کلیسای وانک

کلیسای وانک اصفهان / کشور ایران / شهر اصفهان

دسته‌ها: ایرانگردی ، تاریخی

موزه کلیسای وانک اصفهان به عنوان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری اصفهان به شمار می رود که بازدید از این کلیسا به همگان توصیه می شود. کلیسای وانک تشکیل شده از بخش های مختلفی می باشد که اصلی ترین بخش های آن را می توان ساختمان خود کلیسا و موزه آن دانست و هر یک از آنها می توانند ویژگی های منحصر به فرد خود را داشته باشند.

این کلیسا در منطقه جلفا اصفهان واقع شده که این منطقه کاملا بافت قدیمی داشته و با سفر به این منطقه می توانید با روش زندگی گذشتگان نیز آشنایی یابید. توجه داشته باشید که کلیسای وانک به صورت همکاری ایران با ارمنی ها ساخته شده است و به همین دلیل شاهد معماری ترکیبی این دو سبک خواهیم بود و همین امر به زیبایی هرچه تمام تر کلیسا کمک کرده است.

تزئینات و نقاشی های داخل کلیسا از جمله مهمترین ویژگی های آن به شمار می رود و می توانید به سادگی به کلیسا دسترسی داشته باشید و امکان بازدید از آن در همه ساعات بجز شب ها وجود خواهد داشت. در ادامه توضیحات کامل تری در این رابطه ارائه نموده ایم:

معرفی کلیسای وانک اصفهان

معرفی کلیسای وانک اصفهان

کلیسای وانک اصفهان را می توان یکی از بهترین جاذبه های توریستی ایران دانست که توانسته نظر تمامی ایرانیان و گردشگران خارجی را به خود جلب نماید. لازم به ذکر است که کلیسای وانک در اصفهان در موقعیت مناسبی قرار گرفته و به همین دلیل می توانید به سادگی آن را هدف قرار دهید.

در صورت شرکت در تور اصفهان بی شک از این کلیسا نیز بازدید خواهید کرد چرا که به عنوان یکی از جاذبه های اعجاز برانگیز اصفهان به شمار می رود. کلیساهایی که در ایران باقی مانده اند به سبب وجود مسیحیان می باشد و با مراجعه به کلیسای وانک اصفهان می توانید با فرهنگ و آداب و رسوم مسیحیان بیشتر آشنا شوید.

کلیسای وانک از جنبه های مختلفی حائز اهمیت می باشد و معماری بی نظیر آن سبب مات و مبهوت شدن گردشگران خواهد شد. علاوه بر معماری کلیسا، شاهد وجود موزه و آثار جالبی نیز در این کلیسا هستیم و بی شک بازدید از این جاذبه ها می تواند بهترین لحظات را برایتان به ارمغان آورد.

کلیسای وانک اصفهان

اهمیت کلیسای وانک در اصفهان

کلیسای وانک اصفهان از جنبه های مختلفی حائز اهمیت می باشد و از جمله مهمترین جنبه های اهمیت آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • کلیسای وانک به عنوان یکی از بهترین و تاریخی ترین کلیسای ایران و به ویژه اصفهان شناخته می شود.
  • کلیسای وانک به دلیل داشتن نقاشی ها و منبت کاری های خاصی که دارد به عنوان بهترین کلیسا در اصفهان شناخته می شود.
  • معماری این کلیسا به گونه ای است که با مشاهده آن می توانید با معماری تلفیقی ایرانی و ارمنی آشنایی یابید و بی شک در هیچ نقطه از جهان نمی توانید شیوه معماری به این سبک ها را مشاهده نمایید.
  • بازدید از این منطقه تنها در کلیسا خلاصه نمی شود و می توانید موزه کلیسا را نیز هدف قرار دهید.
  • به دلیل اینکه کلیسای وانک در منطقه ای خاص قرار گرفته می توانید از بهترین کافه ها ورستوران ها در اطراف کلیسا لذت ببرید.
 The Importance of the Vanak Church in Isfahan

معماری کلیسای وانک اصفهان

یکی از مهمترین ویژگی های کلیسای وانک اصفهان را می توان معماری منحصر به فرد آن دانست چرا که این کلیسا هر بیننده ای را مات و مبهوت خود خواهد کرد. منطقه جلفای اصفهان از جمله مناطقی است که با وارد شدن با آن گویی به یک شهر قدیمی وارد شده اید و تمامی بخش های آن تشکیل شده از آثار باستانی و کهنه ساخت هستند که حس و حال عجیبی خواهد داشت.

کلیسای وانک به عنوان بهترین بنا در این منطقه شناخته می شود و مساحتی بالغ بر 8730 متر مربع دارد. 3857 متر مربع این کلیسا را ساختمان ها و بقیه آن را فضای سبز تشکیل داده است که ساختمان کلیسا به طرز عجیبی ساخته شده است.اطراف در ورودی دو اتاق دارد که این اتاق ها مختص پذیرایی بوده است و در بالای در ورودی می توانید شاهد وجود ناقوس زیبای 3 طبقه باشید.

در طبقه دوم ناقوس شاهد ساعت بزرگی هستیم که وزن آن 300 کیلوگرم برآورد شده است. برای ساخت این کلیسا بر خلاف تصورات از خشت استفاده شده است و توانسته سالیان سال حالت اولیه خود را به خوبی حفظ نماید. توجه داشته باشید که برای دیوار کلیسا از آجر و گچ استفاده شده و به همین دلیل مقاومت بیشتری به آن بخشیده است. گنبد کلیسای وانک یکی دیگر از بخش های خاص  کلیسا به شمار می رود و برخلاف بقیه کلیسا ها به شکل گنبد های مساجد دوره صفوی می باشد.

گنبد کلیسای وانک در اصفهان

یکی دیگر از بخش هایی که در کلیسای وانک اصفهان توجه شما را به خود جلب خواهد کرد گنبد می باشد که این کلیسا دارای 2 گنبد بوده و گنبد کوچک در بالای محل قرار گرفتن مردم و گنبد بزرگ در بالای محراب کلیسا واقع شده است. گنبد اصلی این کلیسا به شکل دایره بوده و مانند گنبد های مساجد طراحی و ساخته شده است.

بخش بیرونی گنبد از آجر ساخته شده اما نمای داخلی آن زیبایی منحصر به فردی دارد و رنگ آن لاجوردی بوده و با تصاویر  و تزئینات مذهبی پوشانده شده است.هشت پنجره در اطراف این گنبد قرار گرفته اند و فاصله میان آنها تشکیل شده از تصاویر خاصی هستند.

Vank Cathedral

برج های ناقوس کلیسای وانک

یکی از مهمترین و زیباترین بخش های کلیسای وانک اصفهان را می توان برج های ناقوس آن دانست که با ورود به ناوک در سمت راست پلکان های ورودی می توانید آن را مشاهده نمایید. هر 4 طرف برج ناقوس دارای ساعت می باشد که قطر این ساعت ها 104 سانتی متر می باشند. ارتفاع ناقوس به قدری است که صدای زنگ ساعت آن تا چندین کیلومتر اونورتر هم به گوش می رسد.

معماری این برج را ماردیروس هوناتانیان بر عهده داشته و در سال 1931 میلادی این ناقوس ساخته شد. این ناقوس توسط معمار به کلیسا هدیه شده است و در زیر برج ناقوس دو قبر قرار گرفته است که یکی از آنها متعلق به یکی از پیشوایان ارمنی و دیگری متعلق به یک سرباز ارمنی می باشد.

موزه کلیسای وانک

موزه کلیسای وانک اصفهان یکی از مهمترین بخش های این کلیسا می باشد که بازدید از آن به تمامی مراجعه کنندگان به این کلیسا توصیه می شود. در موزه کلیسای وانک می توانید آثاری مانند کتب و نسخ خطی، اشیای مذهبی، تابلو های رنگ روغن، اشیای مردم شناسی ارامنه و …را مشاهده نمایید. در سال 1977 دو تندیس که در ایتالیا ساخته شده بود به وسیله دو نفر شخص نیکوکار به موزه اهدا شد که امروزه می توانید آنها را در بخش ورودی موزه کلیسا مشاهده نمایید.

موزه کلیسای وانک اصفهان به عنوان یکی از با قدمت ترین موزه های ایران شناخته می شود و بیش از 100 سال است که از زمان فعالیت آن می گذرد. ویژگی این موزه را تنها نمی توان وجود اشیای قدیمی دانست و معماری موزه نیز به خودی خود می تواند به عنوان یک جاذبه به شمار رود.موزه کلیسا به عنوان یکی از موزه های فعال به شمار می رود و به عنوان یک نهاد فرهنگی گردشگری در ایران می باشد.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو