شهر لیماسول

شهر لیماسول / کشور قبرس

امروزه جاذبه های گردشگری متفاوتی موجود می باشند که افراد می ‌توانند با استفاده از آن ها نسبت به سفر و مسافرت اقدام نمایند. گفتنی است یکی از جاذبه های گردشگری که در دنیا همواره مورد توجه افراد می باشد، شهر لیماسول است. این شهر به عنوان یکی از شهرهای زیبا و پرجاذبه مورد توجه بسیاری از افراد می باشد. افراد می توانند با استفاده از جاذبه ‌های گردشگری این شهر تجربه یک سفر خوب را داشته باشند. ما در این مطلب قصد داریم اطلاعاتی که در مورد این شهر وجود دارد را به افراد ارائه بدهیم.

در ادامه ابتدا لیماسول را مورد بررسی قرار خواهیم داد و سپس اطلاعات لازم در مورد آن به همراه آب و هوا و جاذبه های گردشگری و همچنین چگونگی سفر به این شهر را شرح خواهیم داد. چنانچه قصد سفر به این کشور و بازدید از جاذبه ‌های گردشگری آن را دارید و یا اینکه قصد دارید اطلاعاتی در مورد این شهر داشته باشید متن ما را تا پایان همراهی کنید.

آشنایی با شهر لیماسول

لیماسول به عنوان یکی از شهرهای بزرگ کشور قبرس همواره مقصد بسیاری از گردشگران بوده است. این شهر به عنوان یکی از شهرهای گردشگری در کشور قبرس محسوب می شود. اگر بخواهیم شهر لیماسول را از لحاظ وسعت مورد بررسی قرار دهیم، باید گفت که این شهر با مساحتی برابر ۴۳ کیلومتر مربع می باشد و طبق آخرین آماری که از سرشماری در این شهر به دست آمده، جمعیت آن چیزی در حدود ۲۳۹ هزار نفر بوده که یکی از پر جمعیت ترین شهرهای قبرس محسوب می‌ شود.

این شهر همواره به عنوان یکی از جایگاه های اقتصادی، تجاری در کشور قبرس محسوب شده و بسیاری از افراد نسبت به انجام فعالیت ‌های اقتصادی خود در این شهر اقدام می‌ نمایند. چیزی که در این شهر به چشم می خورد این است که شهر لیماسول، دارای تاریخی بسیار زیادی می باشد که اگر بخواهیم این تاریخ را مورد بررسی قرار دهیم، باید گفت از زمان باستان و هنگام امپراتوری بیزانس دارای جمعیت بوده و همین موضوع باعث شده تا جاذبه های گردشگری تاریخی خوبی در این شهر به وجود آید.

برای تحصیل در اوکراین، ویزای دانشجویی اوکراین را درخواست و برای آگاهی از مراحل و شرایط ویزای آن با همیشه سفر تماس بگیرید.

شهر لیماسول

اطلاعات کلی در مورد این شهر

اگر بخواهیم اطلاعات کلی در مورد این شهر را به افراد ارائه بدهیم، می ‌توان گفت زبانی که در این شهر مورد استفاده می باشد، تلفیقی از زبان یونانی و ترکی است. جالب است که بدانید این شهر به عنوان یکی از شهرهای اروپایی واحد پولی یورو دارد. لذا نوع برق شهری که در لیماسول مورد استفاده می باشد، ۲۴۰ ولت و ۵۰  هرتز می باشد.

افراد باید توجه داشته باشند شماره های اضطراری این شهر ۱۱۲ است. کد تلفن کشور ۳۵۷+ بوده و کد تلفن ناحیه لیماسول ۲۲+ می باشد. افرادی که قصد سفر از تهران به این شهر و کشور قبرس را دارند، باید توجه داشته باشند که اختلاف ساعتی این شهر تهران چیزی در حدود یک ساعت و نیم می باشد؛ یعنی شهر لیماسول یک ساعت و نیم عقب‌ تر از تهران می باشد. از فرودگاه های مهمی که در این شهر وجود دارد، باید به فرودگاه لارناکا و فرودگاه پافوس اشاره کرد. در کل می‌ توان گفت این شهر به عنوان یکی از شهرهای بی ‌نظیر اروپایی همواره مورد توجه بسیاری از افراد بوده است.

آب و هوای شهر لیماسول

لیماسول به عنوان یکی از شهرهای بسیار زیبای کشور قبرس، دارای آب و هوای نیمه گرم مدیترانه ای می باشد. لذا افرادی که در این شهر زندگی می کنند، همواره اذعان داشتند که تابستان های آن بسیار گرم و خشک می باشد و زمستان ‌های تقریبا معتدلی دارد. فصل بهار و پاییز از فصل های بسیار معتدل و خوب این کشور می باشد که هوای مطبوعی را دارد.

گفتنی است بارش سالانه که در این شهر اتفاق می ‌افتد، چیزی در حدود ۴۷۰ می باشد . متوسط هوای این این کشور در فصول مختلف سال، چیزی در حدود ۱۵ الی ۲۵ درجه سانتیگراد می‌ باشد. در کل می‌ توان گفت که افراد می ‌توانند با توجه به سلیقه ای که دارند، یکی از فصل های این سال را انتخاب کنند و به آن مراجعه نمایند. گفتنی است فصل تابستان به عنوان یکی از فصل های شلوغ گردشگری در شهر مورد توجه می باشد و افراد می توانند با استفاده از آن بهترین تجربه از سفر را داشته باشند.

رزرو هتل کیف به صورت آنلاین با لیست قیمت های بروزشده در سایت همیشه سفر.

جاذبه های دیدنی شهر لیماسول

شهر لیماسول به عنوان یکی از شهرهای بسیار زیبای قبرس دارای جاذبه ‌های گردشگری مختلفی می باشد. یکی از جاذبه های گردشگری این شهر سایت باستان شناسی آماتوس می باشد که جاذبه ‌های تاریخی در این سایت موجود می باشند. لازم به ذکر است دهکده ی کولوسی به عنوان یکی از جاذبه های تاریخی که یک قلعه تاریخی به نام قلعه کولوسی را در خود دارد همواره مورد توجه بسیاری از گردشگران می باشد. از دیگر جاذبه ‌های گردشگری این شهر می‌ توان به قلعه لیماسول که در سال ۱۲۲۸ ساخته شده و معروف به قلعه بیزانسی است اشاره کرد.

سواحل مختلفی در این شهر موجود می باشد که افراد می ‌توانند نسبت به استفاده از آن اقدام نمایند. یکی از این سواحل، ساحل گاورنر می باشد. این ساحل با شن های طلایی و آب های شیشه ‌ای همواره مورد توجه بسیاری از غواصان و ماهیگیران قرار گرفته است. از دیگر از سواحل این شهر می‌ توان به ساحل کوریون، ساحل فلو کافه، ساحل پیسوری و دیگر سواحل اشاره کرد. شما می توانید در این شهر از طبیعت بکر آن بهره ببرید و زیبایی‌ های آن را ببینید.

قلعه کولوسی لیماسول

چگونگی سفر به شهر لیماسول

افراد برای سفر به شهر لیماسول، باید توجه داشته باشند که در ابتدا پاسپورت خود را دریافت کرده و سپس نسبت به دریافت ویزای این کشور اقدام نمایند. شما از راه ‌های مختلفی می توانید سفر به لیماسول را مورد استفاده قرار دهید. سفارت قبرس در تهران به آدرس دزاشیب، خیابان بوعلی، شماره ۱۹۴ می باشد. لذا افراد برای سفر به این شهر باید توجه داشته باشند که قیمت ها در آن با توجه به نوع فصلی که سفر خود را انجام می دهید، می ‌تواند متفاوت باشد.

در کل می توان گفت این سفر به صورت هوایی می‌ تواند بهترین گزینه برای افراد باشد. توصیه ما به افرادی که قصد دارند تعطیلات تابستانی خود را در یک جای خوش آب و هوا بگذارند این است که حتماً این شهر را به عنوان یکی از گزینه ‌های خود مورد توجه قرار دهند.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو