کوبا

سیگار برگ کوبایی

مشهورترین سیگار برگ دنیا، سیگار برگ کوبایی است که در ابتدا بازیگران هالیوود از آن برای ژست گرفتن استفاده می کردند و کم کم استفاده از آن در میان طبقه ثروتمند باب شد و نهایتا، با کاهش قیمت در دسترس دیگر قشرهای جامعه نیز قرار گرفت. این سیگار در حقیقت از قرار دادن مقداری تنباکوی خشک در یک برگ مخصوص و سپس لول کردن آماده می شود. زمان دقیقی برای کشیدن سیگار در طول تاریخ را نمیتوان تعیین کرد، اما باید پذیرفت که به گواهی تاریخ کشف سیگار برگ اوایل سده اول میلادی و به دست سرخ پوستان اتفاق افتاد. در ادامه با ما همراه شوید تا بدانید سیگار برگ چیست و با انواع سیگار برگ آشنا شوید.

راهنمای خرید سیگار برگ کوبایی

با اینکه تولید سیگار برگ صنعتی در کوبا هم هنوز به شکل سنتی انجام می گیرد اما نوع برگ استفاده شده روش پیچیدن و تخمیر متد های متفاوتی را ایجاد کرده که برندهای محبوب سیگار برگ کوبایی را به وجود آورده است. البته هنوز هم کشاورزان کوبایی در تمام کشور مخصوصاً در غرب و بالاخص در استان پینار دل ریو و منطقه وینیالس به صورت کاملاً سنتی سیگار می پیچند آنها ابتدا برگ های گیاه توتون را که هم خانواده بادمجان و گوجه فرنگی است به صورت کامل می چینند آنها را در انبارهایی برای خشک شدن آویزان می‌کنند گیاه توتون می تواند تا ۱۰ برگ کامل بدهد و تا قدی حدود یک و نیم متر برسد.

پس از خشک شدن کامل آن ها را برای تخمیر داخل بقچه هایی از برگ موز نگه میدارند در نهایت برگ آماده را در سه قسمت انتها، بدنه و روسری با روشی هنرمندانه می پیچند در ابتدا باید عصب برگ که همان رگبرگ اصلی است خارج کنند چرا که نیکوتین بسیار بالایی دارد و سیگار را به اصطلاح سمی می کند این نوع سیگار برگ در همین مزارع به فروش می رسد و قیمت آن چیزی بین ۱ تا ۵ کوک (کوک واحد پول کوبا برای خارجی ها چیزی حدود یک دلار است) است.

اما چنانچه تمایل به خرید سیگار برگ کوبایی با برندهای کارخانه ای را دارید پیشنهاد می کنیم حتما آن را از فروشگاه های مخصوص این کار خریداری کنید که علاوه بر سیگار رون و قهوه هم می فروشند نام چند تا از این فروشگاه ها و آدرس های شان را در زیر برایتان می آوریم تا در سفر به کوبا با جاذبه ها به راحتی فروشگاه ها را پیدا کنید.

راهنمای اخذ اقامت تحصیلی کانادا از جمله شرایط ویزای تحصیلی کانادا از طریق ویزای دانش آموزی و ویزای دانشجویی کانادا

بهترین سیگار برگ کوبایی
سیگار برگ کوبایی

برندهای معروف سیگار برگ کوبایی

از همه بهتر برندی به نام کوهیبا است که نام خود را از نوعی برگ مرغوب تنباکو گرفته است و لوگوی آن اولین مبارز سرخپوست علیه استعمار اسپانیا hatuey میباشد که در سال ۱۹۶۸ تاسیس شد این برند محبوب فیدل کاسترو بوده است هر نخ کوهیبا حدود ۱۵ دلار است. برند دوم منت کریستو است برند محبوب چه گوارا که در دهه ۳۰ میلادی وارد بازار شد و امروزه در کوبا بیشترین فروش را دارد چرا که نسبت به قیمت آن به صرفه ترین سیگار است. با طعمی تلخ و لوگویی از ۶ شمشیر به علاوه یک گل‌زنبق همیشه در یادها می ماند.

رومئو و ژولیت برندی که محبوب چرچیل بوده و به دلیل سبک‌تر بودن نسبت به سایر برندها از استقبال خوبی توسط خانم‌ها مواجه شده است از سایر برندها می‌توان به Upmann که امروزه خوزه مارتی گفته می‌شود Jose L.piedra و Hoyo de monterréy partagas می‌توان نام برد.

دانستنی هایی درباره سیگار برگ کوبایی

سیگار برگ کوبایی همانند ساید دخانیات مصرفی یکی از متداول ترین منبع نیکوتین می باشد که همانند سایر دخانیات مصرفی برای سلامتی فرد مصرف کننده و اطرافیان مضر می باشد. این نوع سیگار همانگونه که از نامش بر می آید یک لوله برگی بزرگ با طول و عرض مشخص است که مقداری قابل ملاحظه از تنباکوی خشک شده را در درون خود جای داده است.

بد نیست بدانید که این نوع از سیگار برگ کوبایی برای اولین بار توسط سرخ پوستان کوبایی در اوایل قرن اول میلادی کشف شد که در آن زمان رایج ترین نوع دخانیات در ایران همان سیگارهای معمولی بود که بسیاری از اشراف زادگان از آن استفاده می کردند. تا اینکه کم کم و پس از گذشت سالیان طولانی به درون مرزهای ایران قدم گذاشت.

اطلاع از شرایط و مدارک لازم جهت اخذ اقامت اوکراین✔️

چه تفاوتی میان سیگار برگ کوبایی و سیگار معمولی وجود دارد؟

یکی از عمده ترین سؤالاتی که ممکن است در رابطه با سیگار برگ کوبایی در ذهن اذعان عمومی علل خصوص مصرف کنندگان آن نقش بندد این است که آیا تفاوتی میان این نوع دخانیات با سایر سیگارهای تولید شده وجود دارد؟ اگر بخواهیم از لحاظ ظاهری آن ها را با یکدیگر مقایسه کنیم در همان نگاه اول متوجه تفاوت های فاحشی در اندازه و کاغذ بسته بندی بیرونی این دو مدل سیگار می شویم.

در واقع سیگار برگ کوبایی در اندازه های بزرگ تر، قطرهای متفاوت تر و با کاغذ بسته بندی منحصر به فردتری ساخته شده است. از طرفی هم محتویات درون آن شامل انواعی از توتون های مختلف است که حجم نیکوتین موجود در آن چیزی حدود 5الی 15گرم است. این در حالی است که داخل سیگارهای معمولی حاوی 1گرم نیکوتین می باشد.

از دیگر تفاوت های بزرگی که می توان برای این دو مدل سیگار مصرفی برشمرد این است با وجود آنکه چیزی حدود یک ساعت تمام طول می کشد تا فرد یک عدد سیگار برگ را مصرف کند اما دود آن بسیار تحریک کننده است و بخش عمده ای از آن استنشاق نمی شود. در حالی که تمامی افرادی که سیگارهای معمولی را مصرف می کنند بخش عمده ای از دود آن را استنشاق می کنند.

سیگار برگ کوبایی
سیگار برگ کوبایی

بو و مزه سیگار برگ

کسانی که به صرف استعمال دخانیاتی همچون سیگارهای معمولی عادت داشته باشند می دانند تمامی آن ها دارای بو و مزه یکسانی هستند. این در حالی است که سیگار برگ از طعم های مختلفی همچون آلبالویی، وانیلی، قهوه ساده و… برخوردار است. یکی از عمده ترین دلایلی که سبب شده تا این نوع از سیگار دارای پرستیژ خاصی میان طرفدارانش باشد همین است. هر یک از افرادی که سیگار برگ کوبایی مصرف می کنند یک جور طعم و مزه آن را می پسندند.

اخذ اقامت ترکیه در سال 2022 و روش های دریافت آن برای ایرانیان

آیا سیگار برگ هم مانند سیگار معمولی اعتیاد آور است؟

در پاسخ به این سؤال که آیا سیگار برگ همانند مابقی دخانیات اعتیاد آور است بایستی پاسخ مثبت داد. از آنجایی که این نوع از سیگار هم حاوی مقدار زیادی نیکوتین است و از طرفی هم این ماده موجبات وابسته شدن افراد را فراهم می آورد در نتیجه می توان گفت سرعت اعتیاد آوری این مدل سیگار همانند سایر سیگارهای معمولی بالا است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو