شهر پراگ

شهر پراگ / کشور جمهوری چک

اگر شما عاشق مسافرت مخصوصا سفر اروپا هستید. کشور چک یکی از کشورهایی است که سفر به آن با تجربه های زیبایی همراه است. شهر پراگ پایتخت این کشور از محل هایی است در تور چک سعی کنید حتما از آن بازدید کنید.

این شهر با قدمت زیاد و مناطق گردشگری فراوان هر ساله پذیرایی میلیون ها گردشگر و توریست است. آب و هوا در این شهر معتدل اقیانوسی است. برای همین تابستان گرم و زمستان سرد ره آورد این آب و هوا است. این شهر در شمال غربی کشور و بر روی رودی موسوم به ولتاوا بنا شده است. صنعت توریسم بزرگ ترین منبع درآمد در این شهر است.

اگر چه در این شهر مترو فعال است اما بیشتر مردم با تراموا سفر های درون شهری خود را انجام می دهند. در مرکز شهر پراگ ساختمان ها با شیروانی های به رنگ آجر و جاذبه های گردشگری مانند: قلعه پراگ، موزه کافکا، گورستان اولشانی، و پارک پترین و…. گردشگران را به سوی خود می خواند. در این مقاله ما سعی می کنیم هر چه بیشتر شما را با این شهر تاریخی و زیبا آشنا کنیم.

جاذبه های گردشگری شهر پراگ

اگر تا به حال فرصت دیدن از کشور چک را نداشته اید به شما توصیه می کنیم در اولین تعطیلات با تور چک به این کشور زیبا سفر کنید و از زیبایی های این کشور و مخصوصا شهر زیبای پراگ در دل آن استفاده کنید. هنگامی که صحبت از یک مسافرت گردشگری می شود اولین چیزی که به ذهن افراد می رسد مناطق دیدنی آن شهر است.

در مورد شهر پراگ هم این حرف صدق می کند. در مسافرت به این شهر بازدید از شهر قدیمی پراگ را از دست ندهید. این قسمت شهر با داشتن معماری جادویی و ساختمان های راز آلود شما را به دیدن از خود و کشف رازهای تاریخیش دعوت می کند. مناره های بلند و کلیساهای زیبا در کوچه های باریک از مهم ترین عناصر جلب توریست در این منطقه است.

شهر پراگ

قلعه پراگ و قصر لب کوویچ در کنار هم در شهر پراگ

هنگامی که برای دیدن از مناطق گردشگری به شهر پراگ سفر می کنید بهتر است از وجود آثار تاریخی در کنار هم اطلاع کافی داشته باشید تا بتوانید برای بازدید از هر دو مکان ها در یک روز اقدام کنید. دو جاذبه توریستی در کنار هم قلعه تاریخی پراگ و قصر لوکوویچ است که حتما موقع بازدید از یکی دیگری را هم در همان زمان ببینید. این کار فرصت گردش در پراگ را برای شما بیشتر می کند و باعث می شود که شما در زمان خود صرفه جویی کنید.

ساعت نجومی پراگ، یکی از سه ساعت بزرگ جهان

اگر به نجوم علاقه دارید حتما به بازدید از ساعت نجومی پراگ بروید. این ساعت با قدمتی طولانی که گفته می شود سومین ساعت قدیمی دنیا است هر ساله میلیون ها گردشگر را به سوی خود می کشاند. در راس ساعت دوازده، دوازده پیکره از ساعت بیرون می آیند و مردم را مبهوت زیبایی خود می کنند.

استاد هانوش به افتخار ساختن این ساعت شگفت انگیز شبانه کور می شود تا افتخار ساختن دوباره این بنا را در هیچ کجای دیگر نداشته باشد. در هر ساعت شما پیکره هایی را می بینید که جان می گیرند و اسکلتی که ناقوس بزرگی را به صدا در می آورد.

به اعتقاد و خرافه مردم با بانگ خروس این ساعت شیاطین و اجنه از شهر پراگ و مردمش دور می شدند. اگر چه این ها همه خرافات هستند اما از زیبایی و شکوه این ساعت چیزی کم نمی کند. در تور شهر پراگ بازدید از این ساعت قدیمی را از دست ندهید.

ساعت نجومی پراگ

پل چارلز یک خاطره فراموش نشدنی

هنگام سفر به شهر زیبای پراگ یکی از مکان هایی که همه گردشگران را جذب زیبایی و الهام بخشی خود می کند پل چارلز است. اگر طالب یک پیاده رویی رمانتیک و خاطره انگیز در شهر پراگ هستید با یک جفت کفش راحت به سوی این پل قدم بردارید. این پل شگفت انگیز دو قسمت تاریخی از شهر را به هم متصل کرده و 16 دهنه طاق دار دارد. در هر دو طرف پل دو برج نگهبانی وجود دارد که با 30 مجسمه از قدیس های مسیحی و نقش هایی برجسته تاریخ بی همتای شهر را به شما یادآوری می کند.

اگر تمایل زندگی در کشور اوکراین را دارید، ابتدا باید شرایط زندگی و نحوه اخذ اقامت اکراین را با دقت مطالعه نمایید.

شهر پراگ معروف به شهر هزار مناره

این شهر زیبا با داشتن کلیساهای شکیل و برج های سر به فلک کشیده و گنبدی شکل به نام شهر هزار مناره شناخته می شود. در این شهر شما می توانید خیابان هایی را که با سنگ به شکل زیبایی مفروش شده است را در کنار قلعه هایی به قدمت تاریخ کشور چک و معماری به شدت مدرن و تعداد زیادی موزه و آثار باستانی را با هم ببینید.

این آثار نفیس و ارزشمند این کشور و مخصوصا شهر پراگ را به یک منطقه بی بدیل و شایسته گردشی کرده است. اگر برای سفر به این شهر هنوز دچار تردید هستید با یک آژانس مسافرتی در این زمینه مشاوره و در یک تور گردشگری به این شهر ثبت نام نمایید تا هر چه بهتر از سفر به این شهر لذت ببرید.

آثار تاریخی شهر پراگ

هنگام بازدید از این شهر مناطق ویژه گردش و دیدن بسیار زیاد است و شما به هر قسمت از شهر که سر بزنید می توانید یک اثر تاریخی و یا یک منطقه گردشگری را ببینید. در این قسمت برای آشنایی شما به ذکر نام چند جاذبه گردشگری می پردازیم.

موزه فرانتس کافکا

این موزه در مسیر ساحل غربی رود بنا شده و به معرفی فرانتس کافکا نویسنده قرن بیستمی می پردازد.

کلیسای ویتوس مقدس

این کلیسا محل استقرار اسقف چک بوده است و دارای سه برج بلند است. اگر طالب بالا رفتن از پله هستید این کلیسا با 254 پله محل مناسبی برای شما است. بزرگترین ناقوس کشور چک با بیش از سیزده تن وزن یکی از هفت ناقوس این کلیسا است.

خانه رقصان

این خانه که بر روی ویرانه های ساختمان دیگری ساخته شده است توسط دو معمار مشهور طراحی و ساخته شده است. این خانه را با نام های دیگری مانند گینگر و فرد، خانه مست، و یا ساختمان رقصان نیز می شناسند.

خانه رقصان شهر پراگ

ساختمان شهرداری

یکی از ساختمان های معروف و مشهور شهر پراگ ساختمان شهرداری است. در این ساختمان می تونید اوج هنر معماری و طراحی را به چشم ببینید. حتما زیبایی این ساختمان شما را مسحور خود می کند.

چشمه آب گرم

اگر دوست دارید از آب گرم استفاده کنید به شما این مژده را می دهیم که در شهر پراگ چشمه های آب گرم به تعداد زیاد وجود دارد.

برج ژیژکوف

این ساختمان که مورد نفرت بیشتر مردم شهر است توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است. تنفر از این ساختمان  بیشتر به خاطر مجسمه نوزادانی است که از این برج بلند بالا می روند.

لذت خرید در پراگ

اگر شما هم لذت خرید کردن را با هیچ چیز دیگر عوض نمی کنید در دیدار از شهر پراگ حتما از چند مرکز خرید دیدن کنید. یکی از این مراکز پالادیوم است که در مرکز شهر قرار دارد. البته در روبروی این مرکز یک مرکز خرید دیگر نیز وجود دارد که بازدید از آن نیز خالی از لطف نیست. اما سعی کنید در پراگ همیشه با برنامه خرج کنید تا در یک کشور غریب دچار بی پولی و مشکلات مالی نشوید.

اگر شما از نظر بودجه برای سفر دچار نگرانی نیستید می توانید از سفر به کشور چک و شهر پراگ لذت ببرید. اما اگر شما از نظر بودجه کمی کسر دارید و یا با برنامه خرج می کنید سفر به پراگ برای شما هزینه های زیادی دارد. زیرا در این شهر کلا همه چیز گران است. هتل های چند ستاره و بسیار مدرن با قیمت های بسیار سرسام آوری به شما در این شهر سرویس می دهند و غذاها هم در این شهر با قیمت بالا به گردشگران عرضه می شود.

برای سفر به این شهر هم حتما از هواشناسی آن مطلع شوید زیرا ممکن است به گرما بیش از حد و یا با سرما و برف مواجه شوید. پس اگر دوست دارید یک سفر پر هیجان اما ایمن و راحت را تجربه کنید بهترین راه سفر با تور پراگ می باشد.

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.

گروه:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو