نکات گردشگری

پناهگاه حقیقت پاتایا

پناهگاه حقیقت پاتایا از جاذبه های دیدنی در تور تایلند می باشد. پناهگاه حقیقت پاتایا در کنار خلیج تایلند قرار دارد و با حصارهای بتنی از دریا جدا شده است.

یکی از جاذبه های مهم و شناخته شده در جهان، پناهگاه حقیقت پاتایا می باشد که اگر می خواهید به طور کامل با آن آشنا شوید بهتر است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. همچنین با خواندن این مقاله شما خواهید توانست در خصوص آدرس این پناهگاه و تفریحاتی که می توانید در آن تجربه کنید اطلاعاتی به دست آورید.

در هنگام رزرو تور تایلند یکی از مهمترین جاذبه های که در شهر پاتایا انتظار شما را می کشد، پناهگاه حقیقت پاتایا است. این پناهگاه در حقیقت قلعه تمام چوبی است که می توان گفت جزو مهمترین آثار هنری سنتی کشور تایلند در زمینه چوب تراشی است. بسیاری از مردم محلی از پناهگاه حقیقت در پاتایا به‌ عنوان یک معبد یاد می کنند اما به طور کلی این قلعه به هیچ مذهب خاصی تعلق ندارد. در خصوص دلیل ساخت این جاذبه باید بدانید که پناهگاه حقیقت پاتایا توسط یک میلیونر تایلندی ساخته شده است.

چگونگی معماری پناهگاه حقیقت

در خصوص معماری پناهگاه حقیقت پاتایا باید بدانید این قلعه باشکوه در کنار خلیج تایلند قرار دارد و با حصارهای بتنی از دریا جدا شده است و حدود ۱۵۰ متر ارتفاع دارد. حکاکی های پیچیده چوبی در این قلعه بسیار زیبا می باشد که موجب شده این قلعه به نمادی ترین بنای شهر پاتایا تبدیل شود. جالب است بدانید معماری زیبای این قلعه به گونه‌ای است که هنگامی که از دور به آن نگاه می کنید به نظر می آید این بنا روی دریا شناور است. در معماری آن از هنر بصری بهره گرفته شده و آثار هنری پیغام سازنده را به بیننده منتقل می نماید.

سازنده این بنا سعی کرده است با ساخت قلعه مفاهیم مهم مذهبی شرقی از جمله رابطه انسان با جهان و چرخه زندگی بودایی را به بینندگان بشناسند. استفاده از چوب های سخت و مرغوب همچون چوب درخت ساج در ساخت پناهگاه موجب جذابیت چند برابر آن شده است. همچنین باید بدانید در اصلی ترین قسمت معبد از چوبی با قدمت بیش از 600 سال استفاده شده زیرا دلیل این امر این بوده است که سازنده آن مضامینی چون فرهنگ ایمان و هنر و فلسفه را نشان می‌ دهد. به طوری که باید بدانید پوسیدگی بخش‌ های مختلف قلعه و جایگزین شدن با چوب های نو مسائلی چون فرسایش در طبیعت، گذر زمان و موارد این چنین را نشان می‌دهد.

یک نکته مهم دیگر!!

در خصوص معماری پناهگاه حقیقت پاتایا استفاده از روش های اتصال سنتی تایلندی همچون کام و زبانه می باشد به طوری که شما در ساخت این بنا هیچگونه میخ یا چسبی برای وصل کردن چوب ها مشاهده نخواهید کرد. در بالای این ساختمان برجی به شکل پاگوداهای سنتی تایلندی مشاهده می‌ شود که بسیار زیبا است.

درون قلعه نیز از مجسمه های چوبی جالب و تحسین برانگیز استفاده شده است. وجود ۴ دروازه مختلف در دور معبد امکان ورود بینندگان از سمت های مختلف را به وجود آورده به طوری که تمامی این دروازه ها دارای تزیینات سنتی متناسب با اعتقاد شرقی ها می باشد. بعد از این دروازه ها ۴ سالن شرقی، غربی، شمالی و جنوبی مشاهده شده که تمام این سالن ها در نهایت به سالن مرکزی معبد می رسند.

اهمیت بازدید از پناهگاه پاتایا

از آنجایی که بزرگترین قلعه تمام چوب در جهان معبد پناهگاه حقیقت پاتایا است، پس در هنگام سفر به شهر پاتایا در کشور تایلند جالب است که از این قلعه زیبا دیدن کنید. همچنین توجه داشته باشید در این قلعه صدها مجسمه چوبی وجود دارد که هر کدام از آنها داستانی از ادیان مختلف بودایی، هندو و برهمایی را روایت می کند.

از طرفی باید بدانید شما اگر تمایل به اطلاع از هنرهای سنتی و مذهب های رایج تایلند داشته باشید هنگامی که به این معبد مراجعه کنید به تمام این موارد آشنا خواهید شد. فرصت های تفریحی متنوعی که در این معبد انتظار شما را می‌ کشد شامل قایق‌ سواری، غذا دادن به حیوانات، فیل سواری، گردش با ای تی وی، تماشای نمایش های سنتی تایلند و بسیاری از موارد دیگر می باشد.

همیشه سفر با سابقه ترین سامانه خرید اینترنتی بلیط مینسک و بلیط لحظه آخری و پرواز چارتری با ارزانترین قیمت و پشتیبانی 24 ساعته.

بخش های مختلف پناهگاه حقیقت پاتایا

همانطور که گفته شد به طور کلی باید بدانید پناهگاه حقیقت پاتایا که تلفیقی از هنر دین و فلسفه است دارای قسمت ‌های مختلفی می باشد. یکی از مهمترین این بخش ها سالن نخست آن می‌ باشد که لقبش منشأ است. این سالن دارای صدها مجسمه چوبی بوده که همه آنها نشان دهنده حیات است.

دیگر سالن این ساختمان زیبا، سالن خورشید و ماه و ستارگان است که عقیده ای که پشت ساخت آن وجود دارد این بوده که خورشید موجب ایجاد شب و روز می شود و ماه باعث خاموشی و جلوه گری ستاره ها می گردد. نقش هایی که در سالن خورشید و ماه و ستارگان به چشم می‌ خورد تماما به این موضوع اشاره دارد که به طور حتم دیدن آن برای شما جالب خواهد بود.

سالن سوم این معبد سالن عشق به پدر و مادر است که بسیار قابل توجه می باشد. این سالن نشان می‌ دهد که خانواده نقش بسیار مهم و اساسی در جامعه دارد و پدر و مادرها این خانواده ها به فرزندان عشق و محبت هدیه می کنند.

سالن چهارم سالن عشق، مهربانی، قربانی و بخشش است به طوری که در آیین بودا افراد که می خواهد به فرد مهم در ادیان خود تبدیل شود باید ویژگی های خاصی چون عشق، محبت، فداکاری و توانایی خدمت به دیگران را داشته باشند و اما سالن میانی پناهگاه حقیقت که بسیار متحول کننده است و در نهایت می توان گفت مهمترین سالن این جاذبه می باشد به دوری از خودخواهی و توجه به دیگران اشاره می‌ کند.

آدرس پناهگاه حقیقت

اگر قصد بازدید از این جاذبه را داشتید باید بدانید که برای رفتن به آن می توانید از جاده شمالی پاتایا رفته و قبل از اینکه وارد جاده ساحلی شوید در میدان به سمت راست دور زده و داخل جاده نا کولا شوید و سپس به سمت چپ پیچیده و تا انتهای این خیابان بروید.

رزرو آنلاین تور تایلند

کشور تایلند یکی از زیباترین و محبوبترین کشورهای آسیایی در بین گردشگران می باشد که در این بین پاتایا از شهرهای ساحلی کوچک تایلند بوده که در شرق خلیج این کشور قرار دارد. شهر پاتایا با وجود نزدیک بودن به تفریحگاه ساحلی بانکوک به گردشگران این امکان را می دهد که در هنگام بازدید از شهر زیبای بانکوک، سفری به پاتایا نیز داشته باشند. حال هنگامی که قصد رزرو تور پاتایا را داشتید باید بدانید که یکی از مهمترین جاذبه های این شهر، پناهگاه حقیقت پاتایا می باشد.

شرکت خدمات مسافرتی همیشه سفر با سال ها تجربه، مرجعی مطمئن جهت پاسخگویی به سوالات شما و ارائه بهترین راه و مشاوره در خصوص شرایط تحصیل در بلاروس است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو