شهر بازل سوئیس

شهر بازل / کشور سوئیس

بازل سوئیس به عنوان دومین شهر بزرگ و پرجمعیت کشور سوئیس شناخته می شود و می توان آن را شهر موزه ها نامید که علاوه بر موزه های زیادی که در این شهر قرار دارد، ساختار خود شهر هم با ساختمان ها و معماری زیبا و قدیمی که دارد خود، موزه ای دیدنی است.

برگزاری کارناوال های سالانه، بازارها و نمایشگاه های مختلفی که در شهر بازل سوئیس وجود دارد از جاذبه های گردشگری این شهر محسوب می شود. شهر بازل را شهر پیوند دو جهان متفاوت می دانند. در ادامه بیشتر با این شهر آشنا می شویم.

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی همیشه سفر در زمینه ی فروش بلیط چارتری داخلی و خارجی ، اخذ ویزا  ،رزرو هتل و فروش تور داخلی و خارجی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. برای اطلاعات بیشتر لینک های زیرا را دنبال کنید.

آنچه باید درباره شهر بازل بدانید.

معرفی شهر بازل

نمی شود نام سوئیس را برد و طبیعت زیبا و کوهستانی این کشور در ذهن ما تداعی نشود. کشور سوئیس شهرهای به نام و مشهوری دارد که هر کدام جاذبه های بی نظیری برای گردشگری دارند. در اینجا ما می خواهیم شما را با یکی از بزرگترین شهرهای کشور سوئیس، یعنی شهر بازل بیشتر آشنا کنیم.

شهر بازل، مرکز ایالت بازل است که در قسمت شمال کشور سوئیس قرار دارد و با آلمان و فرانسه هم مرز است. گذر رودخانه راین از میان این شهر، جلوه زیبایی به آن داده است و این شهر را به دو قسمت تقسیم کرده است که می توان گفت دو دنیای متفاوت هستند که به بازل کوچک و بازل بزرگ شناخته می شوند و بخش قدیمی این شهر در سمت چپ این رودخانه قرار دارد که همان بازل کوچک است. این دو قسمت با 6 پل که روی رودخانه راین کشیده شده است، به هم متصل شده اند

شهر بازل

آشنایی با موزه های معروف شهر بازل

اگر شما هم از علاقمندان بازدید از موزه ها هستید و در سفرهای خود به دنبال موزه های شهر می گردید باید گفت که شهر بازل خود موزه ای بزرگ است. هر چند شهر بازل سوئیس دارای بیش از 40 موزه می باشد اما اینکه ساختمان هایی با معماری زیبای قدیمی در این شهر زیاد است و بعضا خود موزه ها هم در چنین ساختمان هایی هستند، جلوه دیگری به شهر داده است و جاذبه گردشگری ایجاد کرده است. اگر می خواهید با بعضی از موزه های این شهر آشنا شوید، با ما همراه باشید.

موزه هنر بازل

اگر شما هم از علاقمندان نقاشی هستید و می خواهید بهترین مجموعه نقاشی در سوئیس را ببینید از موزه هنر بازل دیدن کنید. در این موزه همنشینی زیبای شاهکارهای هنر کلاسیک و مدرن نقاشی را خواهید دید که در دو طبقه گرد هم آمده اند. طبقه اول نقاشی های کلاسیک از هنرمندان فرانسوی و هلندی مانند گرونوالد و رامبراند به نمایش در آمده اند و در طبقه دوم این موزه، گردهمایی شاهکاری از امپرسیونیست ها، سورئالیست ها و اکسپرسیونیست های قرن 19 و 20 را نظاره گر خواهید بود. اثرهای هنری از ونگوگ، براک، پیکاسو، ماکس ارنست و دیگر هنرمندان برجسته در این موزه وجود دارد

موزه ویترا دیزاین

اگر علاقمند به هنر دیزاین و طراحی مدرن و تاریخی هستید، حتما از این موزه دیدن کنید، این موزه نه تنها شامل آثار هنری دیزاین و طراحی برجسته جهان است، در سال برگزار کننده 2 و 3 نمایشگاه است. گذشته از آن شکل سازه این موزه خود اثری هنری در زمینه معماری و طراحی است.

موزه عتیقه و مجموعه لودویگ

آثار هنری یونانی، مصری، ایتالیایی، رومی و اتروسکی از 4000 سال قبل از میلاد تا قرن 6 بعد از میلاد در این موزه گردآوری شده اند که گلدان ها و مجسمه های یونانی در این موزه طرفداران بسیاری دارند.

خانه کرش کارتن

اگر علاقمند به دیدن یک خانه اشرافی متعلق به قرن 18 میلادی هستید که مربوط به یک تاجر متمول و محل تولید روبان ابریشمی بازل بوده است و بسیاری از آثار هنری بین المللی را نیز شامل می شود، حتما از این خانه دیدن کنید. از موزه های دیگر می توان به موزه هنر معاصر، موزه تاریخی کلیسای راهبان پابرهنه اشاره کرد که هر کدام دارای آثار هنری منحصر به فردی هستند که تاریخ این شهر را به نمایش می گذارند.

از دیگر مکان های دیدنی و قدیمی بازل سوئیس که می توانید سرگذشت این شهر را در آن جستجو کنید، کلیساها و صومعه هایی است که در این شهر خودنمایی می کنند. کلیسای سنت تئودور که در نزدیکی رود راین قرار دارد و به خاطر حوضچه غسل تعمید که مربوط به سال 1500 می باشد شهرت دارد، صومعه بازل، صومعه کاتوزیان نیز از مناطق دیدنی دیگر این شهر است.

بازارگردی در بازل سوئیس

یکی از جاذبه هایی که سفر برای هر گردشگری، مخصوصا ما ایرانی ها دارد، بازارهای شهری است که برای گردش به آنجا می رویم. شهر بازل سوئیس هم از این جاذبه برخوردار است و می توان گفت نقطه کانونی قسمت قدیمی این شهر است که با ورود به آن، گویی به جشنواره ای از رنگ ها قدم گذاشته اید. در این بازار شما می توانید انواع گل و گیاه، محصولات محلی و انواع غذاها را ببینید و خریداری کنید

جاذبه های شهر بازل

باغ وحش بازل سوئیس

شاید کمتری شهری باشد که باغ وحش آن از جاذبه های گردشگری آن باشد. اما شهر بازل دارای باغ وحش بزرگی است که از اواسط قرن 19 میلادی با بیش از 500 گونه جانوری بازگشایی شد و تا به امروز به تعداد آنها افزوده شده است و شهرت این باغ وحش هم به نگهداری از گونه ای نادر و پرورش آنها است.

در این وباغ وحش شما می توانید گونه های مختلفی از خزندگان و پرندگان و آبزیان را ببینید که باغ وحش کاملی محسوب می شود. از امتیازات این باغ وحش این است که محیط شبیه سازی شده، متناسب با محیط زندگی گونه ها را دارد، برای مثال پنگوئن ها در محیطی مشابه با زیستگاه اصلی خود زندگی می کنند.

شرایط نگهداری و رسیدگی به حیوانات در این باغ وحش باعث گسترش و شهرت آن شده است. بنابراین اگر می خواهید در سفر خود، گونه های جانوری از سراسر دنیا را نیز نظاره گر باشید، باغ وحش بازل که خود اهل بازل سوئیس آن را زولی می نامند را از دست ندهید.

بازل و مسیرهای دوچرخه سواری

یکی از مواردی که در اروپا به چشم می آید مسیرهای دوچرخه سواری است که به آن اهمیت داده می شود و کشور سوئیس هم از این قاعده مستثنی نیست و طبیعت زیبای آن خود گویای آن است. ایستگاه راه آهن بازل سوئیس، آغازگر و ابتدای سه مسیر دوچرخه سواری کشور سوئیس است؛ مسیر راین که به ایستگاه ورزش های زمستانی سوئیس ختم می شود، مسیر شمالی-جنوبی و مسیر زورا. مسیر دوچرخه سواری دیگری نیز به نام مسیر دوچرخه سواری رودها نیز در بازل است که غرب فرانسه را به جنوب رومانی متصل می کند. بنابراین در سفر خود می توانید اگر اهل دوچرخه سواری هستید از این مسیرها عبور کنید و لذت سفر خود را چند برابر کنید.

همیشه سفر در اخذویزای آفریقای جنوبی ، تجربه و توانایی خاصی دارید، بنابراین اگر قصد سفر به این این کشور را دارید، به آژانس همیشه سفر مراجعه نمایید.برگشت به منو