مجسمه بودا

مجسمه بودا ﺑﺰرگ در شهر پوکت تایلند / کشور تایلند / شهر پوکت

دسته‌ها: جاذبه های تایلند

اگر به سفر و دیدن جاذبه‌های‌ گردشگری علاقه دارید، بسیاری از کشورهای آسیایی دارای اماکن دیدنی و تاریخی می باشند. مجسمه بودا در پوکت تایلند یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین مکان های کشور تایلند به شمار می آید که به غول سفید تایلند شهرت دارد. در این مقاله قصد داریم تا این مجسمه دیدنی و زیبا را به شما عزیزان معرفی کنیم.

بسیاری از افراد به سفر و جاذبه های تاریخی دیگر کشورها علاقه‌مند هستند و قصدشان از سفر آشنایی با جاذبه‌های گردشگری آن شهر یا کشور از جمله مساجد، معابد، کلیساها و … خواهد بود. همچنین ممکن است سفر به منظور آشنایی با آداب و رسوم و عقاید مردمان آن سرزمین انجام شود. کشورهای آسیایی از دیدنی های بسیاری برخوردارند که امروز قصد داریم به تایلند سری بزنیم.

یکی از دیدنی های کشور تایلند، مجسمه بودای بزرگ محسوب می شود که در پوکت تایلند بنا شده است. این مجسمه به غول سفید رنگ تایلند شهرت دارد که چند‌ سالی نامش بر سر زبان ها افتاده است. پوکت یکی از شهرهای زیبا و پرطرفدار کشور تایلند به شمار می آید که این مجسمه غول پیکر بودا در آن واقع شده است که نظر گردشگران بسیاری را به سمت خود معطوف کرده است. در ادامه این مقاله به جزییات بیشتری از این مجسمه دیدنی اشاره خواهیم کرد.

مجسمه بودا

مجسمه غول پیکر بودا تایلند چگونه ساخته شده است؟

این مجسمه بزرگ و دیدنی طی چندین سال ساخته شده است که همچنان در حال تکمیل می باشد. شروع ساخت این مجسمه از سال 2006 آغاز شده است و در طول یک سال 12 متر از بدنه اصلی این مجسمه غول پیکر ساخته شد. ارتفاع این مجسمه زیبا و مستحکم در سال 2009 به حدود 40 متر رسید.

از سال 2009 تا 2010 میلادی بر شکل و شمایل کلی این مجسمه دقت بیشتری شد تا ظرافت و زیبایی آن افزایش یابد که از سال 2011 به مکانی برای بازدید گردشگران تبدیل شد که فاقد امکانات پذیرایی و رفاهی مناسب بود. از سال 2011 به بعد همه ساله این مجسمه و امکانات اطراف آن از جمله محوطه سازی، سرویس های بهداشتی، سالن های پذیرایی و … با هزینه بالا در حال تکمیل می باشد.

بخش های مختلف مجسمه بزرگ بودای پوکت

این بنای زیبا و دیدنی غول پیکر به رنگ سفید می باشد که اگر به بازدید آن بروید، غرق ابهت و عظمتش خواهید شد. در ادامه این بخش شما را با قسمت های مختلف ﻣﺠﺴﻤﻪ ﺑﻮدا ﺑﺰرگ در پوکت تایلند بیشتر آشنا خواهیم کرد:

پرستشگاه بوداییان

این مجسمه که بر روی یک سکو نشسته است در واقع روی یک طبقه بنا شده که برای بهتر دیدن این مجسمه باید از این طبقه عبور کنید. در این قسمت نمایشگاه دائمی از تصاویر، تندیس ها و مجسمه های افراد بلند مرتبه بودایی وجود دارد که ریشه در عقاید و رسوم مردمان تایلند و پیروان آیین بودا دارد. در این قسمت برخی از افراد به پرستش و راز و نیاز این مجسمه ها می پردازند و به نوعی پرستشگاه بوداییان می باشد.

مجسمه بودا

محوطه جذاب و دیدنی

گشت و گذار در اطراف و محوطه این مجسمه عظیم پوکت کشور تایلند به یکی از جاذبه های تفریحی این بنا تبدیل شده است که چیزی در حدود 2500 متر مربع وسعت دارد. در این محوطه مجسمه های کوچکی که نمایانگر افسانه ها و داستان های مذهبی بودا می باشند، وجود دارند.

 عرشه بازدید مجسمه

از طریق تابلوهایی که از ابتدای ورودی محوطه بودای بزرگ به عنوان راهنما نصب شده اند، می توانید به عرشه بازدید بروید. با عبور از نمایشگاه و پله به محوطه روبازی خواهید رسید که مجسمه بودا بالای سر شما خواهد بود و به وضوح می توانید از دیدن آن لذت ببرید.

پلکان

وجود پلکانی از جنس سنگ مرمر و بتن در جلوی مجسمه بودا به محوطه جلوه شاهانه و سلطنتی بخشیده است. این پلکان نیز از وسعت بالایی برخوردار می باشد که سبب شکوه و ابهت چندین برابری مجسمه بودا شده‌اند.

تفریحات اطراف مجسمه بودا بزرگ

شهر پوکت تایلند از آب و هوای مطبوعی برخوردار است که افراد بسیاری را به سمت خود جذب می کند. حال وجود مجسمه بودا بزرگ به یک بنای دیدنی در این شهر تبدیل شده است که تفریحات بسیاری در اطراف آن وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:

طبیعت اطراف مجسمه بودا بزرگ

وجود طبیعت هایی از جمله تپه نکرد، ساحل کاتا، بندر چالونک و … سبب جذابیت و زیبایی اطراف مجسمه غول پیکر بودا شده اند که دیدن آن ها حس سرزندگی را در انسان ایجاد خواهد کرد و سبب آرامش می شوند.

buddha-phuket

 پیاده روی و موتور سواری

اگر قصد رفتن به مجسمه بودا را دارید، باید مسیری 6 کیلومتری را از بندر چالونگ پیاده طی کنید و از مسیرهای پر پیچ و خم عبور کنید تا از طبیعت سرسبز و دیدنی پوکت لذت ببرید. اما اگر اهل پیاده روی نیستید، برای رسیدن به مجسمه بودا بزرگ‌ می‌توانید با موتور مسیر آسفالت را طی کنید و از جذابیت این مسیر با موتور سواری لذت ببرید.

عکاسی در غروب دل انگیز پوکت

یکی از بهترین جلوه های مجسمه بودا بزرگ، زمان غروب آفتاب به شمار می آید که اگر به هنر عکاسی علاقه دارید، این زمان یکی از بهترین مواقع برای عکاسی از فراز تپه نکرد و طبیعت اطراف آن خواهد بود.

امکانات رفاهی مجموعه برای گردشگران

این مکان دیدنی سالانه تعداد زیادی گردشگر از سراسر جهان را به سمت خود می کشاند. حال در ادامه برخی از امکانات رفاهی مجموعه برای گردشگران را معرفی خواهیم کرد:

  • رستوران: وجود رستوران در تپه نکرد به منظور رفع نیاز گردشگران احداث شده است که به رستوران نِکرد هیلز معروف می باشد. این سالن غذاخوری با غذاهای محلی از گردشگران پذیرایی خواهد کرد که دارای چشم انداز زیبا و وسیعی می باشد.
  • میز و نیمکت: اگر از بازدید و پیاده روی این مکان خسته شدید، می توانید بر روی میز و نیمکت اطراف مجسمه بودا به استراحت بپردازید و از دیدن محوطه لذت ببرید.
  • فروشگاه: به منظور خرید خوراکی و نوشیدنی های مختلف، مغازه های کوچکی در اطراف مجسمه غول پیکر بودا وجود دارند که نیاز شما را برطرف خواهند کرد. همچنین این فروشگاه های کوچک به فروش سوغاتی های مختلفی از جمله سنگ مرمرهای کوچک، مجسمه های کوچک و … نیز مشغول هستند.
مجسمه بودا

دانستنی های مجسمه بودا پوکت

اگر قصد مسافرت به تایلند را دارید، پیشنهاد می کنیم به مجسمه بزرگ بودا پوکت سری بزنید. برخی از دانستنی های این مجموعه را در ادامه بیان خواهیم کرد:

تکمیل هر ساله این بنای عظیم که به مرور شکل و شمایل آن دچار تغییر می شود. برافراشتن پرچم های طلایی در اطراف مجسمه که نشان از ارزش والای این مجسمه از لحاظ دینی و فرهنگی دارد. این مجسمه به ارکانی چون حکمت، ایمان، دین، سلطنت، وطن پرستی و … اشاره دارد. بازدید از این مجموعه دیدنی کاملا رایگان خواهد بود و شما می توانید کمک های مالی جهت تکمیل این بنا را به مسئول مربوطه تقدیم کنید.

دیگر جاذبه های دیدنی در پوکت :

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو