شهر اوساکا

شهر اوزاکا / کشور ژاپن

شهر اوزاکا که در تلفظ ژاپنی به آن اوساکا گفته می‌شود، یکی از بزرگترین شهرهای کشور ژاپن به شمار می‌رود و از جمله شهرهای تاریخی این کشور بوده که از طرفی به جزیره کی و از طرف دیگر با دریای درونبوم و جزیره آواجی همسایه است.
Ōsaka به معنی “تپه بزرگ” یا “شیب بزرگ” بوده و مشخص نیست که دقیقا از چه زمانی این نام بر روی این شهر قرار گرفته اما طبق قدیمی‌ترین مدارک، این نام از سال ۱۴۹۶ بر روی این شهر قرار گرفته است.

اوزاکا یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصاد ژاپن بوده و شرکت‌های چند ملیتی الکترونیکی همچون پاناسونیک و شارپ در آن قرار دارد. طبق نظرات توریست‌های گردشگری از سراسر جهان نسبت به این منطقه بهترین فصل برای سفر را می‌توان فصل بهار و پاییز عنوان کرد و دلیل آن نیز وجود آب و هوای مناسب و خنکای لطیفی است که داخل این دو فصل در این شهر برقرار است.

آشنایی با شهر اوزاکا

این شهر دارای موقعیت مکانی مناسب بوده و راه‌های ارتباطی بسیاری با کانال‌های آبی و رودها دارد. به همین دلیل هزاران پل را می‌توان بر روی نهرها و رودهای موجود در این شهر مشاهده کرد و به همین جهت به این شهر، ونیز سرزمین شرق گفته می‌شود. این شهر به دلیل مناطق گردشگری بسیاری که دارد جزو یکی از شهرهای پرجاذبه نه تنها در کشور ژاپن بلکه در بین تمامی کشورهای آسیایی لقب گرفته است.

اگر در فکر سفر به کشور شکوفه‌های گیلاس هستید و می‌خواهید از جذابیت‌های این کشور بازدید به عمل آورید می‌توانید با ما همراه باشید تا بتوانیم راهنمایی‌های لازم را در خصوص مکان‌های گردشگری جذاب این کشور بیان کنیم.

شهر اوزاکا

مکان‌های گردشگری شهر اوزاکا

در این بخش می‌خواهیم به برخی از جذاب‌ترین مکان‌های گردشگری اوزاکا بپردازیم. البته درست است که مکان‌های بسیاری را می‌توان برای این شهر زیبا نام برد اما برخی از مهم‌ترین آنها عبارت از موارد زیر هستند.

1. قلعه اوزاکا

این قلعه در سال ۱۵۸۶ به دستور یکی از جنگجویان ژاپنی به نام هیده یوشی تویوتومی در طول ۳ سال ساخته شد. در آن زمان این قلعه به عنوان بزرگترین قلعه ژاپن به شمار می‌رفت و در ساخت آن تمامی فرماندهان ارتش همکاری داشتند و یکی از بزرگ‌ترین سنگ‌های این قلعه که نزدیک به دروازه جنوبی قرار دارد ۶ متر ارتقاع و ۱۴ متر طول دارد که از یکی از جزایر با نام شادو توسط یکی از ژنرال‌ها با نام کاتو کیوماسان به قلعه آورده شد.

حدود ۳۰ سال بعد از شکست فرمانده آن زمان به نام هیده یوشی این قلعه فروریخت اما شگون یکی دیگر از فرماندهان مجددا این قلعه را از نو ساخت و پس از گذشت مدت زمانی مجددا این قلعه نابود شد. در نهایت در سال ۱۹۳۱ این قلعه برای آخرین بار بازسازی شد و به مانند شکل فعلی پا برجا مانده است. برج اصلی این قلعه ۲۴ متر ارتفاع و ۵ طبقه دارد که در هر طبقه آن نمایشگاهی در خصوص این قلعه برگزار می‌شود.

2. معبد شیتنوجی

این معبد از جمله معروف‌ترین معابد شهر اوزاکا به حساب می‌آید که از سال ۵۹ بعد از میلاد وجود داشته است و از جمله مکان‌های مذهبی و مقبره‌ای برای بودایی‌ها در ژاپن بوده که از زمان ساخت آن تا به حال بارها تخریب و مجددا بازسازی شده است.

معروف‌ترین این ساختمان بت‌کده ای است که ۵ طبقه دارد و هر طبقه آن دارای ساختمانی جذاب و دیدنی، سالن‌های سخنرانی و ۵ مجسمه است که دارای ساختی بی‌نظیر بوده و راهروی آن دارای ۳ در اصلی است که تمامی آنها به یکدیگر وصل هستند. نکته جالبی که در مورد این معبد وجود دارد این است که هر عمارت موجود در این معبد شامل داروخانه، مدرسه، بیمارستان و باغی زیبا و سرسبز است.

3. آکواریوم کایوکان

یکی از اعجاب انگیزترین آکواریوم‌های موجود در جهان آکواریوم کایوکان است. این آکواریم شامل گونه‌های دریایی حاشیه اقیانوس آرام بوده و زندگی این آبزیان ساکن اقیانوس آرام در ۱۵ مخزن به صورت مجزا قرار گرفته است و هر یک از مخازن به یکی از نواحی خاص این گونه آبزیان اشاره دارد. مخزن اصلی این آکواریوم که شبیه به اقیانوس آرام طراحی شده است ۹ متر ارتفاع داشته و زندگی گونه‌هایی همچون نهنگ و کوسه در آن شبیه سازی شده که از جمله جاذبه‌های اصلی این آکواریوم است.

آکواریوم کایوکان شهر اوزاکا

4. پارک مینو

یکی از پارک‌های جذابی که در حومه شهر اوزاکا و درون دره‌ای جنگلی قرار گرفته است پارک مینو نام دارد. این پارک بهترین مکان گردشگری در زمان پاییز است و می‌تواند به زیبایی هر چه تمام رنگ‌های پاییزی را به نمایش گذارد. درون این پارک رودخانه مینو قرار دارد که به آبشار مینو ختم می‌شود. طول این آبشار ۳۳ متر بوده و از جمله جذاب‌ترین جاذبه‌های طبیعی این پارک به حساب می‌آید.

مسیری که از این پارک تا آبشار قرار دارد هموار بوده و به راحتی می‌توان با پیاده روی به آبشار رسید و گردشگران می‌توانند با ۴۵ دقیقه پیاده روی به این آبشار زیبا برسند. درون این مسیر معبد ریوانجی قرار دارد که زیباتر و جذاب‌تر از معابد دیگر درون این مسیر است. درون این مسیر تپه‌ها، آبشار، درختان و مناظر جذاب دیگری نیز وجود دارد که به هنگام بازدید می‌توانید آنها را مشاهده کنید.

5. استودیو جهانی ژاپن

یکی از جمله اولین پارک‌های موضوعی که در آسیا ساخته شد، استودیو جهانی ژاپن است. این پارک در ماه مارس سال ۲۰۰۱ در ناحیه خلیجی این شهر افتتاح شد و مساحت آن حدود ۳۹ هکتار بوده و پس از دیزنی لند توکیو ، پربازدیدترین پارک بازی شناخته می‌شود.

این استودیو دارای ۸ بخش مختلف اعم از پارک ژوراسیک، دنیای آبی، دنیای جادویی هری پاتر، سرزمین عجایب جهانی، هالیوود، نیویورک، سان فرانسیسکو و دهکده آمیتی است. با گردش در این پارک می‌توانید نهایت بازی‌های هیجان انگیزی که از فیلم‌های مرد عنکبوتی، ترمیناتور۲، بازگشت به آینده و پارک ژوراسیک الهام گرفته شده است را تجربه کنید.

جشنواره‌های مهم شهر اوزاکا

جشنواره‌ها و فستیوال‌های بسیاری هر ساله در این کشور کهن و تاریخی آسیای شرقی و شهر اوزاکا برگزار می‌شود که برخی از مهم‌ترین آنها را در این بخش برای شما نام می‌بریم.

اومیزوتوری

یکی از جشنواره‌های معبد تودایجی در شهرهای جنوبی ژاپن که برای بوداییان آن از جمله جذاب‌ترین جشنواره‌ها است، اومیزوتوری نام دارد. این فستیوال از تاریخ ۱ مارس به مدت دو هفته برگزار شده و در آن مشعل‌های بزرگ در قسمت بالای معبد و بالای سر جمعیت قرار می‌گیرد.

اومی نو های

این روز را با نام روز اقیانوس نام گذاری کرده ‎اند و به دلیل اهمیتی که اقیانوس در زندگی مردم ساکن جزیره ژاپن دارد، این روز به عنوان یکی از تعطیلات رسمی شناخته می‌شود.

هانامی

پیش‌تر گفته شد این کشور با نام شکوفه‌های گیلاس شناخته می‌شود و هانامی یکی از جشنواره‌هایی است که به معنای تماشای گل است و برای گرامی داشتن گل‌ها و شکوفه‌ها در فصل بهار در شهرهای ژاپن برگزار می‌شود. این جشنواره در اواخر ماه مارس و اوایل آپریل برگزار می‌شود.

جشنواره هانامی

روز کوه

یکی از تعطیلات رسمی دیگر این کشور روز ۱۱ آگوست است که به نام روز کوه لقب گرفته است. این روز از سال ۲۰۱۶ درون تقویم به جهت بزرگداشت طبیعت به روز کوه نامگذاری شده است.

گانجیتسو

این روز مصادف با ۱ ژانویه بوده که مردم ژاپن تا ۳ ژانویه کسب و کار خود را تعطیل کرده و در جشنواره‌های مختلف این شهر شرکت می‌کنند.

انقلاب تابستانی

این جشنواره در روزهای ۲۰ و ۲۱ ماه ژوئن برگزار شده و از آن به عنوان بلندترین روز سال یاد می‌شود.

کینرو کانشا نو های

این جشنواره در روز ۲۳ نوامبر برگزار شده و روز کارگر و شکرگزاری در ژاپن است. در این روز به افرادی که به توسعه کشوری کمک کرده‌اند، ادای احترام می‌شود.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو