شهر بلگراد

شهر بلگراد / کشور صربستان

بلگراد پایتخت صربستان و از بزرگ‌ترین شهرهای این کشور است. صربستان، کشوری در جنوب شرقی اروپا بوده و در مرکز شبه جزیره بالکان قراردارد. این شهر از قدیمی‌ترین، شهرهای اروپایی است. از نظر لغت این شهر به معنای شهر سفید بوده و به زبان صربی صحبت می‌کنند، واحد پول این کشور دینار صربستان است.

بهترین فصل سفر به صربستان

صربستان دارای آب و هوای قاره ای است، آب و هوای قاره‌ای، اقلیمی به حساب می‌آید که در آن زمستان‌ها دارای دمای پایینی است و با بارش برف مواجه بوده، اما آب و هوای تابستان آن بسیارملایم است. این آب و هوا مربوط به کشورهایی هست که از دریا یا اقیانوس دورهستند. معمولا بهترین زمان سفر به این کشور را از اردیبهشت تا خرداد و دو ماه شهریور و مهر می‌دانند و معتقدند در این ماه‌ها آب و هوای صربستان و بلگراد از تعادل بهتری برخوردار است. البته این مسئله تا حدزیادی به برنامه و قصد شما دارد و بسیاری در زمستان برای اسکی به صربستان سفر می‌کنند.

شهر بلگراد

هزینه سفر به بلگراد

سفر به بلگراد سفری اقتصادی است. درحقیقت در بین کشورهای اروپایی این شهر برای سفر جزو ارزان ترین شهرها است و معمولا مقصد بسیار محبوبی محسوب می‌شود. هزینه‌ی اقامت در این شهر هم مثل سایر موارد بسیار مطلوب است و دامنه‌ی متنوعی از محل‌های اسکان را با توجه به بودجه‌ای که شما درنظرگرفته‌اید، برای شما فراهم می‌کند.

از نظر هزینه‌ی غذا هم به مشکل خاصی برنمی‌خورید، درصربستان احتیاجی نیست که برای کنترل بودجه به سمت غذاهای فست فودی بروید. قیمت و طعم و تنوع غذاهای محلی بسیار برای شما مناسب‌تر است و می‌توانید درکنار لذت از طعم های این کشور، مطابق با بودجه‌ی خود هم پیش بروید.

دلایل سفر به بلگراد

همان‌طور که گفته شد، صربستان کشور بسیار مناسبی برای سفرهای ارزان است. شما با هزینه‌ی متوسط نسبت به سایر مقصدها می‌توانید، سفری لوکس در این کشور داشته باشید. درحقیقت شما می‌توانید کشور و شهری را با سبک اروپایی و تاریخچه‌ای بسیار ارزشمند تماشا کنید و برخلاف مقاصد دیگر اروپایی نگران بودجه خود هم نباشید.

علاوه بر بحث هزینه، صربستان و شهر بلگراد جزو کشور و شهرهای چهارفصل محسوب می‌شوند. دراین مناطق شما درطول سال کلیه‌ی فصول را تجربه خواهید کرد و در هرفصل تفریحی مطابق سلیقه‌ی خود در این مکان خواهید داشت. این کشور هم ازنظر وجود مکان‌های طبیعی و هم ازنظر اماکن تاریخی مقصد بسیار دوست داشتنی و ارزشمندی است .

جاذبه های گردشگری شهر بلگراد

دژ بلگراد

دژ یا قلعه‌ی بلگراد، تقریبا نماد این شهر محسوب می‌شود، قلعه‌ای که قدمت آن به قرن شانزده هم می‌رسد اما همان طور که صربستان تاریخ پرفراز و نشیبی داشته، این قلعه هم بارها مورد هجوم و صدمه واقع شده و مجددا تحت بازسازی قرارگرفته. این قلعه دربالای تپه‌ای واقع شده و کاملا مطابق معماری کلاسیک اروپایی است . از بالای این دژ می‌توان تلاقی دو رودخانه دانوب و ساوا را تماشاکرد . این بنا هم ازنظر تاریخی و هم ازنظر معماری اماکن قدیمی و هم بابت طبیعت بسیار زیبا محل دوست داشتنی برای تماشا است.

دژ بلگراد

کلیسای جامع سنت مارک

کلیسای سنت مارک به همین نام در دوشهر ونیز و بلگراد قراردارد، که البته کلیسای ونیز تاحدی از شهرت بیشتری برخوردار است. نکته‌ای که جالب است سبک معماری ایتالیایی این بنا است، درواقع کلیسای بلگراد را مطابق معماری ایتالیایی ونیز ساخته اند. این کلیسا بزرگ‌ترین کلیسای صربستان است و به داشتن دوگنبد درفراز خود شهرت دارد، که یکی از گنبدها از دیگری کوچک‌تر است.

در داخل کلیسا هم با نقاشی‌های بیزانسی تزیین شده که جلوه‌ی بسیار زیبایی به بنا داده است، باید اشاره‌کرد که مجسمه‌ی سنت مارک هم در داخل آن قراردارد که بسیار مورد احترام مردم شهر بلگراد است. این بنا یکی از زیباترین و ارزشمندترین اماکن کشورصربستان محسوب می‌شود.

شهر قدیمی اسکادارلیجای بلگراد

این منطقه در گذشته جزو اصلی شهر بلگراد بوده است و هنوز هم افرادی در آن ساکن هستند. این محله دارای ساختمان‌های بسیار زیبایی است که ازنظر قدمت و سبک معماری بسیار جذاب و دیدنی هستند، درکنار این موضوع شب‌ها در این منطقه موسیقی های محلی اجرا می‌شود که تماشای آن‌ها طرفداران بسیاری دارد. بهترین فصل مراجعه به این شهر زیبا تابستان و بهار است. باید به این نکته هم اشاره کرد که غذاهای این منطقه بی‌نظیر و پرطرفدار بوده و خیابان‌های آن مملو از کافه‌ها و رستوران‌های دوست داشتنی است.

آدا سیگانْلیا

آدا سیگانْلیا، جزیره‌ی جذابی در بلگراد است که یکی ازپرطرفدارترین مکان‌ها برای تفریحات آبی محسوب می‌شود. علاوه‌بر تفریحات آبی، طبیعت و جنگل این منطقه هم بسیارجذاب است و گونه‌های متعدد جانوری و گیاهی را برای تماشا ارائه می‌دهد. البته، این جزیره یک جزیره‌ی مصنوعی محسوب می‌شود و ازنظر موقعیت مکانی نزدیک رودخانه‌ی ساوا است. ورزش‌های دیگری مثل دوچرخه‌سواری و گشت و گذار دربین کافه‌ها و رستوران‌های این منطقه هم بسیارپرطرفدار هست.

باشگاه‌های تفریحی بلگراد

باشگاه‌های تفریحی بلگراد به دو دسته‌ی شناور برروی آب و ساکن در خشکی تقسیم می‌شوند. اکثر این باشگاه‌ها مخصوص تفریحات شبانه هستند و تفریحات هیجان انگیزی را فراهم می‌کنند. از بین این باشگاه‌ها، محبوب ترین آن‌ها کلاب‌های تابستانه هستند.

فستیوال‌های صربستان

فستیوال‌ها از جذاب‌ترین بخش‌های هرفرهنگی است. این جشنواره‌ها که باعث آشنایی با فرهنگ جامعه مدنظر می‌شود و از بطن این جریان ناشی شده‌اند، بسیار تفریحات جذاب و مفرحی هم هستند و اکثر آن‌ها درشهرهای بزرگی مثل بلگراد برگزارمی‌شوند و درحین رزرو تور می‌توانید، زمان فستیوال محبوب خودرا هم درنظر بگیرید.

برج‌های کالمگدان

برج‌های کالمگدان در شهر بلگراد قرارداشته و جزو مهم‌ترین قلعه‌های نظامی صربستان است. این برج‌ها که نشان‌دهنده‌ی معماری نظامی اروپای قدیم محسوب می‌شود، جاذبه‌های دیدنی برای تماشای گردشگران هستند.

برج‌های کالمگدان

کلبه رود درینا

دروسط رود درینا، کلبه‌ی تنهایی را می‌بینید که فضایی به شدت مینیمال را برای تماشا ایجاد می‌کند. در حقیقت این کلبه برای شناگرانی که مسیرطولانی را برای در درینا شنا می‌کنند، ساخته شده تا بتوانند درآن استراحت کنند اما به‌خاطر زیبایی آن گردشگران زیادی برای دیدن آن در رودخانه با قایق به گردش می‌پردازند.

میدان جمهوری

کشور صربستان یک جمهوری است و این میدان دربزرگ‌ترین شهر آن یعنی بلگراد، جزو نمادهای ارزشمند آن است. ساختمان‌های دیدنی و رستوران‌های زیادی در اطراف آن برقرارهستند و به محلی گردشگری به این سبب تبدیل شده است. همان طور که گفته شد صربستان مقصد ارزان گردشگری با جاذبه‌های تفریحی و تاریخی است که بسیار برای آشنایی با کشورهای اروپایی ازنظر فرهنگ، گردش و معماری محل مناسبی است.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو