کشور قبرس

کشور قبرس

قبرس جزو کشور های ساحلی واقع در مدیترانه هست که هدف و مقصد بسیاری از گردشگران خارجی می باشد. برای سفر به این کشور بهترین راه اطلاع از جاذبه های دیدنی قبرس خواهد بود. از جاذبه های دیدنی کشور قبرس می توان به بندر گیرنه اشاره کرد که از قدمت تاریخی بالا برخوردار می باشد. از مناطق دیدنی این شهر می توان از قلعه تاریخی گیرنه و بندر تاریخی و قدیمی آن با کافه ها رستوران های متعدد نام برد.

ساحل لاک پشت قبرس با طبیعت بکر و زیبا بهترین مکان برای گردش و استراحت می باشد. از جاذبه های دیدنی قبرس شمالی شبه جزیره کارپاس را می توان نام برد که حیات وحش بکر و جاذبه های تاریخی از جمله کلیسا را در بر می گیرد. شهر باستانی سالامیس واقع در قبرس مربوط به قرن 12 میلادی بوده و شامل آثار تاریخی رومی می باشد.

از قدیمی ترین شهر های باستانی قبرس می توان به لارناکا اشاره کرد که مقصد بسیاری از تور های گردشگری محسوب می شود. از دیگر جاذبه های گردشگری قبرس شهرک ساحلی پافوس، شهر لیماسوس و … می باشد.

کشور قبرس

اطلاعاتی درباره کشور قبرس

کشور قبرس با مرکزیت شهر نیکوزیا از جزیره های واقع در مدیترانه می باشد. قبرس که به عنوان سومین کشور جزیره ای مدیترانه شناخته می شود متشکل از 6 ناحیه یا استان بوده و از پیشینه تاریخی کهنی برخوردار است.

از نظر تقسیم بندی مذهبی و جمعیتی 80 درصد افراد ساکن قبرس یونانی و مابقی ترک تبار و از اقلیت های مارونی و کاتولیک هستند. مساحت تقریبی کشور قبرس 240 کیلومتر بوده دارای زمستان های معتدل و تابستان های گرم و خشک می باشد. در یک دسته بندی کلی قبرس به بخش شمالی و جنوبی تقسیم می شود.

جاذبه های دیدنی کشور قبرس

این کشور به دلیل داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی متعدد و نیز دارا بودن سواحل بکر و زیبا جزء کشورهای پر گردشگر و توریست پذیر می باشد. سالانه افراد زیادی در قالب تور های گردشگری و تفریحی از جاذبه های دیدنی قبرس بازدید می کنند. با اطلاع از جاذبه های دیدنی و گردشگری کشور قبرس می توان به بهترین شکل جهت سفر به این کشور و بازدید از جاذبه های تاریخی و گردشگری آن برنامه ریزی نمود. در ادامه به برخی از جاذبه های دیدنی قبرس اشاره می شود.

بندر گیرنه یا کیرنیا

از جاذبه های دیدنیاین کشور می توان به بندر گیرنه اشاره کرد که جزء شهر های ساحلی و پر گردشگر به حساب می آید. این بندر زیبا که دارای قدمت تاریخی می باشد در بخش قبرس شمالی قرار دارد. در محوطه بندر قدیمی گیرنه کافه ها و رستوران های سنتی و مدرن در حال فعالیت هستند که بهترین غذاهای محلی و بین المللی را در دسترس مسافران و توریست ها قرار می دهند.

از دیگر دیدنی های ساحل زیبای گیرنه قلعه تاریخی آن می باشد که از معماری خاص و منحصر به فرد برخوردار است. از جاذبه های دیدنی واقع در قلعه گیرنه کلیسای سنت جرج را می شود نام برد که در کنار کلیسایی کوچک و نیز آپارتمان های پادشاهی قرار دارد. موزه کشتی های شکسته از دیگر جاذبه های موجود در قلعه گیرنه می باشد.

بررسی شرایط مهاجرت و اخذ اقامت تحصیلی کانادا در سال 2022

ساحل لاک پشت

از سواحل زیبا و پر گردشگر این کشور ساحل لاک پشت را می شود نام برد که جزء امکان تفریحی پر رفت و آمد در کشور قبرس به حساب می آید. در فصل تابستان لاک پشت ها جهت تخم گذاری در این ساحل ماسه ای طولانی به این منطقه سفر می کنند. مردم قبرس و بسیاری از گردشگران خارجی برای تفریح و استراحت به این ساحل زیبا و بکر می روند.

شبه جزیره کارپاس

از بین جاذبه های دیدنی این کشور می توان به شبه جزیره زیبای کارپاس اشاره کرد که در قبرس شمالی و در شمال شرق آن قرار دارد. از زیبایی های منحصر به فرد شبه جزیره کارپای حیات وحش زیبا و بکر آن می باشد که حیوانات و پوشش گیاهی منحصر به فرد را شامل می شود. از حیوانات منحصر به فرد این منطقه می توان به الاغ های وحشی اشاره نمود.

از دیگر جاذبه های دیدنی کشور قبرس و شبه جزیره کارپاس می شود کلیسای آندریس را نام برد. کلیسای زیبای آندریس دارای معماری منحصر به فرد بوده و از قدمت تاریخی بالایی برخوردار می باشد.

شبه جزیره کارپاس

شهر باستانی سالامیس

شهر باستانی سالامیس که در قبرس شمالی قرار دارد جزء جاذبه های دیدنی این کشور  و از مناطق پر بازدید این کشور می باشد. شهر سالامیس که در قرن 12 میلادی ساخته شده از نظر باستان شناسی مورد اهمیت بوده و کاوش های مختلفی در این منطقه انجام شده است. با سر زدن به این شهر باستانی می توان از آثار و بناهای رومی موجود در این شهر دیدن نمود. این شهر تاریخی که جزء جاذبه های دیدنی قبرس هست مقصد بسیاری از علاقمندان به آثار و بناهای تاریخی و نیز تور های گردشگری قبرس می باشد.

لارناکا قدیمی ترین شهر قبرس

شهر لارناکا که سابقه تاریخی ساخت آن به 600 سال قبل می رسد احتمالا جزء قدیمی ترین شهر های این کشور می باشد. از طرف دیگر بزرگ ترین فرودگاه بین المللی قبرس در شهر لارناکا بوده و جاذبه های دیدنی گوناگونی در مناطق مختلف آن وجود دارد. دریاچه نمک لارناکا از دیگر مناطق دیدنی این شهر باستانی هست که زیستگاه پرندگان مختلف از جمله فلامینگو صورتی می باشد. از دیگر جاذبه های دیدنی و تاریخی شهر لارناکا کلیسای لازاروس و فانرومنی هست که سال ساخت آن به قرن نهم میلادی می رسد.

آگاهی از بهترین روش های اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر اوکراین و مدارک و شرایط مورد نیاز جهت تحصیل در اوکراین

شهرک ساحلی پافوس

از جاذبه های دیدنی کشور قبرس که در جنوب غربی آن قرار دارد شهرک ساحلی پافوس می باشد. طبق یک افسانه قدیمی ساحل پافوس محل تولد آفرودیت الهه یونانی بوده و بنا های تاریخی مختلفی را می توان در بخش های مختلف آن مشاهده نمود.

از اصلی ترین جاذبه های پافوس خرابه ها و ویرانه های تاریخی رومی مربوط به قرن شانزدهم می باشد که توسط ترک ها ساخته شده است. از دیگر مناطق گردشگری این شهر باستانی می توان به بنا های باستانی و نیز مراکز اقامتی مجهز مانند هتل ها اشاره کرد.

شهر لیماسوس

لیماسوس دومین شهر بزرگ این کشور و از بندرگاه های مهم این کشور محسوب می شود. این شهر که جزو جاذبه های گردشگری مهم کشور قبرس می باشد به دلیل سواحل شنی و آفتابی پرگردشگر پذیر به حساب می آید. مراکز خرید مجهز و بزرگ، قلعه تاریخی و میدان ساریپولو از مراکز دیدنی شهر لیماسوس هست که سالانه گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند.

با تور شیراز همیشه سفر همراه شوید تا به سرزمین هخامنشیان رفته و از دیدن این شهر زیبا لذت ببرید.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

شهرها:

گروه:

برگشت به منو