شهر کازان

شهر کازان / کشور روسیه

همیشه مسافرت به سرزمین های ناشناخته بسیار شگفت آور، زیبا و آموزنده است. مخصوصا اگر انسان به شهر و یا کشوری با ادیان مختلف سفر کند این آموزندگی بیشتر و چشمگیرتر می شود. یکی از این شهرها که محل تلاقی ادیان مختلف است شهر کازان در کشور روسیه است. اگر دوست دارید از این شهر بیشتر بدانید تا انتهای این مقاله با ما باشید.

کازان؛ پایتخت سوم فدراسیون روسیه

شهر کازان حدود 800 کیلومتری شهر مسکو در قسمت شرق روسیه اروپایی قرار دارد. این شهر مهمترین شهر فرهنگی برای مردم تاتار است. در کازان؛ مردمان روس و تاتار و همچنین اقوامی مانند: اوکراینی، آذربایجانی، یهودی و قوم چواش در کنار هم زندگی می کنند. این شهر همینطور مرکز جمهوری تاتارستان است. این شهر با معماری زیبا و مناظر سحرانگیز خود و با مردمانی مهربان و خونگرم از بزرگترین مراکز علمی و سیاحتی و فرهنگی است.

یکی از جاذبه های گردشگری این شهر فرهنگ مردم تاتار است که در تمام شهر خودنمایی می کند و اگر اهل دل باشید در این شهر می توانید همه جا از غذاهای سنتی و آشپزی تاتاری لذت ببرید.

بهترین زمان سفر به کازان

آب و هوا در کازان به خاطر قرار گرفتن در عرض خاص جغرافیا تابستان گرم و زمستان بسیار سرد دارد. اگر می خواهید به این شهر سفر کنید حتما در ماه می تا سپتامبر این کار را بکنید چون هوا بسیار خوب و ملایم است. در این شهر کلیسا و مسجد در کنار هم خودنمایی می کند.

شهر کازان
شهر کازان پایتخت سوم فدراسیون روسیه

جاذبه های گردشگری کازان

شهر کازان مناطق دیدنی و گردشگری بسیاری دارد که به معرفی تعدادی می پردازیم.

کرملین

این بنا شامل دیوارهای دفاعی قرن 16 و برج های بسیار زیبا به سبک های مختلف است. کاخ رئیس جمهور تاتارستان در این مجموعه تاریخی قرار دارد. یک بنای نمادین در این بخش وجود دارد که در افسانه های تاتاری آمده است. اگر به این برج دست بزنید و آرزو کنید حتما به آرزوی خود می رسید. در کرملین موزه های مختلفی وجود دارد که در آن آثار تاریخی کازان و جمهوری تاتارستان موجود می باشد. یک سکوی بازدید، دو کلیسای قدیمی و یک مسجد با مناره ای بسیار بلند از دیگر جاذبه های این مجموعه است.

دانشگاه کازان

اگر چه دانشگاه همیشه به خاطر اینکه محلی برای تحصیل و علم و ادب است معروف است اما دانشگاه کازان به علت قدمت و سرشناسی افرادی که در آن تحصیل و تدریس کرده اند مشهور شده است. در این دانشگاه افرادی چون نیکلای ایوانوویچ لوباچفسکی، لئو تولستوی و ولادیمیر لنین دانش آموخته اند. همچنین در این دانشگاه به علت قدمت ساختمان هایی وجود دارد که گذشته شهر کازان را زنده می کند. در موزه این دانشگاه یک تالار با عکس ها و مدارک دانشجویان قدیمی که در این محل تحصیل کرده اند وجود دارد.

خیابان توریستی بومانا

یکی از جاذبه های شهر کازان که این شهر را ویژه کرده است وجود دو خیابان برای افراد پیاده است. در این خیابان که به بومانا معروف است رستوران های زیاد، آب نماها و بناهای یادبود زیادی وجود دارد که از گردشگران در این شهر استقبال می کنند. در مسیر پیاده روی در این خیابان می توانید از یک کلیسای جامع که به سبک باروک ساخته شده است و تندیسی از یک خواننده اپرا که در کنار کلیسا وجود دارد نیز دیدن کنید.

برج ناقوس کلیسا با آجرهای قرمز از خود کلیسا نیز معروفتر و گردش پذیرتر است و بسیاری از توریست ها برای عکس انداختن و استفاده از دسرها و غذاهای تاتاری به این خیابان حتما سری می زنند. اگر خیابان بومانا را ادامه بدهید به خیابان دیگری می رسید به نام پیتر بورگاسکایا که این خیابان هم یک خیابان پیاده گردی زیبا در شهر کازان است. در این خیابان گردش کنید. خرید کنید. و از امکانات تفریحی مخصوص کودکان آن لذت ببرید. یک موزه فضای باز هم در آن است که ترامواهای قدیمی روسی در آن نگهداری می شود.

خانه های تاریخی در محله ی قدیمی تاتار

در این محله که هنوز سبک تاتاری در آن جلوه گری می کند، بسیاری از افراد معروف شهر زندگی کرده اند. در این محله که بناهای تاریخی بیشتر در خیابان اصلی آن قرار دارد، بازدید از این خانه ها را از دست ندهید. بیشتر آنها به سبک قصرهای قرون وسطی ساخته شده است و به شاعران و نویسندگان مختلفی اختصاص یافته است. سه مسجد بسیار قدیمی در این محله وجود دارد که شما را به بازدید از آنها دعوت می کنیم.

مسجد قل شریف

این مسجد از بزرگترین مساجد مسلمانان در اروپا است. در این مسجد از کتاب های قدیمی و نسخ خطی، وسایل و لباس های زنانه نگهداری می شود. نام این مسجد برگرفته از نام پیشوای مسلمانان در زمان حمله ایوان مخوف است که در برابر این نیروها مقاومت و سپس کشته می شود.

مسجد قل شریف کازان

معبد جهانی یا معبد همه ادیان

در تمامی اعصار کسانی بوده اند که تفاوتی میان ادیان مختلف قائل نمی شدند و همه مخلوقات را آفریده خداوند بزرگ می دانسته اند. ایلدر خانوف فرد خیری بود که معبدی برای عبادت همه مردم از ادیان مختلف ساخت. در این بنا از معماری دینی در تمامی دنیا استفاده شدتا این محل شگفت انگیز پا بگیرد و به مرکز فرهنگی بین المللی وحدت مذهبی مشهور شود.

در این معبد یک گنبد کلیسای ارتدکس، مناره ای شبیه مسجد و نمادهای مختلفی که نمایانگر 16 عقیده مختلف دینی و مذهبی است وجود دارد. جاذبه های گردشگری کازان بسیار زیاد می باشند که به بعضی از مشهورترین آنها اشاره شد و بعضی دیگر را تیتروار ذکر می کنیم.

 • برج سویوم بیکه
 • ساختمان عروسکی
 •  کلیسای بشارت
 • موزه ملی جمهوری تاتارستان
 • گالری آرمیتاژ کازان
 • موزه چاک چاک
 • موزه سبک زندگی شوروی

اگرچه ما به این محل ها اشاره کردیم ولی در شهر کازان اماکن و محل های سیاحتی و گردشگری بسیار دیگری وجود دارد.

قدمت آشپزی در شهر کازان

آشپزی در شهر کازان سابقه طولانی دارد. به ویژه سبک تاتاری که سبکی منحصر به فرد با تفاوت بسیار از مناطق دیگر روسیه است. در این سبک آشپزی شما ترکیبی از انواع غذاها با متدها و رژیم های مختلف را در کنار هم می بینید. حتما اگر به این شهر سفر کردید فرصت امتحان غذاهای تاتاری را از دست ندهید. در این قسمت شما را با نام چند نوع غذا آشنا می کنیم.

 • کیستیبی
 • توکماچ
 • قیزدیرما
 • شیرینیهای تاتاری
 • بیش ماک
 • تاتارآزو
 • کالامار
 • نان های تاتاری

چند مطلب کوتاه درباره کازان

بیش از نیمی از مردم کازان تاتار هستند. از این شهر هر ساله بیش از 1.000.000 گردشگر دیدن می کنند. در شهر کازان آب نمایی به ارتفاع 50 متر وجود دارد. متروی شهر کازان کوتاه ترین متروی خطی جهان است و سفر با آن فقط 10 دقیقه طول می کشد. کیک چاک چاک معروفترین خوراکی این شهر است که یک کیک عسلی است که در روغن فراوان سرخ می شود و طرفداران بسیاری در بین مردم شهر و گردشگران خارجی که به این شهر سفر می کنند دارد.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو