شهر آمستردام

آمستردام / کشور هلند

آمستردام پایتخت هلند و پرجمعیت‌ترین شهر آن است. این کشور مهاجرپذیر بوده و ازنظر جمعیت بسیار متنوع است، از نژادها و کشورهای مختلف در آن زندگی می‌کنند. جمعیت آن بیش از یک میلیون نفر بوده و زبان رسمی آن‌ها هلندی نام می‌گیرد. ولی تعداد زیادی از آن‌ها به زبان آلمانی و انگلیسی هم تسلط دارند و نژاد ترک یکی از پرجمعیت‌ترین نژادها در این شهر است. دلیل نامگذاری این شهر نزدیکی آن به رودخانه آمستل است. این شهر و به‌طور کلی، هلند کشور گل به ویژه کشور گل‌های لاله هم خوانده می‌شود و به خاطر این طبیعت سخاوتمند و زیبا رتبه‌ی سومین کشور زیبای جهان را هم دارد.

دلایل سفر به آمستردام

همان طور که اشاره شد، هلند سومین کشورزیبای جهان است و آمستردام مهم‌ترین شهر آن به حساب می‌آید. این زیبایی مربوط به طبیعت بی‌نظیر این منطقه بوده و باعث جذب طبیعت دوستان جهان می‌شود. برخی حتی این شهر را به علت سرسبزی بسیار آن به شهرسبزجهان می‌شناسند و معتقدند، سرسبزی، گل‌های زیبایی و طراوت رودخانه آمستل ترکیب بسیاردل‌انگیزی است. این رودخانه از وسط شهر هلند می‌گذرد و باعث شده برخی به آن ونیز هلند بگویند. اما این تنها طبیعت جذاب این شهر نیست که باعث جذب گردشگران می‌شود، ازنظر تاریخی هم این شهر بسیار ناحیه‌ی غنی به حساب می‌آید و برای افراد علاقه‌مند به بازدید از اماکن تاریخی، بسیار دیدنی است.

بهترین فصل سفر به آمستردام

آمستردام جزو شهرهای سردی است که برای ورود به آن برخی داشتن بارانی را درهرزمانی الزامی می دانند! به علت همین آب‌وهوای سرد، فصل‌های بهار و تابستان برای سفر بهترین زمان هستند. اردیبهشت و خرداد مصادف با رویش گل‌های لاله در شهر هست و یکی از شلوغ‌ترین و محبوب‌ترین زمان‌ها برای سفر به حساب می‌آید.

شهر آمستردام

مکان‌های دیدنی آمستردام

قدمت شهر آمستردام به دوره‌ی قرون وسطی برمی‌گردد و برخی خانه‌های آن حتی مربوط به دوره‌ی رنسانس است، بنابراین این شهردرکنار جاذبه‌های طبیعی ، ازنظر تاریخی شهر مهم و دیدنی به حساب می‌آید.

موزه اشتدلیک آمستردام

بنای اصلی این موزه متعلق به قرن نوزدهم میلادی است و آثار آن مربوط به هنر معاصر و مدرن است، ازجمله هنرمندانی بزرگی که آثار آن‌ها دراین موزه دیده می‌شود، می‌توان به ون گوگ اشاره کرد.

سیناگوگ پرتغالی

سیناگوگ همان کنیسه‌ی مذهب یهود است که معبدی برای عبادت آن‌ها به حساب می‌آید. هلند همان طور که امروزه کشور آزادی است و طیف وسیعی از انسان‌ها با عقاید و نژادهای مختلف در آن زندگی می‌کنند، در گذشته هم این روند و فرهنگ را داشته و در قرن هفدهم هزاران یهودی برای درامان ماندن به آن مهاجرت می‌کنند و این سیناگوگ مکان مقدسی از آن دوره‌ی تاریخی که درحال حاضر امکان بازدید دارد.

پته توچینسکی

پته توچینسکی را جذاب‌ترین و زیباترین سینمای جهان می‌دانند. سرتاسر این سالن با ترکیبی از هنر مدرن و کلاسیک غرب تزیین شده و تماشای این جلوه‌ی باشکوه از هنر، باعث حیرت تماشاچی می‌شود.

کانال بلت

این کانال که مربوط به قرن هفدهم بوده و به عنوان میراث جهانی ثبت شده و آب بسیاری از منازل شهر از آن تامین می‌شود. مسیر آن از وسط شهر بوده و در طول آن می‌توان قایق سوارشد و از میان خانه‌های شهر گذشت یا مسیر آن را به صورت پیاده طی کرد و لذت برد.

کاخ سلطنتی آمستردام

کاخ سلطنتی که شاهد تحولات سیاسی بسیاری بوده، جزو مکان‌های بسیار مهم و دیدنی شهر است که درحال حاضر در ساعات خاصی امکان بازدید دارد، این ساختمان تا قبل از حکومت ناپلئون و تسخیر هلند توسط فرانسوی‌ها ساختمان شهرداری بوده و بعد آن به مقرحکومتی تبدیل شده و مورد استفاده‌ی پادشاهان بعدی هلند قرارگرفته است.

دِ اود کرک

قدیمی‌ترین مکان در آمستردام دِ اود کرک است. کلیسایی که ابتدا متعلق به کاتولیک‌ها بوده اما اتفاقات تاریخی آن را تبدیل به کلیسای پروتستان کرده‌است. این کلیسا طی این‌ سال‌ها بارها موردبازسازی قرارگرفته و حتی از یک کلیسای چوبی به کلیسایی سنگی تغییر پیداکرده‌است.

کلیسای دِ اود کرک

هزینه‌های سفر به آمستردام

آمستردام اصلا شهر ارزانی برای سفر نیست و بالابودن هزینه‌های آن حتی دربین گردشگران اروپایی هم شهرت دارد. اما اگر بخواهید سفری با هزینه‌های کمتری را در این شهر تجربه کنید چه کارهایی می‌توان کرد؟

شکم گردی در آمستردام

آمستردام غذاهای لذیذی در رستوران‌های لوکسی داردکه به شدت گران هستند. پس اگر تمایل دارید سفر کم هزینه‌تری را تجربه کنید، باید از ساندویچ‌های این شهر که بسیارخوشمزه هم هستند، لذت ببرید. البته برخی معتقدند که آمستردام غذای محلی خاصی ندارد و معمولا برای تجربه‌ی طعم‌های این شهر تلاشی نمی‌کنند اما باید بدانید که غذاهای محلی آن به ویژه غذاهای دریایی و پنکک های آن بسیار خوش‌طعم و پرطرفدار است و حتی بسیاری غذاهای خیابانی محلی آن را فوق العاده می‌دانند.

هرینه‌ی حمل و نقل در آمستردام

از این بابت اصلا جای نگرانی نیست. بسیاری از اماکن و مناظر دیدنی شهر به هم نزدیک بوده و می‌شود فاصله‌ی بین آن‌ها را پیاده طی کرد و در این زمینه باید بدانید که پیاده روی در طبیعت زیبای این شهر خودش نوعی جاذبه‌ی گردشگری است، البته باید به این‌ موضوع اشاره کرد که این شهر مساحت زیادی ندارد و به طورکلی پیاده روی درآن زمان زیادی نمی‌برد. به هلند، کشور دوچرخه هم می‌گویند و دوچرخه‌سواری درآن بسیارمرسوم است، دوچرخه برای کرایه هم وجوددارد که قیمت مناسبی هم برای آن درنظرگرفته شده. علاوه‌بر این ازنظر حمل و نقل عمومی هم درشرایط مناسبی قراردارد و امکان استفاده از قطارشهری و اتوبوس برای شما فراهم است.

هزینه‌های اقامتی در آمستردام

مثل اکثر کشورهای اروپایی شما در این شهر هم هتل‌های لوکس را خواهید دید و هم هاستل‌های ارزان قیمت تر، اما باید درنظرداشته باشید که اکثر این اقامتگاه‌های ارزان تر در خارج از مرکزشهر هستند اما از آن‌جایی که آمستردام، شهرکوچکی است و ازنظر حمل و نقل عمومی در وضعیت خوبی قراردارد، به هیچ وجه این مسئله را به عنوان یک مشکل درنظرنگیرید.

آمستردام، دربین شهرهای اروپایی از محبوبیت کمتری برای سفر برخوردار است، اما یک شهر با طبیعت شگفت‌انگیز، قدمت و تاریخچه‌ای درخشان و آزادی‌های فردی است که باعث رضایت دامنه‌ی وسیعی از سلایق می‌گردد، بدین جهت با وجود آن که شهر گرانی به حساب می‌آید می‌شود، سفری برنامه ریزی شده و جذاب به آن را تجربه کرد و حقیقتا دیدن آن بسیار لذت‌بخش است.

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.

گروه:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو