کشور ژاپن

کشور ژاپن

کشور ژاپن ، یک خشکی جزیره‌ای در آب‌های اقیانوس آرام شمالی است. این کشور یکی از معتبرترین و قویترین کشورهای اقتصادی در شرق آسیا به شمار می‌رود. به واسطه شرایط جغرافیایی و آب و هوایی این کشور آسیایی، جاذبه‌های گردشگری و طبیعت بی نظیر در این منطقه پدید آمده‌اند.

بسیاری از زیبایی‌های نواحی جزیره‌ای در این منطقه به دلیل وجود رشته کوه‌های آتشفشانی و فوران گدازه‌ها، به خصوص در خشکی‌های آب‌های اقیانوسی به وجود آمده‌اند. اگر این کشور را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کرده‌اید می‌توانید شگفتی‌های بی نظیر طبیعت و معماری را در نقاط مختلف کشور ژاپن مشاهده کنید.

آنچه در ادامه خواهید خواند.

پایتخت کشور ژاپن

شهر توکیو، پایتخت ژاپن است که بزرگترین شهر صنعتی دنیا محسوب می‌شود. بهترین فرصت‌های کاری را می‌توان در توکیو پیدا کرد؛ بنابراین سفر به این کشور برای افرادی که متقاضی کار و کسب درآمد هستند، یک گزینه ایده‌آل است. ژاپن دارای فرهنگ تاریخ و تمدن غنی می‌باشد. به دلیل جذابیت‌های زیادی که در مجمع‌الجزایر ژاپن می‌شناسیم، این مطلب را به بررسی جاذبه‌های گردشگری و فستیوال‌های این کشور اختصاص داده‌ایم. همچنین در مورد بهترین زمان سفر به این کشور نیز صحبت خواهیم کرد.

کشور ژاپن

معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری ژاپن

برای افرادی که برای اولین بار به این کشور سفر می‌کنند، شاید تماشای جاذبه‌های گردشگری بسیار شگفت انگیز و غافلگیر کننده باشد! در مقایسه با وسعت بسیار کوچک این مجمع الجزایر، تاریخ نسبتاً غنی و جذابی را ارائه داده است که به جرأت می‌توان گفت به حدود هزاران سال قبل باز می‌گردد. جاذبه‌های گردشگری در این کشور جزیره‌ای شامل معبدهای متعدد با معماری بی نظیر است. ساختمان‌هایی که بسیار قبل‌تر از کلیساهای اروپایی ساخته شده‌اند. معبدهای این منطقه در راستای معبدهای کشور چین، بسیار شگفت انگیز و بی نظیر هستند.

تماشای جاذبه‌های گردشگری نقاط مختلف این کشور جزیره‌ای، یک فرصت عالی برای تفریح است. البته افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری مطمئن در کشور اقتصادی هستند نیز می‌توانند درباره فرصت‌های کسب و کار در این کشور تحقیق کنند.

کوهستان فوجی – Mount Fuji

کوهستان فوجی، زیباترین جاذبه گردشگری ژاپن است. همچنین این کوه با ارتفاع ۳۷۷۶ متر، بلندترین قله این کشور محسوب می‌شود. کوهستان فوجی را از شهر توکیو می‌توانید در فاصله‌های دور دست، تماشا کنید. این جاذبه گردشگری برای علاقه مندان به کوهنوردی، یک گزینه ایده‌آل است.

فوجی

کاخ سلطنتی توکیو – Imperial Tokyo

در شهر توکیو، مکان‌های دیدنی بسیاری را پیدا می‌کنید؛ اما مشهورترین بنای تاریخی این شهر، کاخ سلطنتی توکیو است که قدمت آن به حدود قرن هفدهم باز می‌گردد. طبیعت داخل کاخ به همراه پل معروف و همچنین معماری به کار رفته در ساخت کاخ سلطنتی، نمای زیبایی را به وجود آورده است.

رزرو بلیط هواپیما خارجی و داخلی با پشتیبانی 24ساعته و استرداد وجه بلیط در کمترین زمان

پارک یادبود صلح هیروشیما – Hiroshima Peace Memorial Park

پارک یادبود صلح هیروشیما، یکی از مکان‌های دیدنی در کشور ژاپن است. این پارک برای گرامیداشت حادثه بمباران اتمی هیروشیما در ماه اوت ۱۹۴۵ تأسیس شد. به این ترتیب یاد و خاطره قربانیان این حادثه ناگوار، همواره گرامی داشته می‌شود. این پارک سمبل صلح جهانی است.

کیوتو – Historic Kyoto

یکی از پربازدید ترین و محبوب‌ترین شهرهای گردشگری در مجمع الجزایر ژاپن، شهر کیوتو است. بافت قدیمی شهر، هر ساله ده میلیون بازدید کننده را به سمت این منطقه جذب می‌کند. موزه‌ها و گالری‌های هنری، معبدهای بودا و طبیعت رؤیایی در شهر کیوتو، نظر هر گردشگری را به خود جلب می‌کنند.

معروف‌ترین جشنواره‌های کشور ژاپن

به دلیل فرهنگ و تمدن غنی مردمان ژاپنی، جشنواره‌ها با رنگارنگی و نشاط بسیار، در این کشور برگزار می‌شوند. بیشتر مراسم و فستیوال‌های این منطقه، ریشه در تاریخ این کشور دارند. برخی از جشنواره‌های کشور ژاپن به صورت سالانه برگزار می‌شوند. جشنواره عروسکها در ماه مارس، جشنواره پسران در ماه مه، جشنواره تاناباتا در ماه جولای، جشنواره اوبون در ماه آگوست و جشنواره سیچوگوسان در ماه نوامبر، نمونه‌ای از فستیوال‌های این منطقه هستند.

تمام مراسم و آیین‌هایی که مردمان ژاپنی برگزار می‌کنند، شامل راهپیمایی در مسیرهای شهری، پوشیدن لباس‌های رنگارنگ و تهیه خوراکی‌های خوشمزه است. این مراسم، نمونه‌ای از آداب و فرهنگ این منطقه هستند. برخی از جشنواره‌ها در فصل زمستان یا پاییز برگزار می‌شوند؛ به طور مثال جشن شکوفه‌های هلو همزمان با فرا رسیدن فصل بهار در این کشور برگزار می‌شود. در فصل تابستان، جشنواره اوبون در ماه‌های ژوئیه و آگوست برگزار می‌شود که آیینی زیارتی و عبادتی برای روح اجداد درگذشته است.

در فصل پاییز، اکثر جشنواره‌ها و فستیوال‌های ژاپنی به منظور برداشت محصول برنج در یک سال پر رونق برگزار می‌شوند. به طور کلی، شهرهای کیوتو و توکیو به طور ویژه برای تماشای جشنواره‌های رنگارنگ، بسیار معروف هستند؛ اگرچه شما می‌توانید جشنواره‌های دیگری را در ژاپن در سایر مناطق نیز از نزدیک تماشا کنید.

کشور ژاپن

بهترین زمان سفر به این کشور

مجمع الجزایر ژاپن در تمام فصل‌های سال دیدنی است. سفر به این کشور، تماشای سنت‌های قدیمی است که در کنار پیشرفت‌های تکنولوژی، آمیخته شده‌اند. این مجمع الجزایر در شرق آسیا در مجاورت آب‌های اقیانوس آرام، نمونه‌ای از بی‌نظیرترین جاذبه‌های طبیعی و گردشگری را ارائه داده است. اقتصاد این کشور در کنار اقتصاد چین در جهان، در رتبه بالایی دارد. شهر توکیو، گران‌ترین و پیشرفته‌ترین شهر پایتختی در آسیا و در تمام جهان محسوب می‌شود. این کشور آسیایی، یکی از بهترین کشورها برای اشتغال و کسب و کار است.

اگر این کشور را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می‌کنید، بهتر است ماه‌های مارس تا مه یا ماه‌های سپتامبر و نوامبر را برای سفر انتخاب کنید. تماشای طبیعت بی نظیر در تمام شهرهای این کشور، لحظات خاطره انگیزی را در سفر به ژاپن تداعی می‌کند.

سخن پایانی

اگرچه وسعت کشور ژاپن، بسیار محدود است، اما سومین اقتصاد قدرتمند دنیا محسوب می‌شود. تمام شهرهای این کشور از رفاه اجتماعی مناسبی برخوردارند و نرخ اشتغال در این منطقه بسیار بالا است. معروف‌ترین برندهای صنعتی از این کشور به جهان معرفی شده‌اند. کارخانه‌های صنعتی نظیر تویوتا، هوندا، نیسان و سونی، نمونه‌هایی از معتبرترین شرکت‌هایی هستند که محصولات آنها بازار جهانی را تصاحب کرده است.

آنچه به عنوان فرهنگ سامورایی می‌شناسیم از سرزمین مجمع الجزایر شرق آسیا، ژاپن برخواسته است. فرهنگ غنی در کنار فرهنگ کشورهای چین و کره جنوبی، این منطقه را به محبوب‌ترین فرصت گردشگری برای کشورهای غربی مبدل کرده است. فرهنگ و ادبیات ژاپنی، بسیار غنی و دارای سابقه درخشان است.
جاذبه‌های گردشگری، تماشای جزیره‌های آتشفشانی، کوهستان‌های افراشته، باغ‌های سلطنتی، مراکز خرید و خوردن خوراکی‌های مخصوص ژاپنی و همچنین تماشای مراسم و فستیوال‌ها، تمام آن چیزی است که گردشگران را به این منطقه جذب می‌کنند.

اگر دوست دارید به کشور اوکراین سفر کرده و در یکی از باشکوه ترین هتل های این شهر اقامت داشته باشید می توانید قبل از سفرتان رزرو هتل کیف را بصورت آنلاین انجام داده و به فکر گذراندن بهترین لحظات در این شهر باشید.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو