شهر میلان

شهر میلان / کشور ایتالیا

کمتر کسی است که وقتی نام ایتالیا می آید، به یاد میلان ایتالیا و تیم های فوتبال مشهور آن نیفتد. شهر میلان ایتالیا از بزرگترین شهرهای کشور ایتالیا می باشد که علاوه بر جاذبه های گردشگری و موزه ها و تاریخ کهنی که دارد، بسیار مدرن بوده و از مهمترین شهرهای شناخته شده در دنیا می باشد و همواره از جمله مقاصد گردشگری است. در اینجا بیشتر با این شهر و جاذبه های آن آشنا خواهیم شد. تا پایان این سفر چند دقیقه ای همراه ما باشید.

اگر نگاهی به نقشه کشور ایتالیا بیاندازیم در شمال این کشور می توانیم شهر میلان را بیابیم. میلان ایتالیا، دومین شهر پرجمعیت ایتالیا بعد از روم می باشد و بیشتر به خاطر اینکه مرکز مد و فشن در این کشور است و برندهای مختلف در زمینه مد و فشن هم در این شهر مستقر شده اند، شناخته شده است.

از این رو صنعت مد بسیار پر رونق بوده و هفته های مد بسیاری در شهر میلان برگزار می شود. اما علاوه بر صنعت مد، می توان گفت بیشتر افراد در سراسر دنیا، میلان ایتالیا را به واسطه دو تیم بزرگ آ.ث میلان و اینتر میلان می شناسند که از باشگاه های به نام و مشهور در اروپا و دنیاست و قهرمانی های بسیاری دارند.

اگر در شهر میلان گشت و گذاری داشته باشید، ساختمان ها و بافت قدیمی و تاریخی برخی از مناطق ، ما را به دوران قرون وسطی خواهد برد. شهر میلان دارای آب و هوای گرمسیری و مرطوب است و تابستان های گرم و زمستان های سرد دارد از این رو برای سفر به این شهر، فصل بهار و پاییز بسیار مناسب می باشد.

موزه های مهم شهر میلان

موزه های میلان ایتالیا

شهر میلان دارای مکان های تاریخی بسیاری است که هر کدام داستانی را نیز به همراه دارند. موزه ها مکان هایی برای در کنار هم قرار دادن این داستان ها است. میلان ایتالیا هم به دلیل تاریخ پر فراز و نشیبی که دارد، از این نظر دارای قدمت طولانی است. در اینجا با برخی از موزه های مهم شهر میلان ایتالیا شما را آشنا خواهیم کرد.

موزه بوگاتی والسچی

اگر می خواهید یک کاخ با حال و هوای رنسانس را تجربه کنید، از این موزه دیدن کنید. این موزه توسط دو برادر در قرن 19 میلادی با جمع آوری اسباب و وسایل منزل و چیدمان خاص آن، ایجاد شده است.

موزه پولدی پتزولی

این موزه را می توان یک موزه تمام عیار از آثار هنری از قبیل نقاشی، جواهرات، ظروف و حتی فرش ایرانی دانست. زمانی که وارد این موزه می شوید، می توانید آثار نقاشی از نقاشانی مانند بوتیچلی، گواردیو و … را ببینید ، زمین این موزه از فرش ایرانی پوشیده شده است. در جای جای این موزه می توانید ظروف چینی و سفالی و زره و لباس های جنگی قرون وسطی و … را مشاهده کنید.

موزه پولدی پتزولی در شهر میلان

گالری های هنری و سالن های اپرای میلان

شهر میلان را به عنوان یک شهر فرهنگی و هنری و پیشرو در زمینه هنر می دانند به گونه ای که از  قرن 14، میلان را به عنوان مرکز چاپ و نشر کتاب و موسیقی ایتالیا قرار داده اند. اگر شما هم به نقاشی و مجسمه و موسیقی و  … علاقمند هستید، می توانید از گالری ها و سالن های اپرای مشهور شهر میلان دیدن کنید.

گالری نقاشی بررا

بنایی که در قرن 17 و 18 میلادی به عنوان یک مدرسه یهودی مورد استفاده بود و از آن به آکادمی هنرهای زیبا تبدیل شد و امروزه به عنوان موزه و گالری شناخته می شود که بسیاری از آثار این گالری از کلیساهای متروک در اینجا جمع آوری شده است. وقتی که وارد این گالری می شوید مجسمه ناپلئون اول را خواهید دید. وقتی که وارد گالری میشود، نقاشی های معروفی مانند بانو در میان حلقه ای از فرشتگان را مشاهده خواهید کرد.

گالری هنر مدرن

در این گالری می توان هنر خاص ایتالیایی از رومانتیسیسم قرن 19 تا امپرسیونیسم، را ببینید. ویژگی جالبی که این گالری دارد، این است که هنگام ورود به محوطه این گالری شما باغی با سبک انگلیسی  و یک باغ گیاه شناسی را خواهید دید.

سالن تئاتر آلااسکالا

اگر می خواهید بزرگترین سالن اجرای اپرای جهان را ببینید از این سالن اجرای اپرا دیدن کنید. این سالن دارای ظرفیت 2800 نفر می باشد و گروه های موسیقی مشهور و به نامی در این سالن اجرا داشته اند. در کنار بازدید از این سالن اپرا حتما از باکس آفیس هم دیدن کنید چرا که در این مکان، لباس و لوازم نوازندگان به نامی که در این سالن اجرا داشته اند، نگهداری می شود.

شرایط تحصیل در بلاروس نسبت به سایر کشورهای دیگر راحت می باشد، زیرا هزینه ها در بلاروس ارزران تر است.

سالن تئاتر آلااسکالا

غذاهای معروف شهر میلان

شام آخر لئوناردو داوینچی

نام ایتالیا همواره یاد آور نام لئوناردو داوینچی است و مهمترین اثر او به نام شام آخر همیشه در ذهن ماست. نمی شود به میلان ایتالیا رفت اما از این اثر هنری لئوناردو داوینچی بر روی دیوار صومعه دومینیکن در کلیسای سانتا ماریا دیدن نکرد. این اثر مربوط به شام آخری است که حضرت مسیح با حواریون داشته است و اثری بسیار مهم در جهان است.

پاستا در پارک های میلان ایتالیا

یکی از جاذبه هایی که در هر سفری برای مسافران جالب توجه است، فرهنگ غذا و آشپزی آن شهر است. همه ما نام ایتالیا را با نام پاستا و پیتزا می شناسیم. اگر شما هم به شهر میلان سفری داشته باشید می توانید پاستا و پیتزای این شهر را با نان و گوجه و روغن زیتون تازه تجربه کنید و طعم اصیل خوراکی ها را بچشید. خوردن بستنی های جلاتو را اصلا در سفر خود به ایتالیا و میلان از دست ندهید.

بعد از یک روز گردش در شهر میلان و صرف غذاهای دوست داشتنی بودن در یک محیط آرام مانند پارک، سفر ما را لذت بخش تر خواهد کرد. پارک پورتلو و سمپیونه را می توان از بهترین پارک های میلان دانست. پارک پورتلو دارای تپه ها و ناهمواری هایی است که گویی با ورود به این منطقه از شهر جدا شده اید و می توانید ساعاتی را در آرامش به دور از هیاهوی شهر به سر ببرید. ویژگی و طراحی خاصی که پارک سمپیونه دارد،

این است که می توانید قلعه اسفورزا و طاق و صلح را از تمام جهات به صورت 360 درجه ببینید. همچنین این پارک شامل یک دریاچه و آکواریوم عمومی می باشد که جلوه خاصی به این پارک داده است.جاذبه های گردشگری شهر میلان محدود به این چند نمونه نمیشود، شما می توانید انواع کلیساها، مراکز خرید پیشرفته و … را نیز در این شهر ببینید و از آنها تصویری خوش در ذهن بسپارید.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو