دسته‌بندی نشده

شادترین کشورهای جهان

آیا می خواهید بدانید شادترین کشورهای جهان کدام است؟ در اینجا لیست به روز شده ای از شادترین کشورهای جهان در سال 2020 آمده است. با ما در همیشه سفر همراه باشید تا با شادترین و غمگین ترین کشورهای جهان آشنا شوید.

اندازه گیری شادی تا حدودی پیچیده است زیرا تعریف شادی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. با این حال، هر سال، گزارش جهانی شادی، 153 کشور در سراسر جهان را بر اساس میزان خوشحالی شهروندان رتبه‌بندی می‌کند.

از شش عامل زیر برای رتبه بندی شادترین کشورهای جهان استفاده می شود: سطح تولید ناخالص داخلی، امید به زندگی، سخاوت، حمایت اجتماعی، آزادی و فساد. اینها در حال حاضر دقیق ترین روش های اندازه گیری شادی در مقیاس جهانی هستند.

فنلاند

فنلاند با مجموع 7809 امتیاز شادی، یکی از شادترین کشورهای جهان در سال 2020 است. این سومین سال متوالی است که فنلاندی ها می توانند به خود افتخار کنند که شادترین مردم جهان هستند.

آنها همچنین در گزارش شادی 2016 و 2019 رتبه اول را به خود اختصاص داده اند و سال ها است که به طور مداوم در صدر قرار گرفته اند. سه عامل اصلی موفقیت فنلاند عبارتند از: تولید ناخالص داخلی سرانه بالا، حمایت اجتماعی و عدم وجود فساد.
فنلاند به ویژه به دلیل سبک زندگی سونا مشهور است و حتی برگر کینگ در هلسینکی سونا مخصوص به خود را دارد که یکی از بسیاری از حقایق جالب در مورد فنلاند است.

شادترین کشورهای جهان فنلاند

دانمارک

دانمارک یکی دیگر از کشورهای شاد در اسکاندیناوی است و در همه دسته ها امتیاز بالایی کسب می کند. سبک زندگی دانمارک در سراسر جهان مشهور شده است. دانمارکی‌ها می‌توانند به داشتن یکی از کمترین فاصله طبقاتی در جهان و همچنین حمایت اجتماعی بزرگ به خود ببالند.

نکته جالب همچنین یک واقعیت جالب در مورد دانمارک این است که این کشور همچنین خانه ناراضی ترین مهاجران جهان است.

با شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ اقامت ترکیه آشنا شوید.

شادترین کشورهای جهان دانمارک

سوئیس

سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و مردم سوئیس می توانند از استاندارد زندگی فوق العاده بالایی برخوردار باشند. در سال 2015 به عنوان یکی از شادترین کشورهای جهان رتبه بندی شد، اما از آن زمان تا به حال بالا و پایین رفته است.

با وجود آن، همچنان در همه گروه‌ها، از جمله امید به زندگی، تولید ناخالص داخلی سرانه و عدم وجود فساد، امتیاز بالایی کسب می‌کند. چیز دیگری که در مورد سوئیس کاملاً منحصر به فرد است این واقعیت است که شهروندان سوئیسی می توانند برای زیر سوال بردن قانونی که اخیراً تصویب شده است امضا جمع آوری کنند.

در سال 2019 در رتبه پنجم قرار گرفت و اکنون در سال 2020 سوئیس به رتبه سوم صعود کرده است. علاوه بر این، کوه های آلپ سوئیس در سراسر جهان معروف هستند و همچنین شکلات ها و ساعت های سوئیسی.

شادترین کشورهای جهان سوئیس

ایسلند

ایسلند به عنوان سرزمین آتش و یخ لقب گرفته است و برای کسانی که به آنجا سفر می کنند، امکان تجربه انواع آب و هوا در یک روز وجود دارد. از زمان بحران بانکی در سال 2008، این کشور جزیره ای کوچک، رشد کرده و اکنون در حال رونق است.

این کشور نسبتاً منزوی با جمعیت نسبتاً کمی حدود 360000 نفر است. علاوه بر مناظر زیبا، ایسلند به دلیل آموزش، سیستم مراقبت های بهداشتی و برابری جنسیتی نیز شناخته شده است.

شادترین کشورهای جهان ایسلند

نروژ

نروژ نسبت به سال 2019 دو رتبه سقوط کرده است، اما همچنان به عنوان یکی از 5 کشور برتر خوشحال در جهان باقی مانده است. درست مانند سایر کشورهای شمال اروپا، نروژ در همه دسته ها امتیاز بالایی دارد.

نروژی ها می توانند از امید به زندگی عالی، تولید ناخالص داخلی سرانه بالا و آزادی برخوردار باشند. آنها همچنین چیزی کاملاً منحصر به فرد دارند که به نام Allemansretten شناخته می شود که در سوئد و فنلاند نیز وجود دارد.

Allemansretten قانونی است که به مردم حق دسترسی به طبیعت را بدون در نظر گرفتن زمین خصوصی یا عمومی می دهد، که یکی از بسیاری از حقایق منحصر به فرد در مورد نروژ است.

تجربه سفری خوش و راحت همراه با تور هند. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شادترین کشورهای جهان نروژ

هلند

هلندی ها می توانند به خود افتخار کنند که یکی از شادترین کشورهای جهان هستند. هلند یک کشور لیبرال با اقتصاد پر رونق و جامعه مدرن است.

علاوه بر این، مردم هلند به داشتن آرامش و آسودگی و در عین حال خلاق و کسب‌وکار معروف هستند. آمستردام پایتخت هلند است که به عنوان لیبرال ترین شهر جهان نیز شناخته می شود.

شادترین کشورهای جهان هلند

سوئد

سوئد در سال‌های اخیر تبلیغات بدی داشته است، اما به طور کلی یکی از شادترین کشورهای جهان باقی مانده است. حمایت اجتماعی، آزادی انتخاب های زندگی و عدم وجود فساد برخی از عوامل اصلی هستند. سوئدی ها به طور کلی از وضعیت زندگی خود بسیار خوشحال و راضی هستند.

شادترین کشورهای جهان سوئد

نیوزلند

نیوزلند به چیزهای زیادی معروف است و شادی تنها یکی از آنهاست. همچنین تنها یکی از دو کشور در 10 کشور برتر جهان است که در اروپا قرار ندارند.

نیوزلند در همان جایگاه (هشتم) سال قبل در گزارش شادی سالانه باقی مانده است.

با آسان ترین روش های اخذ اقامت بلاروس آشنا شوید.

شادترین کشورهای جهان نیوزلند

اتریش

اتریش پس از یک پله صعود نسبت به گزارش شادی سال گذشته، نهمین کشور شاد جهان در سال 2020 است.
دلایل زیادی برای امتیاز بالا در اتریش وجود دارد، اما دو عامل اصلی حمایت اجتماعی و عدم وجود فساد هستند. علاوه بر این، وین در حال حاضر نیز به عنوان یکی از قابل زندگی ترین شهرهای جهان در نظر گرفته می شود.
اتریش به خاطر کوه های زیبا و معماری زیبا و همچنین شهرهای کوچک جذاب مانند هالشتات شناخته شده است.

شادترین کشورهای جهان اتریش

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ ممکن است یکی از کوچکترین کشورهای جهان باشد، اما از سال گذشته، ساکنان می توانند به صعود خود به 4 موقعیت و امتیاز کلی شادی 7238 افتخار کنند.

در گزارش امسال، آن‌ها کانادا را از 10 کشور برتر جهان خارج کردند. لوکزامبورگ یک کشور ثروتمند است و اخیراً اولین کشور در جهان است که حمل و نقل عمومی رایگان را به همه ارائه می دهد.

خرید بلیط بیروت با بهترین قیمت و به صورت آنلاین در همیشه سفر.

شادترین کشورهای جهان چه وجه مشترکی دارند؟

مهم است که نگاه دقیق‌تری به وجوه مشترک شادترین کشورهای جهان بیندازیم. این کلید پیشرفت سایر کشورها در آینده است. این کشورها از ثروتمندترین کشورهای جهان هستند و سال به سال در رتبه اول قرار دارند.

اگر جهان بتواند به مکانی شادتر تبدیل شود، ما را به صلح جهانی و شکوفایی همه ملت‌ها نزدیک‌تر می‌کند، اگر بتوانیم به عنوان یک گونه دور هم جمع شویم و از اشتباهات یکدیگر درس بگیریم و به یکدیگر کمک کنیم، مطمئناً ممکن است.
در اینجا برخی از وجوه مشترک در میان شادترین کشورهای جهان آورده شده است.

 • افراد باسواد
 • حمایت اجتماعی به طور گسترده در دسترس است
 • نرخ جرم پایین و سطح ایمنی بالا
 • فقدان جنگ با دخالت اندک یا بدون دخالت در درگیری های بین المللی
 • اکثر شهروندان آنها احساس می کنند که در انتخاب زندگی خود آزادند
 • اقتصاد آنها در حال رونق است و همه آنها سرانه تولید ناخالص داخلی بالایی دارند
 • میانگین امید به زندگی بیشتر از سایر کشورها است
 • تعدادی از آنها در هر سطح سخاوت رتبه بالایی دارند

فهرست غمگین ترین کشورهای سال 2020

متأسفانه همه کشورها به اندازه شادترین کشورهای جهان خوشحال نیستند. هنوز بدبختی، فقر، جنگ و فساد زیادی در سراسر جهان وجود دارد.

افغانستان و سودان جنوبی غمگین ترین کشورهای جهان در سال 2020 هستند، که شاید خیلی تکان دهنده نباشد زیرا یک بحران انسانی در حال انجام است. همین امر در مورد جمهوری آفریقای مرکزی که به عنوان فقیرترین کشور جهان رتبه بندی می شود، صدق می کند.

با این حال، کشورهایی مانند تانزانیا، رواندا و بوتسوانا نیز در پایین ترین سطح قرار دارند. دلیل اصلی این امر به دلیل نمرات پایین در تولید ناخالص داخلی سرانه، حمایت اجتماعی، امید به زندگی سالم و همچنین آزادی در انتخاب زندگی است.

اکثر کشورهایی که در پایین لیست قرار گرفته اند، سال هاست که این کار را انجام می دهند، اما در مقایسه با سال گذشته، تفاوت های قابل توجهی وجود دارد. افغانستان غمگین ترین کشور جهان شد و هند نیز در 10 کشور آخر جای گرفت.

علاوه بر این، در جمهوری آفریقای مرکزی و مالاوی پیشرفت هایی صورت گرفته است. سوریه و هائیتی دیگر در رده 10 فهرست غمگین ترین کشور قرار ندارد زیرا هند و زیمبابوه جایگزین آنها شدند.

 • افغانستان
 • سودان جنوبی
 • زیمبابوه
 • رواندا
 • جمهوری آفریقای مرکزی
 • تانزانیا
 • بوتسوانا
 • یمن
 • مالاوی
 • هند

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو