شهر کاپادوکیا

شهر کاپادوکیا / کشور ترکیه

یکی از شهرهای جذاب و دیدنی کشور ترکیه شهر کاپادوکیا است. این شهر دارای مناظر جذاب و بی‌نظیر متشکل از تپه‌ها، صخره‌ها و بالن‌هایی است که در این منطقه وجود دارند و به همین جهت این شهر به یکی از جاذبه‌های گردشگری زیبا در کشور ترکیه تبدیل شده است.
کاپادوکیا یک منطقه کوهستانی است که دارای صخره‌ها و تپه‌های بسیاری است و به همین جهت نمایی بسیار زیبا دارد. هتل‌های بسیاری در دل این کوه‌ها ساخته شده‌اند که می‌توانید با بازدید از این منطقه یک سفر هیجانی و در عین حال متفاوت را تجربه نمایید.

جاذبه‌های گردشگری این منطقه بسیار است طوری‌که با گذشت چند روز نمی‌توانید از تمامی مناطق آن دیدن نمایید. این شهر دارای تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌هایی سرد و برفی است. چندین هتل کوچک در این شهر قرار دارد که در فضایی بسیار متفاوت و عجیب طراحی شده‌اند. برخی از این هتل‌ها درون غارهایی ساخته شده‌اند و حالت گنبدی شکل دارند و بعضی از آنها نیز به شکل سوییت‌های زیبا و لوکس طراحی شده‌اند.

معرفی شهر کاپادوکیا ترکیه؛ یکی از دیدنی‌ترین شهرهای جهان

این شهر واقع در مرکز آناتولی است و امروزه توریست‌های بسیاری تور شهر کاپادوکیا را به جهت مقصد گردشگری خود انتخاب می‌کنند. شهر زیبای کاپادوکیا در میان شهرهایی همچون نوشهیر، قیصریه و آکسرای قرار دارد و ۳۶ شهر زیرزمینی دارد. به گفته برخی‌ها ممکن است شهرهای زیرزمینی دیگری نیز درون این شهر وجود داشته باشد که هنوز کشف نشده است.
آب و هوای این شهرهای زیرزمینی به گونه‌ای است که اگر قصد سفر به این شهر را در فصول تابستان و زمستان داشته باشید می‌توانید به راحتی در تمام فصل‌ها از آن بازدید نمایید و تنها امکان بازدید در فصلی خاص تعریف نشده است.

این شهر تاریخی دارای قدمتی چندین ساله است و حدود ۳۵ سال است که توسط یونسکو جزو یکی از میراث‌های فرهنگی ثبت شده است. مناطق دیدنی بسیار این شهر موجب شده است تا هر ساله بازدیدکنندگان بسیاری از این سرزمین پر از شگفتی و زیبا دیدن نمایند. وجود معماری‌های عجیب و جذابی که درون این شهر و شهرهای زیرزمینی آن واقع شده است به زیبایی هرچه بیشتر آن می‌افزاید.

شهر کاپادوکیا ترکیه

جاذبه های گردشگری شهر کاپادوکیا

همان‌گونه که گفته شد مناطق دیدنی و جاذبه‌های گردشگری موجود در شهر کاپادوکیا در ترکیه بسیار زیاد است. از جمله جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان موارد زیر را نام برد:
• موزه گوریمه و زلو
• شهرهای زیرزمینی
• دره‌هایی زیبا همچون دره سرخ، رز و ایهلارا
• اوچیسار
• اورگوپ
• سوگانلی
• و غیره

همان‌طور که دیدید این شهر تاریخی به دلیل وجود آثارهای باستانی که دارد همچون: شهرهای زیرزمینی، دره‌ها و صخره‌های زیبا، تبدیل به مکانی جذاب جهت بازدید شده است. از جمله شهر زیرزمینی کاپادوکیا که هر ساله بازدیدکنندگان بسیاری را به خود جذب می‌کند می‌توان شهر کایماکلی را نام برد. شهر کایماکلی برای اولین بار توسط ساکنان این منطقه به جهت حملاتی که از کشورهای همسایه به این منطقه انجام می‌شد شکل گرفت.

مردم این شهر با کندن زمین و زندگی در آن منطقه از خود در زمان جنگ محافظت می‌کردند. شهر کایماکلی از جمله بزرگ‌ترین شهرهای زیرزمینی است که دارای هزارتویی از اتاق‌های بسیار است. این اتاق‌ها توسط تونل‌هایی به یکدیگر متصل شده و دارای ۸ طبقه هستند. افرادی که علاقه‌مند به گشت و گذار در هزارتو هستند می‌توانند سفر به شهرهای زیرزمینی را تجربه نمایند.

فاصله استانبول تا کاپادوکیا ترکیه

اگر در هنگام سفر خود به استانبول قصد بازدید از شهر جذاب کاپادوکیا را داشتید می‌توانید بازدید از این منطقه جذاب را تجربه نمایید. فاصله استانبول تا این شهر تاریخی توسط ماشین شخصی حدود ۸ ساعت و به صورت هوایی حدود ۱ ساعت طول می‌کشد. شهرهای نزدیک کاپادوکیا عبارتند از شهر آنکارا، نوشهیر، نیغده، قیصریه و غیره. اگر قصد سفر به صورت هوایی به این شهر جذاب را داشته باشید می‌توانید با استفاده از فرودگاه کوچک نوشهیر این کار را انجام دهید.

البته اگر بخواهید از شهر استانبول به کاپادوکیا سفر نمایید نیز می‌توانید با استفاده از فرودگاه استانبول به این شهر سفر نمایید.
اگر هم قصد سفر به صورت زمینی را داشته باشید همان‌طور که گفته شد می‌توانید به وسیله ماشین به این شهر تاریخی سفر نمایید. بنابراین انتخاب اینکه با کدام وسیله می‌خواهید به این شهر سفر نمایید کاملا به تصمیم خودتان بستگی دارد.

کاپادوکیا؛ شهری تاریخی در ترکیه

پیش‌تر در خصوص تاریخی بودن و جذابیت‌های موجود در شهر کاپادوکیا صحبت نمودیم. حال می‌خواهیم توضیح کوتاهی را در خصوص تاریخ این شهر ارائه نماییم.شهر کاپادوکیا از زمان‌های بسیار دور و دوران سلطه مسیحیان بر روی این خطه پایدار مانده است و امروزه تبدیل به یکی از مکان‌های گردشگری زیبا در جهان شده است. یکی از قسمت‌های جذابی که در این شهر وجود دارد گورمه نام دارد که دارای مجسمه‌های زیبای یونانی است.

از زیبایی‌های دیگر این شهر تاریخی می‌توان وجود شهرهای زیرزمینی بسیار و معماری‌های جذاب آن را عنوان نمود که در چندین سال گذشته به جهت حملات کشورهای ایران و عراق ساخته شده است و به جهت سرپناهی برای مردمان در زمان جنگ از آن استفاده می‌شد.درون این شهرهای زیرزمینی عبادتگاه‌هایی همچون کلیساهای بسیاری برای افراد مذهبی ساخته شده است و به همین جهت مکانی بسیار جذاب و دیدنی برای بازدیدکنندگان خواهد بود.

کاپادوکیا؛ شهری تاریخی در ترکیه

هتل های کاپادوکیا

از جمله هتل‌هایی که در شهر کاپادوکیا وجود دارد می‌توان به هتل‌هایی که در غارها ساخته شده‌اند اشاره نمود. برخی دیگر از این هتل‌ها نیز به صورت کاملا لوکس طراحی شده‌اند. هتل‌های شهر کاپادوکیا ترکیه متشکل از دو نوع هتل جذاب هستند که در زیر هر کدام را معرفی می‌نماییم.

هتل لوکسی که می‌توان در این شهر عنوان نمود هتل سلطان کاو سوئیت است. این نوع هتل دارای بالکان‌هایی هستند که می‌توانید به واسطه آن مناظر اطراف را به خوبی تماشا نمایید. از امکانات آن نیز می‌توان به سرویس دهی عالی، دسترسی بالا به مناطق مختلف و اینترنت رایگان اشاره نمود.
یکی دیگر از انواع هتل‌هایی که به شکل گنبدی شکل هستند و در دل غارها ساخته شده است نیز می‌توان میترا کاو هتل را نام برد. این هتل‌ها با اینکه در دل غارها و طبیعت ساخته شده است اما کماکان دارای امکانات بسیار عالی هستند و می‌توانید اقامت جذابی را در این هتل‌ها تجربه نمایید.

برگشت به منو