این یکی از برترین جاذبه های گرجستان با بیش از صد هزار بازدید کننده است که تپه های حفاظت شده این در این در پارک ملی را بررسی می کنند.این پارک یک سایت باستان شناسی برای کشف کاربدهای مختلف تپه ها وآشنایی با بومیان آمریکایی است که در این منطقه زندگی می کردند.

بنای یادبود ملی Ocmulgee دارای تپه های باستانی است که برای تدفین، احترام به اعضای نخبه یا حفاظت استفاده می شود. بازدیدکنندگان می توانند مسیرهای اطراف پارم را تا تپه های مختلف پیاده روی کنند.

دنیای کوکاکولا

کوکاکولا یکی از معروفترین برندهای جهان است که درآتلانتا، آغاز شده است.گردشگران می توانند همه چیز را در مورد نوشیدنی معروف در جاذبه جهانی کوکاکولا بیاموزند. این یکی از پربازدیدترین جاذبه های کشور گرجستان است که تورها و نمونه برداری از محصولات کوکاکولا را ارائه می دهد.

تاسیسات اصلی دنیای کوکاکولا در سال 1990 افتتاح شد.این مرکز همه چیزهایی را که در مورد کوکاکولا باید بدانید را به نمایش می گذارد. در مور تاریخچه ، تحولات آن در طول سال ها می توانید اطلاعات کسب کنید و حتی نگاهی به فرمول مخفی آن داشته باشید.
این مرکز فعالیت های جذاب زیادی را برای بازدیدکنندگان ارائه می دهد. تئاتر 4 بعدی را حتما تجربه کنید و یا در اتاق چشایی توقف کنیدتا طعم های مختلف را از سراسر جهان امتحان کنید.

دنیای کوکاکولا گرجستان

هتل ها و مراکز خرید کشور گرجستان

انتخاب یک اقامتگاه مناسب و مجهز از اصلی ترین فاکتورهای یک سفر بی دغدغه و آرام بوده که می تواند خستگی یک مسافت طولانی را از تن بزداید. تمامی شهرها و مکان های دیدنی کشور گرجستان دارای هتل های لوکس و بسیار شیک، با امکانات رفاهی و تفریحی کامل می باشد. هتل ها دارای استخر سرپوشیده با امکاناتی مانند سونا، جکوزی و حمام آب گرم و باشگاه های سلامت، تندرستی و سالن های ماساژ هستند.

یکی دیگر از لذت های سفر به کشور گرجستان و شهرهای توریستی آن، مراجعه به مراکز خرید می باشد. خرید و تهیه سوغاتی از مهم ترین قسمت های سفر بوده و تنها یادگاری به جا مانده از یک سفر خاطره انگیز است. با اینکه مراکز خرید کشور گرجستان مانند کشورهای توریستی دیگر خیلی وسعت نداشته، با این حال، تفلیس مال، ایست پوینت، درای بریج مارکت، مرکز خرید مرانی، تفلیس سنترال، مرکز خرید کارواسلا، مرکز خرید لیلو، مرکز خرید اوراسیا، سیتی مال گلدانی و بازار میدان از جمله مراکز خرید شناخته شده و توریستی کشور گرجستان می باشند.

غذاهای معروف کشور گرجستان

غذاهای سنتی کشور گرجستان بسیار لذیذ بوده و با ذائقه ی ایرانیان همخوانی دارد. خینکالی، چخخبیلی، چاناخی، چاکاپولی، شیشلیک، چیکن تاباکا، آجاپصندلی، متسوادی، چاشوشولی و ماهی قزل آلا با رب انار از غذاهای اصلی، سنتی و بسیار لذیذ شهرهای مختلف کشور گرجستان است که در تمامی رستوران ها، هتل ها، مهمانسراها و مکان های تفریحی پخت شده و در اختیار توریست ها قرار داده می شود. در کلام آخر می توان گفت سفر به کشور گرجستان ایده ای بسیار مناسب برای تعطیلات عید و پایان سال است که می تواند خستگی یک سال کار و زحمت را از تن زدوده و انرژی، شادابی و آرامش را به شما هدیه نماید.

خرید آنلاین بلیط هواپیمایی لبنان، بلیط چارتر و لحظه آخری، ارزانترین قیمت و پشتیبانی 24 ساعته و امکان استرداد آنلاین.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

شهرها:

گروه:

برگشت به منو