شهر کاتماندو

شهر کاتماندو / کشور نپال

کاتماندو (Kathmandu) بزرگترین شهر کشور نپال است. البته این شهر دیدنی پایتخت این کشور نیز هست، که از جذابیت خاصی در زمینه گردشگری برخوردار می باشد. کاتماندو دارای دیدنی های تاریخی بسیاری است که باعث شده سالانه گردشگران زیادی را  از سراسر جهان، به این شهر جذب کند. در این مقاله می خواهیم درباره جاذبه های گردشگری کاتماندو صحبت کنیم تا بیشتر با کاتماندو و جاذبه های توریستی و گردشگری آن آشنا شوید.

موقعیت شهر کاتماندو

اگر به نقشه قاره آسیا نگاهی بیندازیم، در جنوب شرقی این قاره،  کشور نپال را خواهیم دید که با کشورهایی چون هند و کشورهای اطراف هم مرز می باشد. شهر کاتماندو دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیبا و زیادی می باشد؛ اما چیزی که بیشتر باعث محبوبیت این شهر در جهان شده است، کوه های هیمالیا است که دسترسی به آنها را از این منطقه راحت تر کرده است به گونه ای که برای افراد ماجراجو و دوستدار کوهنوردی به بهشتی تبدیل شده است.

از نظر آب و هوایی، نپال کشوری با آب و هوای گرم و معتدل می باشد ولی جالب این است که در فصل تابستان بارش باران بیشتر از فصل زمستان است که خود باعث می شود گرمای هوا آزار دهنده نباشد. دمای هوای شهر کاتماندو در نپال میانگین ۲۰ درجه سانتیگراد می باشد. بنابراین بهترین زمانی که برای سفر به این شهر توصیه می شود فصل پاییز است.

شهر کاتماندو

جاذبه های طبیعی شهر کاتماندو

طبیعت بکر یکی از جاذبه های فوق العاده در این منطقه می باشد که گردشگران زیادی را جذب خود می کند. اگر از دوستداران طبیعت گردی هستید حتما در تورهای طبیعت گردی کاتماندو شرکت کنید. از نظر هزینه هم بسیار ارزان است. شما می توانید در طبیعت بکر و زیبای کاتماندو، مخصوصا کوه های هیمالیا، گردش کنید و  نهایت لذت و آرامش را ببرید. هر چند خود شهر بسیار شلوغ است ولی همانطور که گفته شد شما می توانید با گردش در طبیعت به آرامش بسیار خوبی برسید. بنابراین پیشنهاد می کنیم گردش در طبیعت این شهر را در برنامه سفر خود بگنجانید.

برای داشتن یک سفر هیجان انگیز به کشور آفریقای جنوبی نیاز به دریافت ویزا دارید. جهت اطلاع از شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای آفریقای جنوبی و هزینه های اخذ این ویزا، به صفحه “ویزای آفریقای جنوبی” مراجعه کنید

معابد شگفت انگیز در شهر کاتماندو

اگر شکا هم از علاقمندان به دیدن معابد شرق آسیا هستیدف شهر کاتماندو (Kathmandu) دارای معابد بسیار دیدنی می باشد که از جاذبه های گردشگری مهم این شهر محسوب می شود. از معابد مهم کاتماندوی نپال می توان به پاشوپاتینات اشاره کرد. این معبد یکی از مقدس ترین معابد برای مردمان این شهر و حتی هندوها می باشد.

به دلیل احاطه شدن معبد پاشوپاتینات توسط چندین سازه مذهبی دیگر، باعث شده است تا یک بنای تاریخی بسیار زیبا ایجاد شود که همین مورد باعث جذب گردشگران زیادی به این بخش می شود و اگر از دوستداران بازدید از بناهای مذهبی هستید پیشنهاد می کنیم که بازدید از معبد پاشوپاتینات را از دست ندهید؛ چرا که تجربه شگفت انگیزی را به شما خواهد داد.

بازدید از میدان دوربار

میدان دوربار نیز یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر کاتماندو می باشد که می توانید از آن بازدید کنید. این میدان در یونسکو نیز به ثبت رسیده است و همین مورد اهمیت میدان دوربار را نشان می دهد، گذشته از آن، میدان دوربار دارای ارزش مذهبی بالایی برای مردم می باشد و از بناهای دیدنی مذهبی در کاتماندو است. پس اگر می خواهید که یکی دیگر از بناهای زیبای شهر کاتماندو را ببینید حتما دیدن از میدان دوربار را نیر در برنامه گردشگری خود مدنظر داشته باشید.

بازدید از موزه ملی

از دیگر جاذبه های گردشگری کاتماندو، موزه ملی نپال می باشد. در موزه ملی میراث ارزشمندی نگهداری می شود که بسیار دیدنی است. در برنامه سفر خود به نپال حتما از این موزه دیدن کنید، چرا که دارای آثار تاریخی بسیار قدیمی می باشد مانند مجسمه جایاوار نما که ۱۸۰۰ سال قدمت دارد. در مورد آثار به نمایش گذاشته شده در این موزه در ادامه  می توان به گالری اشیاء فلزی و انواع مجسمه های بودایی اشاره کرد که دیدن از این آثار شما را شگفت زده می کند و تجربه جالبی را در سفر به کاتماندوی نپال به شما می دهد.

موزه ملی

باغ گیاه شناسی

کسانی که به گیاهان و گیاه شناسی علاقه مند هستند حتما باید از باغ گیاه شناسی سلطنتی بازدید کنند؛ چرا که اولا یک محیط آرام می باشد و برای استراحت روح بسیار مناسب خواهد بود و دوم اینکه گیاهان زیبایی در این باغ وجود دارد که می توانید به تماشای آنها بپردازید که خود تجربه ای جالب را برای شما رقم می زند.

گیاهان استوایی، گیاهان کاکتوس و همچنین گیاهان ارکیده، از جمله گیاهانی است که در این باغ می توانید آنها را ببینید. در واقع باغ گیاه شناسی به گونه ای طراحی شده است که بتوانید مدت های زیادی را در آنجا به پیاده روی بپردازید. پس اگر می خواهید که از شلوغی ها در شهر کاتماندو دور باشید و مدتی را بدون سروصدا سپری کنید حتما سری به این باغ بزنید.

پارک چیتوان – شهر کاتماندو

کاتماندو دارای جاذبه های بسیار زیادی است که در ادامه می توان به پارک چیتوان نیز اشاره کردن که یک پارک بسیار زیبا و دیدنی است. این پارک در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری کاتماندو قرار دارد. پارک چیتوان دارای یک اکوسیستم زیبا می باشد و برای کسانی مناسب است که می خواهند حیات وحش را نیز ببینند. این پارک نیز از مهمترین جاذبه های گردشگری کاتماندو می باشد، هرچند که در فاصله ۲۰۰ کیلومتری کاتماندو می باشد ولی از دسته جاذبه های این شهر است.

اگر از علاقه مندان به دیدن حیات وحش هستید و می خواهید خزندگان، پستانداران و یا پرندگان مختلفی را تماشا کنید حتما سری به این پارک بزنید. البته نباید فراموش کرد که حیواناتی مانند ببر بنگال و کرگدن تک شاخ در این پارک و اطراف پارک پرسه می زنند پس باید جانب احتیاط را نیز رعایت کنید.

قرار گرفتن در پارک ملی چیتوان به مانند قرار گرفتن در یک جنگل طبیعی است و همینطور هم می باشد. بنابراین شما با بازدید از این پارک تجربه خوبی را از گردش در جنگل خواهید داشت. در آخر بهتر است بدانید که اگر می خواهید به یک سفر با جاذبه های گردشگری زیبا بروید همراه با این که سفر ارزانی را داشته باشید بهتر است شهر کاتماندو در کشور نپال را انتخاب کنید.

زبان این کشور نپالی می باشد و واحد پولی آن نیز به روپیه می باشد. شما در بازدید از جاذبه های توریستی شهر کاتماندوی نپال لذت زیادی را می برید و با فرهنگ و آداب مختلفی آشنا خواهید شد که هر کدام دارای خصوصیات خودشان هستند و قدمت و تاریخ خاص خود را دارا می باشند که ارزش دیدن را خواهد داشت.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو