ﺟﺰاﻳﺮ ﻓﻲ ﻓﻲ در پوکت و زیبایی های آن / کشور تایلند / شهر پوکت

ﺟﺰاﻳﺮ ﻓﻲ ﻓﻲ در پوکت یک از زیبا ترین و چشم نواز ترین مجمع الجزایر دنیاست که شهر بوکت و در غرب ساحل کرابی قرار گرفته است چیزی که باعث زیبایی فوق العاده این مکان شده قرار گیری شش جزیره در کنار هم و ترکیب آن ها با صخره های سنگ آهک،غارها و سواحل سفید در مجاورت دریایی فیروزه ای می باشد این مجمع الجزایر که در 50 کیلومتری شهر بوکت قرار گرفته است جزئی از پارک ملی فی فی محسوب می شود در ادامه بیشتر با جزایر فی فی آشنا خواهیم شد.

پیشینه و مشخصات ﺟﺰاﻳﺮ ﻓﻲ ﻓﻲ

تاریخ شناسان و زمین شناسان تشکیل ﺟﺰاﻳﺮ ﻓﻲ ﻓﻲ را مربوط به دوران ماقبل تاریخ می دانند، در گذشته این جزایر به نام جزیره آتشین شناخته می شد.

همانطور که در مقدمه خواندید مجموعه ﺟﺰاﻳﺮ ﻓﻲ ﻓﻲ از شش جزیره تشکیل شده است که نام ها و مشخصاتشان از این قرار است:

 • کو فی فی دان: فی فی دان را می توان بزرگ ترین جزیره و تقریبا تنها جزیره مسکونی در بین این شش جزیره دانست در این جزیره شما شاهد امکانات رفاهی، رستوران ها و بانک ها خواهید بود اکثریت جمعیت ساکن در این جزیره را مسلمانان تشکیل می دهند.
 • کو فی فی له: این جزیره در جنوب مجمع الجزایر فی فی قرار دارد و تقریبا خالی از سکه است با ورود به این جزیره شما تنها شاهد نگهبانان و خدمتکارانی هستید که به امور مربوط به جزیره مشغول هستند.
 • جزیره بامبو: در این جزیره شما شاهد تعداد کثیری از درختان بامبو خواهید بود، این جزیره در شمال جزیره کو فی فی دان قرار دارد.
 • کو یانگ: این جزیره نیز در شمال کو فی فی دان واقع شده و از دو ساحل سنگی بزرگ و یک ساحل شنی کوچک تر تشکیل شده است.
 • کوو بیدا نای و کو بیدا نوی: در این دو جزیره دورافتاده گردشگران شاهد صخره های سنگی بسیار بزرگ و دیدنی خواهند بود که از آب بیرون آمده اند.
جاذبه های ﺟﺰاﻳﺮ ﻓﻲ ﻓﻲ پوکت

در ادامه به جاذبه های دیدنی این جزایر اشاره خواهیم کرد.

غار وایکینگ

غار وایکینگ در شمال فی فی له قرار گرفته است و یکی از زیبا ترین و در عین حال عجیب ترین جاذبه های این قسمت محسوب می شود زمانی که به داخل این غار وارد شوید شاهد نقاشی هایی بر روی دیوار غار خواهید بود که گفته می شود بیش از 400 سال قدمت داشته و مربوط به کشتی هاییست که از این غار به عنوان پناهگاه استفاده می کردند، مردم محلی می گویند که در این غار ممکن است شانس دیدن پرنده های بسیار کمیاب و عجیب را داشته باشید برای بازید از این غار قایق هایی بدین منظور پیش بینی شده است.

برای بازدید از جاذبه های جزایر فی فی در پوکت، میتوانید تور پوکت را انتخاب نمایید.

خلیج های مجموعه ﺟﺰاﻳﺮ ﻓﻲ ﻓﻲ

 • خلیج مایا: بسیاری از گردشگران هدف خود از سفر به ﺟﺰاﻳﺮ ﻓﻲ ﻓﻲ را بازدید از خلیج مایا عنوان می کنند این خلیج در شمال غرب فی فی له واقع شده و از زیبایی وصف ناپذیری برخوردار است، تلاقی آب های مرجانی و ساحلی سفید رنگ در ترکیب با صخره هایی با ارتفاع بعضا 100 متر باعث به وجود آمدن مناظری بی نظیر در خلیج مایا شده است.
 • خلیج آئو پیله: این خلیج را می توان در کنار خلیج مایا از زیباترین خلیج های بوکت دانست که در مجاورت فی فی دون قرار گرفته است، صخره های مرجانی، صخره های آهکی با پوشش گیاهی زیبا و دریایی نیلگون منظره های بسیار زیبایی را فراهم نموده است.

همیشه سفر همچنین تور شیراز را برای گردشگران خارجی و داخلی برگزار می کند.

جزایر بیدا و پشه

 • جزیره بیدا: در جنوب جزیره فی فی له جزایری به نام بیدا واقع شده است این جزایر را می توان پرطرفدارترین مکان توریست ها برای غواصی دانست اگر به غواصی علاقه مند هستید با شنا در آب های این قسمت می توانید از دیدن مرجان های زیبا، لاکپشت ها و حتی کوسه ها لذت ببرید.
 • جزیره پشه: این جزیره در فاصله پنج کیلوتری از فی فی دون واقع شده است به سبب صخره های مرتفع و ساحلی زیبا از چشم اندازی فوق العاده بهره می برد چیزی که سبب نامگذاری این جزیره به این شکل شده است تعداد زیاد پشه ها در جزیره می باشد.
 • جزیره درختان بامبو: جزیره بامبو با پوشش گیاهی متفاوت و درختان بامبو در این مجمع الجزایر خودنمایی می کند در لحظه ی ورود خود به این جزیره کوچک محو زیبایی و آرامش بی نظیر این مکان خواهید شد، ساحل زیبا با ماسه های خوش رنگ و آب شفاف زیبایی های دیگر این مکان فوق العاده هستند، در این جزیره می توانید از بار و امکانات کمپینگ موجود با پرداخت ورودی استفاده کنید.

سواحل ﺟﺰاﻳﺮ ﻓﻲ ﻓﻲ

 • ساحل هات یائو: هات یائو بهترین ساحل این منطقه برای وقت گذرانی با خانواده و یا دوستان در مکانی آرام با چشم اندازهایی فوق العاده است در صورتی که دیدن این ساحل را در برنامه خود لحاظ کرده اید خواهید توانست از مناظر زیبای آب های مرجانی در کنار تپه های کو فی فی له لذت ببرید.
 • ساحل میمون: اگر به حیوانات و میمون ها علاقه دارید پیشنهاد ما گردش و وقت گذرانی در ساحل میمون است این ساحل مملو از میمون ها و پرندگان است البته باید توجه داشته باشید برخی از آن ها ممکن است وحشی باشند.

امکانات تفریحی و آب وهوا

 • کایاک: شاید بتوان کایاک و قایق سواری را محبوب ترین فعالیت تفریحی گردشگران در ﺟﺰاﻳﺮ ﻓﻲ ﻓﻲ معرفی کرد با پرداخت مبلغی گردشگران قادر خواهند بود با استفاده از قایق به بازدید از همه ی جزایر این منطقه بپردازند و به دیدن مکان هایی مانند غار وایکینگ بروند.
 • صخره نوردی: در ﺟﺰاﻳﺮ ﻓﻲ ﻓﻲ صخره های بسیار بزرگ با مناظری فوق العاده قرار گرفته اند که کوه نوردان و صخره نوردان را به چالش دعوت می کنند اگر در صخره نوردی ماهر هستید به یاد داشته باشید که لوازم کوه نوردی و صخره نوردی را به همراه داشته باشید.
 • ماهیگیری: مسلما ماهیگیری برای همه گردشگران می تواند تفریحی جذاب و خاطره انگیز باشد از این رو مسئولان این منطقه با فراهم کردن لوازم و مکان هایی برای ماهیگیری سعی در خاطره انگیز کردن سفر گردشگران دارند.
  بازدید از روستای تونسای: اکثر امکانات رفاهی ﺟﺰاﻳﺮ ﻓﻲ ﻓﻲ در روستای تونسای قرار دارند بنابراین می توانید علاوه بر خرید از رستوران ها و کافی شاپ ها به گشت و گذار در روستا و آشنا شدن با فرهنگ ساکنین بپردازید.
 • آب و هوا

آب و هوای جزایر شهر پوکت بسیار گرم و مرطوب می باشد و با توجه به شرایط دمایی نامساعد بیشتر سفرها به این منطقه در ماه های سرد سال انجام می شود بنابراین پیشنهاد می شود بازدید از این منطقه را به ماه های اردیبهشت تا مهر اختصاص دهید در این ماه ها دمای هوا مطلوب و حدود 20 تا 30 درجه بوده و میزان بارندگی بیشتر است.

همیشه سفر برای مسافران لبنان، تور بیروت را نیز ثبت نام میکند.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو